iranresearches-telegram

محصولات ایران پژوهان را در فروشگاه ببینید
 

نگارش یافته توسط مدير محتواي ايران پژوهان مجموعه: اخبار علمي ، پژوهشي و دانشگاهي
تعداد بازدید: 9053
چاپ

 تبيين شیوه‌های ارزشیابی آزمون‌های وزارت بهداشت

رییس مرکز سنجش آموزش پزشکی برنامه‌های این مرکز برای ارتقای سطح آزمون‌های وزارت بهداشت را تشریح کرد.

غلامرضا حسن زاده در گفت وگو با خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با اشاره به تدابیر مرکز سنجش آموزش پزشکی برای ارتقای آزمون‌های وزارت بهداشت، اظهارکرد: در حال حاضر در مرکز سنجش برنامه‌ای در حال طراحی است که بعد از برگزاری آزمون و اعلام نتایج آن تعدادی از داوطلبان به صورت تصادفی انتخاب می‌شوند و فرم‌های ارزشیابی آزمون برای آنها ارسال می‌شود.

وی در خصوص محتوای فرم‌های ارزشیابی، گفت: در این فرم‌ها از داوطلبان پرسیده می‌شود که در برگزاری آزمون چه نقاط ضعف و قوتی دیده‌اند و چه ارزیابی از روند برگزاری آزمون دارند.

حسن زاده گفت: طراحی فرم های ارزشیابی کار جدید و خوبی است که اگر موفق به انجام آن شویم می‌تواند سطح آزمون‌های وزارت بهداشت را در آینده ارتقا دهد.

رییس مرکز سنجش آموزش پزشکی با اشاره به دیگر فعالیت‌های مرکز سنجش آموزش پزشکی برای افزایش کیفیت آزمون‌های وزارت بهداشت، تصریح کرد: دعوت از اساتید طراح سوال و بررسی سوالات از نظر ضریب دشواری و ضریب سوالات از دیگر کارهایی است که در این مرکز در حال انجام است.

وی افزود: مقرر شده است بازخوردهایی به صورت علمی به طراحان سوال و همچنین به افرادی که در این آزمون‌ها شرکت کرده‌اند، داده شود تا اگر در آینده در آزمون‌ها شرکت کردند، بتوانند تحلیل دقیقی از آزمون‌ها داشته باشند و پاسخ سوالات و علت طراحی سوالات را بدانند تا از این طریق ارتقای کیفیت آزمون‌ها ایجاد شود.

حسن زاده ادامه داد: در این برنامه به دلیل اینکه سوالات در اختیار داوطلبان قرار خواهد گرفت و با تحلیل‌های آنها مواجه خواهد شد به نظر می‌رسد موجب افزایش دقت اعضای بورد و تلاش آنها در راستای طراحی بهتر سوالات شود.

وی با بیان اینکه عمدتا آزمون‌های وزارت بهداشت برای دوره‌های تخصص و phd‌ است، گفت: این افراد از سطح علمی بالایی برخوردارند، بنابراین تحمل این تحلیل‌ها و جنبه شنیدن این صحبت‌های علمی را دارند و ما اعتقادمان این است که باید نقدها را با آنها در میان بگذاریم و از پیشنهادات آنان بهره‌مند شویم.

رییس مرکز سنجش آموزش پزشکی در پایان، خاطرنشان کرد: تمهیدات مرکز سنجش آموزش پزشکی برای ارتقای آزمون‌های وزارت بهداشت در حال انجام و فرم‌های ارزیابی آن در حال طراحی است و بزودی به اطلاع داوطلبان در رشته‌های مختلف خواهد رسید.

منبع: خبرگزاري ايسنا


ایران کنفرانس

confBook

بانك موضوع پايان نامه

معرفي پايگاه هاي اطلاعاتي علمي

حمايت از پايان نامه ها

بورسهای خارجی

-->