iranresearches-telegram

محصولات ایران پژوهان را در فروشگاه ببینید
 

نگارش یافته توسط دستیار محتوای ایران پژوهان مجموعه: اخبار علمي ، پژوهشي و دانشگاهي
تعداد بازدید: 4014
چاپ

جذب دانش‌آموختگان برتر دوره های دکترای تخصصی در دانشگاه آزاد اسلامی

خبرگزاری آنا: به منظور فراهم کردن تسهیلات و زمینه های جذب هدفمند دانش آموختگان برتر دکترا و پژوهشگران پسا دکترا تحت پوشش بنیاد ملی نخبگان و ارتقا هرم هیات علمی دانشگاه آزاد ، توافقنامه ای میان «بنیاد ملی نخبگان» و دانشگاه آزاد اسلامی منعقد شد.

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری آنا، این توافقنامه با هدف ایجاد زمینه اثرگذاری سرآمدان علمی در عرصه دانشگاه، اصلاح و ارتقای هرم هیات علمی دانشگاه و ایجاد زمینه مناسب برای ارتقای توان پژوهشی و فناورانه دانشگاه آزاد منعقد شده است.

در این توافقنامه بنیاد ملی نخبگان متعهد است مبلغ دویست میلیون ریال به عنوان اعتبار پژوهش و فناوری در وجه هریک از مشمولان توافق نامه در سال اول جذب و مطابق با مقررات اعطای اعتبار ویژه پژوهشی به استادیاران جوان اختصاص دهد.

اختصاص وام به مبلغ دو میلیارد ریال مطابق ضوابط و مقررات معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در صورت تاسیس شرکت دانش بنیان از سوی هریک از مشمولان توافق نامه از دیگر تعهدات بنیاد در این توافق است.

براساس این گزارش، بنیاد ملی نخبگان همچنین متعهد است مبلغ دویست میلیون ریال به ازای هر یک از مشمولان توافق نامه و به عنوان اعتبار ارتقای آموزشی-پژوهشی- تجهیزاتی گروه/ دانشکده متبوعی که متقاضیان جذب آن شده اند، اختصاص دهد.

دانشگاه آزاد نیز در این توافق نامه متعد است درخواست عضویت هیات علمی دانش آموختگان برتر و پژوهشگر پسا دکترا را متناسب با نیاز واحدهای خود و با اولویت ویژه بررسی و طی دو ماه از تاریخ دریافت پرونده کامل متقاضی، در خصوص جذب و به کارگیری وی اعلام نظر قطعی می‌کند.

تامین فضای اداری مناسب و مستقل برای مشمولان توافق نامه، اختصاص مبلغ یکصد میلیو ریال به عنوان اعتبار پژوهشی-تجهیزاتی در وجه هریک از مشمولان توافق نامه در سال دوم جذب و تامین حقوق و مزایای مشمولان توافق نامه مطابق با مقررات دانشگاه از دیگر تعهدات دانشگاه آزاد به شمار می‌رود.

منبع:خبرگزاری آنا


ایران کنفرانس

confBook

بانك موضوع پايان نامه

معرفي پايگاه هاي اطلاعاتي علمي

حمايت از پايان نامه ها

بورسهای خارجی

-->