iranresearches-telegram

محصولات ایران پژوهان را در فروشگاه ببینید
 

نگارش یافته توسط مدير كل ايران پژوهان مجموعه: علمي و پژوهشي
تعداد بازدید: 14234
چاپ

درآمد پایدار چیست ؟

چگونه در کسب و کار خود یک درآمد پایدار ایجاد کنیم؟

آیا شما هم برای کسب و کار خود یک درآمد پایدار ایجاد کرده‌اید؟

میخواهیم مقیاس درآمد پایدار را از منظر یک خانواده بررسی کنیم که اگر در خانواده نتوانیم یک درآمد پایدار برایشان سرمایه‌گذاری کنیم ، با گذشت زمان آن خانواده میتواند دچار مشکل و دردسرهای زیادی را متحمل شود.


بر فرض مثال : شاید خیلی از ما که درآمد خوبی نداریم و زیر خط فقر زندگی می‌کنیم، پدران و پدربزرگانمان را مسبب سرنوشتمان بدانیم و در این موضوع آن‌ها را مورد سرزنش قرار دهیم. در نقطه مقابل پدران و پدربزرگان آن دسته از کسانی که در جوانی همه چیز به دست آورده‌اند، نقش غیرقابل انکاری را بازی می‌کنند.

 

از این دو جمله می‌توان فهمید که گذشتگان نقش پررنگی در خوشبختی یا بدبختی نسل کنونی بازی کرده‌اند و ما که در این نسل زندگی می‌کنیم، نقش پررنگی در آینده فرزندانمان و نسل بعدی بازی خواهیم کرد.

این توسعه پایدار یکی از ارکان مهم خانواده و کسب و کار است .

 

 

در دنیای رقابتی امروز که پیشرفت گوی سبقت را از زمان ربوده است ، و هر آن ممکن است راه و روش خود را تغییر دهد ما باید هوشیار باشیم، هوشیار به این که چگونه کسب و کار خود را با پیشرفت‌های کنونی بتوانیم یکسان کنیم.

در غیر این صورت ما نخواهیم توانست در این بازار کسب و کار موفق شویم و همیشه دچار استرس خواهیم بود. و قدرت تصمیم گیری در شرایط سخت را از دست خواهیم داد.

هنوز براي ثروتمند شدن دير نيست

این جمله برای گوش همه آشناست . الان همه جا سخن از ثروتمند شدن است میتوان گفت بورس صحبت‌های امروزی همگی به چگونه ثروتمند شویم و چگونه میلیارد شویم ختم میشود. وقتي شما جمله فوق را به اين نحو به خودتان و به جهان اعلام مي‌کنيد، روح شما روح جهاني آن را کاملا دريافت مي‌کند و از آن لحظه به بعد، تمامي کائنات و يا حداقل قسمتي از اين کائنات بزرگ به سيام شما گوش مي‌کند و از آمادگي شما براي تغيير و تحول آگاه مي‌گردد. آيا مي دانيد نام اين لحظه چيست ؟شايد درست حدس زده باشيد. نام آن لحظه «تقدير» است و شما خوشبختانه از آن گذر کرده‌ايد. يعني با يک فکر و انديشه عميق و يک آرزوي ژرف، لحظه تقدير را تجربه کرديد. احتمالاً شما نيز آن جمله‌هاي معروف اوپا نيشاد را بياد داريد که ميگويد: 

-  آرزويتان هرگونه که باشد، کردارتان همان گونه است. 

-  کردارتان هرگونه که باشد، رفتارتان همان گونه است. 

-  رفتارتان هرگونه که باشد، تقديرتان همان گونه است. 

معني نهفته در جملات فوق اين است که آرزو و تقدير و سرنوشت است. البته به شرط آن که «آرزو» ژرف و برخاسته از روح باشد.

ناپلئون هيل در کتاب rich grow anb Think  گام هفتم به سوي ثروت را به اهميت تصميم گيري اختصاص داده و مي گويد: «زندگي 25000 زن و مرد شکست خورده را مورد تحقيق و بررسي قرار دادند و سرانجام از مابين 31 عامل شکست و ناکامي اين افراد، عامل ناتواني در تصميم گيري را جزو مهمترين عوامل اعلام نمودند.» هيل معتقد است که عدم تصميم گيري همان دشمن مشترکي است که همگي بايد بر عليه آن قيام کنيم.

درآمد پایدار چیست ؟

درآمد پایدار به درآمدی میگویند که بیشتر بتواند خودکار کار خود را به جلو ببرد یعنی توسط ماشین آلات و دستگاه‌های غولی که خودشان میتوانند همه کارها را انجام دهند.

بر فرض مثال : چگونه یک بستنی فروشی که با یک چهارچرخ در کوچه و خیابون‌ها فریاد میزند بستنی ، بستنی ؛ کار خودش را به یک درآمد پایدار تبدیل کند که دیگر اگر یک روز نتوانست بستنی بفروشد و یا نرود سرکار حداقل آسوده خاطر باشد که درآمد پایدار دارد.

و یا یک مثال دیگر: برای همه ما پیش آمده است که در خیابان در حال حرکت هستیم ناگهان پاشنه کفش یا جای دیگر کفش‌امون دچار آسیب میشود و پاره خواهد شد. در همان حین به یک کفش‌دوز که کنار خیابان نشسته برمیخوریم و کفش‌امان را می‌دهیم بدوزد. حالا چگونه یک کفشدوز کار خود را به یک درآمد پایدار تبدیل کند که در نبودش بداند که حداقل درآمد پایداری در توسعه کارش به وجود آورده است که میتواند جواب خرج و مخارج زندگی‌اش را بدهد.

