بانك اطلاعات عناوين پايان نامه و پژوهش معرفي پايگاه هاي اطلاعات علمي بخش خدمات وب و seo بخش دانلود رايگان بخش دانلود پروپوزال بخش معرفي دانشگاههاي خارجي و شرايط تحصيل و بورس آنها

 

 iranresearches-telegram

محصولات ایران پژوهان را در فروشگاه ببینید
 

نگارش یافته توسط مدير محتواي ايران پژوهان مجموعه: حمايتها
تعداد بازدید: 80738
چاپ

موضوعات پیشنهادی «کارگروه علوم سیاسی» دبیرخانه حمایت و هدایت پایان‌نامه‌ها و رسائل علوم انسانی در حوزه اقتصاد سیاسی اعلام شد.

موضوعات پیشنهادی «کارگروه علوم سیاسی» دبیرخانه حمایت و هدایت پایان‌نامه‌ها و رسائل علوم انسانی در حوزه اقتصاد سیاسی اعلام شد.

 نظر به تاکیدات مقام معظم رهبری مبنی بر لزوم تحول در علوم انسانی و با توجه به اینکه پایان‌نامه‌ها دارای ظرفیتی هستند که با ساماندهی و هدایت، می‌توانند منشاء تحول اساسی باشند، شورای تحول در علوم انسانی شورای عالی انقلاب فرهنگی به نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها ماموریت داد ه است تا این امر را محقق سازد.

بنابراین گزارش؛ به همین منظور شورای سیاست گذاری با محوریت نهاد و وزارت علوم تحقیقات و فناوری کارگروه‌های تخصصی در گروه‌های علوم سیاسی، علوم اقتصاد، الهیات، ‌علوم اجتماعی، تعلیم و تربیت، ارتباطات، مدیریت، ‌حقوق و هنر را در پژوهشگاه فرهنگ و معارف اسلامی تشکیل ‌داد.

براساس این گزارش؛ تاسیس دبیرخانه حمایت و هدایت پایان‌نامه‌ها و رسائل علوم انسانی از اهم مصوبات شورای سیاست گذاری است که دو کار حمایت مادی و همچنین هدایت فکری و موضوعی را از پایان نامه‌ها و رسائل علوم انسانی انجام می‌دهد که با توجه به جلسات متعددی که برگزار شد اولویت‌ها و نیاز‌ها در این زمینه تحت عنوان کتابچه‌هایی جمع آوری شد و در اختیار دانشگاه‌ها قرار گرفت.

این گزارش حاکی است تعدادی از طرح نامه‌هایی که براساس محورهای پیشنهادی دبیرخانه حمایت از پایان نامه‌ها تهیه شده باشد بعد از بررسی و تامین اعتبار مورد حمایت قرار می‌گیرد.

به گزارش خبرنگار ایلنا؛ موضوعات پیشنهادی «کارگروه علوم سیاسی» در مفاهیم بنیادین سیاست در حوزه اقتصاد سیاسی به شرح زیر است:

مبانی اقتصاد سیاسی در اسلام
تحلیل اقتصاد سیاسی جمهوری اسلامی ایران
اقتصاد سیاسی کشورهای حاشیه خلیج فارس
تحلیل ظرفیت‌های اقتصاد سیاسی جهان اسلام
تحلیل اقتصاد سیاسی رژیم صهیونیستی
تحلیل اقتصاد سیاسی دوران دفاع مقدس
تحلیل اقتصاد سیاسی منابع مالی بلوک شده ایران در غرب (تسخیر لانه جاسوسی و...)
تحلیل اقتصاد سیاسی تحریم‌های غرب علیه جمهوری اسلامی ایران
تحلیل اقتصاد سیاسی صنعت نفت (ذخایر، اکتشافات، خطوط انتقال و...) در جمهوری اسلامی ایران
تحلیل اقتصاد سیاسی انرژی هسته‌ای در جمهوری اسلامی ایران
تحلیل اقتصاد سیاسی پیامدهای اجرای اصل ۴۴ قانون اساسی
تحلیل اقتصاد سیاسی هدفمند کردن یارانه‌ها در جمهوری اسلامی
تحلیل اقتصاد سیاسی هزینه‌های احتمالی جنگ غرب علیه جمهوری اسلامی ایران
تحلیل اقتصاد سیاسی «اقتصاد مقاومتی» در جمهوری اسلامی ایران
تحلیل اقتصاد سیاسی «جنگ نرم» غرب علیه جمهوری اسلامی ایران
تحلیل اقتصاد سیاسی «بازار» در جمهوری اسلامی ایران
تحلیل اقتصادی – سیاسی انرژی‌های فسیلی جمهوری اسلامی ایران
تحلیل سیاسی بحران مالی غرب
تحلیل سیاسی جنبش وال استریت در غرب
امنیت انرژی در ایران و چگونگی ارتقای آن
سیاست گذاری انرژی جمهوری اسلامی ایران
تحلیل اقتصادی – سیاسی انرژی‌های نو یا تجدیدپذیر جمهوری اسلامی ایران
فراتحلیل پایان نامه‌های انجام یافته در حوزه «اقتصاد سیاسی»

بنابراین گزارش؛ نیره قوی مدیر کل اداره همکاری و ارتباطات پژوهشی پژوهشگاه فرهنگ و معارف اسلامی پیش ازاین در توضیح میزان حمایت مالی ازپایان نامه‌ها و رسائل علوم انسانی گفته بود در مقطع دکترا شش میلیون تومان؛ ۴ میلیون تومان برای دانشجو و ۲ میلیون تومان برای استاد، درنظرگرفته شده است و در مقطع ارشد دو میلیون تومان که یک میلیون تومان برای دانشجو و یک میلیون دیگر برای استاد در نظر گرفته شده است.

منبع: ایلنا

 
نگارش یافته توسط مدير محتواي ايران پژوهان مجموعه: حمايتها
تعداد بازدید: 72031
چاپ

حمایت از پایان نامه های حقوق توسط دبیرخانه حمایت و هدایت پایان نامه ها و رسائل علوم انسانی شورای عالی انقلاب فرهنگی.برای دانلود این موضوعات به فایل پیوست مراجعه کنید.

منبع اصلی مطلب: پورتال شورای تخصصی تحول و ارتقا علوم انسانی .

پیوست ها:
فایلتوضیحاتحجم فایلدانلود ها
دانلود این فایل (hoghogh.pdf)hoghogh.pdf 653 Kb255
 
نگارش یافته توسط مدير محتواي ايران پژوهان مجموعه: حمايتها
تعداد بازدید: 71842
چاپ

موضوعات پیشنهادی برای حمایت از پایان نامه های   حقوق در شورای تخصصی تحول و ارتقا علوم  انسانی شورای عالی انقلاب فرهنگی، دبیرخانه هدایت و حمایت پایان نامه ها و رسائل علوم انسانی.

برای دانلود فایل این موضعات به فایل پیوست مراجعه نمایید.

منبع اصلی دریافت مطلب: http://mmrn.ir/shrp/


مقالات
توانا سازي مديران استراتژيك كشور با رويكرد مديريت استراتژيك فرهنگي
تاريخ:1391/03/12
 مقدمه
صاحب‌نظران و انديشمندان امر توسعه زير ساخت توسعه هر كشور و اجتماعي را فرهنگ آن كشور و جامعه تلقي مي‌نمايند. بدين معني كه توسعه در تمامي عرصه‌هاي اقتصادي، سياسي و اجتماعي ارتباط ناگسستني، متقابل و استوار با مقوله فرهنگ دارد يعني در حقيقت كليه حوزه‌هاي وسيع غيرفرهنگي در فرآيند تغيير و تحول و توسعه شديداً از عوامل فرهنگي تأثير مي‌پذيرند.
از طرفي با توجه به تغيير و تحولات محيطي و تكنولوژيكي چالش‌هاي فراروي كشورهاي در حـال توسعـه، تهديد و چالش جـديد نرم و فرهنگي است. بدين معنـي كه جهان در فرآيند كوچك‌‌سازي و تبديل به يك دهكده جهاني كه به تبع توسعه فن‌آوري اطلاعات و ارتباطات و استراتژي‌هاي جهاني شدن يا جهاني‌سازي درحال شكل‌گيري است، در پي هضم باورها و ارزش‌هاي قومي و منطقه‌اي است. بي شك ايجاد نهادها و سازمان‌هاي بين المللي از قبيل سازمان تجارت جهاني (WTO) و ايجاد قوانين و مقررات تبادل كالا و محصولات طبق استانداردهاي معين، همراه خود الزامات رفتاري واحد را در سراسر جهان ديكته مي‌نمايد و اين امر اعتقادات و هنجارهاي محلي- سنتي و منطقه‌اي را با چالش جدي مواجه مي‌سازد.
از سوي ديگر صاحب‌نظران و دانشمندان علوم اجتماعي، مديريت و مهندسي در طراحي و معماري هر نظام اجتماعي محوريت معماري نظام اجتماعي را با نظام فرهنگي مي‌دانند. بدين معني كه كاركردهاي سياسي، اقتصادي، اجتماعي و حتي فرهنگي هر نظام اجتماعي بايد انعكاس دهنده هويت، رنگ، بو و ماهيت فرهنگي باشد كه آن نظام اجتماعي در آن شكل گرفته است. براي همين در كاركرد نظام سياسي يك جامعه انتظار مي‌رود كه وجهه فرهنگي نظام سياسي منعكس شود، در كاركرد اقتصادي، وجهه فرهنگي نظام اقتصادي و در كاركرد اجتماعي آن وجهه فرهنگي نظام اجتماعي برجسته شود.
بنابراين اگر بپذيريم كه چالش اساسي قرن بيست و يكم چالش و تهديد فرهنگي است و اگر بپذيريم كه زير ساخت توسعه و تحول هر نظام اجتماعي، فرهنگ آن جامعه و اجتماع مي باشد و اگر ديدگاه دانشمندان علوم اجتماعي و مهندسي سيستم را در طراحي و معماري كلان هر نظام اجتماعي قبول كنيم بنابراين مديران استراتژيك كشور كه عاملان اساسي تغيير، تحول و توسعه به حساب مي‌آيند، بايستي با رويكرد مديريت استراتژيك فرهنگي با مفاهيم و مباني ديني، اعتقادي، ارزشي فرهنگ اسلامي آشنايي كامل پيدا نمايند يعني اينكه مديران و رهبران عالي نظام جمهوري اسلامي كه هدايت امور اقتصادي، اجتماعي، سياسي و فرهنگي را دارند بايستي با رويكرد استراتژيك فرهنگ كشور آشنايي كامل داشته باشند تا بتوانند در انجام تغيير، تحول و توسعه سازماني ارزش‌ها، اعتقادات و مباني ديني و فرهنگي را لحاظ نمايند و انجام اين مهم مستلزم طي دوره‌ دكتراي مديريت استراتژيك فرهنگي است. 
 
تعاريف و مفاهيم
مديران فرهنگي چه كساني هستند؟
بسياري از گروه‌ها و مقوله‌هاي كارمندي، همچون هنر آفرينان، سازمان دهندگان فعاليت‌هاي محلي، مديران و تكنسين‌ها به كار توسعه‌ فرهنگي اشتغال دارند. كسان ديگري را نيز بايد به اين گروه و مقوله‌ها افزود. اشخاصي همچون تصميم گيرندگان در امور سياسي و نمايندگان منتخب و كساني كه نقش مستقيمي در امور فرهنگي ندارند، اما فعاليت‌هاي آنان به توسعه فرهنگي كمك مـي‌كند و مهندسان و برنامه‌ريزان، مـددكاران اجتماعـي، معلمان، كاركنان ارشـد، رسانه‌هـا و مطبوعات ... (مولينير، 1372: 33-32).
بنابراين مديران فرهنگي مديراني هستند كه مستقيماً در جايگاه‌هاي شغلي در سازمان‌هاي فرهنگي كشور و در سطوح مختلف راهبري، پشتيباني و يا اجرايي مشغول به فعاليت هستند. همين طور كليه مديراني كه در ساير دستگاه‌هاي غيرفرهنگي در مسؤوليت‌هاي شغلي هدايت و راهبري نظام اجتماعي، سياسي، اقتصادي و فرهنگي مشغول به فعاليت هستند، مدير فرهنگي تلقي مي‌شوند (فرهي، 1384‌: 12).
فرهنگ: مجموعه‌اي پيچيده از معارف، اعتقادات، باورها، هنر، اخلاق، دين، قوانين، الگوهاي رفتاري و علوم و صنايع است كه هر فرد از جامعه خود فرا مي‌گيرد و بر اساس آن احساس و رفتار او شكل مي گيرد (همان، 12).
توانمند سازي: عبارت است از تقويت عقايد افراد و ايجاد اعتماد به نفس در آن‌ها نسبت به خودشان و تلاش در جهت اثر بخشي فعاليت‌هاي سازمان (رحمانپور، 1381‌: 33 به نقل از گوردون، 1993).
آلفرد باندورا توانمند سازي را ايجاد قدرت تطابق با شرايط اطراف دانسته و براي آن چهار عامل را بر مي شمارد.
1- حمايت عاطفي افراد زماني كه درگير انجام امور استرس‌زا هستند.
2- تشويق نمودن و دادن بازخورد مثبت به آن‌ها.
3- معرفي نمونه‌هايي از افراد موفق و اثر بخش به آن‌ها.
4- كسب تجربه از طريق انجام موفقيت‌آميز يك فعاليت (رحمانپور، 1381‌: 33؛ گوردون، 1993).
 
توسعه مديريت
توسعه مديريت فرآيندي جامع است كه طي آن مديران در مسير اثربخشي رشد مي‌يابند و تربيت مي‌شوند. همچنين تلاش براي افزايش اثربخشي راندمان كاري مديران است. اين تلاش از طريق طي دوره‌هاي‌آموزشي رسمي و غيررسمي انجام مي‌شود (فرهي، 1382: 367؛ مامفورد،1989).
 
مديران استراتژيك
به مديراني اطلاق مي‌شود كه در حوزه راهبري نظام در عرصه‌هاي مختلف اقتصادي، اجتماعي، سياسي و فرهنگي كشور به امر سياست‌گذاري، تدوين خط‌مشي، برنامه‌ريزي كلان و نظارت عاليه مشغول هستند.
 
مديريت فرهنگي
فرهنگ قلمرو گسترده‌تري از سازمان‌هاي ناشر آثار هنري دارد هر چند كه مي‌توان تمام امور در قلمرو فرهنگ را تحت نظارت قرار داد.
مديريت فرهنگي يك هيأت اجرايي در امور دولتي، نيمه دولتي يا شبيه دولتي است كه مي‌تواند در فعاليت‌هاي خود با بخش خصوصي يا حتي كسب و كار مشاركت كند يا امور را كلاً به ساير بخش‌ها واگذار نمايد. اصطلاح مديريت فرهنگي بيانگر آن است كه در ساده‌ترين جوامع انساني هـم انجـام فعاليت‌هاي انسانـي نيازمند مـديريت است. يعني كسانـي بايـد مسؤوليت سازماندهي فعاليت‌هاي انساني را بر عهده داشته باشند و از اين رو مديريت فرهنگي در بطن امور جامعه نهفته است (فرهي، 1384: 13).
 
معرفي ابعاد اصلي مدل پژوهش
بي‌شك داشتن الگوي مفهومي براي انجام هر پژوهشي جزو الزامات اساسي به حساب مي‌آيد. داشتن الگوي مفهومي به معني داشتن چارچوب فكري و نقشه ذهني براي انجام حركت است. 
به طور كلي هر الگوي مفهومي دربردارنده اجزاء، ابعاد و عناصري است كه از نظر مفهومي و منطقي به شكل معني‌داري در كنار يكديگر جاي مي‌گيرند و داراي روابط نظام‌مند و تعريف شده‌اي مي‌باشند. پيش‌بيني مي‌شود چنانچه ابعاد و اجزاء مدل مفهومي به درستي مورد شناسايي و طراحي منطقي از آن صورت گيرد، نتايج و دستاوردهاي مطلوب و اثر بخشي را به ارمغان آورد.
بر اين اساس و با در نظر گرفتن پيش‌فرض‌هاي ذيل مدل مفهومي پژوهش معرفي مي‌گردد.
1- ساماندهي هر نظام اجتماعي درسه حوزه راهبري، پشتيباني و اجرايي صورت مي‌پذيرد.
2- در هر كدام از اين حوزه‌ها نهادهاي تشكيلاتي، وظايف و مأموريت و تقسيم كار ساختار نيروي انساني و منابع و مصارف شكل خاصي پيدا مي‌كند.
3- نهادها و عناصر تشكيلاتي حوزه راهبري امر سياست‌گذاري‌هاي كلان، برنامه‌ريزي‌هاي كلي و نظارت و كنترل عاليه نظام را بر عهده دارند و به تبع آن نوع منابع و مصارف و ساختار نيروي انساني متمايزي را نسبت به ساير حوزه‌ها طلب مي نمايد.
4- نهادها و عناصر تشكيلاتي حوزه پشتيباني امر حمايت‌هاي لازم در زمينه تدوين نظام‌هاي مالي، قانوني، نيروي انساني، استانداردها، روش‌ها، رويه‌ها ... را بر عهده دارند كه به تبع آن ساختار نيروي انساني با ويژگي‌ها، توانايي‌هاي خاص را طلب مي‌نمايد.
5- نهادها و عناصر تشكيلاتي حوزه اجرايي عمدتاً وظايف پياده‌سازي و اجراي برنامه‌ها و سياست‌هاي ابلاغي حوزه‌هاي بالاتر را برعهده دارد. در نتيجه نيروي انساني با توانايي‌ها و قابليت‌هاي اجرايي بالايي را نياز دارد.
6- با در نظر گرفتن پيش فرض‌هاي مزبور هدف اصلي اين پژوهش تواناسازي مديران حوزه راهبري كشور مبتني بر رويكرد مديريت استراتژيك فرهنگي بوده است.
7- تواناسازي مديران حوزه راهبري كشور با رويكرد مديريت استراتژيك فرهنگي به معني توسعه دانش، نگرش و بينش و افزايش قابليت‌ها، مهارت‌ها و توانايي‌هاي آن‌ها مبتني بر مباني فرهنگ اسلامي است. 
8- يكي از راه‌هاي توسعه توانايي‌هاي مديران استراتژيك يك كشور، طراحي و تدوين و اجراي دوره‌هاي دكتراي مديريت استراتژيك فرهنگي است كه مي‌تواند در قالب چندين گرايش ارائه گردد.
الف- گرايش سياست‌گذاري فرهنگي.
ب- گرايش مديريت مراكز فرهنگي.
ج- گرايش مديريت منابع و محصولات فرهنگي.
 
 
66.JPG
 
 
الف) بررسي مباني نظري
بررسي ديدگاه‌هاي نظري در خصوص كليدي‌ترين مفاهيم موضوع اين پروژه بوده است. بخش عمده‌اي از ادبيات پژوهش را مفاهيمي از قبيل توسعه مديريت، تواناسازي مديران، افزايش قابليت‌هاي مديريتي، توسعه شايستگي‌هاي مديريتي، مفهوم فرهنگ، مفهوم مديريت استراتژيك، مديران فرهنگي و نقش‌هايي كه ايفا مي‌كنند و دانش مورد نياز مديران فرهنگي تشكيل مي‌دهد.
توانمندسازي حالتي از ذهن است، در اين حالت كارمند احساساتي شبيه موارد زير را تجربه مي‌كند.
* احساس كنترل بر نحوه‌ انجام كار.
* احساس آگاهي نسبت به محيطي كه كار در آن اجرا مي شود.
* احساس مسؤوليت‌پذيري نسبت به نتايج كاربردي.
* احساس سهيم بودن در مسؤوليت عملكرد واحد و سازمان.
* احساس برابري در دريافت پاداش‌هايي كه مبتني بر عملكرد فردي و جمعي مي‌باشد.
* توانمندسازي سه تغيير اساسي را در نگرش كاركنان بوجود مي‌آورد.
الف) تعهد در نوآوري در روش هاي انجام كار.
ب) تغيير در مسؤوليت.
ج) تغيير دريادگيري (رحمانپور، 1381: 34).
 
دلايل توانمندسازي
محرك‌هاي محيطي متعددي وجود دارد كه سازمان‌ها را به توانمندسازي كاركنانشان ترغيب مي‌كنند، برخي از آن‌ها عبارت هستند از:
الف) اثرات فن‌آوري بر محيط‌هاي كاري.
ب) افزايش انتظارات مشتريان.
ج) ضرورت انعطاف‌پذيري سازمان‌ها (محمدي، 1381: 162؛ بلانكت وانتر، 1997).
 
مدل‌هاي توانمندسازي
انديشمندان مختلف براي تحقق بخشيدن به مفهوم توانمندسازي مدل‌هاي گوناگوني را ارائه نموده‌اند. نگرش اقتضايي به توانمندسازي منجر به شكل‌گيري مدل‌هايي مانند مدل فورد وفوتلر (1995) گرديد، كه با توجه به دو بُعد محتواي شغل و زمينه شغلي و تركيب آن‌ها با فرآيند تصميم‌گيري مي‌توان به مدل فوق دست يافت (فرهنگي و اسكندري، 1382: 110-109 به نقل از اندروز وهرشل وبرد، 1997).
مدل بلانچارد، زيگارمي وزيگاريمي بر مبناي مفهوم ايفاي نقش مربيگري، ارشاد و انتخاب سبك مناسب سرپرستي ايجاد گرديد. در رويكرد مرشدانه مدير به افراد كمك مي‌كند تا ارزش‌ها و سنت‌هاي سازماني را دروني‌سازي كنند. مديران فضاي كاري ايجاد مي‌كنند كه افراد بيش از آن كه به دلايل بيروني برانگيخته شوند با دلايل دروني به انجام كار مي‌پردازند (مالاك وكورستد، 1996).
مدل كانگروكاننگو: توسط اين دو صاحب‌نظر كه معتقد بودند كه علاوه بر مدير، اعضاي سازمان، نقش اساسي در فرآيند توانمندسازي ايفا مي‌كنند، ابداع گرديد. در اين مدل منظور از مربيگري و استراتژي‌هاي توانمندسازي نه تنها حذف وضعيت‌هاي خارجي ضعيف‌ساز است، بلكه ايجاد احساس و اطلاع از خود اثر بخشي در زيردستان از اهميت بيشتري برخوردار است (فرهنگي و اسكندري به نقل از كانگرو كاننگو، 1988).
مدل سيستمي توانمندسازي با بهره‌گيري از افزار تحليلي سه شاخگي ساختار، رفتار و زمينه (ميرزايي اهرنجاني، 1377) از ديگر مدل‌هايي است كه در اين رابطه كارساز مي‌باشد (فرهنگي و اسكندري،1382: 112).
 
