iranresearches-telegram

محصولات ایران پژوهان را در فروشگاه ببینید
 

نگارش یافته توسط مدير محتواي ايران پژوهان مجموعه: اخبار علمي ، پژوهشي و دانشگاهي
تعداد بازدید: 23232
چاپ

آگهی پذیرش دانشجوی دکتری بدون آزمون دانشگاه تبریز ( بدون آزمون دکتری ۹۳ ) منتشر شد.
دانشگاه تبریز جهت ادامه تحصیل در دوره دکتری تخصصی (PhD) به استناد مصوبه بند ۱ صورتجلسه شماره ۵۱۲ شورای تحصیلات تکمیلی دانشگاه از طریق ارزیابی سوابق علمی، پژوهشی و انجام مصاحبه علمی از حائزین شرایط استعداد های درخشان (مطابق آیین نامه شماره ۲۲۳۵۴/و مورخ ۲/۳/۱۳۹۱ و نامه شماره ۲۳۹۳۷۷/۲۱ مورخ ۲۰/۱۲/۹۱ وزیر محترم علوم، تحقیقات و فناوری و معاون محترم آموزشی وزارت) برای سال تحصیلی ۹۳ – ۹۲ با شرایط ذیل دانشجو می‌پذیرد.

شرایط اولیه دکتری بدون آزمون دانشگاه تبریز

الف – تکمیل فرم تقاضانامه ثبت نامه و احراز شرایط (جهت دریافت فرم ها اینجا را کلیک نمایید) با ذکر استاد راهنمای مورد تقاضا و زمینه تحصیلی منطبق با رشته ها و گرایشهای آگهی شده در آزمون سراسری دوره دکتری ابلاغ شده توسط سازمان سنجش آموزش کشور در دفترچه آزمون هر سال در سایت مربوطه.

شرط معدل کارشناسی ارشد در پذیرش دکتری بدون آزمون

ب – ارائه کارنامه تحصیلی کارشناسی ارشد که در آن معدل دوره بدون احتساب نمره پایان نامه حداقل ۱۷ بوده و ارائه کارنامه دوره کارشناسی که در آن معدل کل کمتر از ۱۴ نباشد. دارندگان معدل کمتر از ۱۷ بدون پایان نامه کارشناسی ارشد و معدل کل کمتر از ۱۴ در دوره کارشناسی نمی توانند در این پذیرش شرکت نمایند.

تعداد مقاله از پایاننامه

پ – در مقالات مستخرج از پایاننامه و پذیرفته شده و یا چاپ شده در مجلات علمی – پژوهشی نمایه دار متقاضی باید نویسنده اول بوده و یا نام وی بعد از استاد راهنما و مشاور آورده شده باشد (در ضمن در خصوص این گونه مقالات ارائه کپی صفحه اول پایان نامه یا پروپوزال مصوب مربوط به پایان نامه الزامی است). در مورد دانشجویان آموزش محور مقالات ارائه شده بر اساس مفاد آئین نامه خواهد بود.

شرایط فارغ التحصیلی در پذیرش بدون آزمون دکتری ۹۳

ت – متقاضی در صورت دانشجو بودن لازم است تا ۳۱ شهریور ۹۲ فارغ التحصیل شود.
ج – فارغ التحصیلان کارشناسی ارشد در صورتیکه در ۴ نیمسال فارغ التحصیل شده باشند، تا روز مهلت اتمام ارسال مدارک نباید از فارغ التحصیلی آنها بیش از ۲ سال سپری شده باشد. در صورت فارغ التحصیلی در ۵ نیمسال ۵/۱ سال و در صورت فارغ التحصیلی در ۶ نیمسال یک سال از تاریخ فارغ التحصیلی سپری نشده باشد.
چ – دانشگاه تبریز هیچگونه تعهدی برای پذیرش داوطلبان حائز شرایط اولیه و مصاحبه شده را ندارد. اتخاذ تصمیم نهائی بر عهده شورای تحصیلات تکمیلی دانشگاه خواهد بود.

