بانك اطلاعات عناوين پايان نامه و پژوهش معرفي پايگاه هاي اطلاعات علمي بخش خدمات وب و seo بخش دانلود رايگان بخش دانلود پروپوزال بخش معرفي دانشگاههاي خارجي و شرايط تحصيل و بورس آنها

این ایمیل آدرس توسط سیستم ضد اسپم محافظت شده است. شما میباید جاوا اسکریپت خود را فعال نمایید

iranresearches-telegram

فروشگاه ایران پژوهان 

آموزش های نگارش دانشگاهی و پژوهش دانشگاهی - به زبان فارسی

بر روی موضوع مورد نظر خود کلیک کنید

LaTeX لاتک (LaTex) تحت وب تدوین پایان نامه
EndNote مندلی Mendeley شیوه ارائه علمی
نگارش یافته توسط دستیار محتوای ایران پژوهان مجموعه: اخبار علمي ، پژوهشي و دانشگاهي
تعداد بازدید: 2212
چاپ

پذیرش دکتری بدون آزمون ۱۳۹۳ دانشگاه منابع طبیعی گرگان

دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان از طریق آیین نامه استعداد درخشان ، دانشجوی دکتری بدون آزمون می پذیرد.

به گزارش پی اچ دی تست ، دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان برای سال تحصیلی ۹۴-۱۳۹۳ براساس  آیین­نامه ارائه تسهیلات به برگزیدگان علمی برای ورود به دوره­های تحصیلی بالاتر مصوب جلسه مورخ ۲/۳/۱۳۹۱ شورای هدایت استعدادهای درخشان (ابلاغیه شماره ۲۲۳۵۴/ و مورخ ۲/۳/۱۳۹۱) نسبت به پذیرش برگزیدگان علمی­ (حداکثر یک نفر/ دانشگاه الزامی به پر کردن ظرفیت ندارد) در هر یک از رشته­ های زیر با رعایت شرایط مندرج در این اطلاعیه و طبق مصوبات سیصد و بیست و پنجمین جلسه­ی شورای تحصیلات تکمیلی دانشگاه دانشجوی دکتری تخصصی می­پذیرد:

۱

قارچ­شناسی و بیماری­های گیاهی

۱۴

جنگلداری

۲

ویروس­شناسی و بیماری­های ویروسی گیاهی

۱۵

علوم و صنایع غذایی گرایش تکنولوژی موادغذایی

۳

زراعت –  فیزیولوژی گیاهان زراعی

۱۶

علوم و صنایع غذایی گرایش شیمی موادغذایی

۴

زراعت –  بوم­شناسی زراعی (اگرواکولوژی)

۱۷

علوم و صنایع غذایی گرایش میکروبیولوژی موادغذایی

۵

چوبشناسی و صنایع چوب گرایش صنایع خمیر و کاغذ

۱۸

مهندسی مواد و طراحی صنایع غذایی

۶

چوبشناسی و صنایع چوب گرایش فرآورده­های چند سازه

۱۹

علوم خاک گرایش پیدایش و رده­بندی و ارزیابی خاک

۷

علوم دامی گرایش تغذیه دام

۲۰

شیلات- تکثیر پرورش آبزیان

۸

علوم دامی گرایش فیزیولوژی دام

۲۱

شیلات- عمل­آوری فرآورده­های شیلاتی

۹

کشاورزی هسته­ای

۲۲

شیلات- تولید و بهره­برداری

۱۰

اصلاح نباتات (بیومتری)

۲۳

علوم مرتع

۱۱

اصلاح نباتات (ژنتیک مولکولی)

۲۴

بیابان­زدایی

۱۲

سازه­های آبی

۲۵

آبخیزداری

۱۳

جنگلشناسی و اکولوژی جنگل

۲۶

آمایش محیط زیست

 

الف- شرایط عمومی:

داوطلبان می­بایست همه­ی شرایط ذیل را داشته باشند:

۱-   اعتقاد به دین مبین اسلام یا یکی از ادیان شناخته شده در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران.

۲-   التزام به قانون اساسی و عدم مخالفت با نظام جمهوری اسلامی ایران.

۳-   عدم وابستگی تشکیلاتی به احزاب و گروه­های محارب و عدم هواداری از آن­ها.

۴-   نداشتن سوء پیشینه به تشخیص مراجع ذیصلاح.

۵-   نداشتن منع قانونی برای ادامه تحصیل از لحاظ خدمت وظیفه عمومی برای داوطلبان مرد.

