iranresearches-telegram

محصولات ایران پژوهان را در فروشگاه ببینید
 

نگارش یافته توسط مدير محتواي ايران پژوهان مجموعه: اخبار علمي ، پژوهشي و دانشگاهي
تعداد بازدید: 4966
چاپ

نحوه گزینش کنکوی‌های 92 اعلام شد

امکان شرکت کنکوری‌ها در رشته‌های بدون آزمون در اواسط مرداد

معاون آماری سازمان سنجش با اشاره به تاثیر مثبت 25 درصدی سوابق تحصیلی در کنکور 92، به اعلام اسامی و ظرفیت رشته‌های بدون آزمون در اواسط مردادماه خبر داد.

به گزارش خبرگزاري دانشجویان ایران(ایسنا)، دکتر جمالی درنشستی خبری با اشاره به نحوه مشاهده سوابق تحصیلی توسط داوطلبان، گفت: در زمان ثبت‌نام داوطلبان می‌توانستند سوابق تحصیلی اخذ شده خود از آموزش و پرورش را مشاهده کنند و در صورت اشکال نسبت به اصلاح ْآن اقدام کنند علاوه بر آن در زمان دریافت کارت ورود به جلسه امکان مشاهده سوابق تحصیلی برای آنان فراهم شده است.

وی با بیان اینکه تغییری در گزینش نهایی داوطلبان آزمون امسال نسبت به سال گذشته ایجاد نشده است، اظهار کرد: 40 درصد از ظرفیت پذیرش بر اساس مصوبه مجلس به رزمندگان و 5 درصد ظرفیت مازاد به داوطلبان شاهد تعلق دارد.

وی با اشاره به پذیرش بدون آزمون در 10 هزار رشته محل دانشگاه‌های آزاد، پیام نور و غیرانتفاعی، گفت: اواسط مردادماه اطلاعیه سازمان سنجش برای پذیرش رشته‌های بدون آزمون دانشگاه‌های غیرانتفاعی و پیام نور منتشر می‌شود.

 

وی افزود: بر این اساس پیش‌بینی می‌شود از 677 هزار و 960 ظرفیت نهایی حدود 300 هزار ظرفیت آن به رشته محل‌های بدون آزمون اختصاص داشته باشد.

 

جمالی ادامه داد: بنابراین داوطلبان این امکان را دارند که علاوه بر شرکت در رشته‌محل‌های باآزمون در رشته‌ محل‌های بدون آزمون نیز شرکت کنند.


ایران کنفرانس

confBook

بانك موضوع پايان نامه

معرفي پايگاه هاي اطلاعاتي علمي

حمايت از پايان نامه ها

بورسهای خارجی

-->