ظرفیت پذیرش دکتری بدون آزمون دانشگاهها

ح – پذیرش نهایی داوطلبان مصاحبه شده منوط به پذیرش حداقل یک نفر از طریق آزمون سازمان سنجش آموزش کشور در رشته مورد تقاضا می باشد و در صورت عدم پذیرش دانشجو از طریق آزمون، متاسفانه پذیرش ازطریق استعدادهای درخشان نیز امکان پذیر نخواهد بود.
خ – برابر ابلاغیه وزارت علوم، تحقیقات و فناوری فقط ۲۰ درصد پذیرش و ظرفیت دوره به استعدادهای درخشان اختصاص خواهد یافت.

شرایط عمومی و اختصاصی داوطلبان
الف – شرایط عمومی
۱ – داشتن اعتقاد به دین مبین اسلام و یا یکی از ادیان شناخته شده در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران.
۲ – پذیرفتن قانون اساسی و عدم مخالفت با نظام جمهوری اسلامی ایران.
۳ – عدم وابستگی تشکیلاتی به احزاب و گروههای محارب و ملحد و عدم هواداری از آنها.
۴ – نداشتن سوء پیشینه کیفری به تشخیص مراجع دارای صلاحیت.
۵ – نداشتن منع قانونی برای ادامه تحصیل از لحاظ نظام وظیفه عمومی برای داوطلبان مرد (داشتن کارت پایان خدمت یا دفترچه آماده به خدمت بدون غیبت و همچنین مشمولان در حال خدمت در صورت اخذ مجوز رسمی از سازمان محل خدمت خود).

ب – شرایط اختصاصی
۱- داشتن مدرک کارشناسی ارشد یا دکتری حرفه‌ای. (دانشجویان نیمسال آخر این مقاطع به شرط اتمام تحصیل تا ۳۱/۶/۹۲ می توانند در این بررسی شرکت نمایند).
۲- ارائه مدارک مورد نیاز برای استفاده از سهمیه پذیرش استعدادهای درخشان بر اساس شرایط اولیه دانشگاه و مفاد ماده ۸ آئین نامه ی «ارائه تسهیلات به برگزیدگان علمی برای ورود به دوره های تحصیلی بالاتر» (جهت دریافت آیین نامه اینجا را کلیک نمایید).
۳- موفقیت در مصاحبه علمی و ارزیابی مدارک علمی، پژوهشی و سوابق تحصیلی.
ج – رشته های تحصیلی طبق آزمون دکتری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری به شرح مندرج در جدول مربوطه.
د – گواهی های مربوط به رتبه تحصیلی باید توسط دانشگاه یا موسسه آموزش عالی محل تحصیل دانشجو صادر شده باشد.

مدارک لازم جهت شرکت در بررسی پذیرش بدون آزمون دکتری دانشگاه تبریز

۱- تصویر صفحه اول شناسنامه یا کارت ملی
۲- فرم تکمیل شده تقاضانامه ثبت نام (فرم شماره ۱) فرم بررسی احراز شرایط اولیه (فرم شماره ۲) (فرم ها لازم است تایپ و سپس پرینت شود) (چنانکه هنگام تایپ در مورد حرف ی بامشکل مواجه شدید از Shift x استفاده نمایید).
۳- الصاق یک قطعه عکس ۴۳ به فرم شماره ۱ الزامیست.
۴- تصویر مدرک تحصیلی و یا گواهی موقت پایان تحــصـیلات و کارنامه دوره های کارشـــناســــی و کارشناســی ارشــــد/ دکترای حرفه‌ای] داوطلبانی که آخرین نیمسال تحصیلی دوره کارشناسی ارشد/ دکترای حرفه‌ای را می گذرانند، موظفند نسبت به تکمیل و ارسال فرم شماره ۳ (فرم مخصوص دانشجویان سال آخر کارشناسی ارشد/ دکترای حرفه‌ای) اقدام نمایند [. (جهت دریافت فرم اینجا راکلیک نمایید)
۵- تصویر کارت معافیت یا پایان خدمت نظام وظیفه یا آماده به خدمت معتبر بدون غیبت، مجوز رسمی سازمان محل خدمت مشمولین در حال خدمت یا گواهی اشتغال به تحصیل مطابق فرم شماره ۳٫
۶- کپی مقالات و سوابق پژوهشی و آموزشی و سایر مدارک بر اساس مفاد ماده ۸ آئین نامه ارائه تسهیلات به برگزیدگان علمی برای ورود به دوره های تحصیلی بالاتر. در ضمن از ارسال مقالات ومدارکی که در احراز شرایط نقشی ندارد، خودداری فرمایید. مقالات اخیر و همچنین مقالات کنفرانس، فقط در صورت احراز شرایط و دعوت به مصاحبه هنگام مراجعه به مصاحبه برای دریافت امتیاز به کمیته علمی دانشکده ارائه خواهد شد. از ارسال مدارک اضافی جداً خودداری نمایید
۷- واریزمبلغ ۳۰۰۰۰۰ ریال (سیصد هزار ریال) جهت بررسی اولیه پرونده به حساب شماره۰۵۰۴۱۰۰۷۹۰ نزد بانک تجارت شعبه دانشگاه تبریز به نام مدیریت تحصیلات تکمیلی دانشگاه (ارسال اصل فیش جهت برسی اولیه پرونده الزامیست و در صورت عدم ارسال فیش پرونده مورد برسی قرار نخواهد گرفت. درضمن وجه پرداختی به هیچ وجه مسترد نخواهد شد).