ب- شرایط و ضوابط  اختصاصی:

داوطلبان می­بایست حداقل حائز یکی از شرایط ذیل باشند و در صورت احراز و رعایت شرایط این اطلاعیه و بندهای زیر می­توانند بدون شرکت در آزمون کتبی نیمه متمرکز دوره دکتری تخصصی به عنوان داوطلب بدون آزمون تلقی گردیده و پرونده آنها مورد بررسی قرار گیرد:

 

۱-     شرایط لازم برای فارغ­التحصیلان و دانشجویان جاری:

۱-   ۱٫ داوطلبان لازم است دانش­نامه کارشناسی ارشد (فوق لیسانس) یا بالاتر متناسب با رشته مورد تقاضا (به تشخیص هیات مصاحبه کننده) را دارا بوده و­ فارغ­التحصیل مقطع کارشناسی ارشد باشند.

 • دارندگان مدرک تحصیلی معادل کارشناسی ارشد مشمول این اطلاعیه نیستند.
 • دانشجویان شاغل به تحصیل در دوره­های دکتری تخصصی مشمول این اطلاعیه نیستند.
 • فارغ­التحصیلان دوره کارشناسی ارشد که در حداکثر ۴ نیم­سال فارغ­التحصیل شده باشند و تاریخ فراغت از تحصیل آنها بعد از نیم­سال اول سال تحصیلی ۹۱-۱۳۹۰ (حداکثر تا سه سال پس از فارغ­التحصیلی) باشد و در صورتی که به لحاظ میانگین کل دوره با احتساب نمره پایان­نامه (­پایان­نامه با درجه عالی نمره ۱۹ به بالا) جزو رتبه­­های برتر دانشجویان هم­رشته و هم­ورودی خود مطابق  تبصره ۱ ماده ۱ همین اطلاعیه باشند.
 • دارای حداقل یک مقاله مستخرج از پایان­نامه، پذیرفته شده یا چاپ شده تا تاریخ ۱۵/۵/۱۳۹۳ در مجلات علمی- پژوهشی با نمایه معتبر ملی یا بین­المللی یا دارای طرح­های پژوهشی (­انجام شده توسط دانشجو) در دوره تحصیلی کارشناسی ارشد باشند.
 • مقاله علمی پژوهشی دانش آموختگان دوره کارشناسی ارشد باید مستخرج از پایان­نامه و همراه یکی از اعضاء هیات علمی دانشگاه محل تحصیل باشد.
 • در مورد دانش آموختگان دوره کارشناسی ارشد آموزش محور ارائه مقاله مستخرج از پایان­نامه موضوعیت ندارد و ارائه یک مقاله علمی پژوهشی مرتبط با رشته تحصیلی مد نظر خواهد بود.

۱-     ۲٫ دانشجویان شاغل به تحصیل حداکثر در نیم­سال چهارم دوره کارشناسی ارشد با ارائه گواهی مبنی بر فراغت از تحصیل تا پایان ۳۱/۶/۱۳۹۳ مشمول این اطلاعیه خواهند بود­ (فرم شماره ۳ را تکمیل و پیوست نمایید).

 • در صورتی که این داوطلبان تحصیلات خود را تا تاریخ مذکور به پایان نرسانند قبولی آن­ها کان­لم­یکن تلقی خواهد شد.
 • به منظور تسهیل در رتبه­بندی دانشجویان جاری (­حداکثر نیم­سال چهارم) دوره کارشناسی ارشد، رتبه­بندی بدون احتساب نمره پایان­نامه انجام می­شود. بدیهی است متقاضیان باید تا پایان شهریور ماه همان سال تحصیلی و قبل از شروع دوره دکتری از پایان­نامه دوره کارشناسی ارشد خود با درجه عالی (­پایان­نامه با درجه عالی نمره ۱۹ به بالا) دفاع کنند و جزو رتبه­­های برتر دانشجویان هم­رشته و هم­ورودی خود مطابق  تبصره ۱ ماده ۱همین اطلاعیه باشند.
 • برای دانشجویان سال آخر دوره کارشناسی ارشد (­نیم­سال چهارم) که پس از پایان همان نیم­سال دانش آموخته می­شوند ارائه مقاله الزامی نمی­باشد.
 • چنانچه متقاضی در دوره دکتری پذیرفته شود موظف است تا پایان سال اول دوره دکتری خود مجوز پذیرش یا چاپ یک مقاله علمی- پژوهشی مستخرج از پایان­نامه دوره کارشناسی ارشد را ارائه کند.

