iranresearches-telegram

محصولات ایران پژوهان را در فروشگاه ببینید
 

نگارش یافته توسط دستیار محتوای ایران پژوهان مجموعه: اخبار علمي ، پژوهشي و دانشگاهي
تعداد بازدید: 1031
چاپ

 

 

 

رئیس هیئت مدیره بنیاد حامیان دانشگاه تهران از حمایت این بنیاد از رتبه‌های زیر ۲۰۰۰ کنکور ۹۸ خبر داد و گفت: تاکنون حدود پنج هزار دانشجوی دانشگاه تهران تحت بورسیه بنیاد حامیان دانشگاه تهران قرار گرفتند.

به گزارش ایسنا، دکتر کمره‌ای در همایش تجلیل از رتبه‌های برتر کنکور که امروز در سالن همایش‌های بین المللی برج میلاد برگزار شده به حمایت‌های این بنیاد در حمایت از رتبه‌های برتر کنکور اشاره کرد و گفت: این بنیاد به رتبه‌های برتر ورودی در دانشگاه تهران هر ساله تسهیلاتی ارائه می‌کند و در سال جاری نیز افرادی که رتبه‌های زیر دو هزار را کسب کنند از طرف این بنیاد کمک هزینه تحصیلی به مدت  ۱۰ ماه در یک سال تحصیلی دریافت می‌کنند و اگر این رتبه‌های برتر بتوانند معدل خود را در سال‌های بعدی در سطح بالاتری حفظ کنند می‌توانند از حمایت‌های بنیاد حامیان برخوردار شوند.

وی در ادامه تصریح کرد: در حال حاضر بنیاد دانشجویانی را که بتوانند رتبه‌های بالای ۱۷ را کسب کنند بورسیه می‌کند و تمامی دانشجویانی که در سهمیه دانشکده این حمایت‌ها قرار بگیرند می‌توانند همچنان تحت پوشش بنیاد حامیان دانشگاه تهران باشند. همچنین ورودی‌های کنکور که هنوز در دانشگاه سابقه تحصیلی ندارند و سال اول ورودی دانشگاه هستند نیز از این بورسیه‌ها بهره‌مند هستند.

رئیس هیئت مدیره بنیاد حامیان دانشگاه تهران تاکید کرد: در حال حاضر بنیاد حامیان دانشگاه تهران به دانشجویانی که مشکلات مالی دارند اما نمرات پایین تری کسب کردند تحت عنوان دانشجویان متقاضی تحت حمایت بنیاد حامیان دانشگاه تهران قرار می‌گیرند چرا که ما معتقد هستیم دانشجویانی که وارد دانشگاه‌های کشور می‌شوند از استعدادهای بالا بهره مند هستند و باید حمایت‌های لازم برای استفاده از این استعدادها صورت بگیرد.

دکتر کمره‌ای خاطرنشان کرد: هر ساله تعداد ۱۵۰۰ نفر از افراد تحت حمایت‌های بنیاد حامیان دانشگاه تهران قرار می‌گیرند و طی ۴ سال گذشته بیش از پنج هزار نفر بورسیه این بنیاد قرار گرفتند.

در ادامه کاظم قلمچی عضو بنیاد حامیان دانشگاه تهران و خیریه مدرسه ساز با تاکید بر اینکه دانش آموزان برتر قهرمانان کشور هستند گفت: اینها افرادی هستند که  از خانواده‌ها و قشرهای مختلف جامعه توانستد با تلاش و سخت‌کوشی خود به موفقیت دست یابند و می‌تواند الگو و الهام بخش دیگران در جامعه قرار گیرند به شرطی که بتوانیم حمایت‌های لازم از آنها داشته باشیم.

وی خاطر نشان کرد: امروز شاهد هستیم رتبه‌های برتر حاضر در این همایش برخی حتی ترازهای بالای ۷ هزار دارند که با در نظر گرفتن استانداردهای جهانی لقب نابغه و دانشمند به آنها گذاشتن اغراق آمیز محسوب نمی‌شود.

وی با اشاره به استارتاپ‌های حاضر در بحث حمایت از رتبه‌های برتر خاطر نشان کرد: بسیاری از افرادی که رتبه‌های تک رقمی سال ۸۲ کسب کردند در حال حاضر به عنوان کارآفرین در ایران فعالیت می‌کنند و این افراد توانستند استاتارپ‌های متعددی را به منظور رونق کارآفرینی راه اندازی کنند.

قلمچی همچنین با بیان این که در دوران دانشجویی کسب مهارت یکی از اولویت‌های اساسی باید باشد اظهار کرد: دانشجویان بعد از ورود به دانشگاه دروس سال نخست و استادان را جدی بگیرند تا بتواند همچنان در قله‌های بالا باشند.

در همایش علمی تجلیل از نخبگان و رتبه‌های برتر کنکور ۹۸ از ۱۳۸ دانش آموز رتبه برتر تک رقمی مناطق و ایثارگران در پنج گروه ریاضی، تجربی، هنر، انسانی و زبان تجلیل شد که ۳۱ نفر آنها حائز رتبه‌های کشوری بودند.

در این همایش با اعطای شاخه های گل از سوی خیرین مدرسه ساز و آموزش عالی، یاد و خاطره  پدر مدرسه سازی ایران «زنده یاد دکتر محمدرضا حافظی» گرامی داشته شد.

منبع: ایسنا

 

 

 


ایران کنفرانس

confBook

بانك موضوع پايان نامه

معرفي پايگاه هاي اطلاعاتي علمي

حمايت از پايان نامه ها

بورسهای خارجی

-->