iranresearches-telegram

محصولات ایران پژوهان را در فروشگاه ببینید
 

نگارش یافته توسط دستیار محتوای ایران پژوهان مجموعه: اخبار علمي ، پژوهشي و دانشگاهي
تعداد بازدید: 1069
چاپ

 

 

 

رئیس مرکز امور هیئت علمی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی جزئیات فراخوان شانزدهم جذب اعضای هیئت علمی دانشگاه های علوم پزشکی را اعلام کرد.
 
 به گزارش پرتال دانشگاهی و به نقل از خبرگزاری مهر به نقل از وزارت بهداشت، دکتر سید علی حسینی با اعلام اینکه شانزدهمین فراخوان جذب اعضای هیئت علمی وزارت بهداشت به زودی آغاز می شود، گفت: دستورالعمل فرآیند جذب اعضای هیئت علمی دانشگاههای علوم پزشکی کشور از سوی معاونت آموزشی وزارت بهداشت به دانشگاه های علوم پزشکی ابلاغ شد.
 
وی گفت: طی آن مراحل برگزاری فراخوان شانزدهم جذب اعضای هیئت علمی دانشگاههای علوم پزشکی تا پایان آبان ماه ۹۸ ادامه خواهد داشت و براساس آن ۲ هزار نفر عضو هیئت علمی جذب این دانشگاهها خواهند شد.
 
حسینی با تاکید بر رعایت مفاد این دستورالعمل از سوی متقاضیان عضویت هیئت علمی افزود: در فراخوان امسال کلیه مراحل و فرآیند جذب شامل بررسی صلاحیت های علمی و عمومی توسط سامانه مرکز امور هیئت علمی انجام خواهد شد لذا متقاضیان مکلف هستند کد رهگیری مرتبط با مراحل جذب را اخذ کنند تا در فرآیند ثبت نام بتوانند از طریق این سامانه وضعیت خود را در دانشگاهها پیگیری کنند.
 
وی با اشار به این دستورالعمل اظهار داشت: از دانشگاه های علوم پزشکی و گروه های آموزشی مصوب که تائیدیه های لازم از شورای گسترش دانشگاه های علوم پزشکی را اخذ کرده اند انتظار داریم در فرآیند اعلام نیاز به مرکز امور هیئت علمی تلاش کنند تا به استانداردهای مورد نظر وزارت بهداشت در خصوص جذب اعضای هیئت علمی دست یابیم.
 
رئیس مرکز امور هیئت علمی وزارت بهداشت افزود: بازدید دوره ای دبیرخانه های تخصصی از گروه های آموزشی و ارزیابی هایی سالانه بوردهای تخصصی از وضعیت این گروهها و رشته ها در همین راستا است چرا که امکان دارد تعدادی از گروه های آموزشی به دلیل کمبود اعضای هیئت علمی یا بازنشستگی برخی از اعضا با خطر لغو مجوز در اعتباربخشی آموزشی مواجه شوند لذا دانشگاه ها باید در این خصوص تمام تلاش خود را جهت تامین نیروهای جایگزین داشته باشند.
 
وی با اشاره به برنامه های طرح تحول و نوآوری در آموزش علوم پزشکی تاکید کرد: تا امروز به ۱۰ کلان منطقه آمایشی بیش از ۶۰ ماموریت ویژه واسپاری شده که انتظار داریم کلان مناطق آمایشی و دانشگاه های برگزیده نسبت به تامین اعضای هیئت علمی خود منطبق با ماموریت های ویژه برنامه طرح تحول اهتمام ویژه ای داشته باشند تا بتوانیم اعضای هیئت علمی هدفمندی را در این خصوص جذب کنیم.
 
حسینی تاکید کرد: دانشگاه ها باید به مفاد این دستورالعمل که به کیفیت آموزش پزشکی و اعتباربخشی سنجه های آموزشی تدوین شده تاکید ویژه دارد، توجه وافی داشته باشند که بر این اساس از حدود دو سال گذشته از دانشگاه های علوم پزشکی کشور درخواست کردیم نقشه توسعه آموزش و هیئت علمی خود را در قالب برنامه ۵ ساله ارائه و به تصویب شورای گسترش دانشگاه های علوم پزشکی برسانند که در واقع ملاک تصمیم گیری در فراخوان جذب هیئت علمی، دانشگاه هایی هستند که این نقشه مبنایی را تدوین و به تصویب رسانده اند.
 
رئیس مرکز امور هیئت علمی وزارت بهداشت با اشاره به اینکه در فرآیند جذب اعضای هیئت علمی از مشاوره دبیرخانه های تخصصی و شورای گسترش دانشگاه های علوم پزشکی در تصمیم سازی و پالایش نقطه نظرات استفاده خواهد شد خاطرنشان کرد: دانشگاه های علوم پزشکی که همیشه از پیشگامان توسعه آموزش عالی کشور هستند در این فراخوان همچنان با ستاد وزارت بهداشت هماهنگی لازم را داشته باشند تا بتوانیم به کمک هم به شاخص هایی که در اعتبار بخشی آموزشی در نظر است دست یابیم.
 
حسینی به اشتغال تعدادی از اعضای هیئت علمی به صورت متعهد خدمت (ضریب k) اشاره کرد و اظهار داشت: ممکن است تعدادی از این افراد در معرض اتمام دوران خدمت باشند که درخواست ما از دانشگاه های علوم پزشکی این است که بدلیل کثرت فارغ التحصیلان و متقاضیان هیئت علمی در بعضی از رشته ها مانند رشته های علوم پایه حتی الامکان از تمدید خدمت اعضای هیئت علمی ضریب k پرهیز کنند تا بتوانیم از نیروهای جایگزین جوان در این مورد استفاده کنیم.

 

 

 


ایران کنفرانس

confBook

بانك موضوع پايان نامه

معرفي پايگاه هاي اطلاعاتي علمي

حمايت از پايان نامه ها

بورسهای خارجی

-->