iranresearches-telegram

محصولات ایران پژوهان را در فروشگاه ببینید
 

نگارش یافته توسط مدير محتواي ايران پژوهان مجموعه: اخبار علمي ، پژوهشي و دانشگاهي
تعداد بازدید: 12199
چاپ


مشاورعالی سازمان سنجش آموزش کشور گفت: حدود 53 درصد داوطلبان حاضر در جلسه آزمون کارشناسی ارشد 1392 مجاز به انتخاب رشته شناخته شدند.

 «حسین توکلی» روز شنبه در گفت وگو با خبرنگار فرهنگی ایرنا افزود: تعداد 741 هزار و 232 نفر از داوطلبان آزمون کارشناسی ارشد 92 در جلسه امتحان حاضر بودند که 71 هزار و 53 نفر آنها در آزمون دو کدرشته امتحانی شرکت کردند.

وی از اعلام نتایج اولیه داوطلبان آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته داخل سال 1392 دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی کشور از ساعت 20 فردا، یکشنبه، 22 اردیبهشت ماه خبر داد و گفت: این نتایج در قالب کارنامه تنظیم شده و از طریق سایت اینترنتی سازمان سنجش به نشانی www.sanjesh.org منتشر خواهد شد.

توکلی با بیان اینکه 49 درصد داوطلبان حاضر در جلسه آزمون کارشناسی ارشد 92 برای انتخاب کدرشته محلهای دوره های روزانه، شبانه، پیام نور و غیرانتفاعی، مجاز به انتخاب رشته شده اند، اظهار داشت: این داوطلبان، 362 هزار و 938 نفر هستند که 185 هزار و 325 نفر آنان را داوطلبان زن و 177 هزار و 613 نفر را داوطلبان مرد تشکیل می دهند.

وی ادامه داد: علاوه بر این تعداد، 30 هزار و 564 داوطلب دیگر (حدود 4 درصد) از حاضران در جلسه کارشناسی ارشد امسال نیز فقط برای انتخاب رشته دانشگاه پیام نور و موسسات آموزش عالی غیرانتفاعی مجاز شده اند.

به گفته سخنگوی سازمان سنجش، تعداد 21 هزار و 439 داوطلب از داوطلبان حاضر در جلسه آزمون کارشناسی ارشد 92 نیز علاوه بر کدرشته امتحانی اول، در کدرشته امتحانی دوم نیز مجاز به انتخاب رشته شدند.

وی خاطرنشان کرد: دفترچه راهنمای انتخاب رشته داوطلبان آزمون کارشناسی ارشد سال 92 از فردا، 22 اردیبهشت ماه بر روی سایت اینترنتی سازمان سنجش قرار می گیرد.

توکلی با بیان اینکه هر داوطلب، حداکثر می تواند 100 کدرشته محل در فرم انتخاب رشته الکترونیکی درج کند، گفت: داوطلبانی که براساس کارنامه نتایج اولیه،برای انتخاب رشته در آزمون کارشناسی ارشد مجاز شناخته شوند می توانند از روز سه شنبه، 24 اردیبهشت ماه تا روز شنبه، 28 اردیبهشت برای انتخاب رشته به سایت سازمان سنجش مراجعه کنند.


ایران کنفرانس

confBook

بانك موضوع پايان نامه

معرفي پايگاه هاي اطلاعاتي علمي

حمايت از پايان نامه ها

بورسهای خارجی

-->