تبصره ۱ ماده ۱: رتبه­­بندی در دوره کارشناسی ارشد با رعایت موارد زیر انجام می­شود:

 • رتبه­بندی پس از گذشتن ۴ نیم­سال تحصیلی از هر ورودی در هر کد رشته محل و با احتساب مجموع ظرفیت­های دوره­های روزانه و شبانه انجام می­شود.
 • در صورتی که تعداد هر ورودی در هر کد رشته محل در دوره کارشناسی ارشد تا ۵ نفر باشد صرفا رتبه اول­، چنانچه ظرفیت پذیرش بین ۶ تا ۱۰ نفر باشد رتبه­های اول و دوم و برای تعداد ۱۱ نفر و بالاتر، رتبه های اول تا سوم می­­توانند متقاضی باشند.

۲-   دانشجویان نمونه کشوری در دوره کارشناسی ارشد دارای حداقل یک مقاله مستخرج از پایان­نامه، پذیرفته شده یا چاپ شده در مجلات علمی- پژوهشی با نمایه معتبر ملی یا بین­المللی یا طرح­های پژوهشی (­انجام شده توسط دانشجو) در دوره تحصیلی کارشناسی ارشد.

۳-   رتبه اول المپیادهای علمی- دانشجویی یا آزمون سراسری کارشناسی ارشد دارای حداقل یک مقاله مستخرج از پایان­نامه، پذیرفته شده یا چاپ شده در مجلات علمی- پژوهشی با نمایه معتبر ملی یا بین المللی یا طرح های پژوهشی (­انجام شده توسط دانشجو) در دوره تحصیلی کارشناسی ارشد.

۴-   دارندگان نشان طلای کشوری المپیادهای دانش­آموزی (­موضوع مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی) دارای حداقل یک مقاله مستخرج از پایان­نامه، پذیرفته شده یا چاپ شده در مجلات علمی- پژوهشی با نمایه معتبر ملی یا بین المللی یا طرح­های پژوهشی (­انجام شده توسط دانشجو).

۵-   دانشجویان مندرج در بند ث  بخش ۲-۲ ماده ۲ (ابلاغیه  شماره ۲۲۳۵۴/ و مورخ ۲/۳/۱۳۹۱­ شورای هدایت استعدادهای درخشان) دارای حداقل یک مقاله مستخرج از پایان­نامه کارشناسی ارشد، پذیرفته شده یا چاپ شده در مجلات علمی- پژوهشی با نمایه معتبر ملی یا بین­المللی یا طرح های پژوهشی (­انجام شده توسط دانشجو).

۶-   رتبه­های اول تا سوم نهایی جشنواره­های معتبر علمی (­از قبیل خوارزمی، جوان خوارزمی، رازی و فارابی) در دوره کارشناسی ارشد با مشارکت حداقل سی و پنج درصد دارای حداقل یک مقاله مستخرج از پایان­نامه پذیرفته شده یا چاپ شده در مجلات علمی – پژوهشی با نمایه معتبر ملی یا بین­المللی با رعایت مفاد تبصره ۱۱ ماده ۲ (ابلاغیه  شماره ۲۲۳۵۴/ و مورخ ۲/۳/۱۳۹۱­) یا طرح­های پژوهشی (انجام شده توسط دانشجو) در دوره تحصیلی کارشناسی ارشد.

تبصره ۱- پذیرش افراد مشمول این اطلاعیه مازاد بر ظرفیت پذیرش دانشجویان آزاد و امتیازدهی به دستاوردهای پژوهشی و آموزشی داوطلب طبق شیوه­نامه اجرایی مصوب شورای تحصیلات تکمیلی دانشگاه و توسط هیات مصاحبه کننده انجام می­شود.

تبصره ۲- طرح ملی، با تایید معاونت پژوهشی و فناوری وزارت، می­تواند به جای یک مقاله در هر یک از بندهای بالا جایگزین شود.

پ- نکات مهم:

۱-    اطلاعیه آزمون ورودی پذیرش بدون آزمون دانشجو دوره دکتری تخصصی (PhD) را می­توان از سایت دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان به آدرس http://www.gau.ac.ir  معاونت آموزشی و تحصیلات تکمیلی دریافت نمود.

۲-       مدارک ارسالی (فرم ها، کپی مدارک آموزشی و …) و وجه ثبت نام به هیچ وجه مسترد نخواهد شد.

۳-    پذیرفته شدگان این دانشگاه به صورت تمام وقت در دوره دکتری اشتغال به تحصیل خواهند داشت و مشمول کلیه مقررات آموزشی و انضباطی دانشگاه خواهند بود.

