iranresearches-telegram

محصولات ایران پژوهان را در فروشگاه ببینید
 

نگارش یافته توسط مدير محتواي ايران پژوهان مجموعه: اخبار علمي ، پژوهشي و دانشگاهي
تعداد بازدید: 4257
چاپ

ممنوعیت جذب دانشجوی دکتری در مؤسسات غیرانتفاعی

مدیرکل دفتر گسترش و برنامه‌ریزی آموزش عالی وزارت علوم از ممنوعیت جذب دانشجوی مقطع دکتری در مؤسسات غیرانتفاعی که تبدیل به دانشگاه نشده‌اند، خبر داد.

ابوالفضل حسنی مدیرکل دفتر گسترش و برنامه‌ریزی آموزش عالی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری فارس با اشاره به شیوه پذیرش دانشجوی مقطع دکتری در مؤسسات و دانشگاه‌های آموزش‌عالی غیردولتی و غیرانتفاعی گفت: آن دسته از مؤسسات غیرانتفاعی و غیردولتی که تحت عنوان مؤسسه فعالیت می‌کنند و هنوز تبدیل به مرکز دانشگاهی نشده‌اند، اجازه جذب دانشجو در مقطع دکتری را نخواهند داشت.

وی افزود: با این حال همین مؤسسات پس از تبدیل شدن به دانشگاه می‌توانند درخواست‌های خود مبنی بر ارائه رشته‌های تحصیلات تکمیلی و مقطع دکتری را به شورای گسترش وزارت علوم ارسال کنند تا درخواست آنها بررسی شود.

حسنی همچنین خاطرنشان کرد: درحال حاضر تعدادی از دانشگاه‌های غیرانتفاعی بدون وجود هیچ گونه مشکلی در مقطع دکتری پذیرش دارند که اسامی این دانشگاه‌ها در دفترچه راهنمای آزمون دکتری سال ۹۳ نیز درج شده است.

مدیرکل دفتر گسترش و برنامه‌ریزی آموزش عالی وزارت علوم در پایان تصریح کرد: مؤسسات غیرانتفاعی که به دانشگاه تبدیل نشده‌اند با مجوز دفتر شورای گسترش آموزش عالی مشکلی برای جذب دانشجو در مقطع کارشناسی ارشد ندارند.

منبع: خبرگزاری فارس


ایران کنفرانس

confBook

بانك موضوع پايان نامه

معرفي پايگاه هاي اطلاعاتي علمي

حمايت از پايان نامه ها

بورسهای خارجی

-->