iranresearches-telegram

محصولات ایران پژوهان را در فروشگاه ببینید
 

نگارش یافته توسط مدير محتواي ايران پژوهان مجموعه: اخبار علمي ، پژوهشي و دانشگاهي
تعداد بازدید: 4630
چاپ
تشریح شرایط ثبت‌نام داوطلبان دوره دکتری بدون آزمون دانشگاه آزاد

رئیس مرکز آزمون دانشگاه آزاد با اشاره به شرایط ثبت‌نام داوطلبان دوره دکتری بدون آزمون دانشگاه آزاد گفت: متقاضیان ثبت‌نام باید در زمان ثبت‌نام فارغ‌التحصیل شده باشند.


 

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی مرکز آزمون دانشگاه آزاد، ناصر اقبالی رئیس این مرکز گفت: داوطلبان ممتاز در نظر داشته باشند در صورتی که در زمان ثبت نام فارغ التحصیل شده و نمره پایان نامه معدل آنها مشخص شده است، می‌توانند از این امتیاز استفاده کنند.

وی افزود: این دسته داوطلبان باید میانگین نمرات دوره کارشناسی ارشد آنها برای علوم انسانی 18 و برای سایر رشته‌ها 17 باشد.

به گفته رئیس مرکز آزمون دانشگاه آزاد، رشته‌های حسابداری و مدیریت خدمات بهداشتی و درمانی جزء استثنائات محسوب می‌شوند و معدل 17 برای آنها درنظر گرفته می‌شود.

وی در رابطه با شرایط دیگر برای ثبت‌نام دوره بدون آزمون گفت: نداشتن دروس معادل‌سازی، فارغ التحصیل شدن در 6 نیمسال، نمره پایان نامه 50/18 و متجانس و همنام بودن رشته انتخابی از شرایط دیگر ثبت نام در دوره دکتری بدون آزمون است.

اقبالی در مورد حوزه‌های انتخابی داوطلبان با آزمون دوره دکتری گفت: امسال برای اولین بار داوطلبان دوره با آزمون دکتری می‌توانند حوزه امتحانی خود را بر اساس نزدیکی به محل سکونت خود انتخاب کنند. حوزه‌های امتحانی امسال شامل اصفهان(خوراسگان)، علوم و تحقیقات خوزستان، تبریز، تهران، مشهد، رشت، ساری، شیراز، کرمان، علوم و تحقیقات کرمانشاه و پردیس علوم تحقیقات سیستان و بلوچستان است.

اقبالی در رابطه با رعایت شروط تجانس برای شرکت در آزمون دوره دکتری امسال گفت: داوطلبان دوره دکتری با آزمون می‌توانند بدون در نظر گرفتن مدرک کارشناسی ارشد خود، انتخاب رشته کنند، اما این شرط شامل رشته‌های بدون آزمون، رشته دامپزشکی (با آزمون) و مدیریت خدمات بهداشت درمانی نمی‌شود.

اقبالی تأکید کرد: داوطلبان برای آگاهی از جزئیات رعایت شرط تجانس به دفترچه دوره دکتری که در سایت www.azmoon.org  قرار دارد، رجوع کنند.

رئیس مرکز آزمون توصیه کرد: داوطـلـبان مـی‌تـواننـد در صـورت مـواجـه شـدن بـا هـر سـؤال یـا ابهـامـی بـه سـایتهای www.azmoon.org و  www.pubr-azmoon.com مراجعه کنند و در قسمت پرسش و پاسخ، سؤال خود را مطرح یا به آدرس الکترونیکی این ایمیل آدرس توسط سیستم ضد اسپم محافظت شده است. شما میباید جاوا اسکریپت خود را فعال نمایید ایمیل خود را ارسال کنند تا کارشناسان مرکز در اسرع وقت به آنها پاسخ دهند.

منبع:خبرگزاری فارس


ایران کنفرانس

confBook

بانك موضوع پايان نامه

معرفي پايگاه هاي اطلاعاتي علمي

حمايت از پايان نامه ها

بورسهای خارجی

-->