iranresearches-telegram

محصولات ایران پژوهان را در فروشگاه ببینید
 

نگارش یافته توسط دستیار محتوای ایران پژوهان مجموعه: اخبار علمي ، پژوهشي و دانشگاهي
تعداد بازدید: 4839
چاپ

ابلاغ آیین‌نامه تسهیلات آموزشی دانشجویان شاهد و ایثارگر تا مهرماه

رییس سازمان امور دانشجویان با اعلام اینکه آیین نامه تسهیلات آموزشی دانشجویان شاهد و ایثارگر تا قبل ازمهرماه نهایی و ابلاغ خواهد شد، گفت: آیین نامه نقل و انتقالات دانشجویان شاهد و ایثارگر، طرح استاد مشاور و تسهیلات مربوط به دانشجویان شاهد و ایثارگر از برنامه‌هایی است که در دستور کار قرار دارد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، دکترمجتبی صدیقی با سخنرانی در بیست و چهارمین گردهمایی مدیران شاهد و ایثارگر دانشگاه‌های کشور، افزود: درعرصه ارائه تسهیلات ایثارگران باید مراقبت کرد که فرصت طلبان از مزایای به حق این عزیزان استفاده نکنند. در گذشته برخی اتفاقات موجب شده که کسانی که کمتر بویی از ایثارگری برده‌اند با سوء استفاده از بخشنامه‌های ایثارگران امتیازاتی کسب کنند و بورسیه‌های تحصیلی یکی از امتیازات به حق این عزیزان است که برخی دیگر از آنها استفاده کرده‌اند.

معاون وزیرعلوم با تاکید براینکه تقویت اساتید مشاور از برنامه‌های وزارت علوم است، اظهارکرد: با تقویت اساتید مشاور باید به موقع از ضعف دانشجو مطلع شویم تا بتوانیم به موقع به آنها کمک کنیم و ما معتقدیم نباید دانشجویان فعال شاهد و ایثارگر فعالیت‌های خود را از جمع دیگر دانشجویان جدا کنند و بیشتر در یک سری تشکل‌های خاص فعالیت کنند؛ بلکه آنها باید همراه با دانشجویان دیگر و تشکل‌ها حضور فعال داشته باشند.

صدیقی با بیان اینکه با رشد دانشجویان شاهد درعرصه تحصیلات تکمیلی روبرو هستیم، اظهارکرد: امروزه وظیفه وزارت علوم جدی تر شده و اگر در گذشته فقط برروی کارشناسی متمرکز بودیم امروزه باید به کارشناسی ارشد نیز توجه ویژه‌ای داشته باشیم. ضمن آنکه در حال حاضر در بحث معدل‌ دانشجویان شاهد و ایثارگر کمی عقب مانده‌ایم و همانگونه که درمقطع کارشناسی نشان دادیم که این دانشجویان تفاوتی با دیگر دانشجویان ندارند در کارشناسی ارشد نیز باید به آنها کمک کنیم تا بهترین مدارک را از دانشگاه کسب کنند و توان مدیریتی و علمی بالایی داشته باشند.

وی با تاکید بر ارتقاء توانمندی دانشجویان شاهد و ایثارگر گفت: هرچه در این عرصه تلاش کنیم باز هم ظرفیت و فضای کار وجود دارد. اگرازابتدا به تقویت بنیه علمی دانشجویان فکر کنیم، بسیاری از مشکلاتی که در آینده برای آنها پیش خواهد آمد، حل خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه به یک بانک اطلاعاتی مدون تری در مورد دانشجویان شاهد و ایثارگر نیازمندیم، گفت: باید یک بانک اطلاعاتی از مجموعه دانشجویان شاهد و ایثارگر و همچنین اطلاعات آنها در طول تحصیل تهیه کنیم.

صدیقی با بیان اینکه صرف هزینه در این حوزه یک سرمایه‌گذاری است، اظهار کرد: دانشگاه‌ها نیز باید در این عرصه سرمایه‌گذاری کنند و هر مبلغی را که دراین عرصه صرف کنند در واقع یک سرمایه گذاری است. عرصه خدمت در وزارت علوم و آموزش عالی یک امر نیکوست، اما خدمت درعرصه آموزشی دانشجویان شاهد و ایثارگر بالطبع ارزشمندتر و پرارزش‌تر خواهد بود.

منبع:خبرگزاری ایسنا


ایران کنفرانس

confBook

بانك موضوع پايان نامه

معرفي پايگاه هاي اطلاعاتي علمي

حمايت از پايان نامه ها

بورسهای خارجی

-->