توسعه مديران
اساس توسعه مديران به يادگيري انسان باز مي‌گردد. صاحب‌نظران براي يادگيري مديران سه رويكرد كلي را معرفي مي‌كنند. رويكرد يادگيري مستقيم كه در آن فرد يادگيرنده به طور مستقيم در معرض موضوع يادگيري قرار مي‌گيرد. رويكرد يادگيري ضمن عمل كه اوايل دهه‌ هفتاد توسط ايوانز ابداع گرديد. يادگيري ضمن عمل عبارت است از فرآيند يادگيري ايده‌ها، مهارت‌ها و برداشت‌هاي جديد، از آنچه در محيط كار و ديگر محيط‌هاي رفتاري انجام مي‌گيرد. رويكرد سوم، رويكرد يادگيري اجتماعي است. اين رويكرد بر فرآيند مشاهده و الگوسازي از رفتار، برداشت و واكنش نسبت به ديگران (اعضاي جامعه) تكيه دارد. اين رويكرد در سال 1986 توسط آلبرت آندورا ابداع گرديد. اين نوع يادگيري طي چهار مرحله توجه كردن، ضبط، توليد و تحكيم انجام مي‌شود.
مدل جامع توسعه مديران: برخي از انديشمندان الگوي كلي طراحي برنامه توسعه مديران را متأثر از سه زمينه‌ خاص معرفي مي‌كنند (غفاريان، 1382).
 
77.JPG
 
ابعاد اصلي توسعه مديران: برخي از پژوهشگران عمده ترين ابعاد اصلي توسعه مديران را مشتمل بر 
1- نقش‌هاي مديريتي 2- توانايي‌هاي مديريتي 3- مهارت‌هاي مديريتي4- ويژگي‌هاي شخصيتي مديران 5- ذهنيت فلسفي مديران 6- دانش مورد نياز مديران مي دانند (فرهي،1382).
روش‌هاي توسعه و يادگيري: وودال (1998) علاوه بر آموزش‌هاي كلاسيك، 31 روش ديگر را در جهت توسعه يادگيري پيشنهاد مي‌دهد. اين روش‌ها در قالب سه محور كلي زير شناسايي و دسته‌بندي كرده است.
الف) روش‌هاي يادگيري محيط كار 13 روش
ب) روش‌هاي يادگيري خارج از محيط كار 9روش
ج) روش‌هاي يادگيري خارج از شغل 9 روش
كانگر(1993) استاد دانشگاه هاروارد، چهار بعد را براي توسعه قابليت‌هاي فردي مديران پيشنهاد كرده است.
 
 
 
 
جدول 1- روش توسعه قابليت هاي فردي مديران (كانگر، 1993)
يادگيري از محيط مهارت‌ها ادراكات تحليلي شخصيت ابعاد توسعه
- شبيه سازي
- آزمايشگاه كارگاه آموزشي - كلاس درس 
- آموزش مستقيم
- سخنراني
- آموزش هاي صحرايي
- تعامل با مديران توسعه
- توانبخشي كار - روش توسعه
 
مفهوم فرهنگ به طور عام و در سطح ملي و سازماني، سازه‌ي ديگري است كه بخشي از مرور ادبيات پژوهش را به خود اختصاص داده است (فرهي، 1384: 110- 78). تعريف فرهنگ، ابعاد و سطوح و ويژگي‌هاي فرهنگ، همراه با كاركردهاي مثبت و منفي آن و نيز نحوه مديريت و تغيير فرهنگ از جمله مباحثي است كه در اين قسمت مورد بررسي قرار گرفته است. بحث مديريت استراتژيك، مفاهيم و مضامين اصلي را جهت داشتن رويكرد استراتژيك فرهنگي به موضوع تواناسازي مديران، از ديگر مفاهيم اصلي مورد مطالعه بوده است (فرهي، 1384: 67-41).
اينكه مديران فرهنگي چه كساني هستند، چه نقش‌هايي ايفا مي‌كنند، براي ايفاي نقش‌هاي خود به چه توانايي‌ها، مهارت‌ها و قابليت‌هايي نياز دارند، بخش ديگري از ادبيات موضوع را به خود اختصاص داده است (همان: 77- 68). درهمين رابطه دانش مورد نياز مديران فرهنگي نيز تبيين شده است (همان: 120-112).
 
ب) بررسي دوره هاي آموزش (داخل و خارج كشور) 
مرور تجربيات جهاني و نيز تجربيات داخل كشور از جهت شناسايي دوره‌هاي آموزش مديريت فرهنگي (به طور خاص) و ساير دوره‌هاي آموزشي مرتبط و نيز شناخت عناوين دروس و سرفصل‌هاي آن‌ها كمك بسيار شاياني در تدوين دوره‌هاي آموزشي متناسب ايفا مي‌نمايد. در اين بخش نيز علاوه بر شناسايي و جمع‌آوري اطلاعات مربوط به دوره‌هاي آموزشي مديريت فرهنگي در داخل كشور، نسبت به شناسايي و گردآوري اطلاعات دوره‌هاي آموزش مديريت فرهنگي در خارج از كشور نيز اقدام گرديد (فرهي، 1384‌: 241-133).
براي شناسايي، گردآوري و تعيين دوره‌ها و عناوين درسي مدل مفهومي فرآيندي به صورت زير در نظر گرفته شد.
 
88.JPG
 
شناسايي، گردآوري و نتيجه‌گيري از دوره‌ها و عناوين درسي بر طبق مدل مفهومي صورت گرفت. در اين قسمت علاوه بر دوره‌هاي آموزشي كه مستقيماً به مديريت فرهنگي مربوط بود، دوره‌هاي آموزشي در موضوعات مرتبط با اين مقوله كه شامل علوم ارتباطات، مديريت آموزشي، مديريت با گرايش‌هاي مختلف بالاخص مديريت رسانه، فلسفه تعليم و تربيت اسلامي، مديريت اجرايي در مقطع كارشناسي ارشد و دكترا مي‌باشد را نيز مورد بررسي قرار داده و انتخاب عنوان و محتواي درسي مناسب را نيز براساس معيارهايي از قبيل: سازمان و مديريت، مديريت استراتژيك، سياست‌گذاري و خط مشي‌گذاري، مباحث فرهنگي، مديريت اسلامي، روش شناسي تحقيق و مدل‌هاي كمي آماري قرار داده‌اند.
در يك جمع‌بندي كليه دروس مورد بررسي در قالب دروس اصلي و گرايش‌هاي شش‌گانه‌اي تهيه و تنظيم گرديد. پيش بيني مي‌شد كه تعداد گرايش‌ها و تعداد عناوين درسي در هر يك از گرايش‌ها براساس نظرسنجي كه از خبرگان موضوع بدست مي‌آيد، مورد تعديل و اصلاح قرار گيرد. براي اين منظور براي دروس اصلي 12 عنوان درسي و براي هر يك از گرايش‌هاي شش‌گانه نيز بين 12 تا 15 عنوان درسي پيشنهاد گرديد (فرهي، 1384: 241).
بدين منظور پرسشنامه‌اي خاص طراحي و توزيع گرديد. از جامعه خبرگان و صاحب نظران مديريت استراتژيك حوزه فرهنگ خواسته شد تا در مورد ضرورت و اهميت هر يك از عناوين درسي در ذيل عناوين دروس اصلي يا عناوين گرايش‌هاي تخصصي شش‌گانه، نظر دهند. 
 
بيان مسأله و هدف پژوهش
بايد بپذيريم كه نيروي انساني مهم‌ترين و اساسي‌ترين عامل تعيين كننده و تسريع كننده فرآيند رشد و توسعه كشور به شمار مي‌رود و به عبارتي ديگر عامل اساسي و استراتژيك هر جامعه و سازماني محسوب مي‌شود. بايد گفت: امروزه سازمان‌ها براي همگامي با روند جهاني و بالندگي و اثربخشي بيشتر در دنياي رقابتي با چالش‌ها و موانع ساختاري و محتوايي گوناگوني مواجه هستند. ضرورت نگاهي جامع و واقع بينانه از برنامه‌ها، اقدامات انجام شده، فرصت‌ها، تهديدها و محدوديت‌ها با توسعه مفهوم مديريت و تمركز بر عامل انساني ميسر مي‌گردد.
دير زماني است كه رويكرد و نگرش به انسان در علوم سياسي، اقتصادي و اجتماعي منبعث از ديدگاه‌ها و مكاتب اقتصادي گذشته بوده است. لكن تحولات فكري اخير و تغيير پارادايم‌هاي جديد طرح موضوعات جديدي نظير مديريت استراتژيك، مديريت دانش، سازمان‌هاي يادگيرنده و اقتصاد دانش‌گرا سبب گرديد تا نگاه ابزاري به انسان طرد گردد و انسان به مثابه ثروت و سرمايه ملي (اجتماعي) تلقي شود.
از اين رو سازمان‌ها و جوامع در مقياس خرد و كلان امروزه با هدف حفظ مزيت رقابتي خود، خلق فرصت‌هاي توانمندسازي و توسعه منابع انساني را در صدر برنامه‌هاي استراتژيك خود قرار مي‌دهند. در دنياي به شدت رقابتي و پر تحول امروز، مديران نقش اساسي در خلق مزيت‌هاي رقابتي و تحقق اهداف استراتژيك سازمان‌ها ايفا مي‌كنند. چگونگي ايفاي اين نقش به نحو اجتناب‌ناپذيري به قابليت‌ها و شايستگي‌هاي مديران وابسته است. بنابراين اين سؤال مطرح مـي‌شود كه شايستگـي مـديران چيست؟ چگونه مـي‌توان آن را توسعه بخشـيد؟ روش‌هـا و رويكردهاي اين امر كدامند؟ (عسكري آزاد، 1382‌: ص 1).
بايد اذعان نمود كه توسعه مديران يك تكاپوي دايمي است، زيرا شايستگي‌هاي موفقيت- آفرين امروز ديگر براي فردا كارساز نخواهد بود. بايد به جاي برنامه‌هاي مقطعي به دنبال يادگيري مستمر مديران بود. بستري كه امكان حفظ شايستگي‌هاي مديريتي را در رؤيارويي با تحولات محيطي فراهم سازد (غفاريان، 1382: 320).
از طرفي بايد اذعان نمود كه انقلاب اسلامي ايران، انقلابي فرهنگي بود كه با هدف اساسي احياي ارزش‌ها و باورها و اعتقادات اسلام ناب محمدي (ص) و ظهور آن‌ها در نمادهاي رفتاري و ساختاري جامعه اسلامي ايران به پيروزي رسيد و در دهه نخست با تلاشي وافر به نهادينه‌سازي ارزش‌هاي اصيل اسلامي در رفتار و كردار آحاد جامعه همت گماشت. اما متأسفانه در سير تكاملي خود با امواج بازسازي اقتصادي و تحولات سياسي مواجه گرديد كه مسايل فرهنگي (ارزشي و ديني) را در مرحله دوم اهميت قرار داد.
براين اساس اگر نپذيريم كه مديران ارشد جامعه عاملان اساسي تغيير و تحول و پويايي جامعه مي‌باشند و موفقيت و شكست جامعه مرهون ميزان دورانديشي، ذكاوت، كارداني و شايستگي آن‌ها است و از طرفي مديران عالي نظام اجتماعي، سياسي، اقتصادي‌، فرهنگي فرهنگ‌سازان جامعه هستند و نظام مقدس جمهوري اسلامي نظامي است مبتني بر ارزش‌ها و باورها و اعتقادات ديني، لذا لزوم توسعه مديران استراتژيك نظام مقدس جمهوري اسلامي بر مبناي تفكر استراتژيك فرهنگي يك الزام قطعي است.
بنابراين هدف‌غايي برنامه تواناسازي مديران استراتژيك كشور تغيير دانش و نگرش راهبردي فرهنگي مديران و فراهم كردن بستر مناسب براي رشد و توسعه آن‌ها نسبت به حوزه فرهنگ و تفكر راهبردي فرهنگي مي باشد تا در پرتو آن:
* زمينه‌هاي تفكر راهبردي فرهنگي و اعمال آن در تصميم‌سازي‌ها و تصميم‌گيري‌هاي همه عرصه‌هاي كلان نظام مقدس جمهوري اسلامي فراهم شود.
* اهميت و ضرورت رويكرد فرهنگي در مديريت كلان كشور با توجه به اهداف و آرمان‌هاي انقلاب اسلامي نهادينه شود.
* زمينه‌هاي فرهنگي نهضت نرم‌افزاري، توليد علم و نهضت توسعه فرهنگ اسلامي براي آحاد مردم فراهم شود.
* منابع علمي مديريت راهبردي فرهنگي به طور خاص و مديريت فرهنگي به طور عام در پرتو تحقيقات و پژوهش‌هاي بنيادي در اين فرآيند فراهم شود.
* انسجام فرهنگي و چشم انداز مشترك فرهنگي در بين آحاد مديران نظام پديد آيد.
بر اين اساس هدف اصلي اين پژوهش: ايجاد ساز و كار توسعه مديران استراتژيك كشور براساس رويكرد مديريت استراتژيك فرهنگي است. در عين حال در اين پژوهش اهداف زير دنبال شده است.
1- تهيه و تدوين مباني نظري مربوط به تواناسازي و توسعه مديران با رويكرد مديريت استراتژيك فرهنگي.
2- تهيه و تنظيم سرفصل و عناوين دروس دوره‌هاي آموزشي مديريت و مطالعات فرهنگي در داخل و خارج كشور.
3- تدوين سرفصل و برنامه تفصيلي دوره دكتراي مديريت و استراتژيك فرهنگي.
4- تدوين الزامات اجرايي دوره دكتراي مديريت و استراتژيك فرهنگي.
 
روش پژوهش
روش تحقيق
براي به دست آوردن اطلاعات، در خصوص مباني نظري مربوط به تواناسازي مديران، مديريت استراتژيك فرهنگي، مديران فرهنگي، فرهنگ ملي، عمومي و سازماني، دانش و مهارت مورد نياز مديران و شناسايي و گردآوري اطلاعات مربوط به دوره‌هاي آموزشي مديريت فرهنگي و استخراج سرفصل‌ها و عناوين درسي از روش توصيفي- اكتشافي بهره‌گيري شد.
 
شيوه جمع‌آوري اطلاعات
اطلاعات مـورد نياز براي طراحـي دوره دكتراي مـديريت استراتژيك فرهنگي به شيوه‌هـاي كتابخـانه‌اي، پـرسشنامه و مصـاحبه با صـاحب‌نظران و بهـره‌گيري از سيستم‌هـاي مجـازي (Internet) جمع‌آوري گرديد.
جامعه آماري و نمونه و روش نمونه‌گيري
با توجه به اينكه دوره مصوبي براي تواناسازي مديران استراتژيك كشور با رويكرد مديريت استراتژيك فرهنگي وجود نداشت، پس از شناسايي و جمع‌آوري منابع انواع دوره‌هاي آموزشي راهبردي، فرهنگي و مديريتي داخل و خارج كشور بر اساس متدولوژي خاص نسبت به تدوين الگوي مفهومي آن اقدام و آنگاه دروس پيش نياز، اصلي و تخصصي در معرض ارزيابي خبرگان آموزش و پرورش مديريت راهبردي فرهنگي كشور قرار گرفت. بنابراين نمونه آماري كليه صاحب‌نظران حوزه فرهنگ، آموزش و مديريت استراتژيك را شامل مي‌گرديد، كه از طريق تكنيك دلفي ديدگاه آن‌ها در خصوص عناوين دروس و سرفصل‌هاي هر درس دريافت گرديد. 
 
نتايج پژوهش
براي تعيين روايي و صحت اين پرسشنامه‌ها از اساتيد دانشگاهي نظرسنجي به عمل آورده شد. در اين مرحله پرسشنامه‌ها بين 10 نفر از اساتيد و خبرگان موضوع پژوهش توزيع گرديد. حاصل اين بررسي تعيين‌كننده دروس داراي اولويتي است كه به عنوان دروس اصلي و گرايش‌هاي تخصصي شش‌گانه تحـت عنوان «برنامـه ‌آموزشي دوره دكـتراي مديريت استراتژيك فرهنگي كشور» تهيه و تنظيم شده است. اين برنامه پس از تصويب در مراجع قانوني در برخي از مراكز آموزش عالي كشور مبناي عمل قرار مي‌گيرد (فرهي، 1384: 256-254).
عناوين دروس پيش نياز، اصلي و گرايش‌هاي شش‌گانه از مهم‌ترين نتايج و دستاورد اين پژوهش بوده است كه در شكل برنامه آموزشي دوره‌ دكتراي مديريت استراتژيك فرهنگي تهيه و تنظيم گرديده است. نمودار 3 اين نتايج و دستاوردها را به شكل شماتيك به تصوير مي‌كشاند (برنامه آموزشي دوره دكتراي مديريت استراتژيك فرهنگي، 1384: 7).
 
89.JPG
 
 
جمع‌بندي و نتيجه‌گيري 
اين پژوهش چشم‌انداز بسيار جالبي را درباره نحوه تواناسازي مديران استراتژيك كشور با رويكرد فرهنگي بدست مي‌دهد. اولين نكته اساسي كه از مرور ادبيات پژوهش حاصل گرديد اين بود كه مديريت و مديران عامل اساسي موفقيت و شكست جوامع و سازمان‌ها در مقياس كلان و خرد به حساب مي‌آيند. مديران توسعه يافته عاملان اصلي تغيير، تحول و نوآوري در جامعه تلقي مي‌شوند و عدم توسعه‌يافتگي مديران مترادف با شكست و اضمحلال و انحطاط جوامع و سازمان‌ها به حساب مي آيد.
بايد توجه كرد كه مديريت و مديران در سه عرصه راهبري، پشتيباني و اجرايي نظامات مختلف اقتصادي، اجتماعي، سياسي و فرهنگي ايفاي نقش مي‌كنند. مديران حوزه راهبري عمدتاً سياست‌گذاري و برنامه‌ريزي كلان و نظارت عاليه را انجام مي‌دهند در حالي كه مديران رده مياني پشتيباني‌هاي تداركاتي، انساني، قانوني، مالي و ... را به عمل مي‌آورند و مديران اجرايي بيشتر نسبت به پياده‌سازي سياست‌هاي حوزه راهبري در چارچوب نظام‌نامه‌ها و آيين‌نامه‌هاي ابلاغي ايفاي نقش مي‌كنند آنچه مسلم است اين طرح در پي توسعه مديران استراتژيك كشور مي‌باشد.
نكته ديگري كه از مطالعه ادبيات پژوهش حاصل شد، اينكه فرهنگ به عنوان عامل احاطه كننده و دربرگيرنده برنوع نگرش، بينش و رفتار افراد جامعه و ساير اجزاء آن اثر مي‌گذارد و بسترساز هر نوع تحول و نوآوري و توسعه مي‌باشد. در حقيقت بدون توجه به فرهنگ يك جامعه و سازمان هرگونه تحول و توسعه‌اي قطعاً با شكست مواجه خواهد بود. در واقع عرصه‌ فرهنگ به عنوان بستر و زيرساخت توسعه بر ساير عرصه‌هاي سياسي، اجتماعي و اقتصادي تأثير مي‌گذارد. بنابراين حوزه وسيع غيرفرهنگي تأثيرپذير از عوامل فرهنگي از يك طرف و حساس بودن عوامل فرهنگي نسبت به تغييرات محيطي از طرف ديگر، ضرورت توجه جدي به عامل فرهنگ در توسعه و تربيت مديران استراتژيك نظام روشن مي‌شود؛ براين پايه تواناسازي مديران استراتژيك كشور برمبناي رويكرد فرهنگي يك الزام قطعي است. چراكه مديران توسعه يافته با رويكرد فرهنگي، ارزش‌ها، باورها و اعتقادات فرهنگ اصيل اسلامي را در هر نوع اقدام تحول آفرين مبناي عمل خود قرار خواهند داد.
حاصل بررسي‌هاي ميداني در دانشگاه‌هاي داخل كشور و بررسي عناوين دوره‌ها و سرفصل دروس مربوط به مديريت، مديريت فرهنگي، مديريت استراتژيك و ساير دوره‌هاي علوم انساني و اجتماعـي نشانگر خلأ بسيار جـدي و نبود جايگاه مناسـب جهت تربيت و آمـوزش مـديران استراتژيك كشور با رويكرد فرهنگ است. اساساً تا به حال كشور نسبت به اين مهم يعني تربيت و پرورش مديران استراتژيك با رويكرد فرهنگي اصلاً از خود حساسيت نشان نداده است. يعني اينكه افراد با زمينه‌هاي تخصصي مختلف در موضع هدايت و سياست‌گذاري كلان نظام قرار مي‌گيرند و در نتيجه نسبت به مباحث فرهنگي و مديريت فرهنگي كاملاً ناآشنا بوده و فاقد مهارت‌هاي لازم جهت نهادينه‌سازي مفاهيم اساسي و ارزش‌هاي ديني در رفتارها و اعمال و كردار آحاد مديريت شونده نظام هستند. در نتيجه به قول مقام معظم رهبري يك نوع ولنگاري و رها بودن در مقوله فرهنگ به چشم مي‌خورد (سخنراني مقام معظم رهبري-23/10/82 در دیدار با اعضای شورای عالی انقلاب فرهنگی، به پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه مراجعه شود. www.Iranculture.org).
نتيجه نهايي اينكه كليه مديراني كه مي‌خواهند در حوزه راهبري نظام ايفاي نقش نمايند لازم است كه با رويكرد فرهنگي توسعه يافته و توانمند گردند و اين مهم از طريق برگزاري دوره دكتراي مديريت استراتژيك فرهنگي ميسر خواهد شد. بديهي است كه الزام قانوني اينكه كليه مديران استراتژيك نظام بايستي مسلط به مهارت‌هاي مديريت استراتژيك فرهنگي باشند، مستلزم تصويب ماده واحده‌اي در هيأت دولت و يا مجلس شوراي اسلامي خواهد بود.
جايگاه برگزاري دوره مديريت استراتژيك فرهنگي كشور با توجه به نقش شوراي عالي انقلاب فرهنگي به عنوان اتاق فرمان و قرارگاه اصلي مهندسي فرهنگي كشور، بايستي زير نظر مستقيم شوراي عالي انقلابي فرهنگي مركزيتي با عنوان مركز توسعه مديريت فرهنگي كشور تأسيس گردد.
 