باور کنيد، همه آناني که به ثروت رسيدند، فقط و فقط از همين اصول استفاده کرده‌اند و هيچ پنهان کاري ديگري در بين نيست.  اغلب آناني که در مضيقه مالي قرار دارند هميشه نگاه«منفي و نامساعد» نسبت به پول داشته اند. 

يعني با گفتار خود نوعي عکس العمل منفي و تدافعي در قبال پول از خود نشان داده اند. براي مثال، هميشه و معتقد بوده‌اند که چرا بايد اينقدر براي پول کار کرده آنان پول را چيزي کثيف و ناجور به حساب مي آورند. خودتان بارها از زبان آنان شنيده‌ايد که مي‌گويند: صبح تا شب بايد براي پول کار کنيم. اين هم شد زندگي؟ و يا اين که شکوه و شکايت نموده و مي‌گويند: «همه بدبختي‌ها از اين پول است. اين پول آدم را بيچاره مي‌کند.» اگر شما خواننده عزيز نيز همين تصور را داريد، متاسفانه بايد بگويم شما نيز ناچاريد با زندگي بخور و نمير بسازيد. درحالي که اين سهم شما نيست.

فرض کنید آرایشگری یک روز در مغازه‌اش را باز نکند ، اون روز از کاسبی خبری نیست حتی یک ریال هم .

فرض کنید یک سوپر مارکت یک روز مغازه‌اش بسته باشد ؟

درآمد پایدار به این میگویند هر چه سیستم به حضور ما کمتر وابسته باشد آن سیستم بهتر است و درآمد حاصل از آن  پایدارتر.

مثلاً بستنی فروش وقتی میتواند درآمدش را پایدار کند که از یک یا چند کارگر استفاده کند برای فروختن بستنی‌هایش.

یا یک کفشدوز زمانی میتواند یک درآمد پایدار داشته باشد که دستگاهی مخصوص کفشدوزی بخرد و با یک کارگر ساده بتواند برای خودش یک درآمد پایدار داشته باشد .

یک مکانیک زمانی برای خودش درآمد پایدار ایجاد میکند که در کارگاه خود از متخصصین استفاده کند و در نبود حضورش درآمد پایدار بماند.

عمده موفقیت در کسب و کار ایجاد سیستمی است که بتواند بدون حضور شما جوابگوی نیازهای مشتریان باشند.

شاید داستان آقای وارن بافت را شندیده باشید؛ ایشان در کودکی روزنامه فروشی می‌‌کرد، کاری که بسیاری از بچه ها با آن کسب درآمد می کنند. ولی چیزی که باعث تفاوت وارن بافت از دیگر بچه ها می‌شود این است که او مانند دیگران روزنامه ها را تحویل نمی داد بلکه وقت خود را صرف مراجعه به همسایه ها برای گرفت اشتراک می‌کرد. هنگامی که اشتراک روزنامه را به کسی می فروخت، با بخشی از پول آن بچه های دیگر را استخدام می‌کرد تا روزنامه ها را هر روز به مشترک تحویل دهند!

نکته کلیدی کار آقای وارن بافت در این است که ایشان یک سیستم فروش روزنامه ایجاد کرده بود. این سیستم وقتی که او حضور نداشت، هم برایش پول درمی‌آورد. پس او توانسته بود یک درآمد پایدار داشته باشد. بی دلیل نیست که دومین فرد ثروتمند دنیا است!

از این اتفاقات در جهان زیاد افتاده است ،شما میتوانید با مطالعه بیوگرافی چنین افرادی برای خودتان الگو بتراشید و از آن ها در کسب و کارتان استفاده کنید.

درآمد‌های پایدار را میتوانید در روزمرگی اتفاقات زندگی خود مشاهده کنید.

یکی از درآمدهای پایدار که میتوان به آن اشاره کرد همین قبوض آب و برق و گاز می‌باشد . شرکتی که این خدمات را ارائه میدهد . با استخدام افرادی توانسته است از سیستم درآمد پایداری که ساخته است لذت می‌برد و هر ماه از مشاهده پول‌های کلان لذت می‌برند.

سیستم های متعددی در زمینه درآمد پایدار وجود دارد که از جمله آنان میتوان به کارآفرینی اینترنتی اشاره کرد ، و همچنین راه اندازی یک کسب و کار اینترنتی .

یک شخص میتواند به راحتی یک وب سایت داشته باشد و در آن از خلاقیت و ذوق و سلیقه خود درآمد زایی داشته باشد حتی زمانی که حضور ندارد یک وب سایت میتواند مراحل پرداخت را طی کند و پول به حساب واریز شود.

نکته مهم‌تر :

این است که افرادی ثروتمند می‌شوند که وقت خود را به جای کارکردن برای تامین معیشت صرف ساختن سیستم ماشین پول سازی می‌کنند. آنها مخارج زندگی خود را از درآمد پایدار  تامین می‌کنند و نه از کار روزانه خود. این تفاوت مهمی در نگرش افراد ثروتمند با دیگران است. امیدوارم که این مقاله توانسته باشد تا حدی این نگرش را در شما ایجاد کرده باشد.

 

منبع : شرکت توسعه نسل وب


ایران کنفرانس

confBook

بانك موضوع پايان نامه

معرفي پايگاه هاي اطلاعاتي علمي

حمايت از پايان نامه ها

بورسهای خارجی

-->