بانك اطلاعات عناوين پايان نامه و پژوهش معرفي پايگاه هاي اطلاعات علمي بخش خدمات وب و seo بخش دانلود رايگان بخش دانلود پروپوزال بخش معرفي دانشگاههاي خارجي و شرايط تحصيل و بورس آنها

 

 iranresearches-telegram

محصولات ایران پژوهان را در فروشگاه ببینید
 

نگارش یافته توسط مدير كل ايران پژوهان مجموعه: علمي و پژوهشي
تعداد بازدید: 11272
چاپ

محاسبه اندازه نمونه

5% مقدار رایجی است

%

حاشیه خطا میزان خطایی است که شما میتوانید تحمل کنید . اگر 90% از پاسخ دهندگان جواب بلی بدهند و 10% جواب خیر ، در مقایسه با زمانی که به نسبت 50-50 با 45-55 جواب دهند شما توان تحمل خطای بالاتری دارید .

حاشیه خطای کمتر نیازمند اندازه نمونه بزرگتری است.

90% ، 95% و 99% انتخابهای رایجی هستند.

 

%

سطح اطمینان ، میزان عدم اطمینانی است که شما میتوانید تحمل کنید . تصور کنید 20 سئوال بلی - خیر در پرسشنامه خود دارید . در سطح اطمینان 95% برای هر یک از سئوالات شما انتظار دارید که تعداد افرادی که پاسخ بلی میدهند بیش از حاشیه خطا از پاسخ صحیح خطا از پاسخ درست فاصله داشته باشد . پاسخ صحیح درصدی است که میتوانید با مصاحبه جامع با هر فرد بدست آورید .

سطح اطمینان بیشتر نیازمند اندازه نمونه بزرگتری است.

در مورد جامعه نامحدود 20000 استفاده کنید.

چه تعداد از افراد وجود دارند که میتوانید به عنوان نمونه آنها را برگزینید . اندازه نمونه در تعداد جامعه بیش از 20000 نفر تغییر نمیکند که به آن جامعه نا محدود گفته می شود .

این مقدار را 50% انتخاب کنید.

%

برای هر سئوال انتظار دارید که پاسخ چه باشد ؟ اگه نمونه به شدت به یک سمت اریب است ، احتمالا جامعه شما نیز اریب است . اگر شما این مساله را نمیدانید 50% را استفاده کنید که بزرگترین اندازه نمونه را به شما میدهد.

اندازه نمونه پیشنهادی شما :

377

این حداقل اندازه توصیه شده برای نمونه گیری است. اگر اندازه بزرگتری را انتخاب کنید و یا از همه جامعه پاسخ جمع آوری کنید ، قطعا پاسخ صحیح تری به دست خواهید آورد.

سناریوهای جایگزین

با اندازه نمونه :
حاشیه خطای شما :
9.78%
6.89%
5.62%
با سطح اطمینان :
اندازه نمونه پیشنهادی :
267
377
643

 
نگارش یافته توسط مدير كل ايران پژوهان مجموعه: علمي و پژوهشي
تعداد بازدید: 9728
چاپ

55مدل سلسله مراتبی خطی (HLM) یک (OLS) تجزیه و تحلیل حداقل مربعات معمولی مبتنی بر رگرسیون است که ساختار سلسله مراتبی داده ها را به حساب می آورد. سلسله مراتبی داده های ساخت یافته است که در آن داده های گروه از واحد با هم به شکلی منظم خوشه، مانند دانش آموزان در کلاس های درس در مدارس تو در تو. ساختار تو در تو از داده نقض فرض استقلال از رگرسیون OLS، چرا که خوشه از مشاهدات مستقل از یکدیگر نیستند. HLM نیز گفته می شود مدل سازی چند سطح. مدل سلسله مراتبی خطی می توان به منظور پیش بینی استفاده می شود. همچنین می تواند به به منظور کاهش داده استفاده می شود، و می تواند برای طراحی از استنتاج علی مفید است.

