iranresearches-telegram

محصولات ایران پژوهان را در فروشگاه ببینید
 

نگارش یافته توسط دستیار محتوای ایران پژوهان مجموعه: اخبار علمي ، پژوهشي و دانشگاهي
تعداد بازدید: 6169
چاپ

 

 

 

تاسیس مرکز ملی و منطقه‌ای حلال ایران در سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران

خبرگزاری آنا: برای اولین باردرکشورمرکزملی ومنطقه‌ای حلال ایران تاسیس و تفاهم‌نامه مشارکت درایجاد این مرکز منعقد شد.

به گزارش خبرگزاری آنا، محمود مولی‌نژاد قائم مقام رئیس سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران درامور بین‌الملل به منظور مشارکت سازمان درایجاد مرکز ملی ومنطقه‌ای حلال ایران در سازمان پژوهشهای علمی و صنعتی ایران حضور یافت.

 مولی‌نژاد درخصوص ایجاد مرکز ملی و منطقه‌ای حلال ایران گفت: با عنایت به آیین‌نامه ابلاغی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری درخصوص نحوه تشکیل و فعالیت واحدهای پژوهشی و تبیین ضرورت ایجاد چنین مرکزی در کشور کلیات موارد مورد مشارکت مورد بررسی قرار گرفت و با انعقاد تفاهم‌نامه مشترک میان پژوهشکده کشاورزی به عنوان مجری طرح و شرکت سرمایه‌گذار خصوصی توافق به‌عمل آمد.

وی افزود: همچنین به منظور تدوین قرارداد و شیوه اجرای مفاد این تفاهم‌نامه کمیته‌ای متشکل ازمدیرکل دفتر تجاری‌سازی، رئیس پژوهشکده کشاورزی و مجری طرح مسئولیت تدوین قرارداد را درقالب شیوه تاسیس مرکز تحقیقاتی ملی و منطقه‌ای نوع دوم در سازمان  بر عهده خواهند داشت.

مولی‌نژاد درخصوص ضرورت ایجاد این مرکز به عنوان اولین و تنها مرکز استاندارد درکشور گفت: بحث تغذیه حلال به واسطه گستردگی و وسعت بازار آن در دنیا از اهمیت ویژه‌ای برخوردار بوده و هنوز چنین جایگاهی در کشور ایجاد نشده‌است.

وی افزود: به دلیل مطرح شدن مباحث مربوط به فناوری و تجاری‌سازی و نیز بعد شرعی و آئینی محصولات حلال در کشورهای مسلمان و خصوصاً در ایران و عدم وجود سیستم‌های نظارتی جامع و متمرکز در کشور ایجاد مرکزی ملی با تدوین استانداردهای خاص ضروری به نظر رسید.

مولی‌نژاد درادامه گفت: با راه‌اندازی این مرکز، بررسی و ارزیابی کلیه محصولات مربوط به صنایع مختلف ازجمله دارویی، غذایی، رنگ، چرم و پوست، روغن های خوراکی و محصولات آرایشی و بهداشتی انجام و با استانداردهای موجود در مرکز مطابقت داده می‌شود.

وی ازساماندهی وضعیت حلال درکلیه محصولات وارداتی درصنایع مختلف مرتبط به داخل کشور خبر داد و افزود: با تاسیس این مرکز همچنین نظارت کامل و کیفی بر کلیه محصولات وارداتی در صنایع دارویی، غذایی، رنگ، چرم و پوست، روغنهای خوراکی و محصولات آرایشی و بهداشتی انجام و نسبت به صدور گواهی‌نامه از مرکز مزبور اقدام خواهد شد.

منبع:خبرگزاری آنا

 

 

 


ایران کنفرانس

confBook

بانك موضوع پايان نامه

معرفي پايگاه هاي اطلاعاتي علمي

حمايت از پايان نامه ها

بورسهای خارجی

-->