iranresearches-telegram

محصولات ایران پژوهان را در فروشگاه ببینید
 

نگارش یافته توسط دستیار محتوای ایران پژوهان مجموعه: اخبار علمي ، پژوهشي و دانشگاهي
تعداد بازدید: 4496
چاپ

جزئیاتی از طرح تحول پذیرش دستیار/ آغاز تغییرات آزمون دستیاری از سال آینده

معاون آموزشی وزارت بهداشت با اشاره به اینکه آزمون‌های تخصصی فعلی خط کش کوتاهی برای پذیرش دانشجو هستند، گفت: طرح تحول پذیرش دستیار در حال حاضر آماده است و در این راستا در سال آینده تغییراتی در آزمون پذیرش دستیار به وجود می‌آید.

 دکتر سیدمحسن ضیایی در گفت‌وگو باخبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، افزود: وزارت بهداشت از وضعیت فعلی آزمون‌های تخصصی راضی نیست.

وی با بیان اینکه وزارت بهداشت در زمینه‌ آزمون‌های تخصصی آسیب‌شناسی کرده است افزود: آزمون پذیرش دستیار حساس‌ترین آزمون وزارت بهداشت است اما با این حال این آزمون با نحوه اجرای فعلی نمی‌تواند دانشجویان را به طور دقیق ارزیابی و برای ورود به تخصص انتخاب کند.

 وی با تاکید بر اینکه آزمون پذیرش دستیاری با یک امتحان نظری افرادی را انتخاب می‌کند که ممکن است توانمندی‌های آنها با رشته مورد نظرشان مطابقت نداشته باشد، تصریح کرد: به منظور بهبود این آزمون طرح تحول پذیرش دستیار آماده و به تصویب شورای آموزش پزشکی تخصصی رسیده است.

ضیایی درباره جزییات این طرح، اظهار کرد: طرح تحول آزمون دستیاری شامل تغییراتی ازجمله درنظر گرفتن نمره تحصیلی، معدل و ریز نمرات دانشجویان در پذیرش دستیار، بررسی سوابق حرفه‌ای و رفتار اخلاقی دانشجو در طول تحصیل و همچنین مهارت‌های وی می‌شود.

ضریب دار شدن دروس در آزمون پذیرش دستیاری در رشته‌های مختلف از دیگر تغییراتی بود که معاون وزیر بهداشت به آن اشاره کرد.

ضیایی با اشاره به محدود شدن تعداد رشته محل‌های انتخابی دانشجویان به عنوان یکی دیگر از اصلاحات آزمون پذیرش دستیار پزشکی، افزود: همچنین در آخرین مرحله مصاحبه دانشگاه نیز در نظر گرفته خواهد شد البته تمام این تغییرات به طور دقیق بررسی و اعمال می‌شود.

آغاز تغییرات در آزمون دستیاری از سال آینده

وی درباره زمان اعمال طرح تحول آزمون پذیرش دستیاری با اشاره به اینکه این طرح در سال جاری اعمال نخواهد شد گفت: با توجه به اینکه امسال به تازگی معاونت آموزشی تغییر پیدا کرده است امکان اعمال طرح تحول آزمون پذیرش دستیار وجود ندارد و داوطلبان نیز آمادگی لازم را برای این امر ندارند.

معاون آموزشی وزارت بهداشت در این باره اظهار کرد: اما بخشی از این تغییرات سال آینده اعمال خواهد شد به گونه‌ای که قدرت تمییز آزمون پذیرش دستیاری را افزایش می‌دهد. البته درباره نحوه اعمال تغییرات آزمون دستیاری اطلاع رسانی خواهد شد.

منبع:خبرگزاری ایسنا


ایران کنفرانس

confBook

بانك موضوع پايان نامه

معرفي پايگاه هاي اطلاعاتي علمي

حمايت از پايان نامه ها

بورسهای خارجی

-->