iranresearches-telegram

محصولات ایران پژوهان را در فروشگاه ببینید
 

نگارش یافته توسط مدير محتواي ايران پژوهان مجموعه: اخبار علمي ، پژوهشي و دانشگاهي
تعداد بازدید: 3985
چاپ

ممنوعیت‌های کنکور 92 اعلام شد

آخرین مهلت دریافت کارت کنکور/ فرصت مجدد برای انتخاب رشته‌ های پیام‌نور و غیرانتفاعی

مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور با اشاره به پایان مهلت توزیع کارت ورود به جلسه آزمون سراسری 92 تا فردا پنجم تیر ماه، گفت: تاکنون 61.40 درصد داوطلبان نسبت به دریافت کارت آزمون اقدام کرده‌اند.

حسین توکلی در گفت‌و‌گو با خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با اشاره به پایان مهلت توزیع کارت آزمون به صورت اینترنتی تا فردا چهارشنبه، پنجم تیرماه از طریق سایت سازمان سنجش به نشانی www.sanjesh.org، اظهارکرد: داوطلبان باید هر چه سریعتر در مهلت باقی مانده نسبت به پرینت کارت شرکت در آزمون خود اقدام کنند و چنانچه در اطلاعات مندرج در کارت شرکت در آزمون، مغایرتی مشاهده کردند، بر اساس اطلاعات مندرج در ذیل کارت شرکت در آزمون برای رفع نقص آن اقدام کنند.

وی با اشاره به ثبت‌نام یک میلیون و 83 هزار و 571 داوطلب در کنکور 92، گفت: از این تعداد 665 هزار و 228 داوطلب نسبت به دریافت کارت ورود به جلسه اقدام کرده‌اند که از این تعداد بیش از 150 هزار نفر علاه بر دریافت کارت آزمون گروه آزمایشی اصلی خود نسبت به دریافت دو و یا سه کارت اقدام کرده‌اند.

وی با اشاره به چگونگی اعلام علاقه‌مندی برای رشته محل‌های دانشگاه‌های غیرانتفاعی و پیام‌نور، گفت: داوطلبانی که در زمان ثبت‌نام آزمون، موفق به اعلام علاقه‌مندی به موسسات غیرانتفاعی و مراکز آموزشی دانشگاه پیام‌نور نشده‌اند، می‌توانند با پرداخت مبلغ 5800 تومان منحصرا به صورت پرداخت الکترونیکی و به وسیله کارت‌های بانکی عضو شبکه شتاب، با مراجعه به سایت سازمان سنجش، نسبت به علامت‌گذاری بند مورد نظرتا روز شنبه 15 تیرماه اقدام کنند.

مشاورعالی سازمان سنجش افزود: آن دسته از داوطلبان علاقه‌مند به انتخاب رشته‌های تحصیلی مراکز و واحدهای دانشگاهی دانشگاه آزاد، باید پس از اعلام نتیجه اولیه آزمون سراسری و دریافت کارنامه، برای انتخاب رشته و سایر موارد مربوط به گزینش دانشگاه مذکور به سایت مرکز آزمون دانشگاه آزاد مراجعه کنند.

وی با بیان اینکه برای حضور در جلسه آزمون باید کارت شرکت در جلسه آزمون، کارت ملی یا شناسنامه عکس‌دار همراه داشته باشند، تصریح کرد: در غیر این صورت از ورود داوطلبان بدون مدارک فوق در جلسه آزمون جلوگیری می‌شود.

وی افزود: نشانی حوزه امتحانی داوطلبان گروه‌های آزمایشی مختلف بر روی کارت ورودی هر داوطلب درج شده است و داوطلبان باید چنانچه در چند گروه آزمایشی متقاضی شرکت می‌باشند، پرینت کارت ورودی را در هر گروه آزمایشی گرفته و نسبت به شناسایی حوزه امتحانی خود در هر گروه آزمایشی اقدام کنند. داوطلبان باید زودتر از وقت مقرر و قبل از بسته شدن درهای ورودی در محل حوزه امتحانی خود حاضر باشند.

توکلی ادامه داد: از آنجا که بر اساس ضوابط آزمون سراسری سال 1392 منحصرا آن دسته از داوطلبان فارغ‌التحصیل نظام جدید آموزش متوسطه که دارای مدرک پیش‌دانشگاهی و یا کاردانی بوده و یا تا 31 شهریور مدرک پیش‌ دانشگاهی و یا کاردانی خود را اخذ می‌کنند، مجاز به ثبت‌نام و شرکت در آزمون سراسری بوده‌اند، بنابراین آن دسته از داوطلبان نظام جدید آموزش متوسطه که به دوره پیش دانشگاهی راه نیافته‌اند و یا تا31 شهریور ماه موفق به دریافت مدرک کاردانی نمی‌شوند (فاقد مدرک کاردانی می‌باشند)، مجاز به ثبت‌نام و شرکت در آزمون سراسری 92 نبوده ودر صورت شرکت در آزمون، از گزینش حذف خواهند شد و یا در صورت قبولی پذیرش آنان لغو می‌شود.

وی افزود: داوطلبان نظام جدید که تا موعد مقرر (شهریور ماه سال 1392) موفق به دریافت مدرک دوره پیش دانشگاهی نمی‌شوند، حتی در صورت قبولی نهایی، قبولی آنها در دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی لغو خواهد شد و به درخواست‌های خارج از ضوابط فوق ترتیب اثر داده نمی‌شود.

وی با اشاره به ممنوعیت‌های در آزمون سراسری سال 1392، گفت: چنانچه داوطلبانی بدون توجه به ضوابط مذکور در آزمون ثبت‌نام کرده باشد، در صورت شرکت در جلسه امتحان، طبق ضوابط با آنان رفتار می‌شود، به گونه‌ای که پذیرفته‌شدگان دوره‌های روزانه (اعم از متمرکز و یا نیمه متمرکز) آزمون سراسری سال 91 از گزینش نهایی حذف می‌شوند.

وی افزود: داوطلبانی که تاکنون دو بار در آزمون‌های سراسری از سال تحصیلی 64-1363 به بعد در ردیف پذیرفته‌شدگان رشته‌های تحصیلی دوره روزانه دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی (اعم از متمرکز و نیمه متمرکز) قرار گرفته‌اند، از گزینش نهایی حذف خواهند شد


ایران کنفرانس

confBook

بانك موضوع پايان نامه

معرفي پايگاه هاي اطلاعاتي علمي

حمايت از پايان نامه ها

بورسهای خارجی

-->