iranresearches-telegram

محصولات ایران پژوهان را در فروشگاه ببینید
 

نگارش یافته توسط مدير محتواي ايران پژوهان مجموعه: اخبار علمي ، پژوهشي و دانشگاهي
تعداد بازدید: 3356
چاپ

 

 

 

جزئیات افزایش شهریه غیردولتی ها و پردیس ها/ توسعه واحدهای برون‌مرزی
معاون آموزشی وزارت علوم تحقیقات و فناوری در ارتباط با افزایش شهریه در پردیس‌های خودگردان و دانشگاه‌های غیردولتی توضیحاتی را ارائه داد و گفت: بر اساس مصوبات، شهریه دانشگاه‌های غیردولتی بین 20 تا 25 درصد و شهریه پردیس های خودگردان تا سقف 20 درصد می تواند افزایش یابد.

به گزارش خبرنگار مهر، جعفر میلی‌منفرد صبح امروز در حاشیه برگزاری همایش هفته آموزش در دانشگاه خوارزمی در جمع خبرنگاران درباره آخرین وضعیت بررسی دانشگاه ایرانیان در وزارت علوم اظهار داشت: بررسی دانشگاه ایرانیان در دستور کار شورای عالی انقلاب فرهنگی است. ما منتظریم این شورا تصمیم نهایی خود را اعلام کند.

وی در ارتباط با آخرین وضعیت سند آمایش آموزش عالی با بیان اینکه سند آمایش جدا از طرح توسعه کشور نیست، گفت: با مشخص شدن زمینه‌های این سند می توان تصمیم گرفت که در چه منطقه ای از کشور چه مقاطع و گرایش هایی راه اندازی شود.

معاون آموزشی وزارت علوم در پاسخ به پرسش مهر در ارتباط با طرح روند اصلاح پذیرش دانشجو در دانشگاه های پیام نور، آزاد و غیردولتی بیان کرد: یکی از مهمترین اهداف ما در وزارت علوم ارتقاء کیفیت است. این ارزیابی در پیام نور، غیردولتی و دانشگاه آزاد در حال انجام است تا ظرفیت های پذیرش دانشجو متوازن شود.

میلی‌منفرد در پاسخ به پرسش دیگر مهر در ارتباط با سیاست وزارت علوم در ارتباط با پردیس های خودگردان دانشگاه ها تاکید کرد: پردیس های خودگردان یکی از برنامه های قانون برنامه پنجم است و وزارت علوم سعی دارد در ورود و انتخاب دانشجویان این پردیس ها قانونمند عمل کند و در مقاطع تحصیلات تکمیلی کیفیت را افزایش دهد.

این مقام مسئول وزارت علوم درباره افزایش شهریه برای سال تحصیلی آینده به مهر توضیح داد: بر اساس مصوبات کمیته کارشناسی، شهریه دانشگاه‌های غیردولتی بین 20 تا 25 درصد و شهریه پردیس های خودگردان بر اساس اعلام وزارت علوم تا سقف 20 درصد می تواند افزایش یابد.

وی در پاسخ به پرسش خبرنگاری در ارتباط با کاهش ترم تحصیلی در مقطع کارشناسی دانشگاه آزاد اظهار داشت: دانشگاه آزاد در این زمینه هر اقدامی که می خواهد انجام دهد باید به اطلاع وزارت علوم برساند.

میلی‌منفرد در ارتباط با توسعه واحدهای برون‌مرزی توضیح داد: ظرفیت ها و صندلی‌های خالی‌مان را می توانیم با پذیرش دانشجو در منطقه در مقطع کارشناسی تکمیل کنیم.

معاون آموزشی وزارت علوم درباره بازنگری برنامه های درسی خاطر نشان کرد: وزارت علوم تمام تلاشش را می کند که روزآمدی منابع درسی را افزایش دهد.

منبع : خبرگزاری مهر

 

 

 


ایران کنفرانس

confBook

بانك موضوع پايان نامه

معرفي پايگاه هاي اطلاعاتي علمي

حمايت از پايان نامه ها

بورسهای خارجی

-->