منابع 
 
- فرهـي بوزنجـاني، برزو. (1384). نحـوه تواناسازي مـديران استراتژيك كشـور با رويكـرد مديريت استراتژيك فرهنگي. گزارش تحقیق چاپ نشده دبیرخانه شوراي فرهنگي دبيرخانه شوراي عالي انقلاب فرهنگي.
- فرهي بوزنجاني، برزو. (1384). بررسي و شناخت فرهنگ سازماني نيروي انتظامي جمهوري اسلامي ايران.گزارش تحقیق چاپ نشده. مركز تحقيقات و پژوهش‌هاي ناجا. گروه پژوهشي نيروي انساني و مديريت
- عسكري آزاد، مسعود. (1382). توسعه مديريت و سرمايه‌هاي انساني در بخش دولت. گزارش تحقیق چاپ نشده. دبيرخانه كنفرانس توسعه منابع انساني.
- غفاريان، وفا. (1382). توسعه مديران اجرايي- فرصت‌ها و رويكردها. گزارش تحقیق چاپ نشده. دبيرخانه اولين كنفرانس توسعه منابع انساني.
- فرهي بوزنجاني، برزو. (1382). ارزيابي جايگاه دوره‌هاي آموزشي مديريت فرهنگي دركشور. گزارش تحقیق چاپ نشده. دبيرخانه شوراي عالي انقلاب فرهنگي.
- فرهنگي، علي اكبر و اسكندري، مجتبي.(1382). معرفي توانمندسازي در مديريت و الگوهاي آن. نشريه مطالعات مديريت. شماره هاي 40 و 29.
- فرهي بوزنجاني،برزو.(1382). معرفي مدلي جامع براي توسعه مديران. گزارش تحقیق چاپ نشده. دبيرخانه اولين كنفرانس توسعه منابع انساني.
- محمدي، محمد.(1381). برنامه‌هاي توانمندسازي كاركنان. فصلنامه مطالعات مديريت. شماره 36و35.
- مولينير، پير. (1372). آموزش حرفه‌اي مديران فرهنگي. (ترجمه‌ي علي هاشمي گيلاني). مركز پژوهش‌هاي بنيادي.
- ازگلي، محمد. (1382). شناخت دانش و مهارت مورد نياز مديران فرهنگي كشور با بررسي آثار و منابع علمي موجود. گزارش تحقیق چاپ نشده. دبيرخانه شوراي عالي انقلاب فرهنگي.
- رحمان‌‌پور، لقمان. توانمندسازي مفاهيم، ساختارها و راهكارها. مجله توسعه مديريت. شماره41.
 
- Cameron and Quinn.(1999). Dignnising Changing Organizational Culture.
- Deal T.E and Kennedy A.(1982). Croorate Culture. Addison Westly.
- Rollinson.D. Broodticld.A. and Edward D(1998). Organization & Behavior Analysis:an integrated Approach Firsted.
- Hofstede.G.(1997) Culture and Organizations 2 nd. ed. Mc.Graw – Hill
- http:// www.sharif thinkthank.com
- http://www.sharif thinkthank.com. Html/ strategic planning.htm
- http://www.iran culture.org.
 
پیوست ها:
فایلتوضیحاتحجم فایلدانلود ها
دانلود این فایل (hoghogh.pdf)hoghogh.pdf 653 Kb160
 
نگارش یافته توسط مدير محتواي ايران پژوهان مجموعه: حمايتها
تعداد بازدید: 69132
چاپ

موضوعات پیشنهادی برای حمایت از پایان نامه های روانشناسی و تعلیم و تربیت   در شورای تخصصی تحول و ارتقا علوم  انسانی شورای عالی انقلاب فرهنگی، دبیرخانه هدایت و حمایت پایان نامه ها و رسائل علوم انسانی.

برای دانلود فایل این موضعات به فایل پیوست مراجعه نمایید.

منبع اصلی دریافت مطلب: http://mmrn.ir/shrp/

پیوست ها:
فایلتوضیحاتحجم فایلدانلود ها
دانلود این فایل (talim-tarbiyat 1.pdf)talim-tarbiyat 1.pdf 497 Kb242
 
نگارش یافته توسط مدير محتواي ايران پژوهان مجموعه: حمايتها
تعداد بازدید: 69654
چاپ

موضوعات پیشنهادی برای حمایت از پایان نامه های اقتصاد در شورای تخصصی تحول و ارتقا علوم  انسانی شورای عالی انقلاب فرهنگی، دبیرخانه هدایت و حمایت پایان نامه ها و رسائل علوم انسانی.

برای دانلود فایل این موضعات به فایل پیوست مراجعه نمایید.

منبع اصلی دریافت مطلب: http://mmrn.ir/shrp/

پیوست ها:
فایلتوضیحاتحجم فایلدانلود ها
دانلود این فایل (eghtesad.pdf)eghtesad.pdf 469 Kb201
 
نگارش یافته توسط مدير محتواي ايران پژوهان مجموعه: حمايتها
تعداد بازدید: 69248
چاپ

موضوعات پیشنهادی برای حمایت از پایان نامه های مدیریت  در شورای تخصصی تحول و ارتقا علوم  انسانی شورای عالی انقلاب فرهنگی، دبیرخانه هدایت و حمایت پایان نامه ها و رسائل علوم انسانی.

برای دانلود فایل این موضعات به فایل پیوست مراجعه نمایید.

منبع اصلی دریافت مطلب: http://mmrn.ir/shrp/

پیوست ها:
فایلتوضیحاتحجم فایلدانلود ها
دانلود این فایل (modiriyat1.pdf)modiriyat1.pdf 430 Kb356
 
نگارش یافته توسط مدير محتواي ايران پژوهان مجموعه: حمايتها
تعداد بازدید: 70890
چاپ

موضوعات پیشنهادی برای حمایت از پایان نامه های علوم اجتماعی و ارتباطات در شورای تخصصی تحول و ارتقا علوم  انسانی شورای عالی انقلاب فرهنگی، دبیرخانه هدایت و حمایت پایان نامه ها و رسائل علوم انسانی.

برای دانلود فایل این موضعات به فایل پیوست مراجعه کنید.

منبع اصلی دریافت این مطلب: http://mmrn.ir/shrp/docs/olume-ejtemaee.pdf

پیوست ها:
فایلتوضیحاتحجم فایلدانلود ها
دانلود این فایل (olume-ejtemaee.pdf)olume-ejtemaee.pdf 461 Kb320
 
نگارش یافته توسط مدير محتواي ايران پژوهان مجموعه: حمايتها
تعداد بازدید: 87002
چاپ
اعلام حمايت مالي از پايان نامه هاي دانشجويان كارشناسي ارشد و دكتري

در راستاي توجه به انجام تحقيقات نافع و كاربردي و توسعه فرهنگ پژوهش و نوآوري پژوهشگاه شاخص پژوه آمادگي خود را براي حمايت مالي از پايان نامه هاي دانشجويان كارشناسي ارشد و دكتري كه داراي ايده هاي خلاق و مورد نياز صنعت و جامعه مي باشند را اعلام مي نمايد علاقه مندان مي توانند طرح ها و ايده هاي پيشنهادي خود را از طريق پست الكترونيكي این ایمیل آدرس توسط سیستم ضد اسپم محافظت شده است. شما میباید جاوا اسکریپت خود را فعال نمایید براي طرح در كميته هاي تخصصي پژوهشگاه ارسال فرمايند.

منبع: سایت موسسه شاخص پروژه

 
نگارش یافته توسط مدير محتواي ايران پژوهان مجموعه: حمايتها
تعداد بازدید: 105209
چاپ

برای دانلود این محورها به فایل پیوست مراجعه نمائید.

پیوست ها:
فایلتوضیحاتحجم فایلدانلود ها
دانلود این فایل (hemayat-payaameh-bazargani.pdf)hemayat-payaameh-bazargani.pdf 1563 Kb501
 
نگارش یافته توسط مدير محتواي ايران پژوهان مجموعه: حمايتها
تعداد بازدید: 87772
چاپ

بسمه تعالي

اولويت‌هاي پژوهشي شركت سرمايه‌گذاري‌هاي خارجي ايران(ايفيك) در سال 1392

با تشكر از اعضاء  محترم هيئت علمي و پژوهشگران گرامي دانشگاه‌ها و مراكز پژوهشي كشور بابت ارسال پيشنهادهاي پژوهشي در ادوار گذشته؛ به اطلاع مي‌رساند، در صورت تمايل به ارسال پيشنهاد همكاري (بعنوان مجري) در انجام موضوعات پژوهشي در سال 1392، از اين عزيزان دعوت مي‌شود پس از مطالعه موضوعات پژوهشي شركت سرمايه‌گذاري‌هاي خارجي ايران و چارچوب درخواست ارسال پيشنهاد پژوهشي اين شركت در هر موضوع به شرح ادامه اين اطلاعيه، پروپوزال مورد نظر در موضوع مورد علاقه خود را حداكثر تا تاريخ 31 شهريور‌‌ماه، به دبيرخانه شركت سرمايه‌گذاري‌هاي خارجي ايران به آدرس: تهران- بزرگراه آفريقا، بلوار صبا، پلاك شماره 4، كد پستي: 19177 ارسال فرماييد.

از پژوهشگران محترم درخواست مي‌شود قبل از ارسال پيشنهاد پژوهشي(پروپوزال تفصيلي) به موارد ذيل توجه فرمايند:

1)    لازم است پروپوزال با فرمت ارائه شده توسط شركت ارائه شود.

2)    حتي الامكان پروپوزال بر اساس چارچوب مشخص شده در فرمت مورد نظر شركت تكميل گردد.

3)    صرفاً پروپوزالهايي كه در قالب شرح خدمات تعريف شده وصول شوند مورد ارزيابي قرار مي گيرند.

4)    فايل پروپوزالها با فرمتWord  و Pdf مي‌تواند از طريق پست الكترونيك زير نيز به شركت ارسال شود. (خواهشمند است حتي الامكان از مراجعه حضوري خودداري فرماييد)

E-mail: این ایمیل آدرس توسط سیستم ضد اسپم محافظت شده است. شما میباید جاوا اسکریپت خود را فعال نمایید

(چنانچه جهت ارسال پرپوزال به آدرس ايميل مذكور با مشكل مواجه بوديد باشماره 22035792 داخلي 1010 موضوع را به كارشناس مربوط اطلاع دهيد تا نسبت به رفع مشكل اقدام شود)

5)    پي‌گيري شما از وضعيت پروپوزال، از طريق كارشناس مربوطه توسط اين شركت انجام مي‌گيرد.

اولويت‌هاي پژوهشي

رديف

عنوان طرح

1

بررسي تاثير نرخ تسعير ارز بر عملكرد و وضعيت شركت سرمايه‌گذاريهاي خارجي ايران

Investigating the effect of exchange rate on  IFIC’s status & performance

2

محاسبه نرخ هزينه سرمايه شركت سرمايه گذاري هاي خارجي ايران

Calculating IFIC’s weighted average cost of capital

3

طرح تجاري ايجاد شركت كنسرسيوم بازرگاني كالاهاي استراتژيك ايران

4

طراحي و تدوين الگوي عملياتي مديريت ريسك در شركت سرمايه گذاري هاي خارجي ايران

5

تدوين مدل و الگوي مناسب استراتژي سرمايه‌گذاري ايفيك

6

تدوين نظام جامع تأمين مالي شركت سرمايه‌گذاري‌هاي خارجي ايران

7

طرح تدوين و تنقيح قوانين و مقررات شركت سرمايه‌گذاري‌هاي خارجي ايران

8

طراحي و تهيه طرح كسب و كار(BP) جهت ايجاد شركت كنسرسيوم بازرگاني خارجي صنايع دستي ايران

 

 
نگارش یافته توسط مدير محتواي ايران پژوهان مجموعه: حمايتها
تعداد بازدید: 66523
چاپ

براي آگاهي از اين فراخوان به فايل پيوست مراجعه نمائيد.

پیوست ها:
فایلتوضیحاتحجم فایلدانلود ها
دانلود این فایل (فراخوان طرح هاي پژوهشي92.doc)farakhanfarakhan132 Kb152
 
نگارش یافته توسط مدير محتواي ايران پژوهان مجموعه: حمايتها
تعداد بازدید: 95004
چاپ

براي مشاهده اين عناوين به فايل پيوست برويد.

پیوست ها:
فایلتوضیحاتحجم فایلدانلود ها
دانلود این فایل (rp.pdf)anavinanavin150 Kb2603
 
نگارش یافته توسط مدير محتواي ايران پژوهان مجموعه: حمايتها
تعداد بازدید: 71803
چاپ

رهبر معظم انقلاب در مورخ ۲۶/۹/۸۳ در جمع اساتید دانشگاه مواردی را در موضوع پایان نامه ها و پژوهشهای دانشگاهی بیان فرمودند:
عملگراتر شدن و کارآمدتر شدن پژوهش و تحقیق در کشور؛ چه از سوی استادان وبرگزیدگان، و چه از سوی دانشجویانی که در دانشگاه‌ها پایان‌نامه‌هایی را می‌نویسند. در حین تحصیل یا در پایان تحصیل، از سوی دانشجو و استاد، ساعتهای بسیار ذی‌قیمتی صرف تهیه‌ی یک پایان‌نامه یا یک پژوهش دردانشگاه می‌شود. آیا گزینش این عناوین، حساب شده و در جهت نیازهای کشور است؟ آیا محصول پژوهش و تحقیقی که استاد و دانشجو، مشترکاً و یا به‌طور دستجمعی انجام داده‌اند، به مرحله‌ی اجرا و عمل می‌رسد؟ آیا بدین وسیله، دانشگاه ما، دانش ما و رتبه‌ی تحقیقاتی ما رشد می‌کند یا نه؟ بعضی از دانشجویان پایان‌نامه‌های خود را جلد کرده و قشنگ برای بنده می‌فرستند. من در کتابخانه‌ی خودم قفسه‌ای را برای همین پایان‌نامه‌ها گذاشته‌ام. متأسفانه من مجال نمی‌کنم از اینها استفاده کنم ـ حالا در آن رشته‌هایی که برای من قابل استفاده است ـ ولی عناوینی که روی اینها می‌بینم، بعضی خیلی جالب و شیواست و آدم دوست می‌دارد این موضوع را تحت این عنوان دنبال کند. بعضی هم عناوینی است که خیلی حاشیه‌ای و دور از مسیر حرکت علمی و عملی و اجرایی کشور است. برای اینکه این پژوهش، این پایان‌نامه و این کار مهم ـ که ساعتهای گرانبهایی صرف آن شده ـ بکار بیاید، چه راه‌حلی وجود دارد؟ این را در مطالبی که بیان می‌کنید، اگر مطرح کنید، مفید است. لذا به منظور تولید علم با استفاده از مبانی اسلام، انقلاب اسلامی در علوم انسانی و ترویج آنها، خصوصاً تألیف پایان‌نامه با هدف عملگراتر شدن و کارآمدتر شدن پژوهش و تحقیق در کشور؛ کارگروه حمایت از پایان‌نامه‌های علوم انسانی شورای انقلاب فرهنگی نسبت به حمایت از پایان‌نامه‌های علوم انسانی مطابق این آئین‌نامه اقدام می‌نماید.

شرایط پذیرش
۱- موضوع مرتبط با علوم انسانی و بر اساس موضوعات پیشنهادی دبیرخانه حمایت از پایان‌نامه‌ها
۲- تبیین علمی دیدگاههای حضرت امام و مقام معظم رهبری و توجه به مبانی ارزشی نظام و انقلاب اسلامی به ویژه با قرائت امام و رهبری
۳- مسأله‌محوری و کاربردی بودن در برابر مباحث عام، کلی و موضوع‌محور
۴- توانایی فردی محقق و سوابق علمی تیم راهنما و مشاور
۵- متضمن نوآوری و به روز بودن
۶- معطوف به معضلات و مسائل راهبردی و عینی جامعه و نیازهای پژوهشی کنونی
۷- امکان کاربردی‌سازی نتایج پژوهش
۸- منجر به تولید دانش بومی و اسلامی در کشور
۹- پایان نامه از دیگر مراکز حمایت نشده باشد.

نحوه انتخاب، نظارت و پرداخت‌ها
۱- تعدادی از طرح‌نامه هایی که بر اساس موضوعات پیشنهادی دبیرخانه حمایت از پایان‌نامه‌ها تهیه شده باشد بعد از بررسی و تامین اعتبار مورد حمایت قرار می گیرد.
۲- فرم الکترونیکی ذیل پر و ارسال گردد.
۳- موضوع و طرح‌نامه بررسی و بعد از اعلام نظر نهایی به به اطلاع دانشجو می رسد.
۴- این حمایت شامل دانشجو و استاد راهنما می باشد و تا اطلاع ثانوی مطابق جدول ذیل می باشد.

استاد راهنما دانشجو مبالغ بر حسب میلیون تومان می‌باشد
حداکثر حمایت حداکثر حمایت
۲ ۴ دکتری
۱ ۱ ارشد

توجه فرمایید ثبت نام در این سامانه هیچگونه تعهدی را جهت حمایت برای این نهاد ایجاد نمی کند.

جهت اطلاع از موضوعات پیشنهادی اینجا را کلیک کنید.

جهت ثبت نام اینجا را کلیک کنید.

توجه: اگر دانشجویی از پایان نامه اش دفاع کرده مجاز به ثبت نام نمی باشد.

 
نگارش یافته توسط مدير محتواي ايران پژوهان مجموعه: حمايتها
تعداد بازدید: 66636
چاپ

در راستای ایجاد تعامل بین کمیسیون نظارت دبیرخانه مجمع تشخیص مصلحت نظام و مراکز دانشگاهی، تحکیم فرهنگ نظارت و ارزیابی کلان و تأمین نیازهای پژوهشی، این کمیسیون در نظر دارد نسبت به حمایت مالی از پایان نامه های کارشناسی ارشد و رساله­های دکتری به شرح زیر اقدام نماید:

الف)  شرایط حمایت از پایان ­نامه

۱- موضوع پایان­نامه می­ بایست توسط استاد راهنما و یا دانشجو از بین موضوعات و عناوین پیشنهادی کمیسیون نظارت دبیرخانه به شرح زیر انتخاب شود و دانشجو موظف است قبل از تصویب پروپوزال دانشگاه، کلیات آن را با توجه به شرح خدماتی که کمیسیون نظارت تعیین و اعلام می­نماید به تصویب این کمیسیون رسانده و موافقت لازم را کسب نماید.
۲- در راستای ماموریت کمیسیون نظارت دبیرخانه مجمع، چنانچه موضوعات پیشنهادی مدنظر دانشجویان و یا اساتید راهنما است که در عناوین پژوهشی مصوب پیوست منعکس نشده؛ عناوین بصورت کتبی به این کمیسیون ارسال شود. نتیجه پس از بررسی در کمیسیون به نحو مقتضی به مجری اعلام خواهد شد.
۳- چنانچه دانشجویان به صورت مستقل برای حمایت از پایان­نامه اقدام نمایند، روند کار به شرح زیر می­باشد:

۳-۱ مبلغ حمایت از پایان­نامه­های کارشناسی­ارشد بین ۷ میلیون­ ریال تا ۱۳ میلیون­ ریال و مبلغ حمایت از رساله­های دکتری بین ۳۵ میلیون­ ریال تا ۵۰ میلیون­ ریال متغیر می­باشد. تصمیم­گیری درخصوص رقم حمایتی بسته به موضوع و کیفیت طرحنامه پیشنهادی و نیاز کمیسیون نظارت دبیرخانه مجمع است که پس از عقد قرارداد و برابر شرایط مندرج در آن پرداخت صورت خواهد گرفت.

۳-۲  پایان­نامه­های آماده و تدوین شده مشمول حمایت مالی کمیسیون نظارت دبیرخانه مجمع نمی باشند.

۳-۳  پس از تصویب پروپوزال، دانشجو موظف است مطابق شرایط مندرج در قرارداد، گزارش پیشرفت کار را به کمیسیون نظارت اعلام کند تا بعد از طی فرایند اداری و موافقت ناظر طرح؛ پرداخت­های مرحله­ای انجام شود.

۴-     فرایند تصویب پایان­نامه­هایی که از طرف اساتید راهنما به کمیسیون نظارت اعلام می­شوند به این صورت خواهد بود:

۴-۱ ۲۰ درصد کل مبلغ مصوب پایان­نامه به استاد راهنما تحت عنوان حق مشاوره و نظارت و ۱۰ درصد از کل مبلغ مذکور به دانشگاه به عنوان بالاسری محاسبه و به کل مبلغ مصوب پایان­نامه افزوده خواهد شد.

۴-۲ استاد راهنما لازم است مطابق شرایط مندرج در قرارداد ناظر، طبق شرح خدمات مصوب بر پیشرفت پروژه نظارت و گزارش پیشرفت کار را هرسه ماه یکبار به این کمیسیون اعلام نماید. درضمن پرداخت مرحله­ای منوط به موافقت استاد راهنما، ناظر  و متعاقباً کارفرما  یعنی کمیسیون نظارت دبیرخانه مجمع است.

۵-      سایر موارد مرتبط با نحوه اجرای پروژه در قراردادی که بین مجری، ناظر و کارفرما منعقد خواهد شد منعکس است.

