iranresearches-telegram

محصولات ایران پژوهان را در فروشگاه ببینید
 

نگارش یافته توسط دستیار محتوای ایران پژوهان مجموعه: اخبار علمي ، پژوهشي و دانشگاهي
تعداد بازدید: 1625
چاپ

 

 

 

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها بر ضرورت جذب صالح‌ترین افراد در کسوت عضو هیئت علمی دانشگاه‌ها تاکید کرد و گفت: باید دانشجویان و مخاطبان خود را امانت بدانیم و نسبت به تربیت آنها حساس باشیم.

به گزارش ایسنا، حجت‌الاسلام والمسلمین رستمی در آیین نشست دبیران جذب که امروز در دانشگاه علم و فرهنگ برگزار شد با بیان اینکه استادان و معلمان باید دارای ویژگی‌های خاصی باشند، اظهار داشت: معلم و استاد شأن والایی دارند؛ دانشمندان و فرهیختگان باید دارای نشانه‌هایی چون دانش، بردباری و کم‌گویی باشند.

وی تصریح کرد: باید دانشجویان و مخاطبان خود را امانت بدانیم و امیدوارم خداوند به اعضای هیئت علمی دانشگاه‌ها که انسان‌هایی فاضل و اندیشمند در محیط‌های دانشگاهی هستند توفیق بدهد که با دلسوزی در تربیت نسل جوان اهتمام ورزند.

حجت‌الاسلام والمسلمین رستمی درخصوص فلسفه تاسیس هیئت‌های اجرایی جذب عنوان کرد: این مجموعه، شرایط و مقرراتی را گردهم آورده و نظارت می‌کند تا افرادی که اصلح‌تر هستند به عنوان عضو هیئت علمی در دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی جذب شوند.

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها با بیان اینکه هم‌اندیشی فرصتی به منظور انتقال تجربیات و احصای مسائلی است که در فرآیند جذب اعضای هیئت علمی با آن مواجه خواهیم شد، خاطرنشان کرد: امیدواریم خروجی این نشست‌ها برای عزیزان هیئت اجرایی جذب، یافتن مسیرهای بهتر و آسان‌تر در اجرای آئین‌نامه، برطرف کردن موانع و پرکردن خلاء‌های موجود را به همراه داشته باشد.

همچنین در این هم‌اندیشی یک روزه روسا و دبیران هیئت اجرایی جذب اعضای هیئت علمی دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی، پیشنهادات، نقطه‌نظرات و راهکارهای خود را در راستای بهینه‌سازی و بهبود فرآیند جذب اعضای هیئت علمی بیان کردند.

منبع: ایسنا

 

 

 


ایران کنفرانس

confBook

بانك موضوع پايان نامه

معرفي پايگاه هاي اطلاعاتي علمي

حمايت از پايان نامه ها

بورسهای خارجی

-->