iranresearches-telegram

محصولات ایران پژوهان را در فروشگاه ببینید
 

نگارش یافته توسط مدير محتواي ايران پژوهان مجموعه: اخبار علمي ، پژوهشي و دانشگاهي
تعداد بازدید: 7319
چاپ

پذیرش بدون آزمون در مقطع دکتری در دانشگاه دامغان

دانشگاه دامغان بر اساس ماده ۸ آئین ­نامه شماره ۲۲۳۵۴/و مورخ ۰۲/۰۳/۱۳۹۱ در خصوص ارائه تسهیلات به برگزیدگان علمی برای ورود به دوره­ های تحصیلی بالاتر، بر اساس شرایط مندرج و مصاحبه­  علمی که توسط گروه­های آموزشی انجام می­گیرد، اقدام به پذیرش دانشجوی دوره دکتری بدون آزمون ورودی جهت نیمسال اول سال تحصیلی ۹۳-۹۲ در رشته­ های ذیل می­نماید:

رشته ­های پذیرش دانشجوی دکتری بدون آزمون در سال تحصیلی ۹۳-۹۲

۱

ریاضی کاربردی-آنالیز عددی

۲

ریاضی کاربردی-تحقیق در عملیات

۳

ریاضی محض-جبر محاسباتی

۴

ریاضی محض-آنالیز

۵

شیمی آلی

۶

شیمی تجزیه

۷

شیمی فیزیک

الف)شرایط عمومی پذیرش:

۱٫ دارا بودن صلاحیت عمومی به تشخیص هیأت مرکزی گزینش دانشجو.

۲٫ نداشتن منع قانونی ادامه تحصیل از لحاظ خدمت وظیفه عمومی برای داوطلبان مرد.

ب) شرایط اختصاصی پذیرش:

۱٫ داشتن دانشنامه کارشناسی ارشد(فوق لیسانس) مرتبط با رشته­های تحصیلی مورد تقاضا از یکی از دانشگاه­های داخل یا خارج از کشور که به تائید وزارت علوم، تحیقات و فناوری رسیده باشد.

تبصره: تشخیص ارتباط موضوعی بر عهده گروه­های آموزشی این دانشگاه است.

۲٫دانش آموختگانی که بیش از ۳ سال از تاریخ فارغ التحصیلی آنان نگذشته باشد.

۳٫دانشجویان کارشناسی­ارشد متقاضی باید تا پایان ۳۱ شهریورماه سال ۱۳۹۲ دانش­آموخته شوند. (فرم شماره ۱)

ج) نحوه احراز شرایط متقاضیان استفاده از آئین نامه

۱ .دانش آموختگانی که به لحاظ میانگین کل دوره با احتساب نمره پایان نامه (دفاع از پایان نامه با درجه عالی ) و دانشجویان نیمسال چهارم(بدون نمره پایان نامه) که جزء رتبه های اول تا سوم (تا۵ نفر صرفا رتبه اول ، ۶ تا ۱۰ نفر رتبه های اول و دوم و تعداد۱۱ نفر و بالاتر رتبه های اول تا سوم)دانشجویان /دانش آموختگان هم رشته و هم ورودی خود باشند در صورت داشتن یکی از شرایط زیر ، میتوانند متقاضی پذیرش مقطع دکتری این دانشگاه باشند.(ضمنا پذیرش دانشجویان سال آخرمنوط به دفاع از پایان نامه با نمره عالی می باشد) (فرم شماره ۴)

۱/۱ . دارای حداقل یک مقاله مستخرج از پایان­نامه کارشناسی ارشد پذیرفته شده یا چاپ شده مرتبط با رشته تحصیلی مورد تقاضا در مجلات علمی-پژوهشی نمایه شده معتبر ملی یا بین­المللی یا طرح های پژوهشی (انجام شده توسط دانشجو) در دوره تحصیلی کارشناسی ارشد

۲/۱ . دانشجوی نمونه کشوری در دوره کارشناسی ارشد دارای حداقل یک مقاله مستخرج از پایان­نامه کارشناسی ارشد پذیرفته شده یا چاپ شده مرتبط با رشته تحصیلی مورد تقاضا در مجلات علمی-پژوهشی نمایه شده معتبر ملی یا بین­المللی یا طرح های پژوهشی (انجام شده توسط دانشجو) در دوره تحصیلی کارشناسی ارشد

