iranresearches-telegram

محصولات ایران پژوهان را در فروشگاه ببینید
 

نگارش یافته توسط مدير محتواي ايران پژوهان مجموعه: اخبار علمي ، پژوهشي و دانشگاهي
تعداد بازدید: 3795
چاپ
70 درصد مجلات علوم پزشکی در پایگاههای معتبر نمایه شدند/ اسکوپوس و ISC در صدر
دبير كميسيون نشريات علوم پزشكي كشور گفت: از میان 1200 مجله علمی پژوهشی موجود در کشور، وزارت بهداشت کمتر از 25 درصد این تعداد را در اختیار دارد اما 70 درصد مجلات در پایگاه های معتبر نمایه هستند.

دكتر علي اكبري ساري در گفتگو با خبرنگار مهر افزود: بر اساس برنامه پنجم توسعه ما باید در پایان سال 94 در وزارت بهداشت 350 مجله علمی پژوهشی داشته باشیم که اکنون در سال 92 تعداد مجلات علمی پژوهشی علوم پزشکی 305 عدد است که نشان می دهد ما از برنامه جلوتر قرار داریم. 

وی اظهار داشت: ما در سه سال گذشته توانسته ایم  45 مجله را در پایگاه Pub Med نمایه کنیم. این رشد به این ترتیب بدست آمده است که این میزان در سال 89 صفر بوده و در سال 90 تعداد 11 نمایه جدید، در سال 91 نیز 11 نمایه جدید و در سال 92 هم 22 مورد نمایه جدید اضافه شد و در مجموع توانسته ایم 45 مجله را تاکنون در این پایگاه ها نمایه کنیم.

وی خاطرنشان کرد: رشد خوبی که در حوزه نمایه سازی مجلات داشته ایم به این ترتیب بوده که 28 مجله در ISI و 87 مجله در اسکوپوس و 45 مجله در Pub Med نمایه شده اند . در واقع نیمی از مجلات علمی پژوهشی علوم پزشکی کشور در یک پایگاه معتبر نمایه شده اند.

دبير كميسيون نشريات علوم پزشكي كشور یادآور شد: در این میان اکثر مجلات علمی پژوهشی علوم پزشکی در پایگاه استنادی علوم جهان اسلام ISC نیز نمایه هستند که بیشتر از 150 را شامل می شود.

منبع:خبرگزاری مهر


ایران کنفرانس

confBook

بانك موضوع پايان نامه

معرفي پايگاه هاي اطلاعاتي علمي

حمايت از پايان نامه ها

بورسهای خارجی

-->