هـ- تذکرات
۱- مدارک ارسالی داوطلبان به هیچ وجه مسترد نخواهد شد. لذا فقط کپی مدارک را ارسال فرمایید.
۲- تحصیل در دوره دکتری به صورت تمام وقت می باشد. حضور دانشجو در طول مدت تحصیل (آموزشی و پژوهشی) در دانشگاه الزامی است.
۳- متقاضیان دارای مدرک کارشناسی ارشد معادل نمی توانند در بررسی شرکت نمایند.
۴- داوطلبان شاغل هنگام مصاحبه باید موافقت اولیه ادارات، سازمانها و نهادهای دولتی یا غیر دولتی متبوع خود مبنی بر صدور ماموریت چهار ساله و قابل تمدید تا ۵ سال یا موافقت با استعفا یا مرخصی بدون استفاده از حقوق را در صورت پذیرفته شدن ارائه دهند.
۵- در صورت پذیرفته شدن و هنگام ثبت نام، ارائه برگ ماموریت، استعفا، مرخصی بدون استفاده از حقوق یا هر گونه سند رسمی که موید امکان تحصیل تمام وقت دانشجو باشد، ضروری است.
۶- نتیجه بررسی و دعوت به مصاحبه از طریق وب سایت دانشگاه www. tabrizu. ac. ir اعلام خواهد شد.
۷- داوطلبان با رعایت شرایط عمومی و اختصاصی مندرج در آگهی باید فرم تکمیل شده تقاضا نامه و فرم های شماره۲ و ۳ و سایر مدارک درخواستی را حداکثر تا ۳۱/۲/۹۲ با پست پیشتاز به نشانی: تبریز – بلوار ۲۹ بهمن، دانشگاه تبریز، مدیریت تحصیلات تکمیلی دانشگاه، کد پستی ۵۱۶۶۶۱۶۴۷۱ ارسال نمایند. روی پاکت پستی نوشته شود (مربوط به بررسی پرونده استعدادهای درخشان جهت ورود به دوره دکتری سال تحصیلی ۹۳-۹۲ در رشته………).
و – تاریخ و محل برگزاری مصاحبه از طریق وب سایت دانشگاه اعلام خواهد شد.
داوطلبان میتوانند جهت کسب اطلاعات بیشتر در ساعات اداری با دفتر مدیریت تحصیلات تکمیلی دانشگاه تبریز از طریق شماره تلفن زیر تماس حاصل نمایند: تاریخ فوق به هیچ عنوان تغییر نخواهد یافت.
مدیریت تحصیلات تکمیلی دانشگاه تبریزتلفن: ۳۳۹۲۴۵۴– ۰۴۱۱ و تلفکس: ۳۳۴۸۹۹۷– ۰۴۱۱


ایران کنفرانس

confBook

بانك موضوع پايان نامه

معرفي پايگاه هاي اطلاعاتي علمي

حمايت از پايان نامه ها

بورسهای خارجی

-->