iranresearches-telegram

محصولات ایران پژوهان را در فروشگاه ببینید
 

نگارش یافته توسط دستیار محتوای ایران پژوهان مجموعه: اخبار علمي ، پژوهشي و دانشگاهي
تعداد بازدید: 1360
چاپ

 

 

 

رییس سازمان سنجش آموزش کشور گفت: تعدادی از دانشگاه ها درخواست کاهش حد نصاب نمره داوطلبان آزمون دکتری 98 را داده اند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، ابراهیم خدایی افزود: براساس مصوبه مجلس شورای اسلامی و شورای سنجش و پذیرش دانشجو؛ در آزمون دکتری حد نصابی داریم که دانشگاه ها می توانند برای مرحله نخست آزمون حد نصاب نمره (تراز نمره علمی) را اعلام کنند.

وی گفت: برای حدود 14 هزار ظرفیت دوره های دکتری در دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی نزدیک به 42 هزار نفر برای حضور در جلسه مصاحبه و بررسی سوابق علمی و پژوهشی به دانشگاه ها معرفی شدند که می توان گفت این رقم کمتر از 4 برابر ظرفیت دانشگاههاست.

خدایی با بیان اینکه دانشگاه ها براساس سال گذشته حدنصاب نمره را اعلام کرده اند افزود: تعدادی از دانشگاه ها مانند دانشگاه تهران درخواست کاهش حدنصاب نمره را داده اند.

وی گفت: ترازها و حدنصاب نمره داوطلبان براساس وضعیت معرفی شدگان سال گذشته در گروه های آموزشی اعلام می شود.

رئیس سازمان سنجش آموزش کشور اضافه کرد: به عنوان مثال وقتی برای ظرفیت 10 نفره حدود 50 نفر را برای مصاحبه معرفی می کنید؛ ممکن است دانشگاه به این نتیجه برسد که از رتبه 30 به بعد را نپذیرفته است و ممکن است حد نصاب نمره را تغییر دهد زیرا معرفی تعداد بیش از اندازه داوطلب به دانشگاهها موجب اتلاف وقت داوطلب، دانشگاه و همچنین ایجاد هزینه های زیادی است.

خدایی افزود: هم اکنون تعدادی از دانشگاه ها درخواست کاهش حدنصاب نمره را داده اند که اگر این درخواست ها به سازمان سنجش ارسال شود، این سازمان مساعدت لازم را برای داوطلبان انجام می دهد و داوطلبان بعدی را برای حضور در جلسه مصاحبه معرفی خواهد کرد.

وی گفت: ما در حال بررسی هستیم که اگر قرار باشد افراد دیگری نیز به دانشگاه ها معرفی شود تا یکشنبه آینده اطلاع رسانی خواهد شد.

خدایی افزود: در هر صورت اگر ظرفیت ها پر نشد در فرآیند بعدی تعدادی دیگر از داوطلبان را معرفی می کنیم.

منبع: سایت پی اچ دی تست

 

 

 


ایران کنفرانس

confBook

بانك موضوع پايان نامه

معرفي پايگاه هاي اطلاعاتي علمي

حمايت از پايان نامه ها

بورسهای خارجی

-->