iranresearches-telegram

محصولات ایران پژوهان را در فروشگاه ببینید
 

نگارش یافته توسط مدير محتواي ايران پژوهان مجموعه: اخبار علمي ، پژوهشي و دانشگاهي
تعداد بازدید: 5435
چاپ

نحوه انتقال دانشجویان ایرانی علوم‌پزشکی به داخل تغییر کرد

رییس مرکز خدمات آموزشی وزارت بهداشت با اشاره به ایجاد تغییر در نحوه انتقال دانشجویان ایرانی رشته‌های علوم‌پزشکی خارج از کشور به داخل از کاهش تعداد واحدهای متقاضیان انتقالی خبر داد.

دکتر سلیمان احمدی در گفت‌وگو با خبرنگار «دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)،‌ با اشاره به ایجاد تسهیل در انتقالی دانشجویان ایرانی خارج از کشور به دانشگاه‌های داخل با بیان اینکه 11 واحد بین الملل جدید ایجاد شده است، اظهار کرد: با توجه به ایجاد این 11 شعبه جدید دانشگاه‌های علوم پزشکی در روند انتقال دانشجویان ایرانی به داخل تسهیل شده است.

وی افزود: کلیه دانشجویان ایرانی خارج از کشور که متقاضی انتقال به دانشگاه‌های داخل باشند به واحدهای بین‌الملل دانشگاه‌های علوم پزشکی انتقال می‌یابند.

رییس مرکز خدمات آموزشی وزارت بهداشت با اشاره به کاهش تعداد واحدهای دانشجویان متقاضی انتقال، گفت: پیش از این دانشجویان باید حداکثر 72 واحد را می‌گذراندند، در حالی که بر اساس مصوبه جدید تعداد واحدهای در نظر گرفته 50 واحد و برای فرزندان اعضای هیات علمی 32 واحد مصوب شده است.

وی افزود: در جلسه اخیر با انتقالی 60 دانشجوی پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی موافقت شده است.

سلیمان احمدی در خصوص نحوه پذیرش دانشجویان متقاضی انتقال از دانشگاه‌های داخل، گفت: پیش از این دانشجویان باید خود برای پذیرش از دانشگاه‌های داخل اقدام می‌کردند، اما به منظور تسهیل در امر انتقال دانشجویان پیشنهادهای خود را ارائه و وزارت بهداشت بر اساس معدل دوره تحصیل و معدل دیپلم آنها دانشجویان را امتیاز بندی و با توجه به اولویت‌های علاقمندی آنان، آنها را پذیرش می‌کنند.

وی افزود: همچنین یکسان سازی تطبیق واحدها توسط واحدهای بین الملل صورت می‌گیرد، بر این اساس واحدهای داخل موظفند واحدهای گذرانده دانشجویان را تطبیق دهند و بر اساس آن سطح تحصیلی دانشجو نیز مشخص می‌شود.

رییس مرکز خدمات آموزشی با تاکید بر اینکه هیچ مرجع و موسسه خصوصی بجز شورای انتقال مرکز خدمات آموزشی وزارت بهداشت مرجع رسمی برای انتقالی نیست خاطر نشان کرد: در صورتی که دانشجویان توسط دیگر مراجع برای انتقال اقدام کنند انتقالی آنها تخلف محسوب می‌شود و در زمان فراغت از تحصیل این دسته از دانشجویان با مشکل روبرو خواهند شد.


ایران کنفرانس

confBook

بانك موضوع پايان نامه

معرفي پايگاه هاي اطلاعاتي علمي

حمايت از پايان نامه ها

بورسهای خارجی

-->