iranresearches-telegram

محصولات ایران پژوهان را در فروشگاه ببینید
 

نگارش یافته توسط دستیار محتوای ایران پژوهان مجموعه: اخبار علمي ، پژوهشي و دانشگاهي
تعداد بازدید: 4204
چاپ
طرح جامع آموزشی در دانشگاه آزاد اجرا می‌شود/ افزایش ظرفیت دوره های تحصیلات تکمیلی
معاون آموزشی دانشگاه آزاد اسلامی از تدوین طرح جامع آموزشی در این دانشگاه و نهایی شدن آن تا پایان سال جاری خبر داد و گفت: افزایش پذیرش دانشجو در دوره هی تحصیلات تکمیلی یکی از برنامه ها است.

حسین غریبی در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به جزئیات طرح جامع آموزشی دانشگاه آزاد اسلامی، گفت: دانشگاه آزاد در حال نهایی کردن طرحی کلان تحت عنوان " طرح جامع آموزشی" است که تا پایان سال جاری نهایی خواهد شد.

وی با بیان اینکه این طرح جنبه های مختلفی را مورد بررسی قرار می دهد، به مهمترین ویژگیهای آن اشاره کرد و گفت: شاخصهای کلان از جمله جایگاه دانشمندان ایرانی، تعامل با مراکز علمی داخل و خارج از کشور، وضعیت مقالات علمی، میزان جذب نخبگان و دانشجویان، ارتقاء رتبه دانشگاه آزاد اسلامی در میان دانشگاههای سایر کشورها و داخل کشور، نسبت استاد به دانشجو، توسعه زبان فارسی، نسبتهای جمعیتی دانشجویان در دوره های تحصیلی، میزان واقع نمایی شاخصهای علمی دانشجویی، میانگین سالهای تحصیلی، میانگین معدل تحصیلی دانشجویان در رشته های مختلف، تعداد و تنوع کیفی دانش آموختگان، بررسی تعداد نخبگان در گروههای آموزشی مختلف، میزان کارآمدی متون درسی، برآورده ساختن بحث آموزش، میزان اثربخشی شیوه های تدریس، ارزشیابی تحصیلی، تعامل دانشجویان با اعضای هیأت علمی، امکانات آموزشی از قبیل خدمات رایانه ای، توسعه کارگاهها و فضاهای آموزشی، توزیع رشته ها و تناسب آن با نیازهای کشور، فراهم ساختن امکان جهت ورود به دانشگاه استعدادهای مناطق مختلف کشور، امکان دسترسی به تحصیلات تکمیلی از مهمترین جزئیات این طرح به شمار می آید.

معاون آموزشی دانشگاه آزاد ابراز امیدواری کرد که این شاخصها در تدوین نهایی به تصویب برسد.

غریبی همچنین در خصوص سیاستهای دانشگاه در خصوص شیوه های فعلی پذیرشهای، اظهار داشت: برای سال تحصیلی آینده، جذب دانشجو در دوره تحصیلات تکمیلی افزایش می یابد.

وی با اشاره به اینکه به موازات دانشگاه آزاد، دانشگاههای غیردولتی، پیام نور و دولتی هم اقدام به جذب دانشجو می کنند، تاکید کرد که میزان پذیرش دانشجو در مقاطع پایین تر از فوق لیسانس بستگی به میزان تقاضاها دارد.

معاون آموزشی دانشگاه آزاد اسلامی میزان پذیرش دانشجو در مقاطع کاردانی و کارشناسی و همچنین پذیرش بدون آزمون را منوط به مصوبات طرح جامع آموزشی و تصمیمات شورای آموزشی این دانشگاه، دانست.

غریبی درباره دوره بدون کنکور نیز، تاکید کرد: قطعاً شکلی از ارزیابی برای پذیرش بدون آزمون در مقاطع کاردانی و کارشناسی اعمال می شود.

منبع:خبرگزاری مهر


ایران کنفرانس

confBook

بانك موضوع پايان نامه

معرفي پايگاه هاي اطلاعاتي علمي

حمايت از پايان نامه ها

بورسهای خارجی

-->