iranresearches-telegram

محصولات ایران پژوهان را در فروشگاه ببینید
 

نگارش یافته توسط دستیار محتوای ایران پژوهان مجموعه: اخبار علمي ، پژوهشي و دانشگاهي
تعداد بازدید: 3654
چاپ
کمترین و بیشترین مقرری دانشجویان بورسیه پزشکی/ محدودیت مالی بورس خارج را به داخل تبدیل کرد
معاون امور بورسهای مرکز خدمات آموزشی وزارت بهداشت با اشاره به میزان کمترین و بالاترین مقرری دانشجویان بورسیه در خارج از کشور که ازسوی وزارت بهداشت تامین می شود گفت: میزان مقرری در دو سال اخیر افزایش نداشته است.

سیدمحمدعلی حسینی در گفتگو با خبرنگار مهر افزود: مقرری بورسیه هایی که پیش از این اعزام شده بودند مبالغ متفاوتی از 700 تا 2 هزار دلار در ماه را در بر می گرفت و شهریه دانشگاهها نیز از 800 تا 2200 دلار متفاوت بود.

وی یادآور شد: بیشترین شهریه ها مربوط به کشورهایی همچون استرالیا، کانادا و آمریکا و کمترین شهریه ها مربوط به مالزی و برخی دانشگاه های کشور سوئد است.

معاون امور بورسهای مرکز خدمات آموزشی وزارت بهداشت درباره تبدیل بورس خارج به داخل در یادآور شد: تبدیل بورس خارج به داخل در وزارت بهداشت در سال 91 در مورد تعدادی رشته ها که مشابه آن در کشور وجود داشته انجام شده است.

وی اضافه کرد: افرادی که در آزمون سال 91 دکتری تخصصی پذیرفته شده بودند به دلیل اینکه تعدادی از رشته های اعلام شده در داخل کشور وجود نداشت برای آنها بورس خارج تعیین شد. اما بعد از مدتی تعدادی از آن رشته ها در داخل کشور دایر شد . ضمن اینکه تعدادی از افراد هم به دلیل محدودیت مالی بورس خارج اشان به بورس داخل تبدیل شدند.

منبع:خبرگزاری مهر


ایران کنفرانس

confBook

بانك موضوع پايان نامه

معرفي پايگاه هاي اطلاعاتي علمي

حمايت از پايان نامه ها

بورسهای خارجی

-->