iranresearches-telegram

محصولات ایران پژوهان را در فروشگاه ببینید
 

نگارش یافته توسط دستیار محتوای ایران پژوهان مجموعه: اخبار علمي ، پژوهشي و دانشگاهي
تعداد بازدید: 958
چاپ

 

 

 

رئیس سازمان سنجش آموزش کشور نتیجه جلسه شورای سنجش و پذیرش دانشجو درباره پذیرش پزشکی را اعلام کرد.
 
پرتال دانشگاهی به نقل از دکتر ابراهیم خدایی در گفتگو با خبرنگار مهر افزود: دو دستور عمده در جلسه شورای سنجش و پذیرش بود که جلسه در دفتر وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با حضور اعضای شورا برگزار شد.
 
وی افزود: دستور اول مربوط به پذیرش دانشجو در دانشگاه آزاد اسلامی بود و بررسی کامل کارشناسی به شورا گزارش شد و مقرر شد نظارت شورا از منظر ضوابط و قوانین، پذیرش و کل فرآیند بیشتر شود و به دانشگاه آزاد ابلاغ شود تا ضوابط را رعایت کند تا این دانشگاه اشکالات سال گذشته را برطرف کند.
 
رئیس سازمان سنجش یادآور شد: درباره مدل پذیرش دانشگاه آزاد تصمیم گیری برای سال ۹۸ انجام نشد و با توجه به فرصت کمی که وجود دارد مقرر شد تنها سیستم های نظارتی تقویت شوند و در واقع پذیرش همچنان از سوی دانشگاه آزاد انجام گیرد.
 
وی خاطرنشان کرد: همچنین با توجه به مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی درباره اختصاص سهمیه به داوطلبان مناطق سیل زده، آیین نامه اجرایی آن به امضای وزرای علوم و بهداشت رسید تا بر اساس همان قانون و جزئیات اجرایی آن در دفترچه شماره ۲ کنکور ۹۸ با نظارت وزارتین علوم و بهداشت و سازمان سنجش اجرا شود.
 
به گزارش مهر، سال گذشته پس از برگزاری آزمون سراسری و اتمام فرآیند انتخاب رشته در اعلام پذیرش دانشجویان گروه علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی مشکلاتی بوجود آمد و با وجود اعلام اسامی پذیرفته شدگان، اعلام شد که مشکل سیستمی بوجود آمده و به دلیل نقص فنی و خطای انسانی، پذیرش برخی از افراد در این رشته ها لغو شد.
 
شورای سنجش و پذیرش دانشجو به منظور بررسی فرآیندهای پذیرش در کنکور سراسری ۹۸ تشکیل جلسه داد و به طور ویژه به موضوع نحوه پذیرش دانشجوی گروه علوم پزشکی در دانشگاه آزاد پرداخت.
 
دکتر باقر لاریجانی - معاون آموزشی وزارت بهداشت پیش از به خبرنگار مهر گفته بود: تمام تلاش این است که مسائلی که سال گذشته در سنجش دانشجویان پزشکی در دانشگاه آزاد رخ داد امسال بوجود نیاید و از همین رو شورای سنجش و پذیرش تشکیل جلسه می دهد و درباره پذیرش دانشجو در این دانشگاه تصمیم گیری می شود.

 

 

 


ایران کنفرانس

confBook

بانك موضوع پايان نامه

معرفي پايگاه هاي اطلاعاتي علمي

حمايت از پايان نامه ها

بورسهای خارجی

-->