iranresearches-telegram

محصولات ایران پژوهان را در فروشگاه ببینید
 

نگارش یافته توسط دستیار محتوای ایران پژوهان مجموعه: اخبار علمي ، پژوهشي و دانشگاهي
تعداد بازدید: 3851
چاپ

 

 

 

توقف صدور مجوز جدید برای موسسات غیرانتفاعی/اتخاذ سیاست‌های جدید برای حمایت

مدیرکل دفتر آموزش عالی غیر دولتی وزارت علوم از توقف صدور مجوز جدید برای موسسات غیرانتفاعی خبر داد و علت این اقدام را توسعه بی‌رویه و نامتوازن این موسسات اعلام کرد.

کارن ابری‌نیا مدیرکل دفتر آموزش عالی غیر دولتی وزارت علوم در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس با اشاره به توقف صدور مجوز جدید برای موسسات غیرانتفاعی، گفت: توقف صدور مجوز جدید برای موسسات غیرانتفاعی به دلیل توسعه بی‌رویه و نامتوازن آن‌هاست و برای اینکه ادامه تاسیس موسسات با روش منطقی باشد باید ابتدا ظرفیت های خالی را بررسی کنیم.

 

وی افزود: در حال حاضر 350 موسسه غیرانتفاعی در کشور وجود دارد که برخی از آن‌ها با ظرفیت خالی مواجه‌ هستند و باید از سوی وزارت علوم حمایت شوند.

ابری‌نیا اظهار داشت: موسسات غیر دولتی از بودجه دولتی برخوردار نیستند در صورت وجود ظرفیت خالی با ضرر هنگفتی مواجه می‌شوند و به همین دلیل باید وزارت علوم سیاست‌هایی برای حمایت از این موسسات داشته باشد که یا ظرفیت‌ها پر شود یا مزیت نسبی برای ترغیب دانشجویان به سمت این موسسات ایجاد شود.

وی گفت: سیاست‌های حمایتی را اتخاذ کردیم که در این راستا ابتدا باید وضع موجود را شفاف سازی کنیم و بدانیم در هر منطقه چه تعداد موسسات وجود دارد و فاصله مکانی آن‌ها با دانشگاه‌های دولتی و آزاد به چه میزان است تا بطور کلی آموزش عالی را به صورت مناسب و متوازن در نظر بگیریم تا رقابت ناسالم وجود نداشته باشد.

ابری‌نیا گفت: گام بعدی سیاست‌های حمایتی است که این موسسات ارتقای کیفیت پیدا کنند تا با مزیت نسبی دانشجویان برای حضور در این موسسات ترغیب شوند.

منبع:خبرگزاری فارس

 

 

 


ایران کنفرانس

confBook

بانك موضوع پايان نامه

معرفي پايگاه هاي اطلاعاتي علمي

حمايت از پايان نامه ها

بورسهای خارجی

-->