iranresearches-telegram

محصولات ایران پژوهان را در فروشگاه ببینید
 

نگارش یافته توسط دستیار محتوای ایران پژوهان مجموعه: اخبار علمي ، پژوهشي و دانشگاهي
تعداد بازدید: 1461
چاپ

 

 

 

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به آغاز به کار طرح پایش از مهرماه در دانشگاه آزاد اسلامی گفت: طرح پویش نیز با همکاری اتاق بازرگانی استان اصفهان به صورت آزمایشی و با ۵۰۰ دانشجو از مهر ۹۸ آغاز به کار می‌کند که در این طرح صنعت از روز اول دانشجو را بورسیه خواهد کرد و امکان تحصیل دانشجو به صورت همزمان در محیط دانشگاه و کارخانه فراهم می‌شود.

به گزارش ایسنا، محمد مهدی طهرانچی ظهر امروز (چهارشنبه، ۲۷ شهریور) در حاشیه سومین  نشست سراسری معاونان فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد در جمع خبرنگاران به مهمترین برنامه‌های سال تحصیلی جدید این دانشگاه پرداخت و ضمن تبریک به کسانی که به تازگی دراین دانشگاه قبول شده‌اند، گفت:‌ برنامه‌های جدی در حوزه‌های متفاوت را در نظر گرفتیم که با شروع سال تحصیلی پیاده خواهیم کرد.

وی با بیان این که اولین مساله را در زمان ورود دانشجویان به دانشگاه و این که چگونه به استقبال دانشجویان برویم در نظر گرفته‌ایم گفت:‌در این راستا آشنایی دانشجویان با محیط دانشگاه مشاوره فکری ، درسی و مذهبی و برقراری ارتباط بین خانواده و دانشگاه را مد نظر قرار داده‌ایم تا دانشجویان زوایای مختلف دانشگاه را بشناسند و در این دو هفته اول برنامه‌ها بیشتر در این حوزه متمرکز شده است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی مساله دیگر را در امر پژوهش و تحصیلات تکمیلی عنوان کرد و گفت:‌ آغاز مهر ۹۸ تمام زیر ساخت‌ها و دوره آزمایشی طرح آمایش آماده شده و به صورت عملیاتی وارد صحن دانشگاه آزاد می‌شود. در این خصوص چالش‌های ملی و منطقه‌ای را در قالب نظام موضوعات تعیین کردیم و دانشجویان تحصیلات تکمیلی می‌توانند از بین ۹ هزار موضوع انتخاب کنند.

طهرانچی با اشاره به این که سامانه اصلی پایش از اردیبهشت ماه آغاز به کار کرده است، گفت: به زودی چند موضوع اساسی نیز به نظام موضوعات اضافه خواهد شد و مهر ۹۸ برای آموزش عالی در عرصه‌ی تحصیلات تکمیلی یک مبدا به حساب می‌آید.

وی با اشاره به وعده پیشین دانشگاه آزاد راجع به افتتاح سراهای نوآوری گفت: چند سرای نوآوری از جمله در ملایر ، اصفهان، و چند شهر دیگر از مهر ۹۸ آغاز به کار خواهند کرد.

طهرانچی افزود:‌ همچنین طرحی به نام طرح پویش از مهر ماه آغاز به کار می‌کند که در این طرح صنعت از روز اول دانشجو را بورسیه می‌کند. بخش آزمایشی این طرح با همکاری اتاق بازرگانی استان اصفهان و با ۵۰۰ دانشجو از اول مهر ۹۸ شروع به کار خواهد کرد و دانشجویان همزمان در محیط دانشگاه و کارخانه به تحصیل می‌پردازند.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی سپس به موضوع وام‌های دانشجویی پرداخت و گفت:‌ بانک‌های رسالت و قرض‌الحسنه مهر ایران در این حوزه فعال بوده و بانک ملی نیز به آنها اضافه شده ضمن آن که صندوق خودمان را نیز تقویت کردیم و در روان سازی گرفتن وام تاکید داریم.

وی در پایان گفت: حد اولیه وام را افزایش ظرفیت دادیم تا دانشجویان به راحتی بتوانند وام دریافت کنند و هر جا مشکلی وجود داشت می‌توانند به معاونت دانشجویی واحد خود مراجعه کنند و آنها نیز در تماس ما مشکل را به تهران انتقال خواهند داد.

منبع: ایسنا

 

 

 


ایران کنفرانس

confBook

بانك موضوع پايان نامه

معرفي پايگاه هاي اطلاعاتي علمي

حمايت از پايان نامه ها

بورسهای خارجی

-->