ب)مدارکموردنیاز

۱-  ارائه نامه دانشگاه محل تحصیل مبنی بر معرفی دانشجو و اعلام موضوع انتخابی مصوب توسط دانشگاه

۲-    تصویرکارت دانشجویی، صفحه اول شناسنامه و کارت ملی

۳-    سوابق علمی (رزومه)

ج) عناوین پژوهشی

۱-    طراحی مدل­ ارزیابی و نظارت بر سیاست­های کلی نظام

۲-    تدوین شاخص­های ترکیبی نظارت بر اجرای سیاست­های کلی نظام

۳-    ارزیابی میزان تحقق اهداف کلی سیاست­های کلی نظام (ابلاغی مقام معظم رهبری)

۴-    مطالعات تجربی در خصوص مدل­های ارزیابی و نظارت در کشورهای توسعه­یافته و درحال توسعه

۵-    مدیریت نظارت کلان در کشور و الگوسازی آن

۶-    مطلعات تحلیلی و تجربی در خصوص چشم­انداز ایران و سایر کشورهای منطقه

۷-    ارزیابی و تحلیل وضعیت موجود و آتی کشورهای منطقه از منظر شاخصهای استراتژیک و جایگاه منطقه­ای

۸-    ارزیابی میزان تحقق اهداف چشم انداز رقبای ایران در منطقه آسیای جنوب غربی

۹-    تدوین برنامه راهبردی کمسیون نظارت دبیرخانه مجمع تشخیص مصلحت نظام

۱۰-طراحی نظام ارزیابی عملکرد سند چشم انداز ایران

۱۱- بررسی موانع اجرا و تحقق اهداف برنامه­های توسعه و سیاست­های کلی نظام

۱۲- شاخص­های ارزیابی برنامه­ پنجم توسعه (چهار موضوع به تفکیک حوزه های فرهنگی، اقتصادی، علمی و فناوری، سیاسی و دفاعی و امنیتی)

۱۳- مطالعه و تحقیق پیرامون الگوی توسعه اقتصادی بلندمدت کشور در چهارچوب سیاستهای کلی نظام

۱۴- مطالعه و تحقیق پیرامون الگوی توسعه اجتماعی بلندمدت کشور در چهارچوب سیاستهای کلی نظام

۱۵- مطالعه و تحقیق پیرامون الگوی توسعه سیاسی بلندمدت کشور در چهارچوب سیاستهای کلی نظام

۱۶- مطالعه و تحقیق پیرامون الگوی توسعه علمی و فناوری بلندمدت کشور در چهارچوب سیاستهای کلی نظام

۱۷-  نقش دستگاه های نظارتی در تحقق سیاست­های کلی اصل ۴۴ قانون اساسی

۱۸- تدوین شاخص سرمایه اجتماعی و سنجش آن طی دوره پنجساله اخیر

۱۹- تدوین شاخص ترکیبی جامعه اخلاقی و سنجش آن طی دوره پنجساله اخیر

۲۰-  اندازه گیری تقویت تعامل سازنده و موثر و افزایش همگرایی اسلامی و منطقه­ای (مبتنی بر بر اساس تعالیم اسلامی و اندیشه های امام خمینی)

۲۱- تدوین شاخص ترکیبی امنیت اجتماعی و قضایی و سنجش آن طی دوره پنجساله اخیر

 
نگارش یافته توسط مدير محتواي ايران پژوهان مجموعه: حمايتها
تعداد بازدید: 101571
چاپ

شورای پژوهشی پژوهشکده مطالعات فرهنگی و اجتماعیِ وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در راستای اهداف و برنامه‌های خود اولویت‌های پژوهشی سال۱۳۹۲ را اعلام می‌نماید. تمامی صاحب‌نظران، اساتید و پژوهشگران دانشگاه‌ها، مراکز و مؤسسات پژوهشی و هم‌چنین انجمن‌های علمی می‌توانند با تکمیل و ارسال فرم طرح‌نامه و سوابق علمی-پژوهشی خود از طریق سایت، پیشنهاد خود را ارائه دهند.

فرم طرح‌نامه اولویت ها را می توانید از لینک زیر دانلود کنید.

اولویتهای سال ۱۳۹۲ شورای پژوهشی وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری

 
نگارش یافته توسط مدير محتواي ايران پژوهان مجموعه: حمايتها
تعداد بازدید: 97279
چاپ

اولویتهای مطالعاتی و پژوهشی سال ۹۲ سازمان بیمه سلامت ایران اعلام شد. دکتر امیر پیروزیان معاون مطالعات و توسعه خدمات بیمه ای افزود: بر اساس تصویب و تایید هیات مدیره سازمان بیمه سلامت ایران، اولویتهای مطالعاتی و پژوهشی سال ۹۲ این سازمان در سه حوزه: (سیاستهای راهبردی، منابع و مصارف، ساختار ارائه خدمت) تقسیم بندی شد. لیست این اولویت ها را می توانید از لینک زیر دانلود کنید.

لیست اولویت های پژوهشی سال ۱۳۹۲ سازمان بیمه سلامت ایران

 
نگارش یافته توسط مدير محتواي ايران پژوهان مجموعه: حمايتها
تعداد بازدید: 93484
چاپ

اولویت­ های پژوهشی نهاد کتابخانه­ های عمومی کشور برای پایان‌نامه‌ها ( سال ۱۳۹۲)

اداره کل پژوهش و نوآوری نهاد کتابخانه­ های عمومی کشور به منظور تعمیق فعالیت­ها و پژوهش­ محور کردن تصمیم­ گیری­ ها و در راستای اجرای  طرح حمایت از پایان ­نامه­ های دانشجویی مطابق با اولویتهای پژوهشی مشروحه ذیل، از تمامی دانشجویان و اساتید دانشگاه­ها جهت اجرای اولویت­ های پژوهشی این نهاد دعوت به همکاری می­کند.  لارم به یادآوری است که موضوعات خلاقانه‌ای که ناظر بر حل مسائل نهاد باشند نیز مورد تایید است. برای هماهنگی درباره انتخاب موضوع و دریافت مشاوره با شماره ۸۸۹۲۵۷۹۰ و داخلی ۱۳۷،  اداره کل پژوهش و نوآوری، تماس و یا با ایمیل این ایمیل آدرس توسط سیستم ضد اسپم محافظت شده است. شما میباید جاوا اسکریپت خود را فعال نمایید مکاتبه کنید.

لیست اولویت های پژوهشی نهاد کتابخانه های عمومی کشور

 
نگارش یافته توسط مدير محتواي ايران پژوهان مجموعه: حمايتها
تعداد بازدید: 66874
چاپ

شرکت برق منطقه ای غرب کشوراولویت های پژوهشی سال ۹۲ خود را اعلام نمود.

برای دریافت اولویت ها فایل پیوست را دریافت نمائید.

لیست عناوین اولویت های تحقیقاتی برق غرب در سال ۱۳۹۲

 
نگارش یافته توسط مدير محتواي ايران پژوهان مجموعه: حمايتها
تعداد بازدید: 56695
چاپ

کارگروه توسعه منابع انسانی ستاد ویژه توسعه فناوری نانو، پس از تشکیل در اسفندماه 1383، با هدف جذب محققان و فعالان دانشگاهی به حوزه فناوری نانو و با دید تشویق و ترغیب آنان، اقدام به حمایت تشویقی از فعالیت‌های فناوری نانو در سطح کشور نموده است.
کارگروه توسعه منابع انسانی ستاد ویژه توسعه فناوری نانو با بررسی و دسته‌ بندی کلیه فعالیت‌های علمی- پژوهشی دانشگاهی، آنها را در قالب نه عنوان به ترتیب زیر مورد حمایت قرار می‌دهد:

1.    پایان‌‌نامه‌های دانشگاهی در مقاطع تحصیلات تکمیلی؛
2.    چاپ مقاله در مجلات ISI ، علمی - پژوهشی یا ارائه مقاله در همایش‌های بین المللی؛
3.    چاپ مجلات علمی- پژوهشی یا ISI داخلی در حوزه فناوری نانو؛
4.    دانشجوی دکتری ایرانی مشغول به تحصیل در سایر کشورها؛
5.   فعالیت فارغ التحصیلان دکترای فناوری نانو (دانشجویان پسا دکتری)؛
6.    سفر اساتید جهت ارزیابی عملکرد دانشجویان در دوره فرصت تحقیقاتی؛
7.    تالیف، گرداوری و ترجمه کتب؛
8.    مأموریت‌های فناوری؛
9.    برگزاری همایش‌ها و کارگاه‌های آموزشی؛

 
نگارش یافته توسط مدير محتواي ايران پژوهان مجموعه: حمايتها
تعداد بازدید: 53806
چاپ
حمايت پژوهشكده دانشجويي دانشگاه كاشان از طرح هاي پژوهشي و فناورانه دانشجويي
رييس پژوهشكده دانشجويي دانشگاه كاشان گفت: اين پژوهشكده از طرح هاي پژوهشي و فناورانه دانشجويي حمايت مادي مي كند.
به گزارش روابط عمومي وزارت علوم، دكتر عليرضا فرجي افزود: پژوهشكده دانشجويي به منظور تمركز، تقويت، ساماندهي و ارتقاء فعاليت هاي علمي پژوهشي و فناوري دانشجويان در سال 90 در اين دانشگاه راه اندازي شد.
وي، حركت در جهت جنبش نرم افزاري و تحقق دانشگاه تمدن ساز و كارآفرين در راستاي سند چشم انداز دانشگاه، ترويج فرهنگ سازي و تقويت پژوهش و فناوري دانشجويان و ارتقاي مهارتهاي آنان با آموزشهاي عملي و فراهم ساختن زمينه شناسايي رشد و شكوفايي استعدادها و خلاقيت هاي  دانشجويي در زمينه هاي پژوهشي وفناوري و كارآفريني را از جمله اهداف تاسيس اين پژوهشكده بيان داشت.
دکترفرجي خاطر نشان كرد: در اين پژوهشكده محيط مناسب براي حمايت از طرح هاي علمي، پژوهشي و فناوري دانشجويان جهت تهيه يا ساخت نمونه از ايده اي نو فراهم شده و رشد گروه هاي دانشجويي فناور و كارآفرين به خصوص در زمينه هاي ميان رشته اي و تقاضا محور را بدنبال دارد.
رييس پژوهشكده دانشجويي دانشگاه كاشان،  به برخي فعاليت ها و افتخارات دانشجويان اين پژوهشكده اشاره كرد و افزود: تيم هاي دانشجويي اين دانشگاه در دو سال متوالي گذشته در مسابقات ملي دانشجويي كن ست به مقام نخست و درسال گذشته در مسابقات ملي كميكار به رتبه دوم و سوم دست يافتند.
وي، كسب مقام سومي مسابقات بتن، كسب عنوان چهارم در مسابقات پل ماكاروني و بازي سازي رايانه اي را از ديگر افتخارات اين پژوهشكده ذكر كرد.
دکترفرجي خاطرنشان کرد: راه اندازي آزمايشگاه  پژوهشي DSP و طراحي و ساخت چند ربات به منظور راه اندازي آزمايشگاه رباتيك عمومي از ديگر فعاليت هاي انجام شده  اين پژوهشكده است.
 
نگارش یافته توسط مدير محتواي ايران پژوهان مجموعه: حمايتها
تعداد بازدید: 56251
چاپ
فراخوان پشتيباني از پايان‌نامه‌هاي دانشگاهي در حوزة نخبگان
بنياد ملّي نخبگان بنا به مأموريت خود مبني بر سياستگذاري و برنامه‌ريزي براي شناسايي، هدايت و حمايت از نخبگان كشور در زمينه‌هاي مختلف و حسب لزوم رعايت نگاهي علمي در مجموعه امور مرتبط با مأموريت‌ها، درصدد است از پايان‌نامه‌هاي دانشجويان
در مقاطع كارشناسي ارشد، دكتري حرفه‌اي و دكتري تخصصي در زمينه‌هاي زير پشتيباني كند:
الف- محورهاي پژوهشي
1- مباني نظري مفهوم نخبگي و روش‌هاي علمي شناسايي آن
2- نظام مناسب شناسايي، جذب و هدايت استعدادهاي برتر و نخبگان
3- مفاهيم اختراع، اكتشاف، نوآوري و روش‌هاي علمي ارزيابي آنها
4- مطالعات تطبيقي تجربيات بين المللي دربارة نخبگان
5- راهكار‌هاي افزايش تأثير‌گذاري نخبگان در سطوح مختلف ملّي
6- آسيب‌شناسي برنامه‌هاي موجود در حوزه‌هاي شناخت، جذب و هدايت استعدادهاي برتر و نخبگان
7- برنامه‌ريزي راهبردي بنياد ملّي نخبگان
8- نياز سنجي رواني - عاطفي و شغلي – اجتماعي استعدادهاي برتر و نخبگان
9- اخلاق و فرهنگ نخبگي
10- نخبگان تمدن ايراني – اسلامي
11- نظام چرخش نخبگان
ب-چگونگي پشتيباني
بنياد تعدادي از پايان‌نامه‌هاي كارشناسي ارشد و دكتري را كه موضوع آنها دربرگيرندة يكي يا بخشي از محورهاي پژوهشي باشد مورد حمايت مالي قرار مي‌دهد. سقف اين حمايت براي پايان‌نامه‌هاي كارشناسي ارشد 30 ميليون ريال و براي رساله‌هاي دكتري 60 ميليون ريال است.
ج-روند پشتيباني
اعضاي محترم هيئت علمي و دانشجويان گرامي همة دانشگاه‌ها و پژوهشگاه‌ها مي‌توانند با طيّ روال زير از تسهيلات اين فراخوان استفاده كنند:
1- رجوع به وبگاه بنياد به نشاني http://bmn.ir/downloads/mehvar.pdf براي دريافت اطلاعات بيشتر دربارة هر يك از بند‌هاي دهگانة محورهاي پژوهشي
2- ارسال نسخه‌اي از پيشنهاديه (پروپوزال) پايان نامة خود به همراه صورت جلسة (نامة) تصويب نهايي آن در دانشگاه به نشاني: خيابان وليعصر، بالاتر از چهار‌راه پارك‌وي، خيابان شهيد فلاحي (زعفرانيه)، كوچه شيركوه، پلاك 11. معاونت پژوهش و برنامه ريزي
3- بنياد پس از دريافت پيشنهاديه‌ها و بررسي آنها، از پايان نامة طبق دستورالعمل مصوب پشتيباني مي‌كند.

 

 
نگارش یافته توسط مدير محتواي ايران پژوهان مجموعه: حمايتها
تعداد بازدید: 93075
چاپ

بنياد ملّي نخبگان بنا به مأموريت خود مبني بر سياستگذاري و برنامه‌ريزي براي شناسايي، هدايت و حمايت از نخبگان كشور در زمينه‌هاي مختلف و حسب لزوم رعايت نگاهي علمي در مجموعه امور مرتبط با مأموريت‌ها، درصدد است از پايان‌نامه‌هاي دانشجويان

در مقاطع كارشناسي ارشد، دكتري حرفه‌اي و دكتري تخصصي در زمينه‌هاي زير پشتيباني كند:

الف- محورهاي پژوهشي

1-مباني نظري مفهوم نخبگي و روش‌هاي علمي شناسايي آن

2-نظام مناسب شناسايي، جذب و هدايت استعدادهاي برتر و نخبگان

3-مفاهيم اختراع، اكتشاف، نوآوري و روش‌هاي علمي ارزيابي آنها

4-مطالعات تطبيقي تجربيات بين المللي دربارة نخبگان

5-راهكار‌هاي افزايش تأثير‌گذاري نخبگان در سطوح مختلف ملّي

6-آسيب‌شناسي برنامه‌هاي موجود در حوزه‌هاي شناخت، جذب وهدايت استعدادهاي برتر و نخبگان

7-برنامه‌ريزي راهبردي بنياد ملّي نخبگان

8-نياز سنجي رواني - عاطفي و شغلي – اجتماعي استعدادهاي برتر و نخبگان

9- اخلاق و فرهنگ نخبگي

10-نخبگان تمدن ايراني – اسلامي

11-نظام چرخش نخبگان

ب-چگونگي پشتيباني

بنياد تعدادي از پايان‌نامه‌هاي كارشناسي ارشد و دكتري را كه موضوع آنها دربرگيرندة يكي يا بخشي از محورهاي پژوهشي باشد مورد حمايت مالي قرار مي‌دهد. سقف اين حمايت براي پايان‌نامه‌هاي كارشناسي ارشد 30 ميليون ريال و براي رساله‌هاي دكتري 60 ميليون ريال است.

ج-روند پشتيباني

اعضاي محترم هيئت علمي و دانشجويان گرامي همة دانشگاه‌ها و پژوهشگاه‌ها مي‌توانند با طيّ روال زير از تسهيلات اين فراخوان استفاده كنند:

1-رجوع به وبگاه بنياد به نشاني http://bmn.ir/downloads/mehvar.pdf براي دريافت اطلاعات بيشتر دربارة هر يك از بند‌هاي دهگانة محورهاي پژوهشي

2-ارسال نسخه‌اي از پيشنهاديه (پروپوزال) پايان نامة خود به همراه صورت جلسة (نامة) تصويب نهايي آن در دانشگاه به نشاني: خيابان وليعصر، بالاتر از چهار‌راه پارك‌وي، خيابان شهيد فلاحي (زعفرانيه)، كوچه شيركوه، پلاك 11. معاونت پژوهش و برنامه ريزي

3-بنياد پس از دريافت پيشنهاديه‌ها و بررسي آنها، از پايان نامة طبق دستورالعمل مصوب پشتيباني مي‌كند.

*آيين نامه حمايت از پايان نامه هاي كارشناسي ارشد و رساله دكتري

 
نگارش یافته توسط مدير محتواي ايران پژوهان مجموعه: حمايتها
تعداد بازدید: 82810
چاپ

مقدمه:

با توجه به اهمیت توسعه بیمه های اعتبار صادراتی در توسعه و حمایت از صادرات غیر نفتی، انجام تحقیقات و پژوهش های متناسب در این زمینه امری ضروری است. این مهم به ارتقای سطح دانش و بینش موسسات بیمه اعتبار صادراتی و همچنین به استفاده و بهره گيري از ظرفیتهای علمی نیروهای دانشگاهی متخصص و کارآمد منجر خواهد شد. آئین نامه«حمايت از پایان نامه های دانشجویان تحصیلات تکمیلی» در این راستا تهیه و تدوین گردیده است.

اهداف:

 • توسعه تحقیقات کاربردی؛
 • گسترش همکاری های تحقیقاتی و علمی بین صندوق ضمانت صادرات ایران و دانشگاه ها یا موسسات پژوهشی مورد تائید وزارت علوم،تحقیقات و فناوری؛
 • شناخت افراد مستعد و بهره گیری از ظرفیت علمی آنها جهت انجام فعالیتهای تحقیقاتی بیمه اعتبار صادراتی؛
 • ارتقاء کیفی و کمی خدمات صندوق ضمانت صادرات ایران مطابق با پیشرفتهای روز موسسات بیمه اعتبار صادراتی دنیا؛
 • هدفمند کردن پروژه های دانشگاهی مطابق با نیازهای علمی-پژوهشی صندوق ضمانت صادرات ایران.

 

 ضوابط اجرايي:

ماده 1. نحوه انتخاب موضوع و فرایند بررسی و تصويب موضوعات پیشنهادی:

 • موضوع پایان نامه به یکی از دو روش زیر انتخاب می گردد:

1-1-1. انتخاب موضوع با مشورت شورای پژوهشی صندوق از میان اولویتهای پژوهشی صندوق؛

2-1-1. پيشنهاد موضوع پایان نامه توسط دانشجو و تأیید در شورای پژوهشی صندوق؛

2-1. پس از انتخاب موضوع پايان‌نامه، دانشجو بايد مدارك زیر را جهت بررسي طرحنامه پايان‌نامه به دبیرخانه صندوق ارائه دهد:

الف- کپی طرحنامه مصوب دانشكده/دانشگاه ؛

ب- طرحنامه در قالب فرم پيشنهادي صندوق به همراهCD  فایل رایانه ای آن؛

ج- اصل معرفي‌نامه رسمی از دانشكده/دانشگاه مبني بر تصويب موضوع پايان نامه دانشجو(عنوان پايان نامه و مشخصات دانشجو و اساتید راهنما و مشاور ذكر گردد) ؛

د- كپي كارت دانشجويي؛

ه- كپي كارت ملي؛

3-1. اعلام تصویب اولیه  (در صورت نیاز پیشنهاد مشاوران بیمه ای توسط صندوق)؛

4-1. تهیه معرفی نامه جهت انعقاد قرارداد توسط شورای پژوهشی صندوق.

ماده2- نحوه ارائه پیشنهاد پایان نامه:

2-1. طرحنامه تحقیق طبق فرمت طراحی شده برای پیشنهاد طرح تحقیقاتی پایان نامه های دانشجویی تنظیم گردد؛

2-2. تصویب طرح تحقیق پایان نامه (Proposal)در دانشگاه یا موسسه یا مجتمع آموزش عالی و پژوهشی مورد تائید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری ؛

3-2. از دانشجویان گرامی درخواست مي‌شود مدارک فوق را به صورت فیزیکی به دبیرخانه صندوق ضمانت صادراتايران(میدان آرژانتین، خیابان احمد قصیر (بخارست)، خیابان 16، ساختمان شماره پنج، صندوق ضمانت صادرات، دبیرخانه)ارسال فرمایند.

ماده 3- تعهدات دانشجو

3-1. دانشجو موظف است طبق مفاد فی مابین نسبت به اجرای پروژه و تامین نیازهای صندوق ضمانت صادرات ایران عمل نماید.

3-2. دانشجو بایستی در طی جلسه یا جلساتی گزارش پیشرفت پروژه خود را به صورت سمینار ارائه نماید. همچنین در پایان پایان نامه خود را قبل از دفاع در صندوق ضمانت صادرات ایران ارائه نماید؛

3-3. دانشجو بایستی حداقل 15 روز قبل از دفاع صندوق ضمانت صادرات را مطلع نماید تا در صورت ضرورت نماینده صندوق نیز در این جلسه حضور داشته باشد؛

3-4. دانشجو موظف است دو نسخه از پایان نامه صحافی شده بعلاوه لوح فشرده آن را بصورت فايل wordوpdfبعد از دفاع در اختیار صندوق ضمانت صادرات ایران قرار دهد؛

3-5. حقوق معنوی پایان نامه مشترکاً متعلق به دانشگاه یا موسسه یا مجتمع آموزش عالی و پژوهشی مورد تائید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و صندوق ضمانت صادرات ایران می باشد و بدون هماهنگی نباید منتشر گردد؛

3-6. دانشجو موظف است در صفحه عنوان پایان نامه، (صفحه داخلی) به حمایت مالی توسط صندوق ضمانت صادرات ایران اشاره نماید؛

3-7. در مقاله علمی_ پژوهشی مستخرج شده از پایان نامه نام صندوق ضمانت صادرات ایران بعنوان حامی مالی طرح ذکر گردد.

