iranresearches-telegram

محصولات ایران پژوهان را در فروشگاه ببینید
 

نگارش یافته توسط مدير محتواي ايران پژوهان مجموعه: اخبار علمي ، پژوهشي و دانشگاهي
تعداد بازدید: 5507
چاپ
سهمیه های قانونی چهلمین دوره آزمون دستیاری سال 92 اعلام شد و داوطلبان این دوره از آزمون دستیاری تخصصی پزشکی که موفق به کسب نمره حداقل 150 از 600 شده اند می توانند با توجه سهمیه ها در فرآیند انتخاب رشته - محل شرکت کنند.

به گزارش خبرنگار مهر، داوطلبان می توانند با توجه به نمره و رتبه کل در مقایسه با دیگر شرکت کنندگان و نیز رتبه در سهمیه مورد تقاضای داوطلب نسبت به انتخاب رشته - محل اقدام و حداکثر 100 کدرشته - محل را بر اساس جداول ظرفیت های اعلام شده انتخاب کنند. 

سهمیه هایی که در چهلمین دوره آزمون دستیاری اعمال می شود شامل سهمیه مازاد مناطق محروم، پذیرش بورسیه نیروهای مسلح، پذیرش به صورت مازاد با استفاده از تسهیلات ادامه تحصیل استعدادهای درخشان، نخبگان و استعداد های برتر در دوره های تخصصی، پذیرش به عنوان بورسیه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی است. 

سهمیه مازاد مناطق محروم به داوطلبان واجد شرایط با 80 درصد حدنصاب قبولی در رشته محل انتخابی اختصاص می یابد. پذیرش در بورسیه نیروهای مسلح نیز برای واجدین شرایط استفاده از سهمیه مازاد 2/5 درصد نیروهای مسلح اعمال می شود و تایید یا عدم تایید افراد متقاضی از سوی ارگان های مربوطه انجام می پذیرد. 

پذیرش در سهمیه استعداد درخشان نیز به صورت مازاد خواهد بود و داوطلبان واجد شرایط در صورت کسب 90 درصد نمره حدنصاب رشته محل انتخابی و در سقف 10 درصد ظرفیت به صورت مازاد مشمول قوانین پذیرش شناخته می شوند. امتیاز نهایی هر داوطلب از حاصل جمع نمره آزمون با 65 درصد مجموع امتیازات ترجیحی کسب شده، بدست خواهد آمد و اولویت انتخاب بر اساس امتیاز نهایی حاصله است. 

پذیرش در بورسیه سپاه تنها در دانشگاه علوم پزشکی بقیة الله اختصاص دارد و مستخدمین رسمی و پیمانی وزارتخانه ها، نهادها و سازمانها و کادر ثابت نیروهای مسلح مشمول این نوع پذیرش نمی شوند. پذیرش صرفا جهت مردان و کادر رسمی سپاه خواهد بود. 

دانشگاه های علوم پزشکی محل آزمون تعهدی در قبال اسکان و تامین خوابگاه دستیاران پذیرفته شده ندارد و تنها در صورت وجود امکانات و ظرفیت آزاد خوابگاهی همکاری لازم به عمل می آید. 

بر اساس مصوبه شورای آموزش پزشکی و تخصصی چنانچه هریک از داوطلبان چهلمین دوره آزمون پذیرش دستیاری در یکی از رشته های تخصصی پذیرفته شوند اما ثبت نام نکنند و یا پس از ثبت نام انصراف دهند مجاز به شرکت در آزمون دوره بعد نخواهند بود. 

پذیرش نهایی در 35 دانشگاه علوم پزشکی و 27 رشته تخصصی پزشکی و بیش از 2 هزار و 400 نفر ظرفیت صورت می گیرد.


ایران کنفرانس

confBook

بانك موضوع پايان نامه

معرفي پايگاه هاي اطلاعاتي علمي

حمايت از پايان نامه ها

بورسهای خارجی

-->