مشاور عالی سازمان سنجش گفت: مهلت انتخاب رشته آزمون دوره نیمه‌متمرکز دوره دکتری ۹۸ تا پنج شنبه ۵ اردیبهشت‌ماه تمدید شد.

حسین توکلی مشاور عالی رئیس سازمان سنجش آموزش کشور در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان، اظهار کرد: نتایج اولیه آزمون ورودی دوره دکتری (Ph.D) نیمه متمرکز سال ۹۸ روز سه شنبه ۲۷ فروردین ماه ۹۸ در سایت سازمان سنجش منتشر شد و ۱۵۰ هزار و ۵۳۵ نفر مجاز به انتخاب رشته شده اند.

وی افزود: مهلت انتخاب رشته داوطلبان مجاز که از روز شنبه ۳۱ فروردین ۹۸ آغاز شده بود تا  امروز  سه شنبه سوم اردیبهشت ماه ۹۸ ادامه داشت.

 

توکلی تصریح کرد: از تعداد ۱۶۳ هزار و ۳۲۱ داوطلب حاضر در جلسه ۱۵۰ هزار و ۵۳۵ نفر مجاز به انتخاب رشته شده‌اند که از این تعداد ۶۵ هزار و ۵۵۰ نفر زن و ۸۴ هزار و ۹۸۵ نفر مرد هستند.

مشاور عالی رئیس سازمان سنجش آموزش کشور مطرح کرد: براساس تصمیمات اخذ شده انتخاب رشته دکتری نیمه متمرکز سال ۹۸ تا پنجشنبه  پنجم اردیبهشت‌ماه  تمدید شد.

به گزارش پی اچ دی تست، داوطلبان عزیز می‌توانند با توجه به مندرجات دفترچه انتخاب رشته دکتری ۹۸ نسبت به بررسی رشته‌محل‌های مربوط به رشته امتحانی خود و شرایط و ضوابط مربوطه اقدام نموده و ۵۰ رشته‌محل را در فرم انتخاب رشته اینترنتی دکتری ۹۸ وارد نمایند.

نتایج انتخاب رشته دکتری ۹۸ اواخر اردیبهشت ماه از سوی سازمان سنجش اعلام خواهد شد.

گفتنی است داوطلبان عزیز می‌بایست از ۳۱ اردیبهشت ماه نسبت به تکمیل فرم صلاحیت عمومی دکتری ۹۸ در سایت سازمان سنجش آموزش کشور اقدام نمایند.