۳/۱ . رتبه اول المپیادهای علمی دانشجویی یا آزمون سراسری کارشناسی ارشد دارای حداقل یک مقاله مستخرج از پایان­نامه کارشناسی ارشد پذیرفته شده یا چاپ شده مرتبط با رشته تحصیلی مورد تقاضا در مجلات علمی-پژوهشی نمایه شده معتبر ملی یا بین­المللی یا طرح های پژوهشی (انجام شده توسط دانشجو) در دوره تحصیلی کارشناسی ارشد

۴/۱ . دانش آموخته رتبه اول دوره کارشناسی و کارشناسی ارشد دارای حداقل یک مقاله مستخرج از پایان­نامه کارشناسی ارشد پذیرفته شده یا چاپ شده مرتبط با رشته تحصیلی مورد تقاضا در مجلات علمی-پژوهشی نمایه شده معتبر ملی یا بین­المللی یا طرح های پژوهشی (انجام شده توسط دانشجو) در دوره تحصیلی کارشناسی ارشد

۵/۱ . دارندگان نشان طلای کشوری المپیاد های دانش آموزی(موضوع مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی) دارای حداقل یک مقاله مستخرج از پایان­نامه کارشناسی ارشد پذیرفته شده یا چاپ شده مرتبط با رشته تحصیلی مورد تقاضا در مجلات علمی-پژوهشی نمایه شده معتبر ملی یا بین­المللی یا طرح های پژوهشی (انجام شده توسط دانشجو)

۶/۱ . متقاضیانی که در دوره کارشناسی پیوسته پس از گذراندن ۶ نیمسال تحصیلی با گذراندن ۱۰۰ واحد درسی به لحاظ میانگین کل جزء ۲۰ درصد برتر دانشجویان هم رشته و هم ورودی خود بوده و حداکثر طی ۸ نیمسال تحصیلی دانش آموخته شوند و دارای رتبه های کشوری زیر در آزمون سراسری سازمان سنجش باشند

رتبه زیر ۱۰۰ در گروه آزمایشی ریاضی و فیزیک

رتبه زیر ۱۰۰ در گروه آزمایشی علوم تجربی

رتبه زیر ۵۰ در گروه آزمایشی علوم انسانی

رتبه زیر ۲۰ در گروه آزمایشی هنر و زبان

و دارای حداقل یک مقاله مستخرج از پایان­نامه کارشناسی ارشد پذیرفته شده یا چاپ شده مرتبط با رشته تحصیلی مورد تقاضا در مجلات علمی-پژوهشی نمایه شده معتبر ملی یا بین­المللی یا طرح های پژوهشی (انجام شده توسط دانشجو)

۷/۱ . رتبه های اول تا سوم نهایی جشنواره های معتبر علمی در دوره کارشناسی ارشد با مشارکت ۳۵ درصد دارای حداقل یک مقاله مستخرج از پایان­نامه کارشناسی ارشد پذیرفته شده یا چاپ شده مرتبط با رشته تحصیلی مورد تقاضا در مجلات علمی-پژوهشی نمایه شده معتبر ملی یا بین­المللی با رعایت مفاد تبصره ۱۱ ماده ۲  یا طرح های پژوهشی (انجام شده توسط دانشجو) در دوره تحصیلی کارشناسی ارشد

۸/۱٫ برای دانشجویان سال آخر (نیمسال چهارم) که پس از پایان همان نیمسال دانش آموخته می شوند ارائه مقاله الزامی نمی باشد

تبصره:چنانچه متقاضی در دوره دکتری پذیرفته شود موظف است تا پایان سال اول دوره دکتری خود، مجوز پذیرش یا چاپ یک مقاله علمی- پژوهشی مستخرج از پایان نامه دوره کارشناسی ارشد را ارائه کند.

د) مدارک مورد نیاز:

۱٫ تصویر کارت ملی و تمام صفحات شناسنامه

۲٫ دو قطعه عکس ۴×۳ با ذکر مشخصات در پشت عکس­ها

۳٫ تصویر مدرک کارشناسی و کارشناسی ارشد که معدل کل در آنها ذکر شده باشد.

