iranresearches-telegram

محصولات ایران پژوهان را در فروشگاه ببینید
 

نگارش یافته توسط مدير محتواي ايران پژوهان مجموعه: اخبار علمي ، پژوهشي و دانشگاهي
تعداد بازدید: 9330
چاپ
ایجاد 11 شعبه بین الملل جدید در دانشگاههای علوم پزشکی/ آموزش پزشکی به زبان انگلیسی
 
معاون آموزشی وزیر بهداشت با اشاره به جدیدترین تصمیم شورای گسترش دانشگاههای علوم پزشکی درباره توسعه واحدهای بین الملل از تشکیل 11 واحد بین الملل جدید در دانشگاههای علوم پزشکی خبر داد.

به گزارش خبرگزاري مهر، دکتر بهرام عین اللهی در نشست خبری با اشاره به این مجوز گفت: موافقت اصولی برای 11 واحد بین الملل در دانشگاههای علوم پزشکی گلستان، مشهد، اصفهان، بابل، زنجان، کاشان، ارومیه، کرمانشاه، علوم بهزیستی و توانبخشی، همدان و اردبیل اخذ شده است.

وی افزود: اولین جلسه هماهنگی این شعب برگزار و مقرر شد این دانشگاهها ساختمان ستادی، ظرفیت پذیرش و تشکیلات مربوطه را طی دو هفته مشخص کنند و جهت اخذ موافقت نهایی به وزارت بهداشت ارائه دهند.

معاون وزیر بهداشت گفت: پذیرش دانشجو در این واحدهای بین الملل از طریق سازمان سنجش به صورت نیمه متمرکز و کنکور 92 انجام می گیرد و پس از پذیرش 5 برابر ظرفیت، پذیرفته شدگان نهایی از سوی دانشگاههای علوم پزشکی اعلام می شوند.

وی تاکید کرد: مهمترین نکته در توسعه این واحدها امکان پذیرش دانشجویان کارشناسی ارشد و  پی اچ دی است که دانشجویان ارشد در همین دوره و دانشجویان رشته های تخصصی تا آبان ماه ظرفیتشان مشخص می شود.

عین اللهی با اشاره به نکات مثبت ایجاد واحدهای بین الملل اظهار داشت: ایجاد این واحدها باعث می شود داوطلبانی که در کنکور سراسری پذیرفته نمی شوند بتوانند در داخل کشور در واحدهای بین المللی ادامه تحصیل دهند و نیازی به خروج از کشور و ادامه تحصیل در مراکز بی کیفیت نداشته باشند. همچنین در بازگشت در ارزشیابی نیز با مشکل مواجه نشوند چرا که با توسعه این واحدها ظرفیت انتقال به داخل کشور هم افزایش می یابد.

وی با اشاره به ظرفیت رشته های پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی که به این واحدها اختصاص یافته، گفت: 850 نفر ظرفیت 11 واحد تازه تاسیس است که از این تعداد 395 نفر در رشته پزشکی، 260 نفر در رشته دندانپزشکی و 195 نفر در رشته داروسازی پذیرفته می شوند. همچنین 1425 نفر در 13 شعبه بین الملل برای کنکور 92 پذیرفته می شوند که در مجموع حدود 2300 نفر در دکترای حرفه ای ظرفیت شعب بین الملل دانشگاههای علوم پزشکی است.

عین اللهی خاطر نشان کرد: دانشگاههای علوم پزشکی که واحد بین الملل ایجاد می کنند باید در ساختمان جداگانه ای آموزش بخش بین الملل را ارائه دهند و برای آموزش نیز می توانند از دو زبان فارسی و انگلیسی به صورت همزمان استفاده کنند.


ایران کنفرانس

confBook

بانك موضوع پايان نامه

معرفي پايگاه هاي اطلاعاتي علمي

حمايت از پايان نامه ها

بورسهای خارجی

-->