iranresearches-telegram

محصولات ایران پژوهان را در فروشگاه ببینید
 

نگارش یافته توسط دستیار محتوای ایران پژوهان مجموعه: اخبار علمي ، پژوهشي و دانشگاهي
تعداد بازدید: 1128
چاپ

 

 

 

فراخوان پذیرش دانشجوی مقطع دکتری تخصصی به صورت بدون آزمون در سال 1398 از سوی دانشگاه شاهد منتشر شد.

به گزارش پی اچ دی تست، دانشگاه شاهد بر اساس آیین نامه «پذیرش دکتری بدون آزمون استعدادهای درخشان» وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، از میان متقاضیان واجد شرایط، برای سال تحصیلی 99-98، دانشجوی دکتری تخصصی (Ph.D) می پذیرد.

شرایط اختصاصی دکتری بدون آزمون 98 دانشگاه شاهد

1- دارا بودن مدرک کارشناسی ارشد معتبر و مورد تایید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری یا وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از یکی از دانشگاه های داخل کشور.

2- دارا بودن میانگین کل 16 و یا بالاتر در مقطع کارشناسی

3- دارا بودن میانگین کل 17 و یا بالاتر بدون احتساب نمره پایان نامه در مقطع کارشناسی ارشد

4- سپری نشدن بیش از دو سال از تاریخ فراغت از تحصیل دانشجو در مقطع کارشناسی ارشد (داوطلبانی که در تاریخ 96/6/31 و قبل از آن فارغ التحصیل شده باشند، مجاز به شرکت در این فراخوان نمی باشند).

5- کسب حداقل 7 امتیاز پژوهشی از ردیف اول جدول شماره 1 اصلاحیه آیین نامه پذیرش دکتری بدون آزمون استعداد های درخشان به شماره 237200/21 مورخ 93/12/16

6-  کسب حداقل 60 امتیاز از فعالیت های آموزشی، پژوهشی و مصاحبه مطابق جداول 1 تا 3 اصلاحیه آیین نامه پذیرش دکتری بدون آزمون استعداد های درخشان که توسط کمیته تخصصی مصاحبه کننده تعیین می گردد.

7- فارغ التحصیل شدن متقاضی تا تاریخ 98/6/31

تبصره 1: محاسبه معدل تراز شده در دوره کارشناسی و کارشناسی ارشد پس از ارسال مدارک انجام می شود.

تبصره 2: مدارک ارسالی دانش آموختگان و دانشجویان دانشگاه های آزاد اسلامی، کلیه موسسات آموزش عالی غیردولتی و غیرانتفاعی، پیام نور، جامع علمی ـ کاربردی، دانش آموختگان دوره های مجازی، نیمه حضوری، پردیس های بین الملل، دانش آموختگان اتباع خارجی، فارغ التحصیلان دانشگاه های خارج از کشور و پردیس های خودگردان سایر دانشگاهها مورد بررسی قرار نمی گیرد.

مدارک لازم جهت شرکت در فراخوان دکتری بدون کنکور دانشگاه شاهد

1- فرم تکمیل شده شماره 1 (به صورت تایپ شده)

2- ضمیمه فرم شماره 1 تکمیل شده با امضای معاون آموزشی موسسه و یا مقام مجاز از طرف وی

3- تصویر شناسنامه و کارت ملی

4- دو قطعه عکس که مشخصات داوطلب در آن پشت نویسی شده باشد

5- تصویر مدرک نمایانگر وضعیت نظام وظیفه برای داوطلبان مذکر

6-  تصویر گواهینامه و ریز نمرات تایید شده در دوره کارشناسی ارشد که در آن معدل دوره کارشناسی ارشد بدون احتساب و نمره و درجه پایان نامه ذکر شده باشد.

7- متقاضیان کارشناسی ارشد پیوسته، باید میانگین واحدهای گذرانده شده مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد را به تفکیک هر مقطع ارائه کنند.

8-  دانشجویان کارشناسی ارشد نیمسال آخر باید گواهی اشتغال به تحصیل خود را با ذکر میانگین کل و ریزنمرات واحدهای گذرانده ارائه نمایند.

9-  یک نسخه تصویر گواهینامه و ریز نمرات تایید شده در دوره کارشناسی (متقاضیانی که مقطع کارشناسی آنها ناپیوسته است، باید علاوه بر مدرک و ریز نمرات کارشناسی، مدرک و ریز نمرات کاردانی را نیز ارائه کنند).

10- گواهی رتبه مکتسبه دانشجو در دوره کارشناسی ارشد و کارشناسی (ارائه این گواهی الزامی نیست ولی متقاضی می تواند در صورت کسب رتبه، مدرک معتبر مربوط را ارائه نماید).

11- گواهی یکی از آزمون های زبان معتبر (ارائه این گواهی الزامی نیست ولی دارندگان مدرک زبان می توانند از امتیاز آن مطابق با جدول شماره 4  اصلاحیه آیین نامه پذیرش بدون آزمون استعدادهای درخشان بهره مند گردند).

