iranresearches-telegram

محصولات ایران پژوهان را در فروشگاه ببینید
 

نگارش یافته توسط مدير محتواي ايران پژوهان مجموعه: اخبار علمي ، پژوهشي و دانشگاهي
تعداد بازدید: 5302
چاپ

 

 

 

پذیرش دکتری بدون آزمون ۱۳۹۳ دانشگاه خوارزمی

دانشگاه خوارزمی برای سال تحصیلی ۹۳ – ۹۴  از میان دانشجویان و دانش آموختگان واجد شرایط استعداد درخشان این دانشگاه دانشجوی دوره دکتری تخصصی می پذیرد.

 دانشجویان و دانش آموختگان دانشگاه خوارزمی که حایز شرایط زیر می باشند می توانند تا ۳۱ خرداد ۹۳ مدارک خود را به دفتر استعدادهای درخشان دانشگاه ارسال نمایند.

phd-kharazmi-93

شرایط داوطلبان و مشخصات رشته و گرایش ها به شرح ذیل می باشد:
الف- شرایط عمومی:
۱ – اعتقاد به دین مبین اسلام با یکی از ادیان شناخته شده در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران.
۲ – متعهد به قانون اساسی و نظام جمهوری اسلامی ایران.
۳ – نداشتن ممنوعیت از تحصیل به تشخیص مراجع ذیصلاح.
ب- شرایط اختصاصی:
۱- دانش آموختگانی که معدل کارشناسی ارشد آنها بدون احتساب نمره پایان نامه حداقل ۱۷ و بالاتر از آن (دفاع از نمره پایان نامه با درجه عالی با نمره بین ۱۹ تا ۲۰ )می باشد، در صورت داشتن یکی از شرایط زیر می توانند به عنوان متقاضی بدون آزمون مدارک خود را به دانشگاه خوارزمی جهت بررسی ارسال نمایند.
الف: دارا بودن حداقل دو مقاله مستخرج از پایان نامه (پذیرفته شده یا چاپ شده در مجلات علمی پژوهشی با نمایه معتبر علمی یا بین
المللی) یا طرح های پژوهشی (انجام شده توسط دانشجو به عنوان مجری)در دوره تحصیلی کارشناسی ارشد.
ب: دانشجویان نمونه کشوری در دوره کارشناسی ارشد دارای حداقل یک مقاله معتبر مستخرج از پایان نامه (پذیرفته شده یا چاپ شده
در مجلات علمی پژوهشی با نمایه معتبر علمی یا بین المللی) یا طرح های پژوهشی (انجام شده توسط دانشجو به عنوان مجری) در دوره تحصیلی کارشناسی ارشد.
پ: رتبه اول المپیادهای علمی – دانشجویی یا آزمون سراسری کارشناسی ارشد دارای حداقل یک مقاله مستخرج از پایان نامه (پذیرفته شده یا چاپ شده در مجلات علمی پژوهشی با نمایه معتبر علمی یا بین المللی) یا طرح های پژوهشی (انجام شده توسط دانشجو به عنوان مجری) در دوره تحصیلی کارشناسی و کارشناسی ارشد.
ت: دانش آموخته رتبه اول در دو دوره کارشناسی و کارشناسی ارشد دارای حداقل یک مقاله مستخرج از پایان نامه (پذیرفته شده یا چاپ شده در مجلات علمی پژوهشی با نمایه معتبر علمی یا بین المللی) یا طرح های پژوهشی (انجام شده توسط دانشجو به عنوان مجری) در دوره تحصیلی کارشناسی و کارشناسی ارشد.
ث: دارندگان نشان طلای کشوری المپیادهای دانش آموزی (موضوع مصوب شورای عالی انقلاب فرهنگی) دارای حداقل یک مقاله مستخرج از پایان نامه (پذیرفته شده یا چاپ شده در مجلات علمی پژوهشی با نمایه معتبر علمی یا بین المللی) یا طرح های پژوهشی انجام شده توسط دانشجو به عنوان مجری.
ج: رتبه های اول تا سوم نهایی جشنواره های معتبر علمی (از قبیل خوارزمی، خوارزمی جوان، رازی و فارابی) در دوره کارشناسی ارشد با مشارکت حداقل سی و پنج درصد، دارای حداقل یک مقاله مستخرج از پایان نامه (پذیرفته شده یا چاپ شده در مجلات علمی پژوهشی با نمایه معتبر علمی یا بین المللی) یا طرح های پژوهشی انجام شده توسط دانشجو به عنوان مجری) در دوره تحصیلی کارشناسی ارشد.
چ- دانش آموختگانی که مشمول مقررات دریافت بورس بنیاد ملی نخبگان در دوره تحصیلی دکتری تخصصی هستند، بر اساس ضوابط و معیارهای مصوب وزارت می توانند از طریق بنیاد ملی نخبگان به دانشگاه معرفی شوند تا در صورت قبولی برابر ضوابط دانشگاه به صورت مازاد بر ظرفیت تعیین شده پذیرفته و مورد حمایت بنیاد مذکور قرار گیرند.
تبصره: طرح ملی، اثر بدیع یا تالیف و طرح پژوهشی تقاضا محور ( بر اساس نیاز یک دستگاه) با تایید معاونت پژوهشی و فناوری وزارت، می تواند به جای یک مقاله در هر یک از بندهای فوق جایگزین شود.

نکات مهم:
۱ – دانش آموختگان حداکثر تا دو سال پس از فراغت از تحصیل می توانند از تسهیلات پذیرش بدون آزمون برای ورود به دوره دکتری برخوردار شوند.
۲ – طول مدت تحصیل متقاضی در دوره کارشناسی ارشد از ۵ نیمسال بیشتر نباشد.

۳ – دانشجویان فعلی دوره کارشناسی ارشد که تا تاریخ ۳۱ شهریور ۹۳ دانش آموخته می شوند و معدل کل سه نیمسال تحصیلی آنها بدون احتساب نمره پایان نامه بالاتر از ۱۷ می باشد.

۴- در خصوص دانش آموختگان دوره آموزش محور، ارائه مقالات مستخرج از پایان نامه موضوعیت ندارد و براین اساس ارائه دو مقاله علمی – پژوهشی مرتبط با رشته تحصیلی برای ورود به دوره دکتری الزامی است.
۵- طرح ملی ، اثر بدیع یا تالیف و طرح پژوهشی تقاضا محور بر اساس نیاز یک دستگاه با ارائه تائیدیه معاونت پژوهشی و فناوری وزارت علوم می تواند جایگزین یک مقاله شود.
۶ – مقاله مستخرج از پایان نامه باید همراه استاد راهنمای متقاضی باشد.
۷-  منظور از پذیرش مقاله، پذیرش بدون قید و شرط مقاله برای چاپ در مجله می باشد.
۸ – مقاله ای مورد پذیرش قرار خواهد گرفت که در آن دانشجو نفر اول باشد و یا نام وی بلافاصله بعد از استاد راهنما یا مشاور ذکر شود در غیر این صورت به آن امتیازی تعلق نخواهد گرفت.
۹- این فراخوان فقط مخصوص دانش آموختگان دانشگاه خوارزمی بوده و دانش آموختگان دانشگاه های دیگر مجاز به استفاده از تسهیلات این فراخوان نیستند.

منبع: سایت پی اچ دی تست

 

 

 

 


ایران کنفرانس

confBook

بانك موضوع پايان نامه

معرفي پايگاه هاي اطلاعاتي علمي

حمايت از پايان نامه ها

بورسهای خارجی

-->