ماده 4- تعهدات صندوق ضمانت صادرات ایران

4-1. ارائه مشاوره علمی مورد نیاز دانشجو در حین نگارش پایان نامه، بنا به در خواست دانشجو توسط کارشناسان فنی صندوق ضمانت صادرات ایران؛

4-2. ارائه تسهیلات لازم جهت استفاده از منابع علمی، آمار و اطلاعات موجود در کتابخانه صندوق ضمانت صادرات ایران؛

4-3. انجام همکاری های لازم جهت معرفی دانشجو به سایر مراکز علمی و شرکتهای مرتبط با موضوع پایان نامه جهت تسهیل در جمع آوری اطلاعات مورد نیاز در تدوین آن؛

4-4. در صورتیکه هیچ کدام از اساتید راهنما و مشاور پایان نامه دارای تخصص بیمه ای نباشند، بنا بر درخواست دانشجو  و موافقت دانشگاه، صندوق می تواند اقدام به معرفی مشاور بیمه ای از میان کارشناسان فنی خود نماید تا در مراحل مختلف انجام پایان نامه به دانشجو مشاوره دهد.

ماده 5-تسهیلات و میزان حمایت مالی از پایان نامه ها:

به منظور تامین بخشی از هزینه پایان نامه ها در مقاطع تحصیلی کارشناسی ارشد و دکتری داخل و خارج کشور در زمینه های مورد نظر صندوق ضمانت صادرات ایران ، حمایتهای مالی ذیل صورت خواهد گرفت:

5-1. حمایت از پایان نامه های کارشناسی ارشد حداکثر تا سقف 30.000.000 ریال

5-2. حمایت از پایان نامه های دکتری حداکثر تا سقف 100.000.000 ریال

*تبصره1: تعیین مبلغ نهایی حمایت پایان نامه ها با توجه به سقف مذکور با پیشنهاد دبیر شورای پژوهشی صندوق و تصویب شورا خواهد بود؛

* تبصره 2: علاوه بر حمایت مالی دانشجو ، تا 30% سقف حمایت دانشجو به اساتید گرانقدر راهنما و مشاور قابل پرداخت خواهد بود؛

* تبصره 3:پایان نامه های دفاع شده در طی یکسال گذشته که منطبق با نیازهای صندوق باشند و ضمنا از حمایت مالی مراکز دیگری استفاده نکرده باشند ، تا یک سوم حمایت مالی فوق را دریافت خواهند نمود. متقاضیان بایستی اصل پایان نامه و طرحنامه در قالب فرم پيشنهادي صندوق وCD  فایل رایانه ای آنو کپی طرحنامه مصوب دانشكده/دانشگاهبه همراه درخواست حمایت مالی از صندوق را به دبیرخانه صندوق ارائه دهند.

5-3. بيست درصد مبلغ قرارداد هنگام انعقاد قرارداد و مابقی در هنگام تحقق تعهدات دانشجو در هر مرحله پرداخت خواهد شد؛

5-4. حق‌الزحمه مقالات مستخرج از پايان‌نامه در صورت تاييد و چاپ  به ازاء هر مقاله علاوه بر مبلغ قرارداد حمایت مالی به شرح جدول زیر قابل پرداخت خواهد بود.

 

نوع مقاله

جمع

سهم استاد راهنما و یا مشاور بيمه‌اي  برای هر مقاله

 (در صورت وجود)

سهم دانشجو برای هر مقاله

علمی ترویجی

3.000.000

15.000.000

15.000.000

علمی پژوهشی

5.000.000

2.500.000

2.500.000

ISI

8.000.000

4.000.000

4.000.000

 

 

 

جهت دریافت فرم مربوطه بر روی لینک زیر کلیک نمائید:

 

   دانلود : regulations of thesis.pdf          حجم فایل 118 KB
   دانلود : regulations of thesis.docx          حجم فایل 44
 
نگارش یافته توسط مدير محتواي ايران پژوهان مجموعه: حمايتها
تعداد بازدید: 84175
چاپ

حمايت از پايان نامه هاي کارشناسي ارشد و دکتري

در پژوهشکده امام خميني (ره)

شرايط 

محورها و موضوعات پيشنهادي

 

دفتر حمايت از پايان نامه هاي دانشجويي به منظور شناخت و ترويج انديشه‏هاي امام خميني و بررسي ابعاد مختلف انقلاب اسلامي با حمايت مالي و معنوي از پژوهش هاي دانشجويي در سطح كارشناسي ارشد و دكتري تشكيل گرديده است. اين دفتر در معاونت پژوهشي پژوهشكده امام خميني و انقلاب اسلامي فعاليت مي ‏كند و تصميمات آن در شورايي مركب از 9 نفر از صاحبنظران اتخاذ مي ‏گردد و توسط دفتر اجرا مي ‏شود. اين شورا از نظر اجرايي و اداري تحت نظر پژوهشكده و بر اساس سياستهاي كلان مؤسسه فعاليت مي ‏كند. آئين نامه اعطاي كمك مالي به پايان نامه هاي دانشگاهي به شرح ذيل است:

 

ماده 1

پايان نامه هايي مشمول برخورداري از كمك مالي مي شوند كه موضوع آنها علاوه بر مراجع مربوطه در دانشگاه ذيربط به تاييد دفتر حمايت از پايان نامه هاي پژوهشكده رسيده باشد

ماده 2

گزارش نهايي پايان نامه را، دو استاد داور كه توسط شورا تعيين شده اند مورد ارزيابي قرار مي گيرد كه ميانگين دو نمره ذيربط به عنوان نمره پايان نامه محسوب مي گردد

ماده 3

پايان نامههاي ارزيابي شده درمقطع كارشناسي ارشد بين 150 تا 600 هزار تومان(ضعيف:150 ،متوسط:300 ،خوب:450 و عالي: 600 هزار تومان ) و دكتري بين 300 هزار تومان تا 1 ميليون و 250 هزار تومان (ضعيف: 300 ، متوسط: 600 ، خوب: 900 و عالي: 1 ميليون و 250 هزار تومان ) اعتبار كمكي دريافت خواهند داشت كه متعلق به دانشجو است

ماده 4

به پايان نامههايي كه در ارزيابي نهايي درجه عالي و خوب دريافت مي دارند علاوه بر مبلغ ماده 2 ، 20 درصد نيز به استاد راهنما و 10 درصد به استاد مشاور پرداخت مي گردد

ماده 5

نحوه پرداخت اعتبارات كمكي مصوب از طريق عقد قررداد با دانشجو خواهد بود كه توسط دفتر حمايت از پايان نامهها انجام مي پذيرد

ماده 6

اعتبار كمكي مصوب مي تواند در دو قسط مجزا (حداقل كمك پس از عقد قرارداد و حداكثر ميزان حمايت پس از اتمام كار ) به هر يك از طرفهاي موضوع ماده 4 و 5 پرداخت شود

ماده 7

به پايان نامههاي دوره هاي كارشناسي ارشد و دكتري در موضوعات مرتبط با امام خميني و انقلاب اسلامي كه بيش از يكسال از تاريخ دفاع آن گذشته باشد به ترتيب مبلغ 000/700 ريال (هفتاد هزار تومان) و 000/500/1 ريال (يكصد و پنجاه هزار تومان ) به عنوان تشويقي پرداخت مي گردد

 محورها و موضوعات پيشنهادي

دفتر حمايت از پايان نامه هاي دانشجويي پژوهشكده براي سال جديد اقدام به تعيين اولويتهاي پژوهشي در گروههاي مختلف نموده است. دانشجويان تحصيلات تكميلي مي ‏توانند پايان نامه خويش را در اين موضوعات يا ساير موضوعاتي كه ارتباط وثيق با دو محور «امام خميني(ره)» و يا «انقلاب اسلامي» داشته باشد انتخاب نموده و از حمايتهاي اين دفتر برخوردار شوند. محورها و اولويتهاي پژوهشي رشته هاي جامعه‏شناسي انقلاب اسلامي، علوم سياسي، فقه و مباني حقوق اسلامي، عرفان اسلامي ، مديريت، تاريخ، فلسفه، تعليم و تربيت اسلامي و علوم قرآن و حديث به شرح زير مي ‏باشد:

جامعه شناسي

انديشه سياسي

فقه ومباني حقوق

عرفان اسلامي

مديريت

تفسير و علوم قرآن و حديث

تاريخ

فلسفه

تعليم و تربيت اسلامي

 

مثال: تعليم و تربيت اسلامي:

1. تدوين و تبيين فلسفه تربيتي حضرت امام(ره)

2. مباني تعليم و تربيت از ديدگاه حضرت امام(ره)

3. اصول تعليم و تربيت از ديدگاه امام(ره)

4. روش‏هاي تربيتي از ديدگاه  امام و مقايسه آن با انديشمندان (موضوع چند پايان نامه)

5. مقايسه فلسفه تربيتي حضرت امام (ره) با هريك از فلسفه هاي تربيتي مسلمان (موضوع چند پايان نامه )

6. مقايسه فلسفه تربيتي حضرت امام(ره) با هريك از فلسفه هاي‏هاي تربيتي غرب (موضوع چند پايان‏نامه)

7. هدف‏هاي تربيتي از ديدگاه حضرت امام(ره) و ساير صاحب نظران مسلمان.

8. هدف‏هاي تربيتي از ديدگاه حضرت امام(ره) و مقايسه آن با هر يك از مكاتب غرب

9. تربيت اخلاقي از ديدگاه حضرت امام و كانت.

10. رابطه عرفان و تعليم و تربيت از ديدگاه حضرت امام(ره)

11. تأثير تفكر عرفاني حضرت امام بر آراء تربيتي ايشان.

12. مقايسه آراء تربيتي حضرت امام و ساير عرفاء (مولوي و ...)

13. تعليم و تربيت استعماري از ديدگاه حضرت اما م (ره)

14. نقش خانواده در تربيت كودك و جوان از ديد حضرت امام (ره).

15. نقش عوامل اجتماعي و سياسي در تربيت از ديد امام و مقايسه با ديگران.

16. نقش رسانه‏هاي جمعي در تربيت از ديدگاه حضرت امام (ره)

17. نقش و رسالت تربيتي مؤسسات آموزشي از ديدگاه حضرت امام (ره).

18. رسالت تربيتي حكومت اسلامي از ديدگاه امام خميني(ره)

19. تأثير تعليم و تربيت در سياست, اجتماع و حل مسائل جوامع اسلامي.

20. الگوهاي تربيتي مطلوب از ديدگاه امام (ره).

 
نگارش یافته توسط مدير محتواي ايران پژوهان مجموعه: حمايتها
تعداد بازدید: 63006
چاپ

آيين‌نامه اجرايي حمايت از پايان‌نامه‌هاي كارشناسي ارشد و دكترا  توسط پژوهشكده بيمه


به منظور توسعه و تعميق پژوهشهای بيمه‌اي و بهره گيري از توانمندي دانشجويان و محققان دانشگاهي و در اجراي دستور العمل نحوه پرداخت حق الزحمه های آموزشی، پژوهشی و جلسات علمی و کارشناسی، مصوب ششمین جلسه هیأت امناء پژوهشکده مورخ 12/12/88 ، آیین نامه اجرایی حمايت از پايان‌نامه‌هاي كارشناسي ارشد و دكترا در 4 ماده و 22 بند و 5 تبصره، در تاریخ 19/07/89 مورد تصویب قرار گرفته است و از تاریخ مذکور لازم الاجرا می باشد.

ماده 1. نحوه انتخاب موضوع و فرایند بررسی و تصويب موضوعات پیشنهادی
1-1. موضوع پایان نامه به یکی از دو روش زیر انتخاب می گردد:
1-1-1. انتخاب موضوع با مشورت گروه پژوهشی ذیربط از میان اولویتهای پژوهشی پژوهشکده
2-1-1. پيشنهاد موضوع پایان نامه توسط دانشجو و تأیید در گروه پژوهشي ذیربط
2-1. پس از انتخاب موضوع پايان‌نامه، دانشجو بايد مدارك زیر را جهت بررسي طرحنامه پايان‌نامه به اداره آموزش و پژوهش ارائه دهد:
الف- کپی طرحنامه مصوب دانشكده/دانشگاه به همراه فایل رایانه ای آن
ب- طرحنامه در قالب فرم پيشنهادي پژوهشكده به همراه فایل رایانه ای آن
ج- اصل معرفي‌نامه رسمی از دانشكده/دانشگاه مبني بر تصويب موضوع پايان نامه دانشجو(عنوان پايان نامه و مشخصات دانشجو و اساتید راهنما و مشاور ذكر گردد).
د- كپي كارت دانشجويي
ه- كپي كارت ملي
تبصره : در مورد پایان نامه های خاتمه یافته، ارائه مدارک زیر جهت بررسی اولیه الزامی است:
و- یک جلد از پایان‌نامه
ز- کپی کارت ملي
ح- اصل معرفي نامه رسمی از دانشكده/ دانشگاه مبني بر تاييد دفاع از پايان نامه دانشجو (عنوان پايان‏نامه، مشخصات دانشجو، اساتید راهنما و مشاور و تاريخ دفاع ذكر گردد)
3-1. ثبت طرحنامه در دبیرخانه پژوهشکده بیمه
4-1. ثبت اطلاعات طرحنامه در اداره آموزش و پژوهش و ارسال طرحنامه و فرمهای ارزیابی به گروه پژوهشی ذیربط حداکثر ظرف مدت دو روز کاری
5-1. بررسی طرحنامه توسط گروه پژوهشی و در صورت لزوم اعلام اصلاحات مورد نیاز به دانشجو حداکثر ظرف مدت 10 روز کاری و دریافت طرحنامه اصلاح شده (این مرحله تا پذیرش نهایی طرحنامه توسط گروه قابل تکرار است)
6-1. اعلام تصویب اولیه و ( در صورت نیاز) پیشنهاد مشاوران بیمه ای به اداره آموزش و پژوهش توسط مدیر گروه پژوهشی ذیربط.
7-1. تهیه معرفی نامه جهت انعقاد قرارداد توسط اداره آموزش و پژوهش
8-1. تصويب طرحنامه پايان نامه توسط معاون پژوهشي و امضاء معرفی نامه جهت انعقاد قرارداد
9-1. اداره آموزش و پژوهش نتیجه نهایی را ظرف مدت 5 روز کاری بعد از تصویب به دانشجو اعلام می کند.

ماده 2. تعهدات پژوهشکده بیمه
1-2. ارائه مشاوره علمی مورد نیاز دانشجو در حین نگارش پایان نامه، بنا به در خواست دانشجو
2-2. ارائه تسهیلات لازم جهت استفاده از منابع علمی موجود در کتابخانه پژوهشکده
3-2. انجام همکاری های لازم جهت معرفی دانشجو به مراکز علمی شرکتهای بیمه و... جهت تسهیل در جمع آوری اطلاعات مورد نیاز در تدوین پایان نامه
4-2. در صورتیکه هیچ کدام از اساتید راهنما و مشاور پایان نامه دارای تخصص بیمه ای نباشند، پژوهشکده اقدام به معرفی مشاور بیمه ای می نماید تا در مراحل مختلف انجام پایان نامه به دانشجو مشاوره دهد. مشاور بیمه ای توسط مدیر گروه پژوهشی ذیربط پیشنهاد و توسط معاون پژوهشی تایید می گردد. مشاورین پیشنهادی باید حداقل یکی از شرایط زیر را دارا باشند:
1-4-2. عضو هیئت علمی یکی از دانشگاهها یا مراکز آموزش عالی با سابقه تحقیق یا نگارش و یا تدریس در زمینه بیمه
2-4-2. کارشناسان ارشد صنعت بیمه با حداقل سه سال سابقه که در یکی از مراکز آموزش عالی معتبر به تدریس دروس بیمه ای اشتغال دارند.
3-4-2. کارشناسان ارشد صنعت بیمه با حداقل ده سال سابقه تألیف، تحقیق و ترجمه علمی در زمینه های بیمه ای.

5-2. انعقاد قرارداد و حمایت مالی از پایان نامه مطابق شرایط مندرج در ماده 4

ماده 3. تعهدات دانشجو
1-3. ارائه دو نسخه از پايان‌نامه صحافي‌شده به همراه لوح فشرده پايان‌نامه شامل فايل word‌ و PDF به گروه پژوهشي مربوطه
تبصره: درصورتیکه در رشته های خاص دانشگاهی پایان نامه با نرم افزار دیگری تایپ شده باشد، ارائه متن با نرم افزار مذکور و نسخه PDF با تأیید معاون پژوهشی امکان پذیر است.
2-3. نگارش عبارت «اين پايان نامه با همكاري و حمایت پژوهشكده بيمه انجام پذيرفته است» بر روي صفحات آغازین پايان نامه (در یک صفحه مجزا) الزامي است.
تبصره: اجرای این بند در مورد پایان نامه های خاتمه یافته ضرورت ندارد.
3-3. برگزاري جلسه ارائه و دفاع از نتايج پايان‌نامه در گروه پژوهشي مربوطه و ارسال صورت جلسه آن به اداره آموزش و پژوهش (در صورت درخواست گروه پژوهشی ذیربط و تأیید معاونت پژوهشی)
4-3. ارائه مقاله ای علمی- پژوهشی یا علمی- ترویجی جهت چاپ در نشریات پژوهشکده
تبصره: ارائه تأییدیه پذیرش مقاله در نشریات علمی- ترویجی یا علمی- پژوهشی پژوهشکده جهت پرداخت کمک هزینه مربوط به مقالات قابل قبول خواهد بود.

ماده 4. ميزان حمايت و نحوه پرداختهای مالي
کلیه پرداختهای مالی به شرح زیر و مطابق جدول (1) قابل پرداخت است.
1-4. ميزان حمایت مالی از پایان نامه هایی که عنوان آنها بعد از مشاوره با گروههای پژوهشی پژوهشکده تنظیم می شود برای مقطع کارشناسی ارشد 7.500.000 ریال برای دانشجو و 2.500.000 ریال برای مشاور بیمه ای و برای مقطع دکتری15.000.000 ریال برای دانشجو و 5.000.000 ریال برای مشاور بیمه ای تعیین می گردد.
2-4. ميزان حمایت مالی از پایان نامه هایی که در انتخاب عنوان آنها از مشورت پژوهشکده استفاده نشده است 6.000.000 ریال برای مقطع کارشناسی ارشد و 12.000.000 ریال برای مقطع دکتری تعیین می گردد که کل این مبلغ متعلق به دانشجو می باشد.
3-4. ميزان حمایت مالی از پایان نامه های دفاع شده 6.000.000 ریال برای مقطع کارشناسی ارشد و 12.000.000 ریال برای مقطع دکتری تعیین می گردد که کل این مبلغ متعلق به دانشجو می باشد.
بدیهی است مسؤولیت تأیید هر یک از شرایط فوق به عهده مدیر گروه پژوهشی ذیربط می باشد.
4-4. حق‌الزحمه مقالات مستخرج از پايان‌نامه در صورت تاييد و چاپ (طبق شرایط مندرج در بند 4-3) به ازاء هر مقاله به شرح جدول 2 قابل پرداخت خواهد بود.
تبصره: نویسندگان مقالات مستخرج از پایان نامه ها، حق الزحمه اضافی جهت چاپ مقاله دریافت نمی نمایند.
 

جدول (1). ميزان حمايت از پايان‌نامه ها (ارقام به ريال)

نحوه پرداخت

جمع

سهم مشاور بيمه‌اي (در صورت وجود)

سهم دانشجو

مقطع

شرایط شمول پایان نامه

20درصد هنگام انعقاد قرارداد و مابقی در هنگام تحقق تعهدات دانشجو

10.000.000

2.500.000

7.500.000

كارشناسي‌ارشد

1-4

20.000.000

5.000.000

15.000.000

دكتري

6.000.000

---

6.000.000

كارشناسي‌ارشد

2-4
و
3-4

12.000.000

---

12.000.000

دكتري

 

جدول (2). حق الزحمه چاپ مقاله (ارقام به ريال)

نوع مقاله

جمع

سهم مشاور بيمه‌اي برای هر مقاله (در صورت وجود)

سهم دانشجو برای هر مقاله

مقطع

علمی ترویجی

3.000.000

1.500.000

1.500.000

كارشناسي‌ارشد (یک مقاله)

علمی پژوهشی

5.000.000

2.500.000

2.500.000

دكتري  (حداکثر تا دو مقاله)

 

جهت كسب اطلاعات بيشتر به سايت http://www.irc.ac.ir/content.php?content=hemayat# مرجعه فرمائيد.

 
نگارش یافته توسط مدير محتواي ايران پژوهان مجموعه: حمايتها
تعداد بازدید: 62436
چاپ

دستورالعمل حمايت از پايان نامه هاي تحصيلي

دانشجويان كارشناسي ارشد و دكترا

مقدمه:موسسه مطالعات و پژوهش‌هاي بازرگاني در جهت نيل به اهداف توسعه‌اي بخش بازرگاني و به منظور بهره‌گيري از توان و ظرفيت بالقوه دانشگاه‌ها و تشويق دانشجويان به انجام تحقيقات و پروژه‌هاي كاربردي موردنياز بخش بازرگاني كشور، از پايان نامه‌هاي دانشجويان دكتري و كارشناسي ارشد گرايش‌هاي مختلف رشته‌هاي اقتصاد،        مديريت، مهندسي صنايع و حقوق حمايت به عمل مي‌آورد. شناسايي و استفاده از ظرفيت و توانمندي اساتيد و دانشجويان مستعد و علاقمند، هدايت و بهره‌برداري از نتايج پايان نامه‌هاي تحصيلات تكميلي در راستاي حل مسائل بخش بازرگاني و ارتقاي اثر بخشي پايان نامه‌ها از مهمترين اهداف اين طرح است.

ضوابط حمايت از پايان نامه ها:

1-  پايان نامه بايد در يكي از زمينه هاي مورد نياز بخش بازرگاني، وزارت بازرگاني و سازمانها و موسسات وابسته باشد كه از طريق موسسه مطالعات و پژوهش هاي بازرگاني اعلام مي شود.

2-    پايان نامه قبلا انجام نشده باشد و در جهت توسعه دانش بخش بازرگاني كشور باشد.

3-  عنوان پايان نامه هايي كه موافقت كتبي يكي از معاونتها و سازمانهاي وابسته به وزارت بازرگاني را داشته باشد، از ‌اولويت برخوردار خواهند بود.

4-  پايان نامه هاي كارشناسي ارشد و دكتري مصوب به ترتيب، حداكثر تا سقف  20.000.000 ريال و 40.000.000 ريال مورد حمايت مالي قرار خواهند گرفت. سهم دانشجو و استاد راهنما در قراردادهاي مربوطه تعيين ميگردد.

5-    دانشجو مي بايد در تدوين نسخه نهايي پايان نامه موارد زير را لحاظ نمايد:

   - در ابتداي پايان نامه، از مؤسسه و حمايت آن در يك صفحه مجزا (مطابق فرمت موسسه) تقدير نمايد.

