iranresearches-telegram

محصولات ایران پژوهان را در فروشگاه ببینید
 

نگارش یافته توسط دستیار محتوای ایران پژوهان مجموعه: اخبار علمي ، پژوهشي و دانشگاهي
تعداد بازدید: 3981
چاپ
تأیید یکسان سازی حق الزحمه استادان دانشگاه آزاد با دولتی‌ها توسط هاشمی
آیت الله هاشمی رفسنجانی، بخشنامه یکسان سازی حقوق اعضای هیات علمی دانشگاه آزاد را با سایر دانشگاهها برای راهنمایی و مشاوره پایان نامه های ارشد، دکتری حرفه ای و رساله های دکتری تخصصی برای ارتقای کیفیت فعالیت های پژوهشی دانشگاه آزاد، تایید کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر، ابراهیم واشقانی فراهانی - معاون پژوهشی دانشگاه آزاد از تایید بخشنامه یکسان سازی حق الزحمه اعضای هیات علمی این دانشگاه با سایر دانشگاههای دولتی برای راهنمایی و مشاوره دانشجویان تحصیلات تکمیلی از سوی آیت الله هاشمی رفسنجانی ریاست هیات امنا این دانشگاه خبر داد.

وی افزود: رئیس هیأت امنا از صدور این بخشنامه در اجرای سیاست های این دانشگاه برای یکسان سازی حقوق اعضای هیات علمی آن با سایر دانشگاه های دولتی و افزایش کیفیت فعالیت های پژوهشی و جلب همکاری اعضای هیات علمی سایر دانشگاه ها قدردانی کرد.

وی افزود: بر اساس این بخشنامه، افزایش 107 درصدی در حق‌الزحمه استادان راهنما و مشاور پایان نامه های کارشناسی ارشد و رساله های دکتری تخصصی در مقایسه با بخشنامه های پیشین انجام شده است.

واشقانی فراهانی با بیان اینکه پرداخت یک مرحله‌ای حق‌الزحمه با توجه به افزایش حقوق سالانه عضو هیات علمی افزایش پایه و ارتقای مرتبه احتمالی شان بار مالی اضافی برای واحدهای ایجاد می‌کند که با اهداف اقتصادی و تامین منابع مالی واحدها در تضاد است، ادامه داد: انتظار می رود با چند مرحله ای کردن پرداخت‌ها بر اساس برون داد پایان نامه ها و رساله ها از نظر تولیدات علمی، سهم دانشگاه آزاد اسلامی در توسعه نظام علم و فناوری کشور افزایش یابد.

وی همچنین در توضیح پرداخت های چند مرحله ای در برخی از دانشگاه ها، گفت: در دانشگاه‌های دولتی حق الزحمه دکتری در 4 مرحله و در برخی از دانشگاه‌ها حق‌الزحمه پایان نامه ها نیز در 2 مرحله پرداخت می شود و روش کاملا معمولی است.

واشقانی فراهانی ادامه داد: پرداخت حق الزحمه با شیوه کنونی یعنی نیمی از آن با همان تعهدات پیشین باعث افزایش حداقل 15 تا 20 درصدی حق الزحمه در مقایسه با شیوه قبلی خواهد شد که البته اگر استاد راهنما می خواهد از نیمه دیگر حق الزحمه خود برخوردار شود باید به تعهدات مربوط در قبال آن عمل کند، در غیر اینصورت اجباری برای ارائه مقاله وجود ندارد.

معاون پژوهشی دانشگاه آزاد اسلامی با تاکید بر ضرورت افزایش شیب رشد مقاله های این دانشگاه، اظهار داشت: با توجه به افزایش تعداد دانشجویان تحصیلات تکمیلی دانشگاه و رویکرد مدیریت دانشگاه برای ارتقای جایگاه علمی دانشگاه، این بخشنامه به منظور ایجاد انگیزه بیشتر برای تولید علم و بالا بردن سهم دانشگاه آزاد در تولید علم در سطح ملی و بین المللی تهیه شده است.

 منبع:خبرگزاری مهر


ایران کنفرانس

confBook

بانك موضوع پايان نامه

معرفي پايگاه هاي اطلاعاتي علمي

حمايت از پايان نامه ها

بورسهای خارجی

-->