بانك اطلاعات عناوين پايان نامه و پژوهش معرفي پايگاه هاي اطلاعات علمي بخش خدمات وب و seo بخش دانلود رايگان بخش دانلود پروپوزال بخش معرفي دانشگاههاي خارجي و شرايط تحصيل و بورس آنها

 

 iranresearches-telegram

محصولات ایران پژوهان را در فروشگاه ببینید
 

نگارش یافته توسط دستیار محتوای ایران پژوهان مجموعه: اخبار علمي ، پژوهشي و دانشگاهي
تعداد بازدید: 1016
چاپ

 

 

 

سازمان سنجش آموزش کشور حداقل معدل لازم برای شرکت در آزمون دکتری و نیز جزئیات درج معدل در فرم اینترنتی ثبت‌ نام دکتری 99 را اعلام کرد.

به گزارش پی اچ دی تست، بر اساس اعلام سازمان سنجش، معدل در هنگام ثبت‌ نام دکتری 99 عبارت است از نمره میانگین مندرج در گواهینامه موقت یا مدرک رسمی فارغ‌التحصیلان دوره‌های مختلف کارشناسی، کارشناسی ارشد و یا دکترای عمومی. در صورت فارغ‌التحصیل نشدن ملاک، میانگین نمرات واحدهای درسی گذرانده شده برای دانشجویان سال آخر دوره کارشناسی ارشد و یا دکترای عمومی است که حداکثر تا تاریخ 31 شهریور 1399 فارغ‌التحصیل خواهند شد.

حداقل معدل کارشناسی ارشد برای آزمون دکتری

دانشجویان سال آخر و یا فارغ التحصیلان مقطع کارشناسی ارشد و دکترای حرفه ای (به جز فارغ التحصیلان کارشناسی ارشد پیوسته، دکترای عمومی دامپزشکی و دکترای پزشکی)، که معدل آنان کمتر از 14/00 می باشد، حق ثبت نام و شرکت در آزمون دکتری 99 را ندارند.

داوطلب باید در زمان مراجعه به دانشگاه، معدل خود را با مدرک معتبر به دانشگاه ها ارائه دهد.

در هنگام ثبت‌ نام دکتری 99 چه معدلی باید درج شود؟

داوطلبان آزمون دکتری 99 که فارغ التحصیل شده اند، لازم است معدل دوره کارشناسی و کارشناسی ارشد یا دکترای عمومی خود را در ردیف های مربوطه تقاضانامه اینترنتی درج نمایند.

همچنین داوطلبانی که حداکثر تا تاریخ 31 شهریور 1399 فارغ التحصیل خواهند شد لازم است علاوه بر درج معدل دوره کارشناسی، میانگین نمرات واحدهای درسی گذرانده شده در مقطع کارشناسی ارشد یا دکترای عمومی خود را حداکثر تا تاریخ 1398/6/31 در تقاضانامه درج نموده و نسبت به تکمیل و تأیید فرم معدل مندرج در صفحه 39 دفترچه راهنمای ثبت‌ نام دکتری 99 از سوی دانشگاه محل تحصیل دوره کارشناسی ارشد و یا دکترای عمومی خود اقدام نموده و آن را نزد خود نگهداری نمایند، تا در صورت قبولی به مؤسسه محل قبولی ارائه گردد.

زمان و نحوه ویرایش معدل کارشناسی ارشد

آن دسته از دانشجویان سال آخر که حداکثر تا 30 بهمن 98 و یا 31 شهریور 99 در دوره کارشناسی ارشد و یا دکترای عمومی فارغ التحصیل می شوند، در مرحله دریافت کارت ورود به جلسه دکتری 99، می توانند نسبت اصلاح معدل در آزمون دکتری و یا درج معدل فارغ التحصیلی (برای فارغ التحصیلان 98/11/30) و یا میانگین نمرات واحدهای درسی گذرانده شده (برای فارغ التحصیلان تا تاریخ 99/6/31) خود تا تاریخ 98/11/30) اقدام نمایند.

فرم معدل چیست؟

این فرم که در صفحه 39 دفترچه راهنمای ثبت‌ نام دکتری 99 در دسترس داوطلبان است، مختص داوطلبانی است که در هنگام ثبت‌ نام و نیز زمان برگزاری آزمون دکتری 99 هنوز فارغ التحصیل نشده‌اند و حداکثر تا تاریخ 99/6/31 فارغ التحصیل خواهند شد.

این دسته از داوطلبان باید فرم مخصوص در دفترچه راهنما را تکمیل و فرم تکمیل شده را به تأیید مؤسسه آموزش عالی محل فارغ التحصیلی برسانند و پس از تطبیق با معدل مندرج در کارت ورود به جلسه و در صورت داشتن مغایرت معدل طبق اطلاعات ارائه شده در سایت سازمان اقدام نمایند.

ضمناً لازم است تصویر فرم مذکور را حداقل به مدت یک سال نزد خود نگهداری نموده و در فرم تقاضانامه ثبت نام نیز میانگین واحدهای گذرانده شده تا تاریخ 98/6/31 خود را در قسمت مربوط درج نمایند.

فارغ التحصیلان دوره های کارشناسی ارشد و یا دکترای عمومی نیاز به تکمیل فرم مخصوص معدل ندارند و ضرورت دارد که منحصراً معدل اکتسابی را براساس معدل مندرج در گواهینامه فارغ‌التحصیلی بر مبنای 0 تا 20 و یا 0 تا 4 و حداکثر تا 2 رقم اعشار درج نمایند.

منبع: سایت پی اچ دی تست

 

 

 


ایران کنفرانس

confBook

بانك موضوع پايان نامه

معرفي پايگاه هاي اطلاعاتي علمي

حمايت از پايان نامه ها

بورسهای خارجی

-->