iranresearches-telegram

محصولات ایران پژوهان را در فروشگاه ببینید
 

نگارش یافته توسط مدير محتواي ايران پژوهان مجموعه: اخبار علمي ، پژوهشي و دانشگاهي
تعداد بازدید: 6052
چاپ

 

 

 

 

تلاش عربستان برای جذب دانشگاه‌های خارجی

ستاد تحصیلات تکمیلی غیردولتی در وزارت آموزش عالی عربستان سعودی به دنبال مطالعه روی راهکاری است تا بواسطه آن دانشگاه‌های خارجی بتوانند در این کشور نسبت به تاسیس دانشکده اقدام کنند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، یک منبع مطلع در وزارت آموزش عالی عربستان سعودی اعلام کرد: این وزارت ده‌ها درخواست از سوی دانشگاه‌های خارجی و عرب برای بازگشایی دانشکده در این کشور دریافت کرده‌ است. آنها همچنین خواستار مذاکره با دانشگاه‌های سعودی برای ارائه پیش‌نویس آیین‌نامه‌ای به منظور احداث دانشکده‌های خارجی در عربستان شدند. پس از آن وزارت آموزش عالی عربستان در ملاقات با سرمایه‌گذاران نسبت به سرمایه گذاری متقاضیان خارجی تصمیم‌گیری خواهد کرد.

این منبع آگاه همچنین بر عزم وزارت آموزش عربستان نسبت به اعطای امتیاز به دانشگاه‌های مشتاق خارجی برای بازگشایی دانشکده‌هایشان در این کشور خبر داد.

وی گفت: وزارت آموزش عربستان تصریح کرده است که این دانشگاه‌ها برای تاسیس دانشکده در عربستان سعودی باید دست‌کم جزو 100 دانشگاه برتر جهان بوده و کارکنان آنها نیز تحت قوانین استخدامی دانشگاه مبدا باشند.

به گزارش ایسنا به نقل از پایگاه اینترنتی یونیورسیتیزنیوز، وی تاکید کرد: این دانشکده‌ها می‌بایست همان دروس دانشگاه مبدا را همراه با زبان عربی و فرهنگ اسلامی تدریس کنند. این دانشکده‌ها با فرهنگ و سنت‌های اسلامی آشنا شده و باید خود را با قوانین حاکم در عربستان سعودی تطبیق دهند.

بنابر اعلام این منبع آگاه، دانشکده‌های فوق همچنین باید برای دانشجویان دختر و پسر دانشکده‌های مختلف تاسیس کنند. تلاش وزارت آموزش عالی عربستان برای جذب دانشگاه‌های خارجی به منظور افزایش استانداردهای آموزش عالی و کاهش تعداد دانشجویانی که با بورسیه دولتی ادامه تحصیل می‌دهند، انجام می‌گیرد. صدور اجازه تاسیس دانشکده‌های خارجی در این کشور همچنین رقابت میان دانشگاه‌های داخلی را افزایش داده و کیفیت آموزشی را بالا می‌برد.

منبع:خبرگزاری ایسنا

 

 

 


ایران کنفرانس

confBook

بانك موضوع پايان نامه

معرفي پايگاه هاي اطلاعاتي علمي

حمايت از پايان نامه ها

بورسهای خارجی

-->