iranresearches-telegram

محصولات ایران پژوهان را در فروشگاه ببینید
 

نگارش یافته توسط دستیار محتوای ایران پژوهان مجموعه: اخبار علمي ، پژوهشي و دانشگاهي
تعداد بازدید: 3810
چاپ
تدوین لایحه برخورد با مراکز فروش پایان نامه و مقاله ISI
معاون حقوقی وزارت علوم از شیوه جدید برخورد این وزارتخانه با مراکز پایان نامه و مقالات ISI، خبر داد.

سعدالله نصیری قیداری در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به مراکز آموزشی که اقدام به تهیه پایان نامه یا مقاله ISI برای دانشجویان می کنند، اظهار داشت: متأسفانه مراکزی هم اکنون فعال هستند که بدون داشتن مجوز به صورت غیرقانونی در حیطه آموزش عالی فعالیت می کنند.

وی در این باره به مراکزی که در نزدیک دانشگاه تهران فعالیت می کنند، اشاره کرد و گفت: به عنوان مثال در نزدیکی دانشگاه تهران مراکزی فعالند که ادعا می کنند با دریافت مبالغی، می توانند مقالات ISI  و پایان نامه را برای متقاضیان تهیه کنند.

معاون حقوقی وزارت علوم با بیان اینکه اگر چه وزارت علوم به عنوان متولی وظیفه نظارتی بر همه این مراکز را دارد، اضافه کرد: متاسفانه در این زمینه قوانین شفاف و روشنی در برخورد با فعالیتهای غیرقانونی این قبیل موسسات وضع نشده، از این رو در دفتر حقوقی تدوین لوایح وزارت علوم، لوایحی را تهیه می کنیم و پس از آن به مجلس ارائه می دهیم که خلاءهای قانونی برای برخورد با این مراکز برطرف شود.

نصیری قیداری درباره آمار تعداد موسسات فروش پایان نامه و مقاله، گفت: مدارک و مستنداتی درباره این مراکز تهیه کردیم اما آمار جامعی از تعداد این موسسات نداریم. 

وی تاکید کرد که شأن علمی جامعه و فعالیتهای نخبگان با فعالیت این موسسات زیر سوال می رود.

منبع:خبرگزاری مهر


ایران کنفرانس

confBook

بانك موضوع پايان نامه

معرفي پايگاه هاي اطلاعاتي علمي

حمايت از پايان نامه ها

بورسهای خارجی

-->