بانك اطلاعات عناوين پايان نامه و پژوهش معرفي پايگاه هاي اطلاعات علمي بخش خدمات وب و seo بخش دانلود رايگان بخش دانلود پروپوزال بخش معرفي دانشگاههاي خارجي و شرايط تحصيل و بورس آنها

این ایمیل آدرس توسط سیستم ضد اسپم محافظت شده است. شما میباید جاوا اسکریپت خود را فعال نمایید

iranresearches-telegram

فروشگاه ایران پژوهان 

آموزش های نگارش دانشگاهی و پژوهش دانشگاهی - به زبان فارسی

بر روی موضوع مورد نظر خود کلیک کنید

LaTeX لاتک (LaTex) تحت وب تدوین پایان نامه
EndNote مندلی Mendeley شیوه ارائه علمی
نگارش یافته توسط مدير محتواي ايران پژوهان مجموعه: اخبار علمي ، پژوهشي و دانشگاهي
تعداد بازدید: 2643
چاپ

 

 

 

معاون آموزشی وزارت علوم اعلام کرد: امسال ورودی دوره های کارشناسی به شدت کاهش یافته ، یک درصد از بالایی از دوره‌های کارشناسی در دانشگاه های آزاد ، غیر انتفاعی، پیام نور خالی مانده است .

به گزارش خبرنگار مهر، جعفر میلی‌منفرد صبح امروز در نشست رؤسای دانشکده‌ها و آموزشکده‌های فنی و حرفه ای سراسر کشور که در دانشکده فنی حرفه‌ای دختران شریعتی تهران برگزار شد با گرامیداشت هفته دفاع مقدس و تبریک آغاز سال تحصیلی گفت: در یک بررسی جهانی که بین 65 کشور صورت گرفت مشخص شد رابطه فوق العاده منفی بین پولی که کشورها از منابع طبیعی بدست می آورند و دانش و مهارت جوانان یک کشور وجود دارد .

وی ادامه داد: ‌کشورهایی مانند، فنلاند، کره و ژاپن با وجود بهره‌ اندکی که از منابع طبیعی دارند از دسته کشورهایی هستند که در تولید ثروت از دانش مقام بالایی دارند. اما کشورهایی مانند عربستان، عمان، قطر و عربستان، الجزاریر، سوریه، عمان که از منابع نفتی برخوردارند و جوانان‌شان از دانش و مهارت بالایی برخوردار نیستند.

وی  با بیان اینکه استفاده تنها از درآمد نفت و گاز و منابع طبیعی جامعه را در درازمدت ضعیف می‌کند، ادامه داد: با این مقدمه نقش دانشگاه های فنی و حرفه ای و روسای آن در توسعه مهارت جوانان حائز اهمیت است .

میلی منفرد در ادامه پیرامون آسیب‌ها و چالش‌ها در نظام آموزشی مهارت گفت: منعطف نبودن ساختار آموزشی مهارت با تحولات جدید، عدم بکارگیری مشارکت‌های مردمی، در نظر نگرفتن مزیت‌های منطقه‌ای در برنامه‌ریزی، عدم نیازسنجی آموزشی دقیق برای ارائه مهارت‌ها و عدم کارایی سازمان آموزش مهارت به خاطر محدودیت‌ها عدم دخالت بنگاه های اقتصادی در آموزش های مهارتی ، عدم دخالت متولیان صنعت در ارایه آموزش های مهارتی از جمله آسیب‌های این حوزه است.

معاون آموزشی وزارت علوم تاکید کرد: البته بخشی از این مشکلات مربوط به قوانین و همچنین نبودن سیاست‌های کلان، خلاء سند جامع ملی در آموزش‌های مهارتی و حاکمیت کمیت بر کیفیت است.

وی در ادامه تصریح کرد: در آمارهای سال جاری 21 درصد از ظرفیت‌های دوره های  فنی و حرفه‌ای خالی ماند. این در حالی است که این آمار در سال گذشته 6.72 درصد بوده است.

میلی‌منفرد در ادامه پیرامون کیفی‌سازی آموزش‌های مهارتی گفت: در این خصوص باید اقداماتی در رابطه با مهارت‌های تعهد و مسئولیت، مهارت‌های ارتباطی و کار جمعی، مهارت‌های خلاقیت و حل مسئله، مهارت‌های برنامه‌ریزی و سازماندهی و بکارگیری شیوه‌های محاسباتی انجام گیرد.

وی با اشاره لزوم شناسایی عوامل مؤثر در تدریس همزمان با مهارت‌های فنی گفت: ترکیب فعالیت‌های یدی و ذهنی، آموزش نکات ایمنی و ترویج فرهنگ اسلامی می‌تواند از دیگر مؤلفه‌ها در رابطه با کیفیت اقدامات باشد.

معاون آموزشی وزارت علوم تصریح کرد: ما تلاش داریم بتوانیم آموزش‌های مهارتی کشور را در حوزه‌های کمی و کیفی توسعه دهیم و وضعیت موجود سخت‌افزاری موجود را ارتقاء دهیم.

میلی‌منفرد در ادامه پیرامون لزوم کیفیت‌بخشی آموزش کشور گفت: توسعه کمی در 8 سال گذشته داشتیم،  یادم است سال 84 که ما وزارت علوم را ترک می کردیم و دکتر زاهدی مسئولیت را پذیرفته بودند وی مصاحبه کرد و گفت ما کاری می کنیم صندلی بیشتر از متقاضی باشد، اکنون درصد بالایی از دوره‌های  کارشناسی در دانشگاه های آزاد ، غیر انتفاعی، پیام نور خالی مانده است و حتی مراکزی را داریم که هیچ فردی به آنها مراجعه نکرده و درخواستها صفر بوده است.

وی یادآورشد: از سال 84 تا 92 ، فقط 50 دانشگاه ایجاد شده است .ورودی دوره های کارشناسی به شدت کاهش یافته و صندلی ها خالی مانده است اما هنوز در دوره کارشناسی ارشد و دکتری رقابت وجود دارد .

وی ادامه داد: امسال 240 هزارنفردر دوره دکتری ثبت نام کردند و 11هزار بر صندلی ها نشستند، 21 هزار ظرفیت پذیرش نیز در کارشناسی ارشد داشتیم .

منبع: خبرگزاری مهر

 

 

 

ایران کنفرانس

confBook

بانك موضوع پايان نامه

معرفي پايگاه هاي اطلاعاتي علمي

حمايت از پايان نامه ها

بورسهای خارجی

RssFeed

-->