iranresearches-telegram

محصولات ایران پژوهان را در فروشگاه ببینید
 

نگارش یافته توسط مدير محتواي ايران پژوهان مجموعه: اخبار علمي ، پژوهشي و دانشگاهي
تعداد بازدید: 4150
چاپ

 

 

 

نحوه حمایت ها از نخبگان تغییر می‌کند/ عضویت در بنیاد ملی نخبگان سیال می‌شود
رئیس بنیاد ملی نخبگان با اشاره به تغییراتی که در آئین‌نامه اجرایی نخبگان رخ خواهد داد، گفت: یک تغییر در شیوه شناسایی افراد خواهیم داشت و موضوع دیگر این است که نحوه کمک‌ها به سمت توانمندسازی حرکت می‌کند.

دکتر سورنا ستاری در گفتگو با خبرنگار مهر، درباره تغییرات آئین‌نامه نخبگان اظهار داشت: تغییر عمده‌ای که در نحوه شناسایی نخبگان رخ خواهد داد، به موضوع ورودی‌ها و خروجی‌های حوزه نخبگان اختصاص دارد.

وی افزود: در حال حاضر وقتی می‌گوییم 100 نفر اول کنکور مشمول آئین‌نامه‌های نخبگان می‌شوند، نفرات پس از آن فرصت عضویت در بنیاد و استفاده از تسهیلات را پیدا نمی‌کنند و ما این شیوه را تغییر داده و موضوع سیال می‌شود، به این شکل که عده‌ای به عضویت بنیاد ورود و عده‌ای خروج پیدا می کنند.

رئیس بنیاد ملی نخبگان خاطر نشان کرد: در واقع پروسه شناسایی برای افراد مشمول آئین‌نامه نخبگان بسته نخواهد شد.

ستاری با اشاره به تغییر شیوه کمک به نخبگان اظهار داشت: نحوه کمک ها تغییر خواهد کرد و به سمت توانمندسازی حرکت می کند. البته کمک‌های ماهیانه ادامه پیدا خواهد کرد و قطع نمی‌شود.

وی تاکید کرد: در موضوع توانمندسازی، اساتید راهنما وارد موضوع می شوند و با اعداد بالاتر، اما محدودتر جایزه‌های فرهنگی، پژوهشی و آموزشی به شرط پویایی نخبگی افراد به آنها تعلق می‌گیرد.

رئیس بنیاد ملی نخبگان یادآور شد: در حال حاضر 13 هزار عضو بنیاد نخبگان داریم که این نوع جوایز برای دانشجویان کارشناسی ارشد و دکترا بر اساس شیوه‌نامه اجرایی تدوین می‌شود.

منبع: خبرگزاری مهر

 

 

 


ایران کنفرانس

confBook

بانك موضوع پايان نامه

معرفي پايگاه هاي اطلاعاتي علمي

حمايت از پايان نامه ها

بورسهای خارجی

-->