۴-    پذیرفته­ شدگانی که در استخدام دستگاه­های دولتی هستند باید مدارک لازم مبنی بر موافقت با تحصیل تمام وقت یا ماموریت تحصیلی را در روز ثبت نام و برای شروع به تحصیل ارائه نمایند.

۵-       متقاضیان فقط مجاز به شرکت در یک رشته هستند و در صورت شرکت در رشته­های دیگر پرونده آنان بررسی نخواهد شد.

۶-    چنانچه در هر یک از مراحل ثبت­نام، برگزاری یا مصاحبه و تحصیل در دانشگاه مشخص گردد که داوطلب واجد هر یک از شرایط مندرج در این آگهی نبوده است بلافاصله از ثبت نام، شرکت در آزمون و یا ادامه تحصیل وی جلوگیری بعمل خواهد آمد و مطابق مقررات جهت تعیین تکلیف به مراجع قانونی معرفی خواهد شد.

۷-    دانشگاه ملزم به تکمیل ظرفیت رشته نیست و بدیهی است ارسال مدارک و یا دعوت به مصاحبه هیچ حقی را برای داوطلب در خصوص پذیرش نهایی در دانشگاه ایجاد نمی­کند.

۸-       در صورت تمدید مهلت ثبت­نام مراتب از طریق سایت دانشگاه اعلام خواهد شد.

۹-    گواهی چاپ یا پذیرش مقاله مورد نظر این اطلاعیه می­بایست حداکثر تا تاریخ ۱۵/۵/۱۳۹۳ صادر شده باشد و همراه دیگر مدارک تا حداکثر ۱۵/۵/۱۳۹۳ مطابق بند ث ارسال گردد.

۱۰-    رشته و گرایش تحصیلی دوره کارشناسی ارشد داوطلب می­بایست با رشته و گرایش تحصیلی مورد تقاضا متناسب باشد.

۱۱-    داوطلب می­بایست امتیاز لازم را در روز مصاحبه کسب نماید.

۱۲-  اصل مدارک مربوط به سوابق علمی آموزشی و پژوهشی مانند پایان­نامه، کتب، مقالات چاپ شده، تحقیقات انجام شده، سوابق تدریس و نظایر آن در زمان مصاحبه طبق فرم مشخصات فردی تنظیم و ارائه شود.

ت- مدارک ارسالی:

۱- فرم شماره ۱ (تقاضانامه ثبت نام)، فرم شماره ۲ (فرم مخصوص تعهد حضور تمام وقت در طول دوره دکتری) که توسط داوطلب تکمیل و امضا شده باشد و فرم شماره ۳ (صرفا برای دانشجویان شاغل به تحصیل).

۲- فرم تکمیل شده­ی مشخصات فردی (اصل مدارک مربوط به سوابق علمی آموزشی و پژوهشی مانند پایان­نامه، کتب، مقالات چاپ شده، تحقیقات انجام شده، سوابق تدریس و نظایر آن در زمان مصاحبه ارائه گردد).

۳-  یک سری تصویر کلیه صفحات شناسنامه و کارت ملی

۴-  چهار قطعه عکس۴ × ۳ پشت­نویسی شده که در سال جاری گرفته شده باشد.

۵-  مدرک نداشتن منع ادامه تحصیل از نظر مقررات نظام وظیفه برای داوطلبان مرد.

۶-  مدرک زبان انگیسی در صورت وجود.

۷- اصل فیش بانکی به مبلغ ۱۰۰۰۰۰۰ ریال (یک میلیون ریال) بابت وجه ثبت نام به حساب جاری شماره ۲۱۷۸۶۴۴۷۵۳۰۰۴ به نام درآمد دانشگاه نزد بانک ملی شعبه مرکزی گرگان.

تذکر: به مدارکی که ناقص و یا پس از مهلت مقرر ارسال شده باشند ترتیب اثر داده نخواهد شد.

 ث- نحوه ارسال مدارک ثبت نام:

۱-  داوطلبان باید کلیه مدارک لازم را حداکثر تا پایان وقت اداری۱۵/۵/۱۳۹۳ با پست پیشتاز به آدرس: گرگان- خیابان شهید بهشتی، دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان، معاونت آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه، مربوط به پذیرش بدون آزمون دکتری ارسال نمایند.  ارائه رسید پستی ارسال مدارک در روز مصاحبه الزامی است.

 

تاریخ مصاحبه ۰۲/۰۶/۱۳۹۳ خواهد بود.

 منبع:پی اچ دی تست

ایران کنفرانس

confBook

بانك موضوع پايان نامه

معرفي پايگاه هاي اطلاعاتي علمي

حمايت از پايان نامه ها

بورسهای خارجی

RssFeed

-->