   - در صورت امكان بر روي جلد پايان نامه اين جمله درج گردد: " اين پايان نامه با حمايت مالي مؤسسه مطالعات و پژوهشهاي بازرگاني به انجام رسيده است"

 - در مقالات منتج ازپايان‌نامه، در بخش تقدير و تشكر، از مؤسسه به نحو مقتضي قدرداني شود. در مقالات لاتين در بخش acknowledgement به طريق مشابه عمل شود.  شماره قرارداد ذكر شده و دقت شود كه نام لاتين مؤسسه بصورت   Institute for Trade Studies & Research  آورده شود.

6- تمام حقوق و امتيازات مادي و معنوي حاصل از اجراي قرارداد مربوط به حمايت از پايان نامه، چه در زمان اجرا و چه پس از آن متعلق به طرفين قرارداد است و هريك از طرفين با كسب موافقت طرف ديگر مجاز به استفاده از آن مي‌باشند.

7- چنانچه دانشجو بتواند مقاله منتج از پايان نامه را به نام موسسه  و دانشگاه به چاپ برساند، علاوه بر مفاد قرارداد به شرح ذيل مورد تشويق مالي مؤسسه قرار مي‌گيرد:

درجه مجله

مقاله  ISI

 (ريال)

مقاله علمي پژوهشي

 (ريال)

مقاله علمي ترويجي

(ريال)

ميزان پاداش

3.000.000

1.200.000

800.000

تذكر1: سقف مقالات علمي پژوهشي تا سه مورد و مقالات علمي ترويجي تا دو مورد مي باشد.

تذكر2: تاريخ چاپ مقاله بايد 6 ماه پس از شروع قرارداد باشد.

تبصره: چنانچه مؤلف بيش از يكنفر باشد، حسب تشخيص مؤلف اصلي، حق الزحمه پرداختي به همان نسبت تسهيم خواهد شد. همچنين مجموع درصد سهم افراد نبايد از 100 بيشتر باشد.

فرآيند حمايت از پايان نامه ها:

1-  اولويتهاي پژوهشي بخش بازرگاني هرساله از سوي مديريت ارتباطات مؤسسه مطالعات و پژوهش‌هاي بازرگاني به كليه دانشگاهها و مؤسسات آموزش عالي اعلام مي‌گردد.

2-  دانشجو پس از انتخاب موضوع واستاد راهنما، فرم درخواست حمايت از پايان نامه تحصيلي و فرم پروپوزال مؤسسه را تكميل و به مديريت ارتباطات پژوهشي و آموزشي موسسه ارسال مي‌نمايد.

توجه1: فرمهاي مربوطه در سايت مؤسسه قابل دسترس مي‌باشد.

 توجه2: دانشجويان متقاضي در صورت نياز مي توانند جهت انتخاب موضوع، با مديريت ارتباطات پژوهشي و آموزشي مؤسسه تعامل برقرار نمايند.

توجه3: دانشجو در صورت تمايل مي‌تواند پژوهشگران مؤسسه را كه حائز شرايط وزارت علوم، تحقيقات و فناوري و نيز ضوابط دانشگاه باشند، را به عنوان استاد راهنما و يا استاد مشاور پيشنهاد نمايند.

3- دانشجو و استاد راهنما مي بايد با هماهنگي مديريت ارتباطات پژوهشي و آموزشي موسسه،‌جهت دفاع از پروپوزال خود در جلسه گروه پژوهشي مربوطه در موسسه شركت نمايند.

4- در صورت تاييد نهايي پروپوزال در مؤسسه، دانشجو پيگيري لازم جهت نهايي كردن پايان نامه در دانشگاه را انجام داده و به اطلاع موسسه مي رساند.

توجه4: پس از نهايي شدن شرح خدمات پايان نامه در دانشگاه، چنانچه تغييراتي بوجود آيد كه مورد تاييد گروه پژوهشي مربوطه در موسسه نباشد، موسسه از حمايت پايان نامه اجتناب مي‌كند.

5- پس از نهايي شدن موضوع در دانشگاه، مؤسسه جهت حمايت از پايان نامه با دانشجو و استاد راهنماي مربوطه، توافقنامه حمايت از پايان نامه تحصيلي را منعقد مي‌نمايد.

6- دانشجو پس از تدوين پايان نامه مطابق با مقررات دانشگاه، يك نسخه نهايي از آنرا براي بررسي به مؤسسه ارسال مي‌نمايد.

7- موسسه فردي را به عنوان نماينده به دانشجو معرفي نموده تا دانشجو وي را مطابق با ضوابط دانشگاه، بعنوان يكي از داوران پايان نامه به دانشگاه معرفي نمايد.

8- پس از برگزاري جلسه دفاعيه در دانشگاه، دانشجو كليه اصلاحات خواسته شده در جلسه دفاعيه را در پايان نامه اعمال نموده و خاتمه پايان نامه را به همراه مدارك لازم مطابق با قرارداد، به مؤسسه اعلام مي‌نمايد. اين مدارك عبارتند از:

- يك نسخه از خلاصه و چكيده پايان‌نامه به دو زبان فارسي و انگليسي

- يك‌نسخه مقاله منتج از پايان‌نامه و ارائه مدرك پذيرش مجلات علمي پژوهشي و يا علمي ترويجي معتبر جهت چاپ

- دو نسخه كتبي از پايان‌نامه در قالب فرمت پيشنهادي مؤسسه به همراه فايل الكترونيكي مربوطه

تذكر1: دانشجو مي‌بايد ازنتايج پايان‌نامه خود،جلسه سخنراني پژوهشي را درموسسه جهت اطلاع رساني برگزار نمايد.

تذكر2: دانشجو بايد پيگيريهاي لازم را جهت دريافت مجوز چاپ پايان نامه با نام مؤسسه از دانشگاه بعمل آورده و در هنگام ارايه مدارك خاتمه پايان‌ نامه، مجوز مذكور را نيز تحويل موسسه نمايد.

تذكر3: دانشجو كتباً بايد اعلام نمايد كه در نسخه تحويل شده پايان نامه به دانشگاه، اين جمله درج گرديده است:    " اين پايان نامه با حمايت مالي مؤسسه مطالعات و پژوهشهاي بازرگاني به انجام رسيده است."

9- مؤسسه پس از بررسي و تاييد مدارك، (حداكثر ظرف يكماه) قرارداد را خاتمه يافته اعلام نموده و مطابق با ضوابط موسسه، حق الزحمه دانشجو و استاد راهنما را پرداخت مي‌نمايد.

 

       
     
   
 

 

 


فرم درخواست حمايت از پايان نامه  تحصيلي

شماره:

تاريخ:

شماره فرم :   01FD

شماره‌بازنگري :2

صفحه  1  از  1

پيوست:

         

 

 

دانشجو

 

عنوان پايان‌نامه:......................................................................................................................................................................................................................

نام دانشجو: .................................................................................................... دانشگاه :....................................................................................................... 

رشته تحصيلي :............................................................................................  مقطع تحصيلي:............................................................................................

تخمين مدت زمان تدوين : .................... ماه            تخمين هزينه: ....................................................................... ريال

نام استاد راهنما:.....................................................................

همكاري مورد درخواست :                               

r     حمايت مالي مؤسسه از پايان نامه در حال تدوين (پروپوزال مربوطه به پيوست مي‌باشد)

r     خريد حقوق پايان نامه‌ي موجود توسط مؤسسه( پايان نامه مربوطه به پيوست مي‌باشد)

آدرس:............................................................................................................................................................................................................................................................................................................................... شماره تماس: .................................................  ..............................................................Email: ملاحظات:.................................................................................................................................................................................................................................

..........................................................................................

امضاء دانشجو:

امضاء استاد راهنما :

مديريت ارتباطات

موضوع پايان نامه در راستاي ماموريت و محورهاي مطالعاتي مؤسسه  مي‌باشد r

                                                                                    نمي‌باشد r 

گروه پژوهشي متولي: .............................................................................................................................

تاييد مدير:

 

گروه پژوهشي

با توجه به برگزاري جلسه مورخ ........................ مديرگروه،دانشجو و استاد راهنما / كميته مشورتي گروه و مطابق بند ............ صورتجلسه مذكور با درخواست موافقت ‌گرديد r           موافقت نگرديد r 

موضوع پايان نامه در راستاي محور مطالعاتي ............................................................................................................................................... مي‌باشد.

مبلغ حق‌الزحمه دانشجو:...................................................... ريال        مبلغ حق‌الزحمه استاد راهنما:.......................................................... ريال

مدت زمان تصويب شده:............................... ماه

ملاحظات: ................................................................................................................................................................................................................................

...................................................................................................................................................................

تاييد مدير گروه:

 

مديريت ارتباطات

r  در تاريخ ........................... طي نامه شماره .....................................  نتيجه به دانشجو و استاد راهنما اعلام گرديد.

 

تاييد مدير:

 

               

توزيع نسخ: 1ـ گروه پژوهشي  2ـ مديريت تضمين كيفيت 

 

 
نگارش یافته توسط مدير محتواي ايران پژوهان مجموعه: حمايتها
تعداد بازدید: 52691
چاپ

شركت بهينه‌سازي مصرف سوخت در راستاي گسترش پژوهش‌هاي بنيادي، كاربردي و توسعه‌اي در زمينه بهينه‌سازي مصرف انرژي و در جهت استفاده از ظرفيت تحقيقاتي دانشگاه‌ها، تنها از طريق سايت جامع مديريت پژوهش و فناوري شركت ملي نفت ايران، از پايان‌نامه‌هاي مقاطع كارشناسي ارشد و دكترا كه در راستاي فعاليت‌هاي پژوهشي و طرح‌هاي مصوب (موجود بر روي سايت) شركت قرار گيرد، حمايت مالي مي‌نمايد. سقف اين حمايت براي پايان‌نامه‌هاي كارشناسي ارشد و دكترا به ترتيب 40 و 70 ميليون ريال مي‌باشد.

رويه حمايت از پايان‌نامه‌هاي تحصيلات تكميلي بدين شرح مي‌باشد:
1- مراجعه دانشجو به سايت شرکت بهينه‌سازي www.ifco.ir و مطالعه رويه حمايت از پايان‌نامه‌ها
 

2- مراجعه استاد راهنماي پايان‌نامه به سايت جامع شركت ملي نفت به آدرس nioc.rtd.ir ، عضويت در سايت و ايجاد نام كابري و سپس فعال‌سازي آن (لازم به توضيح است هر يك از اساتيد محترم يك بار در سايت فوق عضو شده و من بعد تمامي دانشجويان تحت راهنمايي خود را از آن طريق جهت اخذ حمايت معرفي مي‌نمايند همچنين چنانچه در اين مرحله مشكل فني ايجاد گردد براي حل آن مي‌توانيد با شماره 5-88874500 جناب آقاي اشك‌تراب تماس حاصل نماييد.)
شايان ذكر است پروپوزال‌هايي مورد بررسي و حمايت قرار مي‌گيرند كه حداكثر 2 ماه پس از تصويب نهايي موضوع در دانشگاه از طريق سيستم جامع شركت ملي نفت (بصورت آنلاين) براي سازمان مورد نظر ارسال شده باشند و همچنين هر استاد راهنما در سال مي‌تواند حداكثر 5 پايان‌نامه را جهت اخذ حمايت معرفي نمايد. لازم به توضيح است پايان‌نامه‌هايي تحت حمايت قرار خواهند گرفت كه در راستاي طرح هاي پژوهشي اين واحد مي‌باشند.
 

3- ايجاد يك فرم جديد براي هر دانشجو و تكميل كامل (به غير از قسمت مربوط به مشاور صنعتي) 4 صفحه مورد نظر و تاييد نهايي فرم (حتماً صورتجلسه تصويب موضوع در دانشگاه همراه با امضاهاي لازم اسكن و روي فرم تكميل شده بارگذاري گردد)
• از ذکر توضيحات اضافي در فرم خودداري شود.
• تمامي بندها مي‌بايست تكميل گردد.
• فرم‌ها در مرحله اوليه فقط بصورت الكترونيكي براي سازمان انتخاب شده ارسال مي‌گردد
• پس از تاييد نهايي فرم‌ها شماره رهگيري داده مي‌شود و با پيگيري از طريق كد رهگيري بر روي سايت در صورتيكه وضعيت پروپوزال بصورت "تاييد شده" در آيد به معناي تاييد اوليه موضوع بوده و در اين مرحله مي‌بايست فرم پروپوزال موجود بر روي سايت شركت بهينه‌سازي تكميل گردد و اصل فرم بصورت فيزيكي همراه با امضاهاي لازم براي اين شركت ارسال گردد.
 

4- بررسي پيشنهاد پايان‌نامه‌ها در کميته تخصصي با حضور دانشجو و كارشناسان صاحب نظر
• اسامي افراد و زمان تشکيل جلسه از طريق تماس تلفني يا سايت شركت بهينه‌سازي اعلام خواهد شد.
• در جلسه کميته تخصصي، هر دانشجو مدت 10 دقيقه جهت دفاع از پروژه فرصت خواهد داشت و پس از آن پرسش و پاسخ خواهد بود.
• تصويب، عدم تصويب يا تصويب مشروط پروژه در همان جلسه به دانشجو اطلاع داده خواهد شد.
 

5- در صورت تصويب پروژه، استاد مشاور صنعتي بعنوان نماينده شرکت بهينه‌سازي جهت مشارکت در راهبري پروژه به دانشجو اعلام خواهد شد.
• دانشجو موظف است در تمامي مراحل پروژه نظر استاد مشاور صنعتي را لحاظ نموده و گزارشات پيشرفت کار ماهانه (پروژه‌هاي دکتري بصورت فصلي) را براي ايشان ارسال نمايند.
 

6- پس از تصويب موضوع در كميته، دانشجو ظرف مدت يك هفته با مدارک زير جهت عقد قرارداد به واحد پژوهش و فناوري مراجعه نمايد.
• کپي فرم پروپزال تصويب شده دانشگاه (همراه با امضاهاي لازم و مهر دانشگاه) و يا نامه‌اي رسمي مبني بر اعلام تاريخ تصويب موضوع پايان‌نامه با ذكر نام اساتيد
• اصل و کپي کارت دانشجويي
• کپي حکم کارگزيني استاد راهنما و مشاور
• ارائه رزومه و كپي حكم كارگزيني استاد مشاور صنعتي
 

7- زمان و محل دفاع دانشجو، بايستي حداقل يک هفته قبل کتبا به اطلاع استاد مشاور صنعتي و اين شرکت (از طريق ارسال فكس به شماره 88604867) رسانيده شود. دانشجو موظف است فايل PDF پايان‌نامه خود را قبل از دفاع براي استاد مشاور صنعتي ارسال نمايد.
 

8- پس از دفاع، دانشجو با مدارک زير جهت تسويه حساب و دريافت مبلغ به واحد پژوهش و فناوري مراجعه نمايد:
• دو نسخه از پايان‌نامه با درج عبارت "تحت حمايت شرکت بهينه‌سازي مصرف سوخت" بر روي جلد پايان‌نامه به همراه فايل هاي WORD و PDF پايان‌نامه و PowerPoint دفاع بر روي سه عدد لوح فشرده (سه لوح فشره با محتويات مشابه)
• كپي صورتجلسه دفاع با مهر دانشگاه (داراي امضاهاي لازم و تاريخ و نمره دفاع) و يا ارائه نامه رسمي از سوي دانشگاه مبني بر اعلام تاريخ و نمره دفاعيه دانشجو
• نامه درخواست پرداخت وجه حمايت با امضاي دانشجو
يك نسخه فيزيكي از مقاله به همراه اصل و رونوشت سند پذيرش مقاله در کنفرانس‌ها يا مجلات علمي خارجي يا داخلي (ژورنال‌هاي معتبر مورد تاييد پايگاه استنادي جهان اسلام يا پايگاه اطلاعات علمي جهاد دانشگاهي، كنفرانس‌هاي داخلي تحت حمايت سامانه همايش‌ها و گردهمايي‌هاي ايران يا ژورنال‌ها و كنفرانس‌هاي خارجي معتبر) به همراه فابل WORD و PDF.
درج عبارت "تحت حمايت شرکت بهينه‌سازي مصرف سوخت" در مقاله الزامي است.
• تکميل فرم گواهي اتمام کار پايان‌نامه (موجود بر روي سايت شركت بهينه‌سازي) در 3 نسخه
تكميل برگه نظرسنجي پايان‌نامه‌هاي دانشجويي  

مبلغ حمايت مالي براي پايان‌نامه‌هاي كارشناسي ارشد تا سقف چهل ميليون ريال و پايان‌نامه‌هاي دكتري تا سقف هفتاد ميليون ريال مي‌باشد. از مبلغ مذكور 40 درصد سهم دانشجو 30 درصد، سهم استاد راهنما، 15 درصد، سهم مشاور دانشگاهي و 15 درصد سهم مشاور صنعتي مي‌باشد.

• چك در وجه استاد راهنما صادر خواهد گرديد و بايستي استاد راهنما شخصاً جهت دريافت چک به امور مالي شرکت مراجعه نمايند. همچنين ايشان موظف به تقسيم آن به نسبت‌هاي فوق‌الذكر و ارائه رسيد مي‌باشند.
 

الزامات مورد نظر جهت برخورداري از حمايت مالي:
• دانشجو پس از تصويب موضوع در دانشگاه مي‌بايست از طريق سايت مربوطه اقدام به ارسال پروپوزال خود نمايد.
• موضوعاتي كه كاربري مشخصي برايشان تعريف نشده است و يا فاقد كاربري در داخل كشور هستند، مورد حمايت قرار نخواهند گرفت.
• موضوعات تكراري و فاقد نوآوري (بيشتر در حوزه معماري) مورد حمايت قرار نخواهند گرفت.
• موضوعات كاربردي بدون مطالعه موردي داخلي (بدون بررسي اثربخشي طرح بر روي يك نمونه واقعي) مشخص مانند مباحث Process Integration ، مورد حمايت قرار نخواهند گرفت.
• موضوعات در حوزه مدلسازي و شبيه سازي بدون انجام فرآيند معتبرسازي (validation) با داده‌هاي تجربي يا آزمايشگاهي، مورد حمايت قرار نخواهند گرفت.
• موضوعاتي كه بصورت مستقيم در حوزه تخصصي استاد راهنما نبوده و استاد مشاور دانشگاهي نيز براي آنها در نظر گرفته نشده است، مورد حمايت قرار نخواهند گرفت.
• دانشجو مي‌بايست حداكثر 2 ماه پس از تصويب موضوع در دانشگاه جهت اخذ حمايت پروپوزال خود را از طريق سايت ارسال نمايد.
 

پيگيري پروپوزال‌هاي ارسال شده:
چنانچه دانشجو پروپوزال خود را از طريق سايت ارسال نمايد سيستم يك كد رهگيري به ايشان اعلام مي‌نمايد كه از طريق آن مي‌تواند وضعيت درخواست خود را از روي سايت مديريت پژوهش و فناوري نفت پيگيري نمايد و تنها در صورتي كه دانشجو كد رهگيري دريافت كرده مي‌تواند جهت پيگيري موضوع با كارشناسان اين واحد بصورت تلفني مذاكره نمايد.
در صورت وجود هر گونه سوال يا ابهامي مي‌توانيد با شماره تلفن 81911 تماس حاصل فرماييد.  

 

 
نگارش یافته توسط مدير محتواي ايران پژوهان مجموعه: حمايتها
تعداد بازدید: 68320
چاپ

سازمان صنايع كوچك و شهركهاي صنعتي ايران جهت دستيابي به اهداف خود در نظر دارد از توان علمي دانشجويان دوره هاي تحصيلات تكميلي در زمينه هاي مختلف مورد نياز صنايع كوچك استفاده نموده و همزمان نيازهاي مطالعاتي اين صنايع را به دانشگاهها معرفي نمايد. از اينرو طرح حمايت از پايان نامه هاي دوره هاي كارشناسي ارشد و دكتري و فوق دكتري را به عنوان راهكاري اثر بخش در دستور كار خود قرار داده است. اهداف سازمان در اين زمينه ، شناسايي و معرفي استادان و دانشجويان مستعد و علاقه مند در زمينة هاي مرتبط و استفاده از نظرات و تخصص آنها، توسعه همكاريهاي علمي و پژوهشي بين دانشگاهها و صنعت ، هدايت و بهره برداري از پايان نامه هاي تحصيلات تكميلي در راستاي حل مسائل صنايع كوچك و شهركهاي صنعتي ايران و صنايع كوچك استفاده از پتانسيل هاي قابل توجه دانشگاهها مي باشد .

 

شرايط پيشنهاد دهنده پايان نامه:

- دانشجويان ايراني مقاطع كارشناسي ارشد، دكتري و فوق دكتري دانشگاههاي داخل و خارج از كشور

چگونگي انتخاب موضوع تحقيق:

- انتخاب موضوع از بين اولويتهاي تحقيقاتي و مطالعاتي اعلام شده توسط شركت شهركهاي استاني

- پيشنهاد عناوين تحقيقاتي و مطالعاتي مرتبط با فعاليت سازمان توسط دانشجو به شركت شهركهاي استاني

- موضوعات سفارشي به موضوعاتي اطلاق مي گردد كه از سوي سازمان يا شركت هاي استاني با هدف حل مسائل سازمان و شركتهاي استاني در حوزه صنايع كوچك و در سطح سياستگذاري و اجرايي پيشنهاد مي گردد. موضوعات سفارشي قابل حمايت از طريق اين طرح بايد داراي شرايط ذيل باشد:

· موضوع در راستاي حل مسائل سازمان و شركتهاي تابعه در حوزه صنايع كوچك تعريف گردد

· موضوعات قابل طرح و انجام از طريق پايان نامه دانشجويي باشد.

· نتايج قابل كاربرد و عملياتي حاصل گردد

· انعقاد قرار داد پس از تائيد معاونت صنايع كوچك سازمان انجام پذيرد.

 

ويژگي موضوعات اولويت دار:

- در راستاي اهداف، ماموريتها و سياستهاي سازمان و در جهت رفع مسائل سازمان يا شركتهاي استاني در ايجاد و اداره شهركهاي صنعتي و حمايت از صنايع كوچك باشد.

- موضوعات مربوط به صنايع كوچك مي بايست در جهت راه هاي جديد براي توسعه و حمايت و يا رفع معضلات عمومي صنايع كوچك بوده و وابسته به يك واحد صنعتي خاص نباشد.

