بانك اطلاعات عناوين پايان نامه و پژوهش معرفي پايگاه هاي اطلاعات علمي بخش خدمات وب و seo بخش دانلود رايگان بخش دانلود پروپوزال بخش معرفي دانشگاههاي خارجي و شرايط تحصيل و بورس آنها

 

 

 

 iranresearches-telegram

محصولات ایران پژوهان را در فروشگاه ببینید
 

نگارش یافته توسط مدير محتواي ايران پژوهان مجموعه: اخبار علمي ، پژوهشي و دانشگاهي
تعداد بازدید: 4986
چاپ
راه اندازی رشته مطالعات موزه برای اولین بار در دانشگاه های کشور


مدیر تحصیلات تکمیلی دانشگاه هنر از راه اندازی رشته مطالعات موزه برای اولین بار در کشور خبر داد و گفت: بازنگری در رشته‌های هنر به صورت مستمر یعنی هر 5 سال و یا 10 سال صورت نگرفته است و هنوز هم دانشگاه‌ها برنامه هایی را اجرا می کنند که 20 سال گذشته تعریف شده است.

 دکتر صمد سامانیان در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به بازنگری دروس وسرفصل‌های رشته های هنر گفت: طی دوسال گذشته بسیاری از دانشگاه‌ها به صورت جدی وارد بحث ارزیابی دروس و سرفصل های رشته های دانشگاهی شدند.

وی ادامه داد: شاید نکته قابل توجه‌ای که می توان دراین رابطه به آن اشاره کرد تدوین، تصویب و راه اندازی رشته کارشناسی ارشد رشته مطالعات موزه بود که برای اولین بار در کشور برنامه دوره کارشناسی ارشد مطالعات موزه تعریف، تدوین و توسط وزارت علوم تصویب شد.

مدیرتحصیلات تکمیلی دانشگاه هنر بابیان اینکه امسال برای اولین بار در کشور دانشگاه هنر در رشته کارشناسی ارشد مطالعات موزه دانشجو پذیرش کرد، افزود: بازنگری در رشته‌های هنر به صورت مستمر به طوریکه هر 5 سال و یا 10 سال پیوسته انجام شود صورت نگرفته است و هنوز هم دانشگاهها برنامه هایی را اجرا می کنند که 20 سال گذشته تعریف شده است.

مدیر تحصیلات تکمیلی دانشگاه هنر افزود: از دوسال قبل که بازنگری سرفصل ها و دروس دانشگاهی به صورت جدی در وزارت علوم آغاز شد دانشگاه‌ها نیز مشارکت خود را در این طرح اعلام کردند ولی هنوز همه برنامه ها به سامان نرسیده و دانشگاه‌ها هنوز هم برخی از برنامه های قدیم را اجرا می کنند.

سامانیان با بیان اینکه برخی رشته ها حدود 30 سال است که تعریف شده و هنوز بازنگری نشده و در دانشگاهها اجرا می شود افزود: درحال حاضر تعداد زیادی از برنامه‌ها و سرفصل‌های دانشگاهی سایر رشته‌ها در شورای عالی برنامه ریزی وزارت علوم  در درست بررسی و بازنگری است که همه آنها هنوز به سامان نرسیده و با ادامه این روند می توان امیدوار بود که تا پایان سال قالب برنامه ها بازنگری شود.

منبع: خبرگزاری مهر

ایران کنفرانس

confBook

بانك موضوع پايان نامه

معرفي پايگاه هاي اطلاعاتي علمي

حمايت از پايان نامه ها

بورسهای خارجی

-->