iranresearches-telegram

محصولات ایران پژوهان را در فروشگاه ببینید
 

نگارش یافته توسط مدير محتواي ايران پژوهان مجموعه: علمي و پژوهشي
تعداد بازدید: 13977
چاپ

جالب است بدانید كه بیش‌تر افراد برای دسترسی به مطلب مورد نظر در ابتدا از موتورهای جست‌وجوی اینترنتی استفاده می‌كنند.  سهولت دسترسی اصلی‌ترین دلیل افراد به استفاده از اینترنت به عنوان اولین منبع برای تحقیقات و مطالب علمی است. 71 درصد از افراد مورد مطالعه دلیل اصلی خود برای استفاده از اینترنت را سهولت دسترس‌پذیری آن به محتویات مختلف علمی بیان كرده‌اند.

از دیگر دلایل استفاده از اینترنت، لینك‌های موجود در وب‌سایت‌هاست كه سبب می‌شود افراد در هنگام استفاده‌های دیگر از اینترنت به اطلاعات و خبرهای علمی دسترسی پیدا كنند. حدود دو سوم (65%) این افراد اعلام كرده‌اند كه

 

در هنگام استفاده‌های دیگر از اینترنت به اطلاعات و خبرهای علمی دسترسی پیدا كرده‌اند.

 

استفاده مردم از اینترنت به عنوان منبعی برای اطلاعات علمی مانع مراجعه و بازدید آن‌ها از موزه‌های موجود نشده است. 59 درصد كسانی كه از طریق اینترنت به منابع علمی مانند علوم موزه‌ها، باغ‌وحش، آكواریم، موزه تاریخ طبیعی، موزه علمی فناوری و یا تلسكوپ‌ها دسترسی داشته‌اند به خود این اماكن نیز مراجعه كرده‌اند.

بیش‌تر افراد در اینترنت به اخبار علمی مراجعه می‌كنند در حالی حدود 49 درصد از افراد مورد تحقیق از وب‌سایت‌های تخصصی علمی مانند وب‌سایت Smithsonian یا NationalGeographic.com مراجعه می‌كند. همچنین یك رابطه دو طرفه بین دسترسی به منابع علمی از طریق اینترنت و مكان‌های علمی وجود دارد: یعنی كسانی كه به موزه‌ها و یا سایر مكان‌های علمی مراجعه می‌كنند در اینترنت به دنبال اطلاعات جامع‌تری از آن علوم می‌گردند و برعكس كسانی كه از اینترنت اطلاعات علمی خاصی را بررسی می‌كنند به مكان‌های مورد نظر برای آشنایی بیشتر مراجعه می‌كنند.

78 درصد كسانی كه از اینترنت به عنوان منبع دسترسی به اطلاعات و اخبار علمی استفاده می‌كردند اعلام كردند كه بیشتر و در اكثر مواقع اكتشافات علمی جدید را از طریق اینترنت پیگیری می‌كنند یعنی حدود 58 درصد كل افراد مورد مطالعه در اینترنت بیشتر به اكتشافات جدید علمی مراجعه می‌كنند.

در نهایت حدود 48 درصد كل افراد مورد تحقیق و همچنین 33 درصد از كسانی كه اینترنت را به عنوان منبع تحقیات علمی خود استفاده می‌كنند در مورد اهمیت علم معقتدند كه داشتن یك جامعه پویا و قدرت‌مند نتیجه برتری علمی و اكتشافات جدید علمی است. همچنین حدود 43 درصد افراد مورد مطالعه و 27 درصد افراد آن‌لاین معتقدند كه پژوهش‌های علمی اصلی‌ترین و حیاتی‌ترین نقش را در بهبود زندگی انسان‌ها بازی می‌كند.


ایران کنفرانس

confBook

بانك موضوع پايان نامه

معرفي پايگاه هاي اطلاعاتي علمي

حمايت از پايان نامه ها

بورسهای خارجی

-->