iranresearches-telegram

محصولات ایران پژوهان را در فروشگاه ببینید
 

نگارش یافته توسط دستیار محتوای ایران پژوهان مجموعه: اخبار علمي ، پژوهشي و دانشگاهي
تعداد بازدید: 1344
چاپ

 

 

 

دانشگاه حکیم سبزواری از میان داوطلبان واجد شرایط ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ارشد برای سال تحصیلی ۹۸ – ۹۹ دانشجو می پذیرد .
 
دانشگاه حکیم سبزواری در راستای اجرای آیین نامه پذیرش دانشجویان استعداد درخشان ابلاغ شده توسط سازمان سنجش آموزش کشور و آخرین اصلاحات آیین نامه مذکور ، مبنی بر ارائه تسهیلات به برگزیدگان علمی برای ورود به دوره های تحصیلی بالاتر ؛ اقدام به پذیرش دانشجوی مقطع کارشناسی ارشد ( در رشته های اعلام شده ) بدون شرکت در آزمون سراسری ، برای نیم سال اول سال تحصیلی ۹۹-۹۸ نموده است .
 
شرایط متقاضیان :
 
کلیه دانشجویان و دانش آموختگان دوره کارشناسی پیوسته دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی کشور در صورتی که حائز شرایط ذیل باشند ، می توانند با اخذ پذیرش از این دانشگاه و بدون شرکت در آزمون سراسری دوره تحصیلات تکمیلی ، ‌در رشته های موجود در این دانشگاه ادامه تحصیل نمایند . متقاضیان می بایست درخواست و مدارک خود را از ۱۳۹۸/۰۱/۲۴ لغایت ۱۳۹۸/۰۲/۲۸ در پایگاه اینترنتی دفتر استعدادهای درخشان دانشگاه حکیم سبزواری به نشانی : http://www.hsu.ac.ir/talent ثبت نمایند .
 
احراز حداقل یکی از شرایط مندرج در بندهای ۱ یا ۲ یا ۳ یا ۴ الزامی است .
۱ – دانشجویان دوره کارشناسی پیوسته که تا پایان نیمسال ششم تحصیلی با گذراندن حداقل سه چهارم ( ۳/۴ ) واحد های درسی به لحاظ میانگین کل جزء پانزده درصد برتر دانشجویان هم رشته و هم ورودی خود باشند .
۲ – دانشجویان دوره کارشناسی پیوسته که پس از گذراندن شش نیمسال تحصیلی فارغ التحصیل شده و به لحاظ میانگین کل در مقایسه با میانگین کل ۸ نیمسال دانشجویان هم رشته و غیرهم ورودی خود ، جزء ۱۵ درصد برتر دانشجویان باشند .
۳ – برگزیدگان رتبه های اول تا پانزدهم نهایی المپیادهای علمی دانشجویی کشور با ارایه معرفی نامه از دبیرخانه المپیاد
۴ – چنانچه ۱۵ درصد برتر دانشجویان به دلیل انصراف و یا عدم تقاضا از تسهیلات مربوط استفاده نکردند و ظرفیت پذیرش در رشته ای تکمیل نشد دانشگاه می تواند از متقاضیان ۱۰ درصد بعدی ( جزء ۲۵ درصد برتر ) که صرفاً در مقطع کارشناسی در همین دانشگاه تحصیل کرده باشند پذیرش نماید .
تبصره ۱ : پذیرش در رشته تحصیلی مرتبط به تشخیص گروه آموزشی و تایید شورای آموزشی دانشگاه امکان پذیر است .
تبصره ۲ : دانشجویان دوره کارشناسی که حداکثر در مدت هشت نیمسال تحصیلی (و نهایتاً ۹۸/۰۶/۳۱) دانش‌ آموخته شوند می توانند در این فراخوان تقاضا دهند .
تبصره ۳ : استفاده از تسهیلات بدون آزمون مختص دانشجویان ایرانی است .
 
در مقطع کارشناسی حداکثر طی ۸ نیمسال فارغ التحصیل شود .
فرم گواهی معدل و ریز نمرات برای متقاضیانی که در شش نیمسال فارغ التحصیل می شوند باید تا پایان نیمسال پنجم و در مقایسه با ورودی های سال قبل همان رشته تکمیل گردد و مجدداً در شهریور ماه و پس از فارغ التحصیلی این فرم را تا پایان نیمسال ششم و در مقایسه با میانگین کل ۸ نیمسال ورودی های سال گذشته همان رشته تکمیل و ارائه گردد .
مراحل و مدارک ثبت نام اینترنتی :
 
ثبت درخواست صرفا در پایگاه اینترنتی دفتر استعدادهای درخشان به نشانی Http://Www.Hsu.Ac.Ir/Talent صورت می پذیرد .
تکمیل فرم گواهی معدل ، تعداد واحد گذرانده شده و رتبه تا پایان نیمسال ششم توسط آموزش دانشکده مربوط
اسکن صفحه نخست شناسنامه
اسکن کارت ملی
اسکن عکس (۴×۳) پرسنلی
اسکن ریز نمرات تا پایان نیمسال ششم
فیش واریزی به مبلغ ۵۰۰۰۰۰ ریال را به شماره حساب ۴۰۰۱۱۰۹۹۰۳۰۲۰۰۱۴ با شناسه پرداخت ۳۳۶۱۰۹۹۶۰۱۲۰۰۰۶۰۰۲۰۰۰۰۰۰۰۰۱۱۰۵( شماره شبا IR220100004001109903020014) به نام درآمدهای اختصاصی دانشگاه حکیم سبزواری نزد بانک مرکزی جمهوری اسلامی ( قابل واریز از تمامی بانک ها ) جهت بررسی پرونده .
اعلام نتایج :
 
اسامی اولیه پذیرفته شدگان اوایل تیرماه ۱۳۹۸ از طریق وب سایت دفتر استعدادهای درخشان دانشگاه حکیم سبزواری اعلام خواهد شد .
 
متقاضیان واجد شرایط می توانند برای دریافت فرم های ثبت نام و اطلاع از رشته گرایش های مورد پذیرش کارشناسی ارشد بدون آزمون دانشگاه حکیم سبزواری به سایت این دانشگاه به آدرس www.hsu.ac.ir مراجعه نمایند .
منبع:پرتال دلنشگاهی کشور

 

 

 


ایران کنفرانس

confBook

بانك موضوع پايان نامه

معرفي پايگاه هاي اطلاعاتي علمي

حمايت از پايان نامه ها

بورسهای خارجی

-->