iranresearches-telegram

محصولات ایران پژوهان را در فروشگاه ببینید
 

نگارش یافته توسط مدير محتواي ايران پژوهان مجموعه: اخبار علمي ، پژوهشي و دانشگاهي
تعداد بازدید: 3612
چاپ

 

 

 

رقابت 9 هزار نفر در مرحله دوم المپیادهای علمی کشور در سال 93
9 هزار و 60 نفر از برگزیدگان المپیادها در مرحله دوم المپیادهای علمی کشور در سال تحصیلی 93-92 در روزهای 9 تا 12 در هفت رشته در مراکز استانها به رقابت پرداختند.

به گزارش خبرنگار مهر، آزمون مرحله دوم المپیادهای علمی کشور در سال تحصیلی 93-92 از سوی باشگاه دانش پژوهان جوان با همکاری ادارات کل آموزش و پرورش و  شرکت برگزیدگان آزمون مرحله اول از سراسر کشور برگزار شد.

9 هزار و 60 نفر از برگزیدگان آزمون مرحله اول طی روزهای نهم تا دوازدهم اردیبهشت ماه جاری در هفت رشته ریاضی، فیزیک، شیمی، کامپیوتر، زیست شناسی، نجوم و اختر فیزیک و ادبیات در مراکز استانها به رقابت پرداختند.

بیشترین تعداد شرکت کنندگان مرحله دوم را دانش آموزان رشته ریاضی با 1779 نفر به خود اختصاص دادند و بیشترین تعداد دختران شرکت کننده با 844 نفر در المپیاد ادبی به ثبت رسید.

به جز المپیاد کامپیوتر که برگزیدگان آن جهت معرفی به دوره ویژه تابستانی با اطلاع قبلی در یک آزمون دیگر در باشگاه شرکت می کنند، نتایج سایر آزمون ها هفته آخر خرداد ماه از طریق پایگاه اطلاع رسانی باشگاه دانش پژوهان جوان اعلام خواهد شد.

حدود 40 برگزیده در هر المپیاد جهت شرکت در دوره ویژه آموزش تابستانی که به صورت متمرکز در محل باشگاه دانش پژوهان جوان برگزار خواهد شد اوایل تیرماه به تهران فرا خوانده می شوند و در نهایت از میان آنان نفرات تیمهای ملی المپیاد جمهوری اسلامی ایران جهت شرکت در مسابقات جهانی سال 2015 برگزیده خواهند شد.

lمنبع: خبرگزاری مهر

 

 

 


ایران کنفرانس

confBook

بانك موضوع پايان نامه

معرفي پايگاه هاي اطلاعاتي علمي

حمايت از پايان نامه ها

بورسهای خارجی

-->