- کاربردي و قابل استفاده بوده و بتوان آنرا اجرايي نمود.

- به دور از کلي نگريها بوده و بتواند نتايج دقيق و ملموسي ارائه نمايد.

- با استفاده از مقايسه تطبيقي با کشورهاي پيشرفته ، الگوي عملي مناسبي را عرضه نمايد.

- مشخصات اقليمي و جغرافيايي و منابع انساني و مزيت هاي منطقه اي و ملي در طرحهاي توسعه اي مد نظر قرار بگيرد.

 

مراحل انجام طرح:

- انتخاب و پيشنهاد موضوع تحقيق توسط دانشجو

- تكميل فرم (كد 1/112/90) توسط دانشجو با هماهنگي استاد راهنما و ارسال آن به شركت شهركهاي صنعتي استان مربوطه

- دانشجو مي بايست در اين مرحله صرفا تاييد و موافقت اوليه دانشگاه و استاد راهنما را در خصوص كليات موضوع حاصل نمايد. بديهي است امكان دارد در حين فرآيند بررسي و تاييد موضوعات در شركتهاي استاني، تغييراتي در عناوين و نحوه انجام طرح ايجاد گردد.

- پس از ارائه مدارك لازم، موضوع تحقيق پيشنهادي, حداكثر ظرف مدت 2 هفته توسط كميته بررسي پايان نامه ها در شركت هاي استاني مورد بررسي قرار مي گيرد.

- پس از تصويب نهايي، مبلغ حمايت و نظر كميته از طريق شركت استاني به دانشجو اعلام مي گردد. دانشجو موظف است پس از آگاهي از تصويب پروژه پيشنهادي توسط كميته، در حداقل زمان نسبت به تصويب موضوع در دانشگاه اقدام و با همراه داشتن تصوير فرم پايان نامه مصوب دانشگاه جهت اننعقاد قرارداد به شركت شهركهاي صنعتي مراجعه نمايد.

- دانشجو موظف است گزارش روند پيشرفت پروژه را پس از تاييد استاد راهنما، كتبا بصورت هر سه ماه يكبار به شركت شهركهاي صنعتي استان ارائه نموده و در صورت نياز با شركت در جلسات كميته بررسي پايان نامه ها، گزارش مذكور را حضورا ارائه نمايد.

- حمايت از پايان نامه هايي كه بعد از تصويب دانشگاه درخواست استفاده از طرح را دارند امكان پذير نمي باشد.

 

 

مبلغ اعتبار (ميزان حمايت مالي)

حداكثر مبلغ حمايت براي به شرح جدول ذيل مي باشد:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

مقاطع تحصيلي

مبلغ (ميليون ريال)

كارشناسي ارشد

10

دكتري

20

فوق دكتري

25

پايان نامه ايرانيان در مقطع دكتري در خارج از كشور

30

پايان نامه ايرانيان در مقطع فوق دكتري در خارج از كشور

40

موضوعات سفارشي

60

 

 

- مبلغ قابل تخصيص به هر عنوان بسته به مقطع تحصيلي، نوع دانشگاه ، استاد و موضوع پايان نامه به تشخيص كميته استاني تعيين مي گردد.

نحوه پرداخت:

- مقطع اول: معادل تا 40 درصد از حمايت مالي تصويب شده پس از ارائه اولين گزارش به شركت شهركهاي صنعتي استان و كسب تاييد كميته استاني بررسي پايان نامه ها.

- مقطع دوم : معادل تا 60 درصد از حمايت مالي تصويب شده پس از دريافت و تأييد گزارش نهايي و مستندات پايان نامه توسط كميته استاني بررسي پايان نامه ها.

- پرداخت مقطع دوم كمك هزينه به دانشجو در صورت كسب نمره قبولي از دانشگاه خواهد بود.

ساير موارد:

- چارچوب همكاري، قرارداد منعقده بين شركت شهركهاي صنعتي استان و دانشجو (در قالب فرم قرار داد با كد 2/112/90 ) خواهد بود .

- شروع كار مطالعه و انجام اقدامات لازم پس از انتخاب موضوع در چارچوب ضوابط و مقررات دانشگاه (زير نظر استاد راهنما) خواهد بود.

- درج مشخصات سازمان صنايع كوچك و شهركهاي صنعتي ايران بعنوان همكار و حمايت كننده در پايان‌نامه و مقاله‌هاي منتج از آن.

- دانشجو همزمان با تحويل يك نسخه از گزارشات به استاد راهنما دو نسخه( نسخه الكترونيكي با فرمت word و نسخه مكتوب) نيز به شركت شهركهاي صنعتي استان ارائه خواهد نمود.

- « كميته استاني بررسي پايان نامه ها »، گزارشات واصله را بررسي و نظرات خود را حداكثر ظرف سه هفته پس از وصول گزارش به دانشجو اعلام خواهد كرد.

- دانشجو موظف است دو هفته قبل از برگزاري جلسه دفاع از پروژه رسماً از نمايندة شركت شهركهاي صنعتي استان جهت حضور در جلسه دعوت بعمل آورد.

 

 

- دانشجو مي بايست پس از برگزاري جلسه دفاع از پايان نامه و نهايي شدن گزارش پايان نامه موارد زير را در اختيار شركت شهركهاي استاني قرار دهد:

· دو نسخه از پايان نامه به همراه CD متن كامل تايپ شده

· ارائه نتايج پايان نامه در قالب سمينار در محلي كه شركت شهركهاي صنعتي استان اعلام خواهد كرد.

· چكيده پايان نامه به همراه فايل تايپ شده كامپيوتري (حداكثر 1.5 صفحه)

· فايل دفاعيه: فايل power point كه در روز دفاع ارائه شد ه است

· فايل مقالات: مقالاتي كه از پايان نامه مربوطه نوشته شده است

· دانشجو مي بايست در هنگام ارائه گزارش نهايي به شركت شهرك هاي صنعتي فرم گزارش نتايج پايان نامه هاي به اتمام رسيده (كد 3/112/90) به صورت الكترونيكي تكميل و ارسال نمايد.

 

- كليه حقوق و امتياز حاصل از نتايج تحقيق و مالكيت معنوي آن متعلق به هر دو طرف بوده و هر يك حق استفاده از آن را بطور نامحدود دارند.

- دانشجو در قرارداد متعهد مي گردد منحصرا از حمايت سازمان صنايع كوچك و شهركهاي صنعتي ايران در موضوع تاييد شده استفاده نمايد . در صورت تشخيص عدم رعايت اين موضوع،دانشجو ميبايست دوبرابر مبلغ دريافتي را به سازمان باز پرداخت نمايد.

عناوين پيشنهادي حوزه هاي مختلف سازمان صنايع كوچك در خصوص پايان نامه هاي دانشجويي

حوزه عمران و محيط زيست :

· بررسي مباني كمي مصرف آب و توليد فاضلاب واحدهاي صنعتي مستقر در شهركها و نواحي صنعتي

· بررسي كارايي انواع فرآيندهاي تصفيه فاضلاب در تصفيه خانه هاي موجود فاضلاب شهركهاي صنعتي در نقاط مختلف كشور

· بررسي روشهاي جديد جمع آوري و تصفيه فاضلاب شهركها و نواحي صنعتي و چگونگي اجراي آن

· بررسي روشهاي استفاده مجدد از پساب تصفيه شده تصفيه خانه هاي فاضلاب شهركهاي صنعتي

· بررسي روشهاي كاهش هزينه تمام شده و كاهش زمان اجراي مخازن و تاسيسات آب و فاضلاب شهركها و نواحي صنعتي

· بررسي كارايي سيستم هاي آبياري قطره اي فضاي سبز در شهركها و نواحي صنعتي و ارائه روشهاي ارتقاء كارايي آن

· بررسي روشهاي كاشت درخت بدون نياز به آبياري در شهركها و نواحي صنعتي

· امكان سنجي استفاده از مصالح جديد در اجراي تاسيسات آب و فاضلاب در شهركها و نواحي صنعتي

· بررسي ميزان مقاومت شبكه ها و تاسيسات آب و فاضلاب اجرا شده در شهركها ونواحي صنعتي در مقابل زلزله و حوادث غيرمترقبه و ارائه روشهاي افزايش مقاومت آن

· انجام مطالعات آب به حساب نيامده و بررسي روشهاي كاهش هدررفت آب در شهركها و نواحي صنعتي

· انجام مطالعات بهينه سازي مصرف انرژي در شهركها و نواحي صنعتي و واحدهاي صنعتي مستقر در اين شهركها و نواحي

· انجام مطالعات امكان سنجي استقرار ايستگاههاي بازيافت پسماند در شهركها و نواحي صنعتي

· انجام مطالعات كمي و كيفي و مديريت پسماندها در شهركها و نواحي صنعتي

· انجام مطالعات روشهاي استحصال آب صنعتي از پساب تصفيه شده تصفيه خانه هاي فاضلاب شهركها و نواحي صنعتي

· انجام مطالعات امكان سنجي استقرار نيروگاههاي خورشيدي در شهركها و نواحي صنعتي

· مكان گزيني شهركها و نواحي صنعتي با ارائه نمونه موردي

· امكان سنجي استفاده از مصالح نوين و تكنولوژي مدرن و ساخت و ساز شهركها و نواحي صنعتي

· بررسي روشهاي جايگزين آسفالت در معابر شهركها و نواحي صنعتي

· بررسي روشهاي كاهش هزينه اجراي زيرسازي معابر شهركها و نواحي

· بررسي روشهاي مقاوم سازي در برابر زلزله در ساخت و ساز شهركها و نواحي

· نحوه استقرار و پياده سازي پدافند غيرعامل در شهركها و نواحي صنعتي

· بررسي وضعيت شبكه هاي توزيع برق و روشنايي شهركها و نواحي صنعتي

· بررسي احداث مولد مقياس كوچك در شهركها و نواحي صنعتي

· استفاده از انرژي هاي نو در شهركها و نواحي صنعتي به منظور توليد برق

 

 

 

حوزه برنامه ريزي و امور اقتصادي:

· روشهاي بهينه بودجه ريزي در شركت هاي استاني

· ارائه مدل قيمت گذاري حقوق انتفاع در شهركهاي صنعتي

· بررسي اثربخشي فناوري اطلاعات در ارتقاء نظام نوآوري در سازمان

· بررسي چالشهاي فرهنگي پياده سازي سيستمهاي اطلاعاتي (MIS) در سازمان

· بررسي تاثير سند استراتژيك شركتهاي استاني در توسعه سازماني

· طراحي مدل ارزيابي عملكرد شركتهاي شهركهاي صنعتي و ارائه سيستم و نرم افزارهاي مناسب

· محاسبه بهاي تمام شده در شهركهاي صنعتي با توجه به روشهاي نوين محاسبه بهاي تمام شده مثل ABC(Activity BaseCosting)

· بررسي اثرات برنامه ريزي سازماني بر توسعه سازماني

· مديريت ارتباط با مشتريان (CRM) در شركت شهركهاي صنعتي استانها

· ارزيابي سيستم هاي اطلاعاتي در شهركهاي صنعتي

· شناسايي عوامل كليدي موفقيت ( CSF ) در شركت هاي استاني

· ارائه مدل ارزيابي هوشمندانه وب سايت هاي شركت هاي استاني

· بررسي پياده سازي مدل تعالي سازماني در سازمان و شركتهاي استاني

· بررسي وضعيت امنيت شبكه هاي (IT) سازمان و شهركهاي استاني.

· ارتقاء پرتال sme.ir از طريق ارائه گزينه هاي قابل اجرا توسط بخش خصوصي

· ارائه الگوي پياده سازي مديريت دانش(KM) در سازمان و شركتهاي استاني

· ارائه الگوي مستند سازي در سازمان و شركتهاي استاني باتوجه به تجارب جهاني

معرفي الگوهاي بهينه بين المللي در رابطه با سازمانهاي توسعه اي مشابه سازمان صنايع كوچك و شهركهاي صنعتي ايران

 

حوزه توسعه بازار:

 

مطالعه در حوزه ­رفتار مصرف كننده:

· بررسي اثر محرك­هاي بازاريابي بر روي رفتار مصرف كننده به تفكيك محصول يا صنعت

· بررسي اثر محرك­هاي محيطي(اقتصادي، سياسي، اجتماعي و ...) بر روي رفتار مصرف كننده به تفكيك محصول يا صنعت

· بررسي و تعيين ميزان تاثير خدمات پس از فروش بر رضايت و جلب مشتري به تفكيك محصول يا صنعت

· بررسي و رتبه بندي مهمترين علل تمايل مصرف كنندگان داخلي در انتخاب محصولات جايگزين خارجي به تفكيك محصول يا صنعت

· بررسي مهمترين عوامل موثر بر تصميم گيري مصرف كنندگان در انتخاب محصولات بادوام به تفكيك محصول يا صنعت

 

مطالعه در حوزه بازار:

· تحقيق درباره تدوين و بومي سازي معيار­هاي بخشبندي و انتخاب بازار­هاي هدف به تفكيك محصول يا صنعت

· تعيين ميزان جذابيت بخش­هاي مختلف بازار بر اساس نيرو­هاي رقابتي انتخاب بازار­هاي به تفكيك محصول يا صنعت

· تعيين عوامل مؤثر در توان رقابتي شركتهابه تفكيك محصول يا صنعت

· بررسي تاثير و رتبه بندي عوامل محيطي بر برنامه ريزي بازاريابي شركتها به تفكيك محصول يا صنعت

· تخمين و پيشبيني تقاضاي بالقوه و اندازه بازار به تفكيك محصول يا صنعت

· بررسي راههاي گسترش بازار به تفكيك محصول يا صنعت

· امكان سنجي استراتژي هاي ورود به بازار به تفكيك محصول يا صنعت

· سنجش اثر بخشي استراتژي هاي ورود به بازار به تفكيك محصول يا صنعت

· بررسي، ترسيم و تحليل پروفايل بازار و وضعيت رقابت به تفكيك محصول يا صنعت

مطالعه درحوزه محصول:

· شناسايي و رتبه بندي عوامل تمايز محصولات دربازارهاي رقابتي به تفكيك محصول يا صنعت

· شناسايي و رتبه بندي عوامل تمايز خدمات دربازارهاي رقابتي به تفكيك محصول يا صنعت

· بررسي و تحليل استراتژي­هاي برندينگ متناسب با گروه محصول

· امكان سنجي توليد محصولات با برند مشاركتي به تفكيك محصول يا صنعت

· بررسي رابطه ميان بسته بندي و رفتار خريد مصرف كنندگان به تفكيك گروه محصول

· شناسايي موانع توسعه و توليد محصولات جديد به تفكيك محصول يا صنعت

· ترسيم نقشه ادراكي براي موضع يابي محصولات و كشف نقاط دنج بازار به تفكيك محصول يا صنعت

· تعيين اثربخشي تست­هاي متفاوت بازار براي محصولات جديد به تفكيك محصول يا صنعت

· بررسي، تحليل و رتبه بندي عوامل موثر بر پذيرش محصولات جديد به تفكيك محصول يا صنعت

 

مطالعه در حوزه قيمت گذاري و فروش:

· بررسي حساسيت تقاضا نسبت به تغييرات قيمت به تفكيك محصول يا صنعت

· بررسي حساسيت عرضه نسبت به تغييرات قيمت به تفكيك محصول يا صنعت

· مقايسه اثربخسي استراتژي­هاي قيمت گذاري در بازار­هاي رقابتي و انحصاري

· بررسي رابطه انواع روشهاي تخفيف دهي و ميزان فروش به تفكيك محصول يا صنعت

· بررسي راهكارهاي جبران زيان ناشي از فروش­هاي فصلي به تفكيك محصول يا صنعت

· بررسي رابطه ميزان حاشيه سود خرده فروشي و ميزان فروش شركتهاي توليد كننده به تفكيك محصول يا صنعت

· تحقيق در مورد ميزان حاشيه سود خرده فروشي به تفكيك محصول

· تحقيق درمورد ويژگيهاي نيروي فروش و عملكرد فروش به تفكيك محصول يا صنعت

· تحقيق براي تدوين راهكارهاي تعيين قيمت­هاي انتقالي

· مطالعه در مورد راهكارهاي جلوگيري از جنگ قيمت

· مطالعه در مورد راهكارهاي جلوگيري از تباني و تشكيل كارتل

 

مطالعه در حوزه فعاليت­هاي ترويجي:

· بررسي اثر فعاليت­هاي ترويجي بر دارايي برند

· بررسي اثر بكارگيري ارتباطات يكپارچه بازاريابي IMC در مقايسه با تبليغات صرف

 

 

مطالعه در حوزه صادرات:

· بررسي انتظارات صادركنندگان ايراني از رايزنهاي بازرگاني ايران در كشورهاي بازار هدف

· بررسي موانع توسعه صادرات به تفكيك صنعت

· بررسي تاثير و رتبه بندي عوامل محيطي بر برنامه ريزي بازاريابي صنايع كوچك ايران‏ ‎

· بررسي مهمترين عوامل اثرگذار بر كيفيت محصول

· تعيين عوامل مؤثر در توان رقابتي ايران در صادرات به تفكيك محصول يا صنعت

· تعيين مهمترين عوامل بازاريابي مؤثر بر ميزان فروش به تفكيك محصول يا صنعت

 • بررسي اثرات كنسرسيوم­هاي صادراتي بر روي هزينه ها و و عملكرد صادراتي شركتها
 • سنجش اثر بخشي استراتژي هاي ورود به بازار هاي خارجي
 • پژوهشي پيرامون امكان توسعه صادراتي محصولات تبديلي
 • بررسي راههاي گسترش بازار به تفكيك محصول يا صنعت
 • امكان سنجي استراتژي هاي ورود به بازار هاي خارجي

 

 

حوزه توسعه بنگاه ها و كار آفريني

 

 • شناسايي نيازهاي آموزشي شاغلين واحدهاي صنعتي به تفكيك گروه هاي صنعتي خصوصا در حوزه مديريتي و كارشناسي
 • تدوين پكيج و محتواي دوره هاي آموزشي در حوزه هاي مختلف بازار و بازرگاني، مديريت، بهره وري، فناوري .... براساس نياز مخاطبين صنعتي
 • مطالعات تطبيقي در خصوص حمايت از برنامه آموزش شاغلين واحدهاي صنعتي در كشورهاي توسعه يافته و در حال توسعه و شناسايي مدل هاي موفق
 • بررسي و تعيين اثر بخشي دوره هاي آموزشي برگزار شده ويژه شاغلين واحدهاي صنعتي
 • بررسي و ارائه راهكارهاي موثر در افزايش اثر بخشي و بهره وري دوره هاي آموزشي ويژه شاغلين واحدهاي صنعتي در حوزه صنايع كوچك
 • طرح شناخت فرآيند كار آفريني و احصاء اجزاي آن
 • مطالعات تطبيقي به منظور مقايسه كارآفريني در حوزه صنايع كوچك با محوريت رشته هاي صنعتي كشورهاي منتخب
 • طراحي شاخصهاي عملكرد كار آفريني در حوزه صنايع كوچك
 • پايش(Monitoring) فرصت هاي كار آفريني در حوزه صنايع كوچك
 • بررسي و تحقيق پيرامون مشكلات، مسائل و موانع توسعه كار آفريني در حوزه صنايع كوچك
 • كار آفريني اينترنتي و حوزه صنايع كوچك
 • بررسي و مطالعه در زمينه چگونگي ايجاد و توسعه اشتغال در حوزه صنايع كوچك ارايه راه كارهاي مناسب در اين زمينه
 • شناسايي و مستند سازي تجارب و الگوهاي موفق يا منحصر بفرد كارآفريني در حوزه صنايع كوچك جهت انتقال تجربيات
 • بررسي نقش سازمان هاي حامي كار آفريني(از قبيل پاركهاي علمي و فناوري، انكو باتورها و ...)
 • شناسايي اولويت هاي پژوهشي كارآفريني در حوزه صنايع كوچك
 • مطالعه و پيشنهاد سازوكارهاي لازم به منظور جلوگيري از كاهش فرصتهاي شغلي ناشي از اجراي سياست هاي مختلف در حوزه صنايع كوچك
 • شناسايي زمينه هاي صدور خدمات اعم از مشاوره كارآفريني به واحدهاي صنعتي كوچك
 • تهيه سند توسعه كار آفريني در حوزه صنايع كوچك
 • شناسايي روش هاي توسعه سرمايه گذاري بخش خصوصي (داخلي و خارجي)در جهت توسعه اشتغال و ايجاد بنگاه هاي جديد كسب و كار و رفع موانع مربوطه
 • شناسايي روش هاي پيام رساني مستمر در زمينه كار آفريني، نوآوري و خلاقيت به منظور فرهنگ سازي و ارتقاء اطلاعات عمومي كار آفريني در حوزه صنايع كوچك
 • طراحي و برگزاري همايشهاي تخصصي با موضوع كار آفريني در حوزه صنايع كوچك
 • تدوين نظامنامه مميزي كار آفريني در حوزه صنايع كوچك
 • شناسايي كار آفرينان در حوزه صنايع كوچك
 • تدوين مدلي به منظور ايجاد شبكه حمايت از كارآفريني در حوزه صنايع كوچك
 • طراحي مدل همكاري با مراكز علمي و دانشگاهي در زمينه كارآفريني
 • بررسي موانع ساختاري، رفتاري و محيطي كارآفريني در ايران در حوزه صنايع كوچك
 • ارائه الگوي كاربردي براي تاسيس مراكز مشاوره فني، حقوقي، مديريتي، مالي براي كارآفرينان
 • بررسي چالش هاي آموزش كارآفريني در حوزه صنايع كوچك
 • بررسي عوامل موُثر بر تصميم گيري توسط كارآفرينان در حوزه صنايع كوچك
 • عارضه يابي ارتباط قوانين كار و مقررات مربوطه با فرهنگ كارآفريني در ايران
 • مدل ارزيابي بازده سرمايه گذاري در آموزش كارآفريني
 • ارائه راهكارهاي اجرايي آموزش كارآفريني و ايجاد پرورشگاههاي كارآفرين ( Incubator ) توسط نهادهاي اجرايي و آموزشي
 • طراحي ساختار سرمايه در مؤسسات كوچك و كارآفرين
 • مديريت استراتژيك در مؤسسات كوچك و نقش كارآفرين در تدوين استراتژي
 • طراحي سيستمهاي پاداش و حقوق و دستمزد مبتني بر الزامات كارآفريني

حوزه توسعه صنعتي و فناوري:

 • تحليل زنجيره ارزش رشته صنعتهاي اولويت دار استان و تدوين برنامه جامع ارتقاء آنها ( به صورت متمركز در ستاد طراحي و توسط استانها اجراء مي شود)
 • تهيه نقشه استاني خوشه هاي صنعتي براساس فرمتي كه توسط سازمان تهيه و در اختيار استانها قرار مي گيرد.
 • طراحي و اجراي شبكه سازي از صنايع كوچك اولويت دار استان در حداقل يك رشته صنعت اولويت دار
 • مطالعه كامل نياز سنجي واحدهاي صنعتي كوچك استان به خدمات فني و مهندسي و تدوين بسته جامع ارائه آنها در قالب مركز ارائه دهنده خدمات كسب و كار
 • اندازه گيري شاخص هاي كلان اقتصادي صنايع خرد ، كوچك و متوسط استان براسا س فرمت كلي ارائه شده از سوي سازمان
 • طراحي زنجيره تامين رشته صنعت هاي اولويت دار استان
 • طراحي شبكه هاي توزيع رشته صنعت هاي اولويت دار استان
 • مطالعه و ارائه بسته كامل نفوذ فناوريهاي نوين در بين صنايع كوچك و متوسط استان
 • مطالعه و طراحي سيستم لجستيك و پشتيباني از صنايع كوچك و متوسط استان
 • مطالعه جامع و كامل كاهش قيمت تمام شده و افزايش رقابت پذيري محصولات صنايع كوچك و متوسط استان

 

 
نگارش یافته توسط مدير محتواي ايران پژوهان مجموعه: حمايتها
تعداد بازدید: 59716
چاپ

طرح حمايت از پايان نامه هاي دوره هاي دكتري و كارشناسي ارشد
اداره پژوهش و توسعه منابع انساني شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی ايران در جهت دستيابي به اهداف خود در نظر دارد از توان علمي دانشجويان دوره هاي تحصيلات تكميلي در زمينه هاي مختلف حيطه منابع انساني (تجزيه و تحليل و طراحي شغل، انتخاب و استخدام، آموزش، رشد و ارتقاء ، ارزيابي عملكرد، نگهداري، جبران خدمات و خاتمه خدمت)، سازمان و مديريت استفاده نمايد. از اينرو طرح حمايت از پايان نامه هاي دوره هاي دكتري و كارشناسي ارشد را به عنوان راهكاري اثر بخش در دستور كار خود قرار داده است. اهداف شركت در اين زمينه توسعه همكاريهاي علمي و پژوهشي بين دانشگاهها و صنعت، شناسايي و معرفي استادان و دانشجويان مستعد و علاقه مند در زمينة هاي منابع انساني و استفاده از نظرات و تخصص آنها،  هدايت و بهره برداري از پايان نامه هاي تحصيلات تكميلي در راستاي حل مشكلات منابع انساني و استفاده از پتانسل هاي قابل توجه دانشگاهها مي باشد .

