iranresearches-telegram

محصولات ایران پژوهان را در فروشگاه ببینید
 

نگارش یافته توسط مدير محتواي ايران پژوهان مجموعه: اخبار علمي ، پژوهشي و دانشگاهي
تعداد بازدید: 4258
چاپ

 

 

 

طراحی سوالات شصت و یکمین آزمون دانشنامه تخصصی و بیست و هشتمین آزمون دانشنامه فوق تخصصی پزشکی با حضور اعضای هیت علمی در دانشکده پرستاری مامایی دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی آغاز شد.

به گزارش خبرنگار مهر، طراحی  سوالات این دوره از آزمونهای بورد تخصصی و فوق تخصصی با حضور دکتر ضیائی معاون آموزشی وزارت بهداشت، دکتر پیوندی رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی و جمع کثیری از اساتید طراح سوال دانشگاههای علوم پزشکی سراسر کشور آغاز شد .

دکتر سید امیر محسن ضیایی معاون آموزشی وزارت بهداشت در حاشیه جلسه طراحی سوالات آزمون، آزمون بورد تخصصی و فوق تخصصی را بزرگترین امتحان در کشور از نظر ارزش و اعتبار در سطح وزارت علوم و بهداشت عنوان کرد و آن را ملاکی برای عضویت در هیات علمی دانشگاههای علوم پزشکی کشور برشمرد.

وی با اشاره به این که آزمون های مذکور روز پنجشنبه 13 شهریورماه برگزار می شود، گفت: در این دروه از آزمون دانشنامه فوق تخصصی 311 داوطلب شرکت دارند که 88 نفر از آنان را خانم ها و 223 نفر از شرکت کنندگان را آقایان تشکیل داده اند.

معاون آموزشی وزارت بهداشت افزود: بیشترین داوطلبان شرکت کننده در آزمون دانشنامه فوق تخصصی در رشته گوارش و کبد بالغین و  کمترین شرکت کنندگان مربوط به  رشته جراحی کودکان هستند.

ضیایی همچنین با اشاره به آمار داوطلبان شرکت کننده در شصت و یکمین آزمون دانشنامه تخصصی گفت: در این دوره از آزمون تخصصی 3421 داوطلب در 26 رشته تخصصی ثبت نام کرده اند که 1570 نفراز آنان را خانمها و 1851 نفر از آنان را  آقایان تشکیل می دهند. بیشترین آمار داوطلبان در شصت و یکمین آزمون دانشنامه تخصصی مربوط به رشته بیماریهای داخلی با 433 نفر شرکت کننده و کمترین آمار را مربوط به  رشته طب هوا و فضا با سه نفر شرکت کننده است.

وی اضافه کرد: آزمونهای کتبی این دوره روز پنجشنبه 13 شهریور ماه برگزار می شود و آزمونهای شفاهی نیز از روز 14 شهریور آغاز می شود و تا 18 شهریور طبق جدول زمانبندی ادامه خواهد داشت. پس از اعلام نتایج امتحانات کتبی، پذیرفته شدگان این بخش در آزمون آسکی شرکت خواهند کرد.

معاون آموزشی وزارت بهداشت گفت: نتایج نهایی این دوره از آزمونها روز 19 شهریورماه اعلام خواهد شد و در مراسم اختتامیه که پنج شنبه 20 شهریور برگزار می شود از نخبگان و رتبه های برتر با حضور مسوولان وزارت بهداشت تقدیر بعمل خواهد آمد. این برگزیدگان می توانند از امتیاز عضویت در هیات علمی دانشگاهها برخوردار شوند.

وي با اشاره به این که این آزمون ها از نظر علمی و اجرایی از ارزش و اعتبار و کیفیت بالا برخوردار است و با استانداردهای بین المللی مطابقت دارد تاکید کرد که هدف ما افزایش و ارتقای کیفیت آموزش پزشکی و به دنبال آن ارتقای سلامت مردم جامعه است که این آزمونها نیز در همین راستا برگزار می شود.

منبع: خبرگزاری مهر

 

 

 


ایران کنفرانس

confBook

بانك موضوع پايان نامه

معرفي پايگاه هاي اطلاعاتي علمي

حمايت از پايان نامه ها

بورسهای خارجی

-->