iranresearches-telegram

محصولات ایران پژوهان را در فروشگاه ببینید
 

نگارش یافته توسط مدير محتواي ايران پژوهان مجموعه: اخبار علمي ، پژوهشي و دانشگاهي
تعداد بازدید: 4268
چاپ
جدول ملاک دریافت شهریه از دانشجویان متقاضی انتقال به داخل
مدیر کل امور دانشجویان داخل سازمان امور دانشجویان، با اشاره به ملاک دریافت شهریه از دانشجویان متقاضی انتقال خارج به داخل از یک امتیاز جدید برای تحصیل این دانشجویان در دانشگاههای داخل خبر داد.

محمدحسن یوسفی در گفتگو با خبرنگار مهر، درباره ساز و کار دریافت شهریه از دانشجویان متقاضی انتقال خارج به داخل، گفت: آنچه ملاک اداره کل دانشجویان خارج به داخل اعلام شده این است که تمام دانشگاهها وقتی دانشجویی را از طریق آیین نامه انتقال خارج به داخل پذیرش و جذب می کنند، شهریه را هم باید مطابق آیین نامه دریافت کنند.

وی ادامه داد: اگر دانشگاهی خارج از این مقررات عمل و دانشجویی به اداره کل دانشجویان داخل کند که شهریه دریافت شده در دانشگاه بیش از آن چیزی است که در آیین نامه قید شده، اداره کل بر اساس مستنداتی که دانشجو ارائه می دهد، پیگیریهای لازم را انجام می دهد.

به گفته مدیر کل دانشجویان داخل، اگر دانشجویانی بعد از این پیگیریها و مکاتبات صورت گرفته باز هم شهریه افزون بر رقم اعلام شده را پرداخت کرده و مکاتبات اداره کل هم به جایی نرسید، از ظرفیت خود آیین نامه انتقال خارج به داخل استفاده خواهد شد.

یوسفی در این باره گفت: اگر دانشگاهی خلاف مقررات عمل کند، مورد به هیأت تخلفات در وزارت علوم گزارش می شود.

این مقام مسئول سازمان امور دانشجویان همچنین با اشاره به یک امتیاز جدید برای دانشجویان دکتری متقاضی انتقال به داخل، اظهار داشت: طبق بخشنامه ای که 28 اسفند سال گذشته به دانشگاههای کشور در خصوص تحصیل دانشجویان دکتری ابلاغ شد، 10 درصد ظرفیت پذیرش دکتری برای دانشجویان متقاضی انتقال به داخل اختصاص یافته است.

به گزارش مهر، جدول شهریه ای که بر اساس آن دانشگاهها باید از دانشجویان متقاضی انتقال خارج به داخل شهریه دریافت کنند، به شرح جدول ذیل است:

جدول شهریه انتقال خارج به داخل

نوع موسسه وضعیت دانشجو شهریه تحصیلی کاردانی تا ارشد شهریه دکتری
دانشگاههای برتر دانشجوی با هزینه شخصی مطابق شهریه مصوبه هیأت امنای دانشگاه طبق مصوبه هیأت امنا موسسه پذیرنده
سایر دانشگاههای دولتی همه دانشجویان برای کاردانی و کارشناسی(پیوسته و ناپیوسته) حداکثر تا 2 برابر شهریه نوبت دوم و برای مقطع ارشد حداکثر تا 1.5 برابر شهریه نوبت دوم //
پیام نور، علمی کاربردی و سایر دانشگاههای وابسته دانشجوی با هزینه شخصی حداکثر تا 2 برابر شهریه سایر دانشجویان داخل پذیرفته شده در موسسه از طریق آزمون //
غیردولتیها همه دانشجویان برابر شهریه دانشجویان پذیرفته شده از طریق آزمون //
واحدهای بین الملل دانشگاهها در مناطق آزاد همه دانشجویان برابر شهریه موسسه پذیرنده //

 


ایران کنفرانس

confBook

بانك موضوع پايان نامه

معرفي پايگاه هاي اطلاعاتي علمي

حمايت از پايان نامه ها

بورسهای خارجی

-->