iranresearches-telegram

محصولات ایران پژوهان را در فروشگاه ببینید
 

نگارش یافته توسط مدير محتواي ايران پژوهان مجموعه: اخبار علمي ، پژوهشي و دانشگاهي
تعداد بازدید: 9890
چاپ

افزایش 3درصدی شهریه دانشجویی دانشگاه آزاد در سال تحصیلی 93-92

شمشین جلسه هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی با حضور اکثریت اعضا در مجمع تشخیص مصلحت نظام برگزار شد.

به گزارش سرویس«دانشگاهی» خبرگزاري ایسنا، در ششمین جلسه هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی، افزایش تا 25 درصدی حقوق کارمندان و اعضای هیات علمی، ظرفیت پذیرش دانشجو ، کلیات بودجه سال 92 و شهریه دانشجویان در سال تحصیلی 93-92 به تصویب رسید.

هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی علیرغم ابلاغ افزایش 20 درصدی شهریه دانشگاه ها توسط مدیرکل گسترش وزارت علوم بنا به پیشنهاد دکتر فرهاد دانشجو - رییس دانشگاه آزاد اسلامی به منظور رعایت حال دانشجویان و خانواده آنها، این میزان را 17 درصد کاهش داده و فقط با افزایش 3 درصدی شهریه دانشجویی در سال تحصیلی 93-92 برای تمامی مقاطع اعم از دانشجویان جدید و قدیم موافقت کرد.

عدم افزایش 20 درصدی شهریه دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی در وضعیت کنونی جامعه و درگیری مردم با تورم از مدت ها پیش دغدغه مسوولان دانشگاه آزاد اسلامی به خصوص شخص ریاست عالی این دانشگاه بود که خوشبختانه در این جلسه کاهش 17 درصدی این میزان و در نتیجه افزایش فقط3 درصدی شهریه مصوب شد و بار نگرانی افزایش شهریه از دوش خانواده ها برداشته شد. به طوری که اگر برای مثال دانشجویی برای هر ترم یک میلیون تومان شهریه پرداخت می کرد حال با این افزایش 3 درصدی باید فقط یک میلیون و 30 هزار تومان پرداخت کند.

بعد از لحاظ کردن رضایتمندی دانشجویان، نگاه هیات امنا و مسوولان دانشگاه آزاد اسلامی جلب رضایت کارمندان بود هرچند طی سالهای اخیر اقدامات متعددی برای رضایتمندی کارمندان در این دانشگاه انجام شده بود اما افزایش تا 25 درصدی حقوق کارمندان و همچنین اعضای هیات علمی اتفاق خوش دیگری بود که در نخستین جلسه هیات امنا در سال جاری رقم خورد.

یکی دیگر از مصوبات این جلسه، پیشنهادی بود که از سوی رییس مرکز آزمون دانشگاه آزاد اسلامی در خصوص ظرفیت پذیرش دانشجو در سال تحصیلی 92-93 مطرح شد که این پیشنهاد نیز به تصویب رسید. همچنین تعداد دانشجویان پذیرفته شده در سال تحصیل 92-91 در کلیه مقاطع نیز به تصویب هیات امنا رسید.

دانشگاه آزاد اسلامی برای نخستین بار در آخرین روزهای سال 91 بودجه سال جدید دانشگاه را به هیات امنای دانشگاه ارائه کرد و این اتقاق مورد تشویق اعضا قرار گرفت و در جلسه اخیر هیات امنا در سال جاری بودجه سال 92 دانشگاه به تصویب هیات امنا رسید.

تصویب چهار مصوبه مهم در جلسه اخیر هیات امنا در سال 92 نشان دهنده تعامل اعضای هیات امنا با هیات رییس دانشگاه برای تحقق اهداف عالی و رفع مسائل و مشکلات دانشگاهیان این دانشگاه است.


ایران کنفرانس

confBook

بانك موضوع پايان نامه

معرفي پايگاه هاي اطلاعاتي علمي

حمايت از پايان نامه ها

بورسهای خارجی

-->