iranresearches-telegram

محصولات ایران پژوهان را در فروشگاه ببینید
 

نگارش یافته توسط دستیار محتوای ایران پژوهان مجموعه: اخبار علمي ، پژوهشي و دانشگاهي
تعداد بازدید: 1772
چاپ

 

 

 

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی گفت: در این دانشگاه برنامه علمی برای ساماندهی پایان نامه های کارشناسی ارشد و دکتری طراحی شده است.
 
به گزارش پرتال دانشگاهی به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از دانشگاه آزاد اسلامی، محمدمهدی طهرانچی در سومین نشست سراسری مسئولان بسیج دانشجویی واحدهای جامع دانشگاه آزاد اسلامی، گفت: بین من و دانشجویان حاضر فاصله‌ای نیست. باید یاد بگیریم خود را خرج انقلاب اسلامی کنیم، نه اینکه انقلاب را خرج خود کنیم.
 
وی افزود: همواره اعتقاد داشته ایم که نیروهای حزب‌اللهی باید علمی باشند و رهبر معظم انقلاب نیز از ما پیشرفت علمی را انتظار دارند.
 
سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه نباید طوری رفتار کنیم که استقلال علمی کشور دچار خدشه شود، افزود: این موضوع تنها با کار علمی جهادی و نه با کار علم تکنوکراتی صورت می‌پذیرد.
 
طهرانچی با تاکید بر اینکه در مسیر علمی دانشگاه آزاد اسلامی باید نقش بازوی تامین کننده استقلال نظام را داشته باشیم، گفت: با غرب‌گرایی و تکنوکراتی، استقلال علمی به‌ دست نمی‌آید.
 
وی اضافه کرد: اعتقاد داریم دانشگاه آزاد اسلامی با جدیت باید دانشگاه تراز اول انقلاب اسلامی باشد و در این باره تعارف نداریم.
 
سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه همه ما یک وظیفه تربیتی داریم، تاکید کرد: رهبر معظم انقلاب اسلامی به سه نکته اشاره‌ کرده‌اند؛ یکی، بحث تربیت قوه عاقله که عبارت است از درگیر شدن با مسائل کشور که این دانشگاه یک برنامه جدی، مفصل و نوآورانه برای این موضوع دارد که طی روزهای آتی اعلام خواهد شد.
 
طهرانچی اظهار داشت: دوم تربیت اخلاقی، فرهنگی و هویتی دانشگاه است که وظیفه معاونت فرهنگی و دانشجویی به شمار  می رود اما قرار بر تنها انجام دادن این وظیفه نیست چراکه کار به‌ قدری بزرگ است که هر فردی نیز به کمک بیاید، کم است.
 
وی با اشاره به اینکه تاکنون در دانشگاه‌ها مسیر را اشتباه رفته‌ایم، تصریح کرد: در این مرحله باید کار جدی را بنیان بگذاریم.
 
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با تاکید بر اینکه دانشجو باید زبان مطالبه گر خود را داشته باشد، اظهار داشت: باوجود این مطالبه گری هاست که مدیران، محافظه‌کار نمی‌شوند.
 
طهرانچی عنوان کرد: دانشجو باید مطالبه گر باشد و بگوید، اما باید گوش شنوا نیز وجود داشته باشد بنابراین قول می‌دهم که کاملا نقدپذیر باشم به‌ شرط آنکه شما نیز گوش شنوا داشته باشید و پاسخ ما را بشنوید.
 
وی گفت: در دانشگاه آزاد اسلامی سایر تشکل های اسلامی دانشگاهی نیز فعالیت خواهند داشت و مانند همین جلسه را با آنها برگزار می کنیم.
 
سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه نهادهای دانشجویی باید سیار و زنده باشند، تاکید کرد: مواضع انقلابی تک‌صدایی نیست و هیچ‌ کدام از تشکل‌های دانشجویی با یکدیگر رقیب نیستند.
 
طهرانچی خاطرنشان کرد: در بین مدیران تنها دین‌داری را نمی‌خواهیم بلکه غیرت دین داری نیز لازم است.
 
وی افزود: دشمن می‌خواهد امید را از جوانان بگیرد و دانشگاه آزاد اسلامی بزرگ‌ترین شبکه حقیقی است که می‌تواند در مقابل شبکه مجازی که از کانون‌های فساد آمریکا و اسرائیل است، بایستد.
 
سرپرست دانشگاه آزاد در توضیح «طرح سرای نوآوری آزاد»  گفت: این طرح هسته های اولیه اشتغال زایی را در دانشگاه ایجاد خواهد کرد و امسال ۳۸ سرای نوآوری آزاد ایجاد خواهد شد.
 
طهرانچی خاطرنشان کرد: در دانشگاه آزاد اسلامی برنامه علمی برای ساماندهی پایان نامه های کارشناسی ارشد و رشته های دکتری طراحی شده، چراکه معتقدیم این دانشگاه باید مرکز حل مسئله باشد و برای دستیابی به این هدف، برنامه و الگوی بومی نیز داریم.

 

 

 


ایران کنفرانس

confBook

بانك موضوع پايان نامه

معرفي پايگاه هاي اطلاعاتي علمي

حمايت از پايان نامه ها

بورسهای خارجی

-->