iranresearches-telegram

محصولات ایران پژوهان را در فروشگاه ببینید
 

نگارش یافته توسط دستیار محتوای ایران پژوهان مجموعه: اخبار علمي ، پژوهشي و دانشگاهي
تعداد بازدید: 4477
چاپ

 

 

 

زمان اجرایی شدن آموزش متن باز در دانشگاهها / ارائه گزارش به وزارت علوم
رئیس شورای آموزش متن باز با اشاره به زمان اجرایی شدن آموزش متن باز گفت: برنامه ما این است که تا پایان سال فعالیت های مربوط به نظام آموزش متن باز به اتمام رسیده و اجرایی شود ولی این مساله قدری هم به سیاست های دولت یازدهم درحوزه وزارت علوم بازمی گردد.

دکتر رضا روستا آزاد در گفتگو با خبرنگار مهر افزود: با توجه به سیاست های وزارت علوم در دولت یازدهم که تمرکزگرایی است، نحوه نگرش به نظام آموزش متن باز را قابل تامل کرده است و هنوز این مساله شفاف نشده است که نظام آموزش متن باز یکپارچه زیر نظر وزارت علوم کار خود را انجام دهد یا اینکه هر دانشگاه نظام خود را داشته باشد .

وی با بیان اینکه لازمه آموزش متن باز یکپارچه عمل کردن آن زیرنظر وزارت علوم است افزود: بنابراین باید گزارشی ازکارکرد آموزش متن باز به حوزه معاونت آموزشی وزارت علوم ارایه کنیم تا بتوانیم نظر وزارت علوم را برای تمام شدن و اجرایی کردن آن تا آخر سال جلب کنیم .

روستاآزاد درخصوص آخرین وضعیت نظام آموزش متن باز گفت: آموزش متن باز درحال طی کردن مسیرخود است کمی ایراد داشت که در جلسه اخیر رفع شد. دانشگاه‌ها به صورت مقدماتی فعالیت هایی را در این زمینه آغازکرده اند و اینکه هیچ دانشگاهی در خصوص آموزش متن باز در حد صفر نیستند خود یک حسن محسوب می شود.

رئیس شورای آموزش متن باز تاکید کرد: نظام آموزش متن باز باید از سوی وزارت علوم به صورت یکپارچه اجرا شود تا دانشگاه ها بتوانند از ظرفیت های یکدیگر استفاده کنند و وزارت علوم نیز بر آن نظارت داشته باشد .

منبع: خبرگزاری مهر

 

 

 


ایران کنفرانس

confBook

بانك موضوع پايان نامه

معرفي پايگاه هاي اطلاعاتي علمي

حمايت از پايان نامه ها

بورسهای خارجی

-->