بانك اطلاعات عناوين پايان نامه و پژوهش معرفي پايگاه هاي اطلاعات علمي بخش خدمات وب و seo بخش دانلود رايگان بخش دانلود پروپوزال بخش معرفي دانشگاههاي خارجي و شرايط تحصيل و بورس آنها

این ایمیل آدرس توسط سیستم ضد اسپم محافظت شده است. شما میباید جاوا اسکریپت خود را فعال نمایید

iranresearches-telegram

فروشگاه ایران پژوهان 

آموزش های نگارش دانشگاهی و پژوهش دانشگاهی - به زبان فارسی

بر روی موضوع مورد نظر خود کلیک کنید

LaTeX لاتک (LaTex) تحت وب تدوین پایان نامه
EndNote مندلی Mendeley شیوه ارائه علمی
نگارش یافته توسط دستیار محتوای ایران پژوهان مجموعه: اخبار علمي ، پژوهشي و دانشگاهي
تعداد بازدید: 2726
چاپ

 

 

 

تاسیس مرکز ملی و منطقه‌ای حلال ایران در سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران

خبرگزاری آنا: برای اولین باردرکشورمرکزملی ومنطقه‌ای حلال ایران تاسیس و تفاهم‌نامه مشارکت درایجاد این مرکز منعقد شد.

به گزارش خبرگزاری آنا، محمود مولی‌نژاد قائم مقام رئیس سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران درامور بین‌الملل به منظور مشارکت سازمان درایجاد مرکز ملی ومنطقه‌ای حلال ایران در سازمان پژوهشهای علمی و صنعتی ایران حضور یافت.

 مولی‌نژاد درخصوص ایجاد مرکز ملی و منطقه‌ای حلال ایران گفت: با عنایت به آیین‌نامه ابلاغی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری درخصوص نحوه تشکیل و فعالیت واحدهای پژوهشی و تبیین ضرورت ایجاد چنین مرکزی در کشور کلیات موارد مورد مشارکت مورد بررسی قرار گرفت و با انعقاد تفاهم‌نامه مشترک میان پژوهشکده کشاورزی به عنوان مجری طرح و شرکت سرمایه‌گذار خصوصی توافق به‌عمل آمد.

وی افزود: همچنین به منظور تدوین قرارداد و شیوه اجرای مفاد این تفاهم‌نامه کمیته‌ای متشکل ازمدیرکل دفتر تجاری‌سازی، رئیس پژوهشکده کشاورزی و مجری طرح مسئولیت تدوین قرارداد را درقالب شیوه تاسیس مرکز تحقیقاتی ملی و منطقه‌ای نوع دوم در سازمان  بر عهده خواهند داشت.

مولی‌نژاد درخصوص ضرورت ایجاد این مرکز به عنوان اولین و تنها مرکز استاندارد درکشور گفت: بحث تغذیه حلال به واسطه گستردگی و وسعت بازار آن در دنیا از اهمیت ویژه‌ای برخوردار بوده و هنوز چنین جایگاهی در کشور ایجاد نشده‌است.

وی افزود: به دلیل مطرح شدن مباحث مربوط به فناوری و تجاری‌سازی و نیز بعد شرعی و آئینی محصولات حلال در کشورهای مسلمان و خصوصاً در ایران و عدم وجود سیستم‌های نظارتی جامع و متمرکز در کشور ایجاد مرکزی ملی با تدوین استانداردهای خاص ضروری به نظر رسید.

مولی‌نژاد درادامه گفت: با راه‌اندازی این مرکز، بررسی و ارزیابی کلیه محصولات مربوط به صنایع مختلف ازجمله دارویی، غذایی، رنگ، چرم و پوست، روغن های خوراکی و محصولات آرایشی و بهداشتی انجام و با استانداردهای موجود در مرکز مطابقت داده می‌شود.

وی ازساماندهی وضعیت حلال درکلیه محصولات وارداتی درصنایع مختلف مرتبط به داخل کشور خبر داد و افزود: با تاسیس این مرکز همچنین نظارت کامل و کیفی بر کلیه محصولات وارداتی در صنایع دارویی، غذایی، رنگ، چرم و پوست، روغنهای خوراکی و محصولات آرایشی و بهداشتی انجام و نسبت به صدور گواهی‌نامه از مرکز مزبور اقدام خواهد شد.

منبع:خبرگزاری آنا

 

 

 

ایران کنفرانس

confBook

بانك موضوع پايان نامه

معرفي پايگاه هاي اطلاعاتي علمي

حمايت از پايان نامه ها

بورسهای خارجی

RssFeed

-->