iranresearches-telegram

محصولات ایران پژوهان را در فروشگاه ببینید
 

نگارش یافته توسط مدير محتواي ايران پژوهان مجموعه: اخبار علمي ، پژوهشي و دانشگاهي
تعداد بازدید: 3759
چاپ

در پنجمین جلسه هیات امنای مرکزی دانشگاه آزاداسلامی که با ریاست آیت الله هاشمی رفسنجانی برگزاری شد، اساسنامه سازمان سما، ایجاد معاونت اقتصاد و سرمایه گذاری و افزایش حداقلی شهریه دانشجویان رشته پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی به تصویب رسید.

به گزارش خبرگزاری مهر، دکتر حمید میرزاده در حاشیه پنجمین جلسه هیات امنای مرکزی دانشگاه آزاداسلامی، با بیان اینکه هیات امنا یکی از ارکان مهم دانشگاه آزاد اسلامی به شمار می رود، اظهار داشت: در این جلسه توانستیم برخی مسائل دانشگاه که در قالب دستور جلسه مطرح شده بود، به تصویب برسانیم.

اساسنامه سازمان سما تصویب شد

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به تصویب اساسنامه سازمان سما به عنوان اولین دستور جلسه هیات امنا، افزود: اساسنامه سازمان سما که شامل مدارس غیرانتفاعی سما و دانشکده های مهارت محور سما است، در سال 1374 تدوین شده بود که با توجه به تحولات اخیر در برنامه های دانشگاه نیاز به بازنگری داشت و درجلسه امروز این بازنگری به تصویب رسید.

وی درباره ضرورت این بازنگری، خاطر نشان کرد: در برنامه های اخیر دانشگاه آزاد، ماموریت های جدیدی برای سازمان سما از جمله افزایش مشارکت در برنامه های علمی، فرهنگی، پژوهشی و ... در نظر گرفته شده است، همچنین تاسیس مدارس بین المللی دو زبانه سما و تمرکز بر روی فعالیت های کاربردی و مهارت محوری از دیگر مواردی است که در اساسنامه جدید سازمان سما مورد توجه قرار گرفته است.

افزایش شهریه رشته های پزشکی برای دانشجویان موجود

میرزاده به مصوبه افزایش نرخ شهریه دانشجویان دانشگاه آزاداسلامی اشاره و اظهار داشت: در جلسه امروز، برای نرخ شهریه داشجویان رشته پزشکی دانشگاه آزاداسلامی (مشغول به تحصیل) نیز مانند سایر رشته های علوم مهندسی و ... افزایش حداکثر 15 درصدی در نظر گرفته شد.

رئیس دانشگاه آزاداسلامی با بیان اینکه رشته های پزشکی بسیارپرهزینه هستند، افزود: شهریه ای که از دانشجویان پزشکی دانشگاه آزاد اخذ می شود، یک سوم شهریه پردیس های دولتی است و ما مجبوریم برای ادامه حیات دانشکده های پزشکی از منابع مالی رشته های دیگر مانند علوم مهندسی استفاده کنیم.

ایجاد معاونت اقتصاد و سرمایه گذاری در دانشگاه آزاد اسلامی

وی همچنین از موافقت اعضای هیات امنای مرکزی با ایجاد معاونت اقتصاد و سرمایه گذاری در دانشگاه آزاد اسلامی خبر داد و گفت: این معاونت برای اولین بار در چارت تشکیلاتی دانشگاه آزاد اسلامی تشکیل شده و قرار است سیاست های شورای اقتصاد و دانش بنیان را اجرایی کند. البته بحث تشکیلات آن به صورت مفصل در کمیسیون هیات امنا مورد بحث قرار خواهد گرفت.

میرزاده در ادامه به ادغام دفتر روابط عمومی با حوزه ریاست تحت عنوان مرکز حوزه ریاست و روابط عمومی اشاره و افزود: با مصوبه هیات امنای مرکزی، امور اجرایی و اداری مالی استانها نیز از یکدیگر تفکیک شدند. البته این تغییرات به معنای افزایش پست های سازمانی در دانشگاه آزاد نیست.

وی به دیگر مصوبات این جلسه اشاره و اظهار داشت: با توافق اعضای هیات امنای مرکزی، معاون برنامه ریزی دانشگاه آزاد نیز به عنوان دبیر شورای دانشگاه تعیین شد.

تصویب حدود 90 درصد از تشکیلات ساختاری دانشگاه آزاد

میرزاده همچنین از تصویب حدود 90 درصد از تشکیلات ساختاری دانشگاه آزاد خبر داد و گفت: خوشبختانه سازوکارهای تشکیلاتی سازمان نیز در حال تکمیل شدن است.

جلسه هیات امنای مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی با ریاست آیت الله هاشمی رفسنجانی و با حضور حجت الاسلام و المسلمین سیدحسن خمینی، حجت الاسلام و المسلمین محمدیان، وزیر بهداشت، معاون آموزشی وزارت علوم، جاسبی و دیگر اعضا و معاونان این دانشگاه برگزار شد.

منبع: خبرگزاری مهر


ایران کنفرانس

confBook

بانك موضوع پايان نامه

معرفي پايگاه هاي اطلاعاتي علمي

حمايت از پايان نامه ها

بورسهای خارجی

-->