iranresearches-telegram

محصولات ایران پژوهان را در فروشگاه ببینید
 

نگارش یافته توسط مدير محتواي ايران پژوهان مجموعه: اخبار علمي ، پژوهشي و دانشگاهي
تعداد بازدید: 5151
چاپ

 

 

 

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری فارس، شرایط و ضوابط ثبت‌نام اتباع خارجی آزمون کارشناسی ارشد 94 اعلام شد و براین اساس این داوطلبان باید علاوه بر شرایط عمومی و اختصاصی این آزمون، دارای شرایط ویژه بوده و بند مربوط را در تقاضانامه ثبت‌نام اینترنتی، علامتگذاری کنند.

براساس این گزارش، فقط اتباع غیرایرانی مقیم جمهوری اسلامی ایران و دارای اقامتگاه قانونی مجاز به شرکت در آزمون ورودی تحصیلات تکمیلی سال 1394 هستند. ثبت‌نام اتباع مذکور در این آزمون، منوط به داشتن گذرنامه با پروانه اقامت حداقل شش ماه اعتبار یا دفترچه پناهندگی سیاسی صادره از سوی نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران یا کارت هویت ویژه اتباع غیرایرانی دارای اعتبار در سال 1394 صادره از سوی اداره کل امور اتباع و مهاجرین خارجی وزارت کشور یا کارت آمایش مرحله هشتم صادره از سوی اداره کل امور اتباع و مهاجرین خارجی وزارت کشور است.

براساس این گزارش، چنانچه پذیرفته‌شدگان اتباع غیرایرانی، در زمان ثبت‌نام اولیه بند 16 تقاضانامه را علامتگذاری نکرده باشند، پذیرش آنان لغو خواهد شد.

تحصیل همزمان اتباع غیرایرانی شاغل به تحصیل در موسسات آموزش عالی در واحدهای آموزشی دانشگاه‌های پیام نور، جامع علمی کاربردی و مراکز جامعه المصطفی (ع) العالمیه و آموزش عالی اهل بیت (ع) ممنوع است و اتباع غیرایرانی مجاز به انتخاب رشته‌های تحصیلی دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی در مناطق ممنوعه تردد و اسکان اتباع خارجی نیستند. توضیح و فهرست مناطق ممنوعه تردد و اسکان برای این داوطلبان،‌در سایت اینترنتی سازمان سنجش آموزش کشور درج شده است.

براساس این گزارش، پذیرفته‌شدگان در هر یک از رشته‌های تحصیلی، منحصرا می‌بایست واجد شرایط و ضوابط اعلام شده در دفترچه راهنما بوده و محل تحصیل خود را با توجه به ضوابط مربوط انتخاب کنند؛ در غیر اینصورت قبولی آنان لغو شده و از ثبت‌نام و ادامه تحصیل آنان ممانعت به عمل خواهد آمد.

پذیرش اتباع غیر ایرانی در رشته‌هایی که منجر به ایجاد تعهداتی برای جمهوری اسلامی ایران شود (از جمله تعهدات استخدامی) و رشته‌‌های خاص و حساس اکیدا ممنوع است. توضیح و فهرست این رشته‌ها،‌ در سایت اینترنتی سازمان سنجش آموزش کشور درج شده است.

دانشجویان غیر ایرانی همانند دانشجویان ایرانی، تابع ضوابط و مقررات آموزشی و دانشجویی دانشگاه یا موسسه آموزش عالی محل قبولی خود خواهند بود.

تمام پذیرفته‌شدگان غیر ایرانی دوره‌های روزانه دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی،‌ موظف به پرداخت شهریه تحصیلی طبق مصوبات هیأت امنای دانشگاه‌های تحت پوشش وزارت علوم، حداکثر تا 80 درصد شهریه دوره‌های نوبت دوم (شبانه) هستند.

براساس این گزارش، حداکثر مدت تحصیل مجاز در مقطع تحصیلی کارشناسی ارشد، برای پذیرفته‌شدگان غیر ایرانی رشته‌های دانشگاه پیام نور، سه سال است و دارا بودن حداقل معدل کل 14 مندرج در گواهینامه موقت یا مدرک رسمی فارغ‌التحصیلان رشته‌های تحصیلی مختلف کارشناسی، الزامی است.

در صورت مغایرت معدل اعلام شده به سازمان سنجش آموزش کشور، با معدل مندرج در مدرک تحصیلی پذیرفته‌شدگان مطابق ضوابط رفتار خواهد شد.

چنانچه در حین تحصیل پذیرفته‌شدگان غیر ایرانی، محرز شود که دانشجو دارای مدرک کارشناسی ارشد بوده و مجددا با شرکت در آزمون، در مقطع تحصیلی تکراری پذیرفته شده است، از تحصیل وی ممانعت به عمل آمده و اخراج محسوب می‌شود. دانشگاه محل قبولی داوطلبان در این خصوص ملزم به اخذ تعهد از دانشجو در مرحله پذیرش و ثبت‌نام اولیه است.

در هر مرحله‌ای مغایرت شرایط داوطلب با شرایط اعلام شده از سوی اداره کل امور اتباع و مهاجرین خارجی وزارت کشور تشخیص داده شود، از ادامه مراحل گزینشی یا تحصیل دانشجو جلوگیری به عمل خواهد آمد.

تمام اتباع خارجی متقاضی ثبت‌نام و شرکت در آزمون ورودی تحصیلات تکمیلی سال 94 در صورت دارا بودن شرایط و ضوابط اعلام شده لازم است در زمان ثبت‌نام با مراجعه به سایت اینترنتی سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی www.sanjesh.org و ورود به لینک مربوطه نسبت به تکمیل اطلاعات درخواستی اقدام کنند که پس از تکمیل اطلاعات مورد درخواست در سایت به این دسته از داوطلبان که کد پیگیری 13 رقمی داده خواهد شد که داوطلب می‌بایست این کد را دقیقا در محل مخصوصی که بند 16 تقاضانامه ثبت‌نام اینترنتی پیش‌بینی شده است درج کنند.

منبع: خبرگزاری فارس

 

 

 


ایران کنفرانس

confBook

بانك موضوع پايان نامه

معرفي پايگاه هاي اطلاعاتي علمي

حمايت از پايان نامه ها

بورسهای خارجی

-->