 

تبصره: دانشجویان نیمسال آخر دوره کارشناسی ارشد باید گواهی اشتغال به تحصیل و نیز تعهد اتمام دوره مزبور تا پایان شهریور ۱۳۹۲ را ضمیمه نمایند. (فرم شماره ۲)

۴٫ تصویر ریزنمرات دوره کارشناسی و کارشناسی­ارشد

۵٫ گواهی رتبه با ذکر سال ورود و تعداد دانشجویان هم ورودی (فرم شماره ۴)

۶٫ مدرک مشخص کننده وضعیت نظام وظیفه (برای برادران)

۷٫ ارسال تصویر کامل از مقالات علمی پژوهشی یا ISI جهت مشخص نمودن استفاده از شرایط آئین نامه (فرم شماره ۵)

۸٫ ارسال تصویر گواهی های بند۲/۱ تا ۷/۱ برای متقاضیان مربوطه(دانشجوی نمونه کشوری ، المپیادهای علمی دانشجویی ، جشنواره های معتبر علمی و …)

۵٫توصیه نامه از استاد راهنما و دو نفر از اساتید مرتبط با رشته مورد تقاضا (فرم شماره ۳)

۶٫ اصل و فتوکپی رسید بانکی به مبلغ ۶۰۰۰۰۰ ریال به حساب شماره  ۲۱۷۷۴۹۲۹۸۸۰۰۴ نزد بانک ملی شعبه مرکزی دامغان به نام درآمد­های اختصاصی دانشگاه دامغان .

۷٫ارسال تصویر چکیده پایان نامه و همچنین تصاویر سایر فعالیت های آموزشی و پژوهشی

8. متقاضیان باید حداکثر تا پایان وقت اداری روز شنبه مورخ ۱/۴/۹۲ مدارک خود را با پست پیشتاز به نشانی دامغان- میدان دانشگاه- دانشگاه دامغان- کد پستی ۳۶۷۱۶۴۱۱۶۷  – مدیریت تحصیلات تکمیلی دانشگاه ارسال نمایند. لطفاً برروی پاکت عنوان مربوط به پذیرش بدون آزمون دکتری ” و نام رشته ذکر شود.

تذکر۱:  به مدارک ناقص و یا دریافت پس از تاریخ ذکر شده ترتیب اثر داده نخواهد شد.

تذکر۲: متقاضی باید اصل فیش بانکی را  به همراه سایر مدارک به دفتر تحصیلات تکمیلی ارسال نماید.

تذکر۳: افراد حائز شرایط بر اساس اولویت دانشکده جهت مصاحبه علمی دعوت می­شوند لذا از داوطلبان تقاضا میشود از مراجعه حضوری و تماس تلفنی خودداری فرمایند. داوطلب باید در صورت دعوت به مصاحبه علمی، یک نسخه از پایان­نامه کارشناسی ارشد خود را نیز به همراه داشته باشد

تذکر۴: صرف دارا بودن شرایط ثبت نام در دوره دکتری بدون آزمون به منزله قبولی تلقی نمی­گردد و پذیرش در این دوره بر اساس ظرفیت موجود و توانایی علمی افراد خواهد بود.

تذکر۵: مدارک ارسالی و وجه پرداختی آنها به هیچ وجه مسترد نمی­گردد.

۹٫ ارائه مدرک زبان برای کلیه متقاضیان دوره دکتری بدون آزمون مانند سایر داوطلبان دوره دکتری قبل از آزمون جامع الزامی است. در غیر این صورت اجازه شرکت در آزمون جامع را نخواهند داشت. متقاضیان می بایست در یکی از آزمون های زبان انگلیسی که در ذیل آمده است، شرکت نموده و حداقل نمره قبولی را احراز نمایند:

آزمون

حد نصاب نمره

MCHE

50

TOLIMO

450

TOFFLE

Paper based

500

Internet based

70

Computer based

190

IELTS

5/5

 


ایران کنفرانس

confBook

بانك موضوع پايان نامه

معرفي پايگاه هاي اطلاعاتي علمي

حمايت از پايان نامه ها

بورسهای خارجی

-->