ادامه مطلب: معرفی مدل سلسله مراتبی خطی...
 
نگارش یافته توسط مدير كل ايران پژوهان مجموعه: علمي و پژوهشي
تعداد بازدید: 11295
چاپ

 

واحدهاي درسي در آمار کاربردي بيشتر دانشگاه ها به ندرت از تحليل کمترين مجذورات معمولي داده هاي حاصل از آزمايش هاي کنترل شده، مقايسه گروهي، يا مطالعات همبستگي و پيش بيني ساده تجاوز مي کند. اين گونه روش ها، بر روي هم، تحليل رگرسيون را به وجود مي آورد و توابع رياضي خطي مورد اتکاي آنها نيز به عنوان مدلي هاي رگرسيوني تلقي مي شود. اين روش تحليل براي مسائل مربوط به برازش خطوط خميده در علم فيزيک که در آن رابطه تجربي بين يک متغير وابسته مشاهده شده و يک متغير مستقل دستکاري شده بايد برآورد شود، کاملا مناسب. البته، براي مقاصد پژوهشي زيستي که در آنها ارگانيزم ها به گونه تصادفي به شرايط کاربندي گمارده مي شوند و تفاوت بين پاسخ هاي متوسط گروه هاي کاربندي برآورد مي شود نيز به خوبي کارساز است.

ادامه مطلب: فلسفه مدل يابي معادلات...
 
نگارش یافته توسط مدير محتواي ايران پژوهان مجموعه: علمي و پژوهشي
تعداد بازدید: 19336
چاپ

در علم تصميم‌گيري كه در آن انتخاب يك راهكار از بين راهكارهاي موجود و يا اولويت‌بندي راهكارها مطرح است،‌ چند سالي است كه روشهاي تصميم گيري با شاخص‌هاي چند گانه «MADM» جاي خود را باز كرده‌اند. از اين ميان روش تحليل سلسله مراتبي (AHP) بيش از ساير روشها در علم مديريت مورد استفاده قرار گرفته است. فرايند تحليل سلسله مراتبي يكي از معروفترين فنون تصميم گيري چند معیاره است كه اولين بار توسط توماس ال. ساعتي عراقي الاصل در دهه 1970 ابداع گرديد. فرايند تحليل سلسله مراتبي منعكس كننده رفتار طبيعي و تفكر انساني است. اين تكنيك، مسائل پيچيده را بر اساس آثار متقابل آنها مورد بررسي قرار مي‌دهد و آنها را به شكلي ساده تبديل كرده و به حل آن مي‌پردازد.

ادامه مطلب: تفاوت روشهای کمی تصمیم گیری...
 
نگارش یافته توسط مدير محتواي ايران پژوهان مجموعه: علمي و پژوهشي
تعداد بازدید: 11410
چاپ

 

 

 

بنیاد ملی نخبگان به منظور استفاده از فرصت مطالعاتی خارج از کشور تسهیلات جدیدی را برای دانشجویان دوره دکتری طراحی و از ابتدای سال تحصیلی جاری اجرایی کرده‌ است.

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری فارس و به نقل از روابط عمومی بنیاد ملی نخبگان، بنیاد ملّی نخبگان با هدف ارتقای سطح تحصیلات تکمیلی در دانشگاه‌های کشور تسهیلات جدیدی را برای دانشجویان دورۀ دکتری به منظور استفاده از فرصت مطالعاتی خارج از کشور طراحی و از ابتدای سال تحصیلی جاری اجرایی کرده است.

ادامه مطلب: تسهیلات فرصت مطالعاتی خارج...
 

صفحه 1 از 698

ایران کنفرانس

confBook

بانك موضوع پايان نامه

معرفي پايگاه هاي اطلاعاتي علمي

حمايت از پايان نامه ها

بورسهای خارجی

-->