شرايط پيشنهاد دهنده پايان نامه:
-دانشجويان مقاطع كارشناسي ارشد، دكتري و فوق دكتري دانشگاههاي داخل و خارج از كشور
-
انتخاب و گزينش موضوع قبل از ارائه و تصويب پروپوزال در دانشگاه

رشته هاي مرتبط:
مديريت (منابع انساني، دولتي، صنعتي، آموزشي ،IT،اجرايي و MBA) مهندسي صنايع، مهندسي كامپيوتر(براي انجام پروژه هاي مدلسازي و برنامه نويسي در حيطه منابع انساني)، روانشناسي صنعتي، روانسنجي ( طراحي، اعتباريابي و نرم سازي آزمونهاي حسي، حركتي، هوش، استعداد، شخصيت و ... )و ساير رشته هاي علوم انساني كه موضوعات مرتبط با مديريت منابع انساني را بعنوان پايان نامه تحصيلي انتخاب مي نمايند.

چگونگي انتخاب موضوع تحقيق:
1-
پيشنهاد عناوين تحقيقاتي و مطالعاتي مرتبط با فعاليت شركت در كليه زمينه هاي مرتبط با منابع انساني، سازمان و مديريت توسط دانشجو به شركت با مد نظر قرار دادن ويژگيهاي موضوعات اولويت دار يا پيشنهاد موضوع از كارشناسان پژوهش و توسعه منابع انساني اين شركت
2-
مشاوره حضوري با كارشناسان پژوهش و توسعه منابع انساني شركت و  تاييد موضوع

ويژگيهاي موضوعات اولويت دار:
- در راستاي اهداف، ماموريتها و سياستهاي سازمان و در جهت رفع مسائل و مشكلات شركت يا شركتهاي تابعه در سراسر كشور باشد.
-
کاربردي و قابل استفاده بوده و بتوان آنرا اجرايي نمود.
-
مطالعات تطبيقي در زمينه ويژگيها، الگوها و عملكردهاي برتر در سازمانهاي داخلي يا خارجي.
-
مطالعات موردي برگزيده يا مقايسه اي
-
مطالعات و تحقيقات منتج به استخراج الگوهاي مناسب و كاربردي

مراحل انجام طرح:
1-
پيشنهاد موضوع تحقيق توسط دانشجو با مد نظر قرار دادن ويژگيهاي موضوعات اولويت دار يا پيشنهاد موضوع توسط كارشناس پژوهش و توسعه منابع انساني اين شركت
2-
مشاوره حضوري و تاييد موضوع
3-
تصويب پروپوزال در دانشگاه مربوطه
4- تكميل فرم شماره 1
توسط دانشجو با هماهنگي استاد راهنما و ارسال آن به اداره پژوهش و توسعه منابع انساني شرکت ملی پالایش و پخش
5- ارائه ساير مدارك لازم

مبلغ اعتبار (ميزان حمايت مالي)

آدرس: تهران, خيابان طالقاني, بين حافظ و وليعصر، نبش كوچه خوشبختي، ساختمان مركزي سوم شركت ملي پالايش و پخش, طبقه پنجم، واحد پژوهش و توسعه منابع انساني

 

 تلفن مستقيم

 دفتر:66966632 -  66970474

 دورنويس

 66970476

پست الکترونیکی

  این ایمیل آدرس توسط سیستم ضد اسپم محافظت شده است. شما میباید جاوا اسکریپت خود را فعال نمایید

 

 

 

 

مدرك تحصيلي

 

 

 سقف حمايت(ريال)

 

 سهم دانشجو(ريال)

 

سهم استاد راهنما(درصد)

 

 سهم مشاور دانشگاهي(درصد)

 
سهم مشاور صنعتي(درصد)

 كارشناسي ارشد

 تا40000000

 40

 30

 15

 15

 دكتري

 تا70000000

 40

 30

 15

 15

             

 

قابليت اعتماد ، پايايي يا Reliability يك پرسشنامه يا ابزار اندازه گيري، از موضوعات بسيار مهم در امر جمع آوري اطلاعات و مشاهدات مي‌باشد كه متاسفانه گاهي مورد غفلت قرار مي‌گيرد.. در اينجا به شرح اين دو موضوع مهم مي‌پردازيم:

منبع اصلي: روش هاي تحقيق در علوم رفتاري، تاليف دكتر زهره سرمد، عباس بازرگان و الهه حجازي. 1376، موسسه نشر آگه، تهران.

پايائي يا قابليت اعتماد ابزار اندازه گيري

قابليت اعتماد كه واژه هايي مانند پايايي، ثبات و اعتبار  براي آن به كار برده مي‌شود و معادل انگليسي آن Reliability است، يكي از ويژگي هاي ابزار اندازه گيري (پرسشنامه يا مصاحبه يا ساير آزمون هاي علوم اجتماعي) است. مفهوم ياد شده با اين امر سروكار دارد كه ابزار اندازه گيري در شرايط يكسان تا چه اندازه نتايج يكساني به دست مي دهد. از جمله تعريف هايي كه براي قابليت اعتماد ارائه شده است مي توان به تعريف ارائه شده توسط ايبل و فريسبي (1989) اشاره كرد: «همبستگي ميان يك مجموعه از نمرات و مجموعه ديگري از نمرات در يك آزمون معادل كه به صورت مستقل بر يك گروه آزمودني به دست آمده است

با توجه به اين امر معمولا دامنه ضريب قابليت از صفر (عدم ارتباط) تا 1+ (ارتباط كامل) است. ضريب قابليت اعتماد نشانگر آن است كه تا چه اندازه ابزار اندازه گيري ويژگي هاي با ثبات آزمودني و يا ويژگي هاي متغير و موقتي وي را مي سنجد.

لازم به ذكر است كه قابليت اعتماد در يك آزمون مي‌تواند از موقعيتي به موقعيت ديگر و از گروهي به گروه ديگر متفاوت باشد. براي محاسبه ضريب قابليت اعتماد ابزار اندازه گيري شيوه هاي مختلفي به كار برده مي‌شود. از آن جمله مي‌توان به الف) اجراي دوباره (روش بازآزمايي) ، ب) روش موازي (همتا) ، ج) روش تصنيف (دو نيمه كردن)  ، د) روش كودر- ريچاردسون و ساير اشاره كرد.

 

۱- اجراي دوباره آزمون يا روش بازآزمايي
اين روش عبارت است از ارائه يك آزمون بيش از يك بار در يك گروه آزمودني تحت شرايط يكسان. براي محاسبه ضريب قابليت اعتماد با اين روش، ابتدا ابزار اندازه گيري بر روي يك گروه آزمودني اجرا شده و سپس در فاصله زماني كوتاهي دوباره در همان شرايط، آزمون بر روي همان گروه اجرا مي‌شود. نمرات بدست آمده از دو آزمون مورد نظر قرار گرفته و ضريب همبستگي آنها محاسبه مي‌شود. اين ضريب نمايانگر قابليت اعتماد (پايايي) ابزار است. روش بازآزمايي براي ارزيابي ثبات مولفه هاي يك ابزار اندازه گيري به كار مي‌رود ولي با اين اشكال نيز روبه رو است كه نتايج حاصله از آزمون مجدد مي‌تواند تحت تاثير تمرين (تجربه) و حافظه آزمودني قرار گرفته و بنابراين منجر به تغيير در قابليت اعتماد ابزار اندازه گيري گردد.

 

۲- روش موازي يا استفاده از آزمون هاي همتا
يكي از روشهاي متداول ارزيابي قابليت اعتماد در اندازه گيري هاي رواني- تربيتي استفاده از آزمون هاي همتا است كه شباهت زيادي با يكديگر دارند ولي كاملا يكسان نيستند.

ضريب قابليت اعتماد بر اساس همبستگي نمرات دو آزمون همتا به دست مي‌آيد.  خطاهاي اندازه گيري و كمبود يا عدم وجود همساني ميان دو فرم همتاي آزمون (تفاوت در سوالات يا محتواي آن‌ها) قابليت اعتماد را كاهش مي‌دهد.

ممكن است فرم هاي همتا به طور همزمان ارائه نگردد. در اين صورت قابليت اعتماد هم شامل ثبات و همساني مي‌شود. اگر فاصله اجراي فرم هاي همتا زياد باشد و تغييراتي در ضريب قابليت اعتماد مشاهده گردد، ممكن است كه اين تغيير مربوط به عوامل فردي (آزمودني ها)، همتا نبودن آزمون ها و يا تركيبي از هر دو باشد.

 

۳- روش تنصيف (دو نيمه كردن)
اين روش براي تعيين هماهنگي دروني يك آزمون به كار مي‌رود. براي محاسبه ضريب قابليت اعتماد با اين روش، سوال هاي (اقلام) يك آزمون را به دو نيمه تقسيم نموده و سپس نمره سوال هاي نيمه اول و نمره سوال هاي نيمه دوم را محاسبه مي‌كنيم. پس از آن همبستگي بين نمرات اين دو نيمه را بدست مي‌آوريم. ضريب همبستگي به دست آمده براي ارزيابي قابليت اعتماد كل آزمون مورد استفاده قرار مي‌گيرد. براي محاسبه ضريب قابليت اعتماد كل آزمون از فرمول -اسپيرمن- براون- براي اين مورد استفاده مي‌شود:

(1+همبستگي بين دو نيمه)    /    2 * همبستگي بين دو نيمه  = ضريب قابليت اعتماد كل آزمون

براي مثال آزموني با 80 سوال به 35 دانشجوي سال اول ارائه شده است. آزمون به دو نيمه (40 سوال) تقسيم شده است. همبستگي ميان نمرات دو تست r=0.7  مي‌باشد. قابليت اعتماد كل آزمون به قرار زير است:

 2*0.7 / (1+0.7) = 0.82 = ضريب قابليت اعتماد كل آزمون

 

۴- روش كودر- ريچاردسون
كودر و ريچاردسون دو فرمول را براي محاسبه هماهنگي دروني آزمون ها ارائه نموده اند. فرمول اول برآوردي از ميانگين ضرايب قابليت اعتماد براي تمام طرق ممكن تنصيف (دو نيمه كردن) را به دست مي‌دهد. اين ضريب برابر است با:

Description: http://www.spss-iran.com/index_files/image51921.png

كه در آن :

n تعداد سوال ها  -  p نسبت پاسخ هاي صحيح  -  q  نسبت پاسخ هاي غلط  -  Description: http://www.spss-iran.com/index_files/image51901.pngواريانس نمرات كل

فرمول دوم: براي استفاده از فرمول دوم بايد سطح دشواري سوال هاي آزمون يكسان باشد:

Description: http://www.spss-iran.com/index_files/image51881.png

كه در آن :

n تعداد سوال ها  -  Description: http://www.spss-iran.com/index_files/image5186.pngواريانس نمره هاي كل   -  Description: http://www.spss-iran.com/index_files/image51841.pngميانگين نمرات

براي محاسبه ضريب قابليت اعتماد با اين روش، نيازي به داشتن نسبت پاسخ هاي صحيح و غلط نيست، بلكه در دست داشتن واريانس نمره هاي كل و ميانگين نمرات كفايت مي‌كند.

براي مثال، آزموني داراي 40 سوال است. اين آزمون به گروهي از دانش آموزان داده شده است. ميانگين نمره هاي آزمون 25 و واريانس كل 26 محاسبه شده است. سطح دشواري سوال ها نيز يكسان است. ضريب قابليت اعتماد اين آزمون را محاسبه كنيد:

Description: http://www.spss-iran.com/index_files/image51821.png

 

۵- روش آلفاي كرونباخ
يكي ديگر از روشهاي محاسبه قابليت اعتماد استفاده از فرمول كرونباخ است. اين روش براي محاسبه هماهنگي دروني ابزار اندازه گيري از جمله پرسشنامه ها يا آزمونهايي كه خصيصه هاي مختلف را اندازه گيري مي كند بكار مي رود. در اين گونه ابزارها، پاسخ هر سوال مي تواند مقادير عددي مختلف را اختيار كند.

براي محاسبه ضريب آلفاي كرونباخ ابتدا بايد واريانس نمره هاي هر زير مجموعه سوال هاي پرسشنامه (يا زير آزمون) و واريانس كل را محاسبه كرد. سپس با استفاده از فرمول زير مقدار ضريب آلفا را محاسبه كرد.

Description: http://www.spss-iran.com/index_files/image51681.png

كه در آن:

Description: http://www.spss-iran.com/index_files/image50631.png  تعداد زير مجموعه سوال هاي پرسشنامه يا آزمون.

Description: http://www.spss-iran.com/index_files/image51761.png  واريانس زير آزمون Description: http://www.spss-iran.com/index_files/image51781.pngام.

Description: http://www.spss-iran.com/index_files/image51801.png  واريانس كل آزمون.

براي مثال اگر پرسشنامه داراي سه زير مجموعه سوال باشد، به طوري كه واريانس هر زير مجموعه به ترتيب 6 ، 4 و 7  بوده و واريانس كل برابر با 32  باشد، مقدار ضريب آلفاي كرونباخ با استفاده از فرمول ياد شده به صورت زير به دست مي‌آيد:

Description: http://www.spss-iran.com/index_files/image51941.png

مقدار صفر اين ضريب نشان دهنده عدم قابليت اعتماد و 1+ نشان دهنده قابليت اعتماد كامل است.

در خصوص آزمون آلفاي كروبناخ مطالب ديگري نيز در بخش  آزمون كرونباخ آلفا ارائه شده است.

 

عوامل موثر بر ضريب قابليت اعتماد

ضريب قابليت اعتماد يك آزمون تحت تاثير عوامل مختلفي قرار دارد كه عبارتست از :

۱- طول آزمون: علي الاصول آزمون هاي طولاني تر از قابليت اعتماد بالاتري در مقايسه با آزمون هاي كوتاه برخوردارند. براي مثال ضريب قابليت اعتماد يك آزمون 60  سوالي مي‌تواند بيشتر از يك آزمون 40  سوالي باشد.

۲- سوال هاي مشابه از نظر محتوا و با سطح دشواري متوسط، قابليت اعتماد آزمون را افزايش مي‌دهد.

۳- ماهيت متغير اندازه گيري شده نيز ضريب قابليت اعتماد را تحت تاثير قرار مي‌دهد.

لازم به ذكر است كه ضريب قابليت اعتماد در تفسير نتايج مهم بوده و شرط اساسي در انتخاب يك ابزار اندازه گيري است.


 

طرح حمايت از پايان نامه هاي دوره هاي دكتري و كارشناسي ارشد
اداره پژوهش و توسعه منابع انساني شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی ايران در جهت دستيابي به اهداف خود در نظر دارد از توان علمي دانشجويان دوره هاي تحصيلات تكميلي در زمينه هاي مختلف حيطه منابع انساني (تجزيه و تحليل و طراحي شغل، انتخاب و استخدام، آموزش، رشد و ارتقاء ، ارزيابي عملكرد، نگهداري، جبران خدمات و خاتمه خدمت)، سازمان و مديريت استفاده نمايد. از اينرو طرح حمايت از پايان نامه هاي دوره هاي دكتري و كارشناسي ارشد را به عنوان راهكاري اثر بخش در دستور كار خود قرار داده است. اهداف شركت در اين زمينه توسعه همكاريهاي علمي و پژوهشي بين دانشگاهها و صنعت، شناسايي و معرفي استادان و دانشجويان مستعد و علاقه مند در زمينة هاي منابع انساني و استفاده از نظرات و تخصص آنها،  هدايت و بهره برداري از پايان نامه هاي تحصيلات تكميلي در راستاي حل مشكلات منابع انساني و استفاده از پتانسل هاي قابل توجه دانشگاهها مي باشد .

شرايط پيشنهاد دهنده پايان نامه:
-دانشجويان مقاطع كارشناسي ارشد، دكتري و فوق دكتري دانشگاههاي داخل و خارج از كشور
-
انتخاب و گزينش موضوع قبل از ارائه و تصويب پروپوزال در دانشگاه

رشته هاي مرتبط:
مديريت (منابع انساني، دولتي، صنعتي، آموزشي ،IT،اجرايي و MBA) مهندسي صنايع، مهندسي كامپيوتر(براي انجام پروژه هاي مدلسازي و برنامه نويسي در حيطه منابع انساني)، روانشناسي صنعتي، روانسنجي ( طراحي، اعتباريابي و نرم سازي آزمونهاي حسي، حركتي، هوش، استعداد، شخصيت و ... )و ساير رشته هاي علوم انساني كه موضوعات مرتبط با مديريت منابع انساني را بعنوان پايان نامه تحصيلي انتخاب مي نمايند.

چگونگي انتخاب موضوع تحقيق:
1-
پيشنهاد عناوين تحقيقاتي و مطالعاتي مرتبط با فعاليت شركت در كليه زمينه هاي مرتبط با منابع انساني، سازمان و مديريت توسط دانشجو به شركت با مد نظر قرار دادن ويژگيهاي موضوعات اولويت دار يا پيشنهاد موضوع از كارشناسان پژوهش و توسعه منابع انساني اين شركت
2-
مشاوره حضوري با كارشناسان پژوهش و توسعه منابع انساني شركت و  تاييد موضوع

ويژگيهاي موضوعات اولويت دار:
- در راستاي اهداف، ماموريتها و سياستهاي سازمان و در جهت رفع مسائل و مشكلات شركت يا شركتهاي تابعه در سراسر كشور باشد.
-
کاربردي و قابل استفاده بوده و بتوان آنرا اجرايي نمود.
-
مطالعات تطبيقي در زمينه ويژگيها، الگوها و عملكردهاي برتر در سازمانهاي داخلي يا خارجي.
-
مطالعات موردي برگزيده يا مقايسه اي
-
مطالعات و تحقيقات منتج به استخراج الگوهاي مناسب و كاربردي

مراحل انجام طرح:
1-
پيشنهاد موضوع تحقيق توسط دانشجو با مد نظر قرار دادن ويژگيهاي موضوعات اولويت دار يا پيشنهاد موضوع توسط كارشناس پژوهش و توسعه منابع انساني اين شركت
2-
مشاوره حضوري و تاييد موضوع
3-
تصويب پروپوزال در دانشگاه مربوطه
4- تكميل فرم شماره 1
توسط دانشجو با هماهنگي استاد راهنما و ارسال آن به اداره پژوهش و توسعه منابع انساني شرکت ملی پالایش و پخش
5- ارائه ساير مدارك لازم

مبلغ اعتبار (ميزان حمايت مالي)

آدرس: تهران, خيابان طالقاني, بين حافظ و وليعصر، نبش كوچه خوشبختي، ساختمان مركزي سوم شركت ملي پالايش و پخش, طبقه پنجم، واحد پژوهش و توسعه منابع انساني

 

 تلفن مستقيم

 دفتر:66966632 -  66970474

 دورنويس

 66970476

پست الکترونیکی

  این ایمیل آدرس توسط سیستم ضد اسپم محافظت شده است. شما میباید جاوا اسکریپت خود را فعال نمایید

 

 

 

 

مدرك تحصيلي

 

 

 سقف حمايت(ريال)

 

 سهم دانشجو(ريال)

 

سهم استاد راهنما(درصد)

 

 سهم مشاور دانشگاهي(درصد)

 
سهم مشاور صنعتي(درصد)

 كارشناسي ارشد

 تا40000000

 40

 30

 15

 15

 دكتري

 تا70000000

 40

 30

 15

 15

             

 

 

 

ایران کنفرانس

confBook

بانك موضوع پايان نامه

معرفي پايگاه هاي اطلاعاتي علمي

حمايت از پايان نامه ها

بورسهای خارجی

-->