12- معرفی نامه از دبیرخانه المپیادهای علمی دانشجویی، برای برگزیدگان المپیادها.

13- معرفی نامه از دبیرخانه جشنواره های علمی معتبر بین المللی(خوارزمی ، فارابی، رازی و ابن سینا)، برای برگزیدگان جشنواره ها.

14- گواهی ثبت اختراع مورد تایید سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران در صورت وجود.

15- ارائه تصویر صفحه اول مقالات علمی ـ پژوهشی، SCOPUS، ISC، ISI و علمی ـ ترویجی که چاپ شده و یا دارای گواهی پذیرش چاپ باشد.

16-گواهی پذیرش چاپ مقاله برای آن دسته از مقالاتی که در زمان تقاضا به چاپ نرسیده باشند.

17- ارائه گواهی اعتبار درجه علمی ـ پژوهشی ، SCOPUS، ISC، ISI  و علمی – ترویجی نشریات داخلی و خارجی که مقالات متقاضی در آن چاپ و یا پذیرش شده است.

18- واریز مبلغ 966/306 ریال به شماره حساب 0108897677009 به نام درآمدهای اختصاصی معاونت آموزشی دانشگاه شاهد(حساب غیر قابل برداشت خزانه) نزد بانک ملی شعبه دانشگاه شاهد قابل پرداخت در کلیه شعب بانک ملی در سراسر کشور (ارائه اصل فیش واریزی به همراه سایر مدارک در روز مصاحبه الزامی است)

توجه: داوطلبان محترم لازم است با دقت مفاد فراخوان را مطالعه کنند و در صورت داشتن شرایط لازم نسبت به ارسال مدارک خود اقدام نمایند(هرگونه کم توجهی در این خصوص متوجه شخص داوطلب است و دانشگاه شاهد در این رابطه مسئولیتی ندارد). 

زمان و نحوه ارسال مدارک دکتری بدون آزمون 98 شاهد

1-  مهلت ارسال مدارک حداکثر تا تاریخ 98/2/1 می باشد.

2- به مدارکی که ناقص باشند و یا بعد از مهلت مقرر ارسال شوند، ترتیب اثر داده نمی­شود و مسئولیت آن متوجه داوطلب است (تمامی مدارک باید در یک فایل ارسال گردد، به مدارکی که در بیش از یک فایل ارسال شود ترتیب اثر داده نمی شود).

3-ارسال مدارک فقط از طریق پست الکترونیک این ایمیل آدرس توسط سیستم ضد اسپم محافظت شده است. شما میباید جاوا اسکریپت خود را فعال نمایید مقدور می باشد (به مدارکی که  به صورت دستی و یا هر طریق دیگر غیر از پست الکترونیکی مذکور ارسال شود، ترتیب اثر داده نمی­شود و مسئولیت آن متوجه داوطلب است).

4- زمان و مکان برگزاری مصاحبه تخصصی و انجام مراحل بررسی صلاحیتهای عمومی از طریق سایت دانشگاه به اطلاع داوطلبان خواهد رسید.

نحوه ارائه و شرایط ارزشیابی فعالیت های علمی، آموزشی و پژوهشی

1- مقالات ارائه شده علمی- پژوهشی SCOPUS، ISC، ISI و علمی – ترویجی باید چاپ شده یا دارای گواهی پذیرش چاپ ( تایید شده  توسط هیات تحریریه) بوده و مرتبط با پایان نامه متقاضی باشد.

2- مقالات کنفرانسی بایستی چاپ شده یا دارای گواهی پذیرش بوده و مرتبط با پایان نامه متقاضی باشند. برای مقالاتی که دارای گواهی پذیرش هستند ارائه گواهی ثبت نام در کنفرانس نیز الزامی است و در صورت ISC بودن کنفرانس، مدرک مربوط ارائه شود.

3- هر گونه ثبت اختراع باید به تایید سازمان پژوهشهای علمی و صنعتی ایران رسیده باشد.

4- برگزیدگان جشنواره های علمی معتبر (خوارزمی، فارابی، رازی و ابن سینا) باید تایید دبیرخانه جشنواره را کسب و ارائه نمایند.

5- برگزیدگان المپیادهای علمی ـ دانشجویی باید تایید دبیرخانه المپیاد را کسب و ارائه نمایند.

6- آزمون های زبان معتبر به قرار ذیل است (داوطلبان توجه داشته باشند که گواهی زبان از تاریخ صدور فقط تا دو سال معتبر است).

MSRT(MCHE)/IELTS/TOEFL(PBT)/TOEFL(IBT)/TOEFL(CBT)/TOLIMO

تبصره 1: چنانچه داوطلب دارای مدرک زبان معتبر باشد، متناسب با سطح نمره کسب شده طبق جدول شماره 4، از امتیاز آن برخوردار می شود. داوطلبانی که فاقد مدرک زبان هستند می توانند در این فراخوان شرکت نمایند، لیکن امتیاز مدرک زبان را کسب نخواهند کرد. داوطلبانی که بعد از پذیرش نهایی و در زمان ثبت نام هنوز حد نصاب نمره آزمون زبان انگلیسی را کسب نکرده باشند، موظف هستند در کلاس های زبان انگلیسی مورد تایید دانشگاه شاهد شرکت کرده و گواهی مربوط را به آموزش دانشکده مربوط ارائه نمایند. در هر صورت دانشجو باید تا قبل از آزمون جامع دوره دکتری، نمره زبان انگلیسی معتبر خود را با کسب حد نصاب لازم  ارائه دهد، در غیر این صورت قبولی وی لغو می گردد.

7- دانش آموختگان در صورت دفاع از پایان نامه با درجه عالی (نمره 19-20) و بسیارخوب (18-18/99) مطابق بند 5 جدول شماره 1 اصلاحیه آیین نامه پذیرش بدون آزمون استعدادهای درخشان از امتیاز مربوط برخوردار خواهند شد.

8- سنوات تحصیل قابل قبول برای امتیازدهی در مقطع کارشناسی 8 نیمسال و در مقطع کارشناسی ارشد 4 نیمسال و کارشناسی ارشد پیوسته حداکثر 12 نیمسال است. بدیهی است سایر دانشجویانی که سنوات تحصیل آنها بیشتر از حد مجاز است، می توانند در این فراخوان شرکت کنند لیکن امتیاز سنوات تحصیل را کسب نخواهند کرد.

تبصره 2: داوطلبان رشته­ هایی که سنوات مجاز تحصیل آنها، طبق مصوبه شورای عالی برنامه ریزی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، در مقطع کارشناسی 9 نیمسال و کارشناسی ارشد ناپیوسته 5 نیمسال تصویب شده است، با ارائه مدارک معتبر از امتیاز مربوط برخوردار خواهند شد.

9- ارائه یک نسخه از اصل پایان نامه (برای دانش آموختگان) و نیز نسخه اصل کلیه مقالات، کتب، تألیفات و سایر فعالیت های آموزشی ـ پژوهشی و اجرایی داوطلب در روز مصاحبه تخصصی الزامی است.

10- برای کتاب هایی که چاپ نشده است ارائه گواهی پذیرش توسط ناشران دانشگاهی الزامی است.

تبصره 3: تنها به کتاب هایی امتیاز تعلق می گیرد که مرتبط با رشته دانشجو باشد و توسط ناشران معتبر دانشگاهی چاپ شده یا توسط دانشگاه ارزیابی و گواهی امتیاز ارائه شده باشد.

نکات مهم

1- پذیرش افراد مشمول این آیین نامه، در همان رشته تحصیلی مرتبط یا رشته های تحصیلی مرتبط با رشته تحصیلی دوره کارشناسی ارشد متقاضی، به تشخیص گروه آموزشی و تایید شورای آموزشی دانشگاه امکان پذیر است. بدیهی در صورت عدم ارتباط رشته کارشناسی ارشد متقاضی با رشته درخواستی، متقاضی از فرایند پذیرش حذف خواهد شد.

2- تغییر رشته/گرایش در زمان مصاحبه و نیز بعد از قبولی و کسب پذیرش و همچنین تغییر محل تحصیل بعد از پذیرش، به هیچ عنوان امکان پذیر نخواهد بود.

3- مدارک ارسالی داوطلبان و هزینه ثبت نام، به هیچ عنوان مسترد نخواهد شد. لذا به داوطلبان توصیه می شود با دقت لازم، مفاد آگهی را مطالعه و فقط در صورت دارا بودن شرایط مربوط، نسبت به ثبت نام در فراخوان اقدام نمایند.

تبصره 1: عواقب ناشی از هر گونه کم توجهی به شرایط پذیرش، متوجه داوطلب می باشد و در هر مرحله ای که ثابت شود داوطلب خلاف مقررات مربوط، اقدام کرده باشد از روند پذیرش و در صورت پذیرش از ادامه تحصیل وی ممانعت می گردد.

4- با توجه به این که ادامه تحصیل در مقطع دکتری به صورت تمام وقت می باشد، داوطلبان شاغل در وزارتخانه ها، سازمانها و نهادهای دولتی در صورت پذیرش نهایی باید قبل از ثبت نام موافقت کتبی و بدون قید و شرط محل کار خود را برای تحصیل در دوره دکتری ارائه نمایند.

5- افرادی که در دوره کارشناسی ارشد خود از سهمیه بدون آزمون استفاده کرده اند، می توانند از این سهمیه در دوره دکتری نیز استفاده نمایند.

منبع: سایت پی اچ دی تست

 

 

 


ایران کنفرانس

confBook

بانك موضوع پايان نامه

معرفي پايگاه هاي اطلاعاتي علمي

حمايت از پايان نامه